ASV dronu notriec Melnajā jūrā; Grevcovai piespriež sabiedrisko darbu; trūkst naudas slimnīcas būvei

Divi pret vienu

Krievijas militārā lidmašīna virs Melnās jūras sadūrās ar amerikāņu bezpilota lidaparātu, kas iegāzās jūrā, otrdien paziņoja ASV militāristi. Bezpilota lidaparāts pildījis misiju starptautiskajā gaisa telpā, kad to mēģināja pārtvert divas Krievijas lidmašīnas. ASV droni MQ-9 Reaper paredzēti novērošanai lielā augstumā. Ukrainas prezidents Zelenskis un bruņoto spēku vadība otrdien vienojās turpināt Bahmutas aizstāvēšanu.

Nevajag melot

Tiesa otrdien piesprieda 160 stundu sabiedrisko darbu Saeimas deputātei Glorijai Grevcovai (Stabilitātei!) par nepatiesu ziņu sniegšanu CVK. Prokurors prasīja deputāti sodīt ar 200 stundu sabiedrisko darbu un 6200 eiro naudas sodu. Grevcova vainu neatzina un solīja spriedumu pārsūdzēt.

Jāaizņemas no ES

Stradiņa slimnīcas jaunā A2 korpusa būvniecība sadārdzināsies par 16,011 miljoniem eiro, informēja būvnieks SIA Velve. Kopējās korpusa celtniecības izmaksas līdz šim bija 106 miljoni eiro. Otrdien valdība atļāva Veselības ministrijai segt būvdarbu sadārdzinājumu no ES līdzekļiem, kurus bija iecerēts izmantot nākamajai slimnīcas jaunajai ēkai – B korpusam. Projekta izmaksu grozījumi vēl jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju.

IR aktuāli

Kā tehnoloģijas izmantot savā labā, nevis no tām baidīties, stāsta RTU Rīgas Biznesa skolas pasniedzēja Čiaki Sekiguči Bemsa.

Latviešu uzņēmums Controlit Factory sāk iekarot pasauli ar pašu radītu unikālu tehnoloģiju, kas ļauj viegli, ātri un precīzi atrast mehāniskus bojājumus jumta segumā.

Vēl

Valdība otrdien apstiprināja Latvijas kiberdrošības stratēģiju 2023.-2026. gadam. Tās ieviešanai nepieciešami 20,4 miljoni eiro.

Latvijā šogad janvārī reģistrēti 1140 jaundzimušo, kas ir par 14% jeb 186 jaundzimušajiem mazāk nekā 2022. gada attiecīgajā periodā.

Ķīna no 15.marta atkal sāks izsniegt vīzas ārzemniekiem. Ķīnas robežas Covid-19 pandēmijas dēļ ārvalstu tūristiem tika slēgtas pirms trim gadiem — 2020.gada 28.martā.

Kazahstāna konfiscējusi īpašumu Krievijas kosmosa kuģu palaišanas vietu operatoram Baikonurā, jo Krievija palikusi 29,7 miljonus ASV dolāru parādā kopuzņēmumam Baiterek.

Parīze slīkst atkritumos, jo streiko atkritumu savācēji, kas iebilst pret ieceri paaugstināt pensijas vecumu. Pirmdien no Parīzes bija jāizved 5600 tonnu atkritumu. Trešdien lems, vai turpināt streiku.

Parīzes olimpisko spēļu rīcības komitejas vadītājs Tonijs Estangē otrdien paziņoja, ka pēdējo vārdu par iespēju 2024.gadā startēt Krievijas un Baltkrievijas sportistiem teiks Starptautiskā Olimpiskā komiteja.

Prokuratūra apsūdzējusi advokātu Jāni Zelmeni liela apmēra krāpšanā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Baltijā un Ziemeļvalstīs

Lietuvas parlaments otrdien atzina Krievijas algotņu grupējumu Wagner par teroristisku organizāciju. Par rezolūciju balsoja visi 117 deputāti, kas piedalījās sēdē.

Zviedrijas premjerministrs Ulfs Kristersons otrdien paziņoja, ka pieaugusi iespējamība, ka Somija iestāsies NATO pirms Zviedrijas, jo Turcija pretojas Stokholmas vēlmei iestāties.

Aprīlī Dānijā sāks darboties jauna digitālā brīdinājuma sistēma. Varas iestādes uz iedzīvotāju mobilajiem tālruņiem varēs nosūtīt ārkārtas ziņojumus un pat sirēnu skaņas.

Ukraina lūgusi Somijai piegādāt četrus vilcienus Allegro. Līdz pērnā gada martam tie kursēja no Helsinkiem līdz Sanktpēterburgai, bet pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā satiksmi pārtrauca.

Igaunijas Augstākā tiesa otrdien atzina, ka vairāk nekā 11 km attālumā no dzīvesvietas uzcelta vēja stacija nav cilvēka tiesību pārkāpums. Sūdzību par vēja parku būvniecību Rīgas jūras līcī bija iesniedzis Sāremā pašvaldības pārstāvis.

Norvēģijas valdība no maija īstenos ģimenes ārstu reformu. Vairāk finansējuma saņems ārsti, kas strādā ar senioriem, sievietēm un lauku novadu iedzīvotājiem.

Šodien

Saeimā ārkārtas sēdē skatīs opozīcijas prasību par neuzticības izteikšanu aizsardzības ministrei Inārai Mūrniecei (NA).

Rīgas pilī notiks Nacionālās pretošanās kustības piemiņas dienai veltīta konference “No pretošanās līdz brīvībai: kā stāstīt Latvijas valstiskuma vēsturi?”.

Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības padome lems par protesta gājiena organizatoriskiem jautājumiem (LETA).

Viedokļi

Uldis Kondratovičs, LU Botāniskā dārza direktors. Lai LU Botāniskais dārzs attīstītos, vajadzīgas nopietnas investīcijas.

Zane Driņķe, Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne. Uzņēmējdarbības “temperatūra” Latvijā kļūst nedaudz siltāka, tomēr par maz.

Paplašini apvārsni

Kā pilsētas nakts apgaismojums izjauc augu sezonālo ritmu un traucē kukaiņiem, kas tos apputeksnē.

Kvalitātes kontrolieris

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +4C, apmācies, bez būtiskiem nokrišņiem, D – DR, R vējš 5 m/s;

accuweather -3C – +5C, stipri apmācies, D – DR, R vējš 4 – 7 m/s;

yr 0 – +7C, apmācies, no rīta lietus, D – DR, R vējš 3 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Amilda, Amalda, Imalda

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu