IR Svarīgākais • IR.lv

Izbeigs armijas pārtikas iepirkuma līgumu; pie Dņepras applūdušas 29 pilsētas; Levits pret izmaiņām valdībā

Valsts kontrole: jāvērtē ministrijas rīcība

Aizsardzības ministrija ar uzņēmumu Zītari LZ vienojusies par 220 miljonus eiro vērtā armijas pārtikas apgādes līguma pirmstermiņa izbeigšanu 31.decembrī. No amata atbrīvots vēl viens aizsardzības resora darbinieks un divām amatpersonām ir izteikts rājiens, trešdien informēja ministre Ināra Mūrniece (NA). Valsts kontrole pārbaudē konstatēja virkni pārkāpumu – minimālas prasības konkursā, iepirkums bijis izcelts no aizsardzības resorā noteiktās iepirkumu kārtības, plānotā summa par 220 miljoniem eiro pirmo reizi parādās, lemjot par līguma slēgšanu ar Zītari LZ. Valsts kontrole arī uzskata, ka saistībā ar iepirkumu vairāk jāvērtē pašas ministrijas atbildība. Līgums tika noslēgts ministra Arta Pabrika (A/P) vadības laikā.

Ukraiņi pie Bahmutas virzās uz priekšu

Plūdos pēc Kahovkas dambja sagrūšanas pie Dņepras applūdušas 29 pilsētas un ciemi. Tūkstošiem cilvēku evakuējušies no mājām, bet simtiem tūkstoši palikuši bez dzeramā ūdens, trešdien paziņoja Ukrainas prezidents Zelenskis. Vēl 42 000 iedzīvotāju ir pakļauti plūdu briesmām. ANO Drošības padomes sēdē Ukraina vainoja Krieviju Kahovkas dambja sagraušanā otrdien. ASV, Francija un Lielbritānija apliecināja savu atbalstu Ukrainai un aicināja sākt izmeklēšanu. Krievijas prezidents Putins trešdien apsūdzēja Ukrainu dambja sagraušanā. Ukrainas spēki pavirzījušies uz priekšu Bahmutas virzienā, paziņoja aizsardzības ministra vietniece.

Kariņš nepiekāpjas

Valsts prezidents Levits nepiekrīt valdības vadītājam Kariņam (JV) un uzskata, ka valdībai labāk būtu turpināt darbu līdzšinējā trīs partiju sastāvā. Levits neatbalsta ar Aivaru Lembergu saistītās ZZS iesaistīšanu valdībā. Kariņš, kurš vēlas paplašināt koalīciju un trešdien tikās ar Levitu, uzsvēra, ka nesadarbosies ar Lembergu. Par iespējamo sadarbību ar ZZS Kariņš runās piektdien, bet sarunas ar Progresīvajiem plānotas ceturtdien par spīti pašreizējo koalīcijas partneru iebildumiem.

IR aktuāli

Spriedze koalīcijā pieaugusi kopš Edgara Rinkēviča ievēlēšanas par prezidentu. Jaunā Vienotība uzstāj uz valdības paplašināšanu, pārējie koalīcijas partneri tam nav gatavi. Kas gaidāms?

Starptautiska žurnālistu komanda, tai skaitā Re:Baltica, izseko organizētās noziedzības grupējuma shēmai, kas nodarbojas ar migrantu pārvadāšanu.

Rīgas domes deputāte Alija Turlaja raksturo topošā apkaimju centru attīstības plāna labumus un pastāsta, kā iedzīvotāji var iesaistīties plāna veidošanā.

Vēl

Maijā vislielāko popularitātes kritumu piedzīvojis Apvienotais saraksts – no 7,7% aprīlī līdz 5,8% maijā. Populārākā partija joprojām ir Jaunā Vienotība (10,8%), kurai seko ZZS (8,9%) un Latvija pirmajā vietā (8,3%), liecina LTV/SKDS aptauja.

Valsts prezidents Levits trešdien piešķīra Cildinājuma rakstus izcilām personībām latviešu kultūrā – rakstniekam Ērikam Hānbergam un tēlniecei Artai Dumpei.

KNAB sācis pārbaudi saistībā ar Rīgas domes priekšsēdētaja Mārtiņa Staķa braucienu uz hokeja čempionātu Tamperē.

6.jūnijā 74 gadu vecumā mirusi folkloriste, sabiedriskā darbiniece, lībiešu kultūras pārstāve Helmī Stalte.

Zviedrijas Augstākā tiesa atļāvusi izdot Turcijai Kurdistānas strādnieku partijas atbalstītāju. Turcija šo izdošanu pieprasīja kā nosacījumu Zviedrijas uzņemšanas NATO ratificēšanai.

Eiropas Komisija sākusi pārkāpuma procedūru pret Poliju saistībā ar likumu, kas paredz izveidot īpašu komisiju, lai izmeklētu Krievijas ietekmi valstī, kas varētu liegt opozīcijas politiķiem iespēju piedalīties vēlēšanās.

Lietuvā vairs nebūs nacionālo dienas laikrakstu, jo Lietuvos rytas no nākamā gada iznāks reizi nedēļā.

Kanādas meža ugunsgrēku radītais gaisa piesārņojums apdraud desmitiem miljonu amerikāņu, jo dūmi no Kanādas virzās uz Ņujorkas, Masačūsetsas un Konektikutas štatiem.

Šodien

Vizītē Latvijā ieradīsies Vācijas Bundestāga prezidente Berbele Bāsa (Bärbel Bas).

Eiropas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija Rīgā diskutēs par ilgtspējīgu tūrisma nozares attīstību.

Nacionālajā bibliotēkā atklās diasporas tautastērpu izstādi “Uzvilkt Latviju. Latvieša tautastērps pasaulē”.

Viedokļi

Vita Fīrere, SIA Reitan Convenience Latvia (Narvesen un Caffeine) personāla daļas direktore. Ieguvēji – uzņēmumi ar jaunāko paaudžu domāšanu.

Marta Mackeviča, komunikācijas aģentūras Miltton Latvia vadītāja. Korporatīvās ilgtspējas ziņošanas direktīva – kas uzņēmumiem jāņem vērā šogad?

Paplašini apvārsni

Kā izpratne par augu bioloģisko pulksteni var palīdzēt mainīt pārtikas audzēšanas metodes.

Es tev degunu pakutināšu

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +10 – +23C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, A – ZA, Z – ZR vējš 2 – 4 m/s;

accuweather +11 – +26C, saulains un karsts, A – ZA, Z – ZR vējš 2 – 3 m/s;

yr +14 – +27C, pārsvarā saulains, A – ZA, Z – ZR vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Frīdis, Frīda, Mundra

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu