Rosinās lietas par kara noziegumiem; vienojas par pedagogu algu zemāko likmi; mediķiem pieliks pie algas

Ukraiņi pie Bahmutas kausē okupantus

Starptautiskās krimināltiesas prokurors Karims Hans pirmdien paziņoja, ka ierosinās divas lietas par kara noziegumiem un izdos aresta orderus vairāku Krievijas pilsoņu arestam, kurus tur aizdomās par ukraiņu bērnu masveida nolaupīšanu un uzbrukumiem Ukrainas civilajai infrastruktūrai. Ukrainas spēku komandieris Oleksandrs Sirskis svētdien paziņoja, ka ukraiņi Bahmutas aizsardzību izmanto, lai iegūtu laiku, kamēr Ukraina būs gatava pavasara pretuzbrukumam. Ukraiņi pie Bahmutas iznīcina pēc iespējas vairāk pretinieka dzīvā spēka. Pēc Rietumu izlūkdienestu aplēsēm, Krievija Bahmutā zaudējusi no 20 līdz 30 000 karavīru.

Čakšai savs grafiks

Koalīcija pirmdien konceptuāli vienojās par pedagogu zemākās stundas likmes palielināšanu no 1.septembra. Sagaidāms, ka pirmskolas izglītībā zemākā likme varētu būt 7,75 eiro stundā un pārējos līmeņos – 8,5 eiro stundā. Taču precīzi tas būs zināms pēc valdības lēmuma. Izglītības ministre Čakša (JV) teica, ka 2025. gadā pirmsskolas pedagogu zemākā stundas likme tiks izlīdzināta ar zemāko likmi pārējiem pedagogiem. Grafiks paredz arī zemākās mēneša darba algas likmes pieaugumu akadēmiskajam personālam jau no šā gada 1. septembra.

Vidēji par 120 eiro

Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība vienojās ar Veselības ministriju no 1. aprīļa ārstniecības personu vidējo darba samaksu palielināt par 120 eiro pirms nodokļu nomaksas. Vienošanās nostiprināta Nacionālajā trīspusējās sadarbības padomē. Vidējā darba samaksa ārstiem pieaugs par 6,1%, māsām, vecmātēm, ārstu palīgiem – par 10,1%, jaunākajam personālam – māsu palīgiem un ātrās palīdzības brigāžu autovadītājiem – par 16,1%.

IR aktuāli

Ko lauksaimniecības subsīdiju politikā vēlas mainīt jaunais zemkopības ministrs Didzis Šmits (AS)?

Vairāk nekā sešus mēnešus Sofija nav saņēmusi ziņas no tēva. Viņš aizsargāja Azovstaļ rūpnīcu Mariupolē un nonāca krievu gūstā.

Vēl

Prokuratūra cēlusi apsūdzību astoņām personām, tai skaitā mūziķim Ainaram Mielavam, lietā par fiktīvu nodarbinātību bijušajā pašvaldības nodibinājumā Rīgas Tūrisma attīstības birojs.

ASV finanšu uzraugi garantē aizsardzību visiem pagājušajā nedēļā slēgtās Silicon Valley Bank un arī drīz pēc tam slēgtās Ņujorkas bankas Signature Bank noguldītājiem.

Imunizācijas valsts padome pirmdien aicināja steidzami mainīt Latvijā lietoto vakcīnu pret pneimokoku infekciju, jo tā nesniedz maksimālu aizsardzību pret šo infekciju.

Krievijā pirmdien slēgtā tiesas procesā sāka tiesāt valsts nodevībā apsūdzēto opozīcijas aktīvistu Vladimiru Kara-Murzu.

Eiropas Centrālā banka 11.martā anulējusi Baltic International Bank SE licenci. Lēmums pieņemts pēc FKTK ierosinājuma.

ASV prezidents Baidens apstiprinājis pēdējo desmitgažu lielāko naftas un gāzes ieguves projektu Aļaskā. Dienā tiek plānots iegūt 180 000 barelu naftas.

ASV Kinoakadēmijas Oskara balvu ceremonijā šogad triumfēja sirreālā zinātniskās fantastikas komēdija Viss visur vienlaikus, kas saņēma kopumā septiņus Oskarus, arī kā labākā filma.

Krievijas Valsts domē iesniegts likumprojekts par iesaukšanas vecuma paaugstināšanu obligātajā karadienestā. Iesaukt varēs no 21 līdz 30 gadu vecumam, nevis no 18 līdz 27 gadiem kā šobrīd.

Tiesa izsludinājusi meklēšanā notiesāto uzņēmēju Gulamu Gulami, kuram piespriests sešu gadu un četru mēnešu ilgs cietumsods.

Šodien

Valdība uzklausīs informatīvo ziņojumu par KNAB darbību 2022.gadā.

Eiroparlaments balsos par rezolūciju, kurā nosoda vēršanos pret Baltkrievijas opozīciju un žurnālistiem, kā arī apspriedīs notikumus Moldovā un Gruzijā.

Notiks LU Reģionālā konference “Ilgtspējīgu vērtību radīšana un sabiedrības labbūtība Latvijas reģionos”.

"Šķiltavas" speciālizlaidums

Cik bīstamas ir Latvijas vecās dzīvokļu mājas? Spriež žurnālisti Jana Altenberga un Pauls Raudseps.

Viedokļi

Jānis Uzulēns, Zanda ZariņaJurisconsultus speciālisti. Kuram jāmaksā par daudzdzīvokļu namu novērtēšanu?

Anda Čakša, izglītības un zinātnes ministre. Pašvaldību skolu tīkla sakārtošana. Kas patiesībā notiek?

Paplašini apvārsni

Kādi bija pirmie mēneši 2003.gadā amerikāņu okupācijā, kad sagruva Sadama Huseina režīms? Viena irākieša atmiņas.

Plostnieku romantika

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 – +7C, apmācies, bez būtiskiem nokrišņiem, D – DR, D – DA vējš 6 – 9 m/s;

accuweather +3C – +10C, apmācies, brīžiem sīks smidzeklis, D vējš 4 – 7 m/s;

yr +3 – +8C, apmācies, D vējš 4 – 7 m/s.

Vārda dienu svin:

Matilde, Ulrika

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu