Arodbiedrība un ministri pie sarunu galda; Krievijai projekts par jūras robežu maiņu; atzīs Palestīnas valsti

Ministrija piekāpjas dažām prasībām

Trešdien izglītības darbinieku arodbiedrība sēdās pie sarunu galda ar nozares ministri un finanšu ministru. Izglītības un zinātnes ministrija trešdien atkāpās no ieceres par 30 maksimālajām mācību stundām vienam pedagogam un piekritusi slodžu balansēšanas modeli virzīt tikai kopā ar skolu tīkla sakārtošanu un papildu naudu. Šogad septembrī ministrija pedagogu slodzes vēl nevarot sabalansēt, jo tam trūkst naudas. Arodbiedrība sākusi vākt parakstus par neuzticības izteikšanu nozares ministrei Andai Čakšai (JV) un aicinās izglītības darbiniekus izvērtēt, par kādām politiskajām partijām balsot Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Vai pārbauda reakciju?

No Krievijas oficiālās normatīvo tiesību aktu projektu tīmekļa vietnes trešdien pazudis lēmuma projekts, kas tur bija publicēts otrdien un paredzēja vienpusēji mainīt valsts jūras robežas ar Lietuvu un Somiju. Gan Somijas, gan Baltijas valstu amatpersonas trešdien paziņoja, ka rūpīgi seko līdzi situācijai. Lietuva brīdināja, ka Kremlis tā mēģina iebiedēt kaimiņvalstis. Latvijas Ministru prezidente teica, ka šo informāciju viņa plāno pārrunāt 24.maijā ar Somijas premjerministru Peteri Orpo, kurš ieradīsies vizītē Latvijā.

Sadusmo Izraēlu

Īrija, Spānija un Norvēģija 28.maijā oficiāli atzīs Palestīnas valstiskumu, trešdien paziņoja valstu līderi. Dublina, Oslo un Madride uzskata, ka tikai divu valstu risinājums var palīdzēt panākt ilgstošu mieru Tuvajos Austrumos. Izraēla nekavējoties atsauca savus vēstniekus no šīm trim valstīm.

IR aktuāli

Rail Baltica ieviešanas plāns kopš februāra iestrēdzis Finanšu ministrijā — nav skaidrības, kur atrast trūkstošo līdzfinansējumu. Kāds ir plāns, pēta Ieva Jakone.

Re:Baltica rīcībā ir nonākuši 19 tūkstoši Tatjanas Ždanokas e-pastu. Sarakste rāda, kā Eiroparlamenta deputāte darbojās Kremļa labā.

Lidija, kurai mazulis pieteicās 15 gadu vecumā, būtu gribējusi izmācīties, nostāties uz kājām, tikai tad laist pasaulē bērniņus. Aptuveni 100 bērnu gadā piedzimst nepilngadīgām mammām. Pusaudžiem trūkst zināšanu par kontracepciju, noskaidrojusi Agnese Meiere.

Vēl

Trešdien biedrība SOS palīdzība Ukrainai uz kara pārņemto valsti nosūtīja četras kāpurķēžu amfībijas visurgājējus. Uz Ukrainu nosūtītās amfībijas iegādātas ar latviešu diasporas Amerikā ziedotāju atbalstu.

LTV galvenā redaktore Sigita Roķe pēc konsultācijas ar LTV Redakcionālo padomi trešdien atcēla portālā RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.

Lielbritānijas valdības vadītājs Riši Sunaks trešdien paziņoja, ka Lielbritānijas parlamenta vēlēšanas notiks 4. jūlijā.

Par Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes rektori trešdien ievēlēta līdzšinējā universitātes prorektore, Inženierzinātņu un informācijas tehnoloģiju fakultātes profesore Irina Arhipova.

Aizdomās par ļaunprātīgu dedzināšanu Grīziņkalnā, Rīgā, 9.maijā policija Ventspilī apcietinājusi kādu 1999.gadā dzimušu vīrieti. 9.maijā rajonā dega divas dzīvojamās mājas.

Liels ugunsgrēks trešdien sākās Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā farmācijas uzņēmuma Novo Nordisk birojā. Nedēļas laikā tas bija jau otrs ugunsgrēks uzņēmumā, kas ražo arī notievēšanas preparātus Ozempic un Wegovy.

Valsts drošības dienests sācis pārbaudi saistībā ar Eiropas Parlamenta deputāta kandidātes Olgas Čerņavskas (Apvienība Jaunlatvieši) izteikumiem sociālajos tīklos.

Šodien

Augstākā tiesa rīko starptautisku konferenci, veltītu Latvijas 20 gadiem Eiropas Savienībā.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja skatīs pārskatu par pārejas uz mācībām valsts valodā pirmsskolās 1., 4. un 7.klasēs īstenošanu.

Notiks konference par brīvas darbaspēka kustības ietekmi uz darba tirgu Baltijas valstīs.

Viedokļi

Līna KipastoLidl Latvija valdes locekle, Personāla departamenta vadītāja. Ar algu un atvaļinājumu vairs nepietiek.

Anita ĀboltiņaHelmes Latvia personāla vadītāja. Uzņēmuma veselības termometrs – darbinieku iesaiste.

Paplašini apvārsni

Kā ērgļi mainījuši migrācijas maršrutu, lai izvairītos no karadarbības Ukrainā, un kādas sekas tam var būt.

Kurš te kuru vēro?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +16 – +24C, neliels mākoņainums, bez nokrišņiem, A – DA vējš 5 – 6 m/s;

accuweather +17– +26C, mākonīši un ļoti silts, A – DA vējš 5 – 6 m/s;

yr +17 – +27C, saule, pēcpusdienā pa mākonim, A – DA vējš 5 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Leokādija, Leontīne, Lonija, Ligija