Kalnu Karabahā kritušie; pagaidām bez papildu ierobežojumiem; būs jauna izmeklēšana par “Estonia”

Aicina pārtraukt karot

Otrajā kara dienā Kalnu Karabahā gan Armēnija, gan Azerbaidžāna ziņoja par daudziem bojāgājušajiem, arī civiliedzīvotājiem, bet aptuveni 200 esot ievainoti. Turcijas prezidents Erdogans paziņoja, ka tiklīdz Armēnija atstās okupēto teritoriju, reģionā iestāsies miers. Gan Eiropas Komisija, gan Krievija, kā arī citas valstis aicināja nekavējoties pārtraukt karadarbību. Armēnija un Azerbaidžāna karastāvokli izsludināja svētdien.

Gaidot otro vilni

Eksperti pagaidām neprasīs ieviest papildu ierobežojumus sakarā ar Covid-19 izplatību. Valdība otrdien uzklausīs Veselības ministrijas sagatavoto ziņojumu par epidemioloģisko situāciju valstī kopumā, pirmdien teica valdības vadītājs Kariņš (JV). Izglītības ministre Šuplinska (JKP) pirmdien teica, ka situācija izglītības iestādēs kļūst kritiskāka, tāpēc skolām jādomā par B modeļa izvēli, kad attālināto mācību procesu varētu ieviest pamīšus pa dienām vai nedēļām. Līdz šim Covid-19 saslimšanas gadījumi konstatēti 12 izglītības iestādēs. Latvijā pirmdien atklāts vēl 21 Covid-19 gadījums, 4 pacienti stacionēti. Kopējais saslimušo skaits – 1697.

Jauna versija

Zviedrija, Somija un Igaunija vienojušās, ka Igaunija vadīs jaunu izmeklēšanu par 1994. gadā notikušās prāmja Estonia katastrofu, jo telekanāla Discovery dokumentālisti pērn prāmja korpusā atrada 4 metrus lielu caurumu. Bijušais Igaunijas izmeklēšanas komisijas vadītājs Marguss Kurms pieļāva, ka prāmis sadūries ar zemūdeni. Prāmja katastrofā gāja bojā 852 cilvēki, arī Latvijas pilsoņi.

Vēl

Latvijas skolās septembrī ir 474 vakanti amati, bet lielāks pieprasījums ir pēc skolotājiem uz nepilnu, nevis pilnu slodzi, pirmdien informēja Izglītības ministrija.

Covid-19 pandēmijas dēļ valsts kopbudžeta ieņēmumi šā gada astoņos mēnešos ir par 1,1% zemāki nekā pērn – nodokļu ieņēmumu plāns astoņos mēnešos izpildīts par 91,5%.

Par miljardieri uzskatītais Tramps desmit no pēdējiem 15 gadiem nav maksājis ienākuma nodokļus, jo viņa zaudējumi pārsnieguši ienākumus, un divus gadus nodokļos maksājis tikai 750 dolārus, svētdien atklāja New York Times.

VID nodevis kriminālvajāšanai personu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas vairāk nekā 405 000 eiro apmērā.

KNAB lūdzis Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret divām personām par Centrālās finanšu un līgumu aģentūras amatpersonai paredzētu 150 000 eiro kukuli.

Vācijas kanclere Merkele apmeklējusi ar Novičok saindēto Krievijas opozīcijas līderi Navaļniju Berlīnes slimnīcā Charite, kur viņš ārstējās.

Baltkrievijas rakstniece, Nobela prēmijas laureāte un opozīcijas Koordinācijas centra padomes locekle Svetlana Aļeksijeviča pirmdien devās uz Vāciju, lai piedalītos literāros pasākumos. Viņas palīdze apgalvo, ka rakstniece atgriezīsies valstī.

27. septembrī 92 gadu vecumā miris dzejnieks Valdis Rūja.

Šodien

Francijas prezidents Makrons ieradīsies Lietuvā, kur vēlas tikties ar Baltkrievijas opozīcijas līderi Tihanovsku. Vakarā Makrons ieradīsies oficiālā vizītē Latvijā.

MAD Arhitektūras telpā arhitekts Uģis Šēnbergs atver izstādi ar alternatīvu skatu uz Rīgas koncertzāles vietas meklējumiem.

Pirmajos Meža kapos notiks atvadīšanās no režisora Mihaila Kublinska.

Viedokļi

Kristaps Jēkabsons, Ziemeļlatvijas mežsaimnieks valdes loceklis. Pakāpeniski mainās meža īpašnieku attieksme pret mežu.

Artis Svece, filozofs un publicists. Izslēgšanas kultūra.

Paplašini apvārsni

Ne viss laiks, ko bērni pavada, vērojot dažādus ekrānus, negatīvi ietekmē viņu attīstību.

Mirklis ir jānotver

Šāgada jautrākie fotomirkļi ar dzīvniekiem un putniem.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +9 – +18C, apmācies, brīžiem skaidrosies, bez nokrišņiem, D – DR, ZA vējš 2 – 3 m/s;

accuweather +9 – +17C, saule un mākoņi, D – DR, ZA vējš 1 – 3 m/s;

yr +11 – +17C, saule mīsies ar mākoņiem, D – DR, ZA vējš 1 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Miķelis, Mikus, Miks, Mihails

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu