Rosina izvērtēt Kalnmeiera darbu; Austrijā būs pirmstermiņa vēlēšanas; hokejisti zaudē Krievijai

Neuzticas

Tieslietu ministrija sagatavojusi informatīvu ziņojumu valdībai par nepieciešamību steidzami un objektīvi novērtēt ģenerālprokurora Kalnmeiera atbilstību savam amatam. Par to piektdien paziņoja tieslietu ministrs Bordāns (JKP). Savukārt prezidents Vējonis paziņoja, ka viņa rīcībā nav informācijas par ģenerālprokurora pārkāpumiem un prokurora darbu nedrīkst vērtēt pēc politiskiem motīviem bez juridiska pamata.

Krīze valdībā

Austrijas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas notiks septembrī, svētdien paziņoja Austrijas prezidents. Sestdien pēc galēji labējās Brīvības partijas līdera Štrahes korupcijas skandāla izjuka valdošā koalīcija. Piektdien mediji publiskoja video, kurā Štrahe kādai ar Krievijas oligarhiem saistītai sievietei piedāvājis palīdzēt saņemt valsts pasūtījumus un ietekmi medijos pret finansiālu palīdzību Brīvības partijas kampaņai 2017.gadā.

Sarūk izredzes

Pasaules hokeja čempionātā svētdien kļuva zināmi A grupas ceturtdaļfinālisti. Latvijas komandas izredzes sasniegt ceturtdaļfinālu saruka pēc zaudējuma 1:3 Krievijas izlasei sestdien. Nākamo spēli Lavijas izlase aizvadīs pirmdien ar Zviedriju.

Vēl

Sestdien Izraēlā 64. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā uzvarēja Nīderlandes dziedonis Dankans Lorenss ar dziesmu Arcade.

Satversmes tiesa atzina par Satversmei atbilstošiem Rīgas domes noteikumus, kas paredz aizliegumu ierīkot spēļu zāles Rīgas vēsturiskajā centrā, izņemot četrzvaigžņu viesnīcas.

Valsts kontrole konstatējusi trūkumus hronisko pacientu veselības aprūpei nepieciešamā finansējuma plānošanā, jo 8,3 miljoni eiro nav izlietoti atbilstoši piešķiršanas mērķim.

Svētdien Rīgā notika Tet Rīgas maratons, kurā startēja vairāk nekā 25 000 dalībnieku no 82 valstīm. Maratonā uzvarēja etiopieši Andualems Belajs Šeferavs un Birke Debele.

RD priekšsēdētāja p.i. Burovs sestdien lika slēgt 11.tramvaja satiksmi pāri Brasas tiltam. Tā vietā norīkots 11T autobuss, mēnešbiļetes pasažieri varēs izmantot.

Svētdien referendumā Šveicē vēlētāji pārliecinoši atbalstīja stingrākus ieroču glabāšanas noteikumus.

Piektdien Ukrainas prezidenta Porošenko frakciju pameta partija Tautas fronte un izjuka valdošā koalīcija. Parlamentam ir mēnesis, lai izveidotu jaunu koalīciju.

Svētdien Ēģiptē Gīzas piramīdu tuvumā sprāga ceļmalā nolikta bumba. Garām braucošajā autobusā ar Dienvidāfrikas tūristiem ievainoti 17 cilvēki.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga svētdien ziņoja, ka pirms 13. Saeimas vēlēšanām Rīgas tūrisma attīstības birojs vairāk nekā 300 000 eiro pārskaitījis politiskās komunikācijas aģentūrām Vācijā, Zviedrijā un Spānijā. Tāpat raidījums informēja, ka Daugavas stadiona apakšuzņēmēji vērsušies policijā pret būvnieku apvienību LNK, jo viņiem nav samaksāts. Raidījums arī noskaidroja, ka ar Čakšas (ZZS) bijušo vīru saistīta firma no veselības budžeta saņēmusi nepilnu miljonu. Žurnālisti arī informēja, ka premjera padomnieks Parādnieks (NA) ticies ar policijas priekšnieku Ķuzi, lai lūgtu savam brālim amata paaugstinājumu.

LTV raidījums de facto stāstīja, ka nodibinājumā Riga.lv un Rīgas tūrisma attīstības birojā darbu atraduši daudzi galvaspilsētā valdošajiem spēkiem pietuvināti cilvēki. Tāpat raidījums informēja, ka Latvijas dzelzceļš sevis reklamēšanai ar sporta starpniecību pusotra gada laikā iztērējis vairāk nekā miljonu eiro. Raidījums arī stāstīja, ka prezidenta amata kandidāta izredzes iegūt amatu atkarīgas no sašķeltās partijas KPV LV frakcijas deputātiem.

Šodien

Notiks a/s Latvijas dzelzceļš padomes sēde, kurā varētu pieņemt lēmumu par izmaiņām uzņēmuma valdē (LETA).

CVK un EP birojs Latvijā informēs par EP vēlēšanu aktualitātēm un balsošanas iespējām (LETA).

Kijevā notiks jaunā Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska inaugurācija.

Viedokļi

Paplašini apvārsni

Kāpēc daži cilvēki neatceras savus sapņus?

Izsmalcināta slinkuma sajūta

Ar ko pārsteidza Lietuvas paviljons Venēcijas biennālē?

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +15 – +26C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, D – DA vējš 5 – 7 m/s;

accuweather +16 – +26C, pārsvarā saulains, ļoti karsts, D – DA vējš 5 – 7 m/s;

yr +16 – +27C, pārsvarā saulains laiks, D – DA vējs 5 – 7 m/s.

Vārda dienas svin:

Venta, Salvis, Selva

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu