Bordāns piedāvā atlaist Ķezberi; ASV finanšu ministra vietnieks Rīgā; Tramps vēršas pret Huawei

Bez kompromisiem

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) ceturtdien nosūtīja vēstuli Saeimas Juridiskajai komisijai ar aicinājumu Saeimai lemt par Daces Ķezberes atbrīvošanu no NEPLP locekles amata. Trešdien prokuratūra paziņoja, ka atradusi nepilnības NEPLP rīkotajā LTV vadītāja konkursa nolikumā un kandidātu atlasē.

Finanšu sakārtošanai

Latvija ir panākusi progresu cīņā ar naudas atmazgāšanu, taču tai vēl ir daudz darāmā, ceturtdien Rīgā paziņoja ASV finanšu ministra vietnieks terorisma finansēšanas jautājumos Maršals Bilingslijs. Latvijai pašai jāuzrauga sava finanšu nozare, un “esam pilnīgi pārliecināti par šo premjerministru un viņa komandu”, viņš uzsvēra. Taču ASV pārstāvis netikās ar FKTK vadītāju Putniņu. Otrdien ASV vēstniecība paziņoja, ka Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija (FinCEN) norobežojas no FKTK paustā par saskaņoto ABLV Bank likvidācijas modeli.

Pret riskantām tehnoloģijām

ASV prezidents Tramps trešdien izsludināja nacionālu ārkārtas stāvokli un aizliedza ASV uzņēmumiem lietot ārvalstu telekomunikāciju aprīkojumu, kas rada drošības risku. Šis solis acīmredzami vērsts pret Ķīnas telekomunikāciju aprīkojuma ražotāju Huawei.

Vēl

Rīgas Tūrisma attīstības biroja amatpersonu noziedzīgo darbību rezultātā nodarīti zaudējumi vismaz 300 000 eiro apmērā, ceturtdien informēja KNAB.

Eirovīzijas dziesmu konkursa otrajā pusfinālā Latvijas grupa Carousel ceturtdien neiekļuva  finālā, kas notiks 18. maijā

Pasaules čempionātā hokejā Latvijas izlase ceturtdien spēlē pret Čehijas komandu pēc lieliska sākuma (2:0) tomēr zaudēja 3:6.

Satversmes aizsardzības birojs sācis dienesta pārbaudi par dažādos avotos minēto atšķirīgo VDK alfabētiskajā kartotēkā esošo kartīšu skaitu un tā neatbilstības iemeslu.

Valsts kontrole konstatējusi, ka Salaspils kodolreaktora likvidēšanai paredzētā nauda izlietota ārvalstu filmu uzņemšanai un citiem mērķiem.

Eiropas Komisija ceturtdien piecām bankām noteica vairāk nekā viena miljarda naudassodus par slepenu vienošanos ārvalstu valūtu tirdzniecībā.

Ceturtdien vizītē Rīgā ieradās Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušolu.

Anglijā skolā šonedēļ smagi piekauts zēns no Latvijas, ziņo portāls Liverpooolecho, un viens no uzbrucējiem kliedzis: “Brauc atpakaļ uz Krieviju!”

Ukrainas prezidents Petro Porošenko ceturtdien parakstīja jauno likumu par valsts valodu, kas noteic obligātu ukraiņu valodas izmantošanu valsts un pašvaldību darbā.

Šodien

Melngalvju namā notiek Latvijas Pašvaldību savienības kongress.

Latvijas Universitātē norisinās Jauno tehnoloģiju un inovāciju diena.

Rīgas cirkā pasniedz Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019.

Viedokļi

Ilze Kalniņa, Rīgas Tālmācības vidusskolas dibinātāja. Vidējā izglītība ir absolūtais minimums katram Latvijas iedzīvotājam

Kārlis Apalups, drošības uzņēmuma ZEVS Security Consulting prezidents. Ārkārtas situācijās par maz uzticamies profesionāļiem

Kultūra

17. maijā Lielajā ģildē un 18. maijā koncertzālē Gors Rēzeknē notiks Sinfonietta Rīga sezonas noslēguma koncerti.

18. maijā dažādās vietās Latvijā notiks Muzeju nakts pasākumi.

Līdz 16. jūnijam var apmeklēt festivāla Rīgas fotomēnesis izstādes un citus pasākumus.

22. maijā Dailes teātrī notiks izrādes Purva bērni pirmizrāde.

Paplašini apvārsni

Globālais internets izirst. Kas būs tālāk?

IR aktuāli

Sarūpē mammai lielisku dāvanu Māmiņdienā! Vēl tikai šodien abonē IR uz 4 mēnešiem un saņem arī dāvanu karti no MÁDARA Cosmetics 20  € vērtībā. Piesakies!

Sējumu robežu sargi

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +10 – +21C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, A vējš 5 – 6 m/s;

accuweather +13 – +21C, lielākoties apmācies, iespējams īslaicīgs lietus, A vējš 4 – 7 m/s;

yr +9 – +20C, apmācies, brīžiem saulains, A – DA vējs 4 – 6 m/s.

Vārda dienas svin:

Dailis, Herberts, Umberts

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu