Prokuratūra pārbauda Kariņa lidojumus; runās par pamiera pagarināšanu; Rēzeknes dome sanāk uz sēdi

Lidojumu bijis divreiz vairāk

Ģenerālprokuratūra sākusi pārbaudi par speciālo avioreisu izmantošanu bijušā premjera, pašreizējā ārlietu ministra Kariņa (JV) darba vajadzībām. Trešdien TV3 ziņoja, ka bijušais Ministru prezidents speciālo reisu lidojumos devies divas reizes biežāk nekā izskanējis iepriekš. Līdz šim Valsts kanceleja nebija sniegusi informāciju par lidojumiem uz ES valstu vadītāju sanāksmēm, par kuriem maksāts no ES, nevis Latvijas budžeta līdzekļiem. Kariņš speciālos reisus izmantojis nevis 18, bet vismaz 36 reizes, par tiem izdots vairāk nekā miljons un 300 tūkstoši eiro no valsts budžeta un ES naudas.

Gazas joslā vēl 161 ķīlnieks

ASV valsts sekretārs Blinkens dosies vizītē uz Izraēlu, lai runātu par pamiera pagarināšanu Izraēlas un Hamās karā. Pašreizējā pamiera termiņš beigsies ceturtdienas rītā. Piecās dienās kopš karadarbības pārtraukuma Gazas joslā Hamās teroristi atbrīvojuši 81 ķīlnieku. 61 no tiem ir Izraēlas pilsonis, visi – sievietes un bērni. Izraēla kopš 24.novembra atbrīvojusi 180 palestīniešu ieslodzītos. Izraēla uzskata, ka Gazas joslā vēl atrodas 161 ķīlnieks, tai skaitā četri bērni.

Bartaševičs vērsīsies tiesā

Pēc trim nenotikušām sēdēm trešdien uz Rēzeknes domes sēdi sanāca 12 no 13 vietvaras deputātiem, neieradās tikai Vladimirs Bogdanovs, kuram ir slimības lapa. Pēc mēra Aleksandra Bartaševiča (Kopā Latvijai) atstādināšanas domes sēdes sabotēja valdošās partijas Kopā Latvijai deputāti, lai panāktu domes atlaišanu un ārkārtas vēlēšanas. Bartaševičs nedēļas beigās plāno vērsties tiesā, lai apstrīdētu atstādināšanu no amata.

IR aktuāli

Vēlēšanu e-risinājumu nodrošinātājs Soaar figurē vairākos kriminālprocesos aizdomās par krāpšanu. Kā valsts trijās vēlēšanās pieļāva IT sistēmu izstrādi bez īsta iepirkuma, pēta Baiba Kļava.

Baiba Litvina skaidro, kur par valsts budžeta naudu ar speciālajiem avioreisiem lidojis premjerministrs Kariņš (JV) un kā šādus lidojumus organizē Lietuvā.

Mācītājs Indulis Paičs uzskata, ka esam ļoti izturīga sabiedrība, kas daudz kurn, bet arī spēj daudz panest. Kā mums pārvarēt nedrošas pasaules un neskaidras nākotnes krīzi, viņu iztaujāja Laura Dumbere.

Vēl

Starptautiskā Olimpiskā komiteja trešdien par prioritāro sarunu partneri 2030.gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanai izvēlējusies Franciju. Uz spēļu rīkošanu bija pieteikusies arī Zviedrija kopā ar Latviju.

Tīmekļa izdevums Politico publicējis ikgadējo ietekmīgāko eiropiešu sarakstu. Pērn tas bija Ukrainas prezidents Zelenskis, šogad – Polijas opozīcijas līderis Donalds Tusks.

Ukrainā mīnas sprādzienā gājis bojā Krievijas 14.armijas korpusa komandiera vietnieks ģenerālis Vladimirs Zavadskis.

Eiropas Savienības Tiesa no sankciju saraksta izslēgusi Krievijas miljardiera Dmitrija Pumpjanska dēlu Aleksandru. Viņš ir Šveices pilsonis.

Rīgas dome trešdien nolēma piešķirt papildu 9,3 miljonus eiro Skanstes revitalizācijas projektam.

Jaunās konservatīvās partijas lokomotīves Eiropas Parlamenta vēlēšanās nākamgad būs dzejniece Liāna Langa, bijušais satiksmes ministrs Tālis Linkaits un partijas priekšsēdētājs Gatis Eglītis.

Tiesa lēma no bijušā Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa piedzīt 24 148 eiro par ugunsgrēka radītajiem zaudējumiem. Tiesā vērsās apdrošinātājs Balta. Spriedumu var pārsūdzēt.

Turpmāk Puškina licejs būs Rīgas Broces licejs un Rīgas 41.vidusskola – Rīgas Jāņa Šteinhauera vidusskola, trešdien lēma Rīgas dome.

Šodien

Saeima lems par likumprojektu, ar ko iecerēts ratificēt Stambulas konvenciju.

Par mākslīgā intelekta potenciālu transformēt ekonomiku spriedīs Latvijas informācijas un tehnoloģijas asociācijas konferencē LIKTA(I)2023.

Metālapstrādes un mašīnbūves izstādē Tech Industry 2023 izrādīs robotsuni Unitree Go2.

Viedokļi

Jana Simanovska, 14.Saeimas deputāte, frakcija ProgresīvieKāpēc vardarbības izskaušanai nepieciešama konvencija?

Edgars Pastars, Finanšu nozares asociācijas vecākais padomnieks juridiskajos jautājumos, zvērināts advokāts. “Ir liels pieprasījums” pēc tiesiski korekta likumprojekta mājokļu kredītņēmējiem.

Paplašini apvārsni

Tas skatiens…

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -5 – -3C, apmācies, neliels sniegs, Z – ZA vējš 2 – 4 m/s;

accuweather -6 – -3C, auksts un apmācies, sasnigs vismaz 2-4 cm, Z – ZA, D – DR vējš 1 – 4 m/s;

yr -4 – -2C, apmācies, visu dienu snigs, Z – ZA, D – DR vējš 1 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Andrievs, Andrejs, Andris