Piemin Eiromaidanā bojāgājušos; Rinkēvičs rosina domāt par mākslīgo intelektu; Stradiņi pārņems neuzcelto korpusu

Zviedri Ukrainai piešķirs lielu atbalstu

Otrdien Ukrainā pieminēja pirms 10 gadiem Eiromaidanā bojājušos. Toreiz protestos pret prokremlisko režīmu nogalināja 107 cilvēkus. Zviedrija piešķirs Ukrainai militāro palīdzību 7,1 miljarda kronu (632 miljonu eiro) apjomā, lai stiprinātu Ukrainu tās cīņā pret Krievijas agresiju, otrdien pavēstīja aizsardzības ministrs. Savukārt Kanāda plāno Ukrainai ziedot vairāk nekā 800 SkyRanger R70 daudzfunkcionālos dronus. Polijas lauksaimnieki protestā pret nekontrolētu importu no Ukrainas otrdien atsāka bloķēt ap 100 ceļus, kas ved uz Ukrainas robežu.

Par godīgām vēlēšanām

Prezidents Rinkēvičs otrdien nosūtīja Saeimai izskatīšanai grozījumus Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā. Viņš rosina noteikt pienākumu gadījumos, ja priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu radīšanā ir izmantotas mākslīgā intelekta sistēmas, to nepārprotami norādīt.

Deformējas nesošā kolonna

Būvkompānija Velve otrdien piedāvājusi Stradiņa slimnīcai noslēgt vienošanos par strīda noregulējumu un iespēju tiesiski pārņemt būvobjektu 1.martā, taču slimnīca tam nepiekrīt. Tās vadība plāno 21.februārī pārņemt objektu līgumā noteiktajā kārtībā. Velve esot konstatējusi deformāciju vienai no nesošajām kolonnām jaunbūvē. 13.februārī Stradiņu vadība lauza būvniecības līgumu starp slimnīcu un Velvi par jaunā A2 korpusa celtniecību.

IR aktuāli

Aivars Ozoliņš komentārā raksta, ka Eiropas Parlamenta vēlēšanās svarīgākas par programmām atkal būs lokomotīves.

Nevis knapināties un skaitīt pēdējos centus, bet ekonomēt ar augsti paceltu galvu — ko nozīmē skaļā taupīšana, skaidro Ieva Kalēja.

Kāpēc Māris Žiglevics, kura vadītais uzņēmums X-agro sniedz lauksaimniecības pakalpojumus zemniekiem, kam nav savas tehnikas, lēmumus pieņem, sēžot pie stūres, stāsta Mārtiņš Galenieks.

Vēl

Cietumā mirušā Kremļa opozicionāra Navaļnija māte otrdien ar video starpniecību vērsusies pie Krievijas diktatora Putina, pieprasot, lai viņai atdotu dēla mirstīgās atliekas.

Valdība otrdien konceptuāli atbalstīja Iekšlietu ministrijas rosināto Krīzes vadības centra izveidi.

Drošības dienests aizturējis personu aizdomās, ka tā Krievijas specdienesta uzdevumā Džūkstes pagastā apgānījusi leģionāru piemiņas vietu. Iespējams, persona līdzīgas aktivitātes veikusi citās Baltijas valstīs.

Pagājušajā gadā satiksmes negadījumos Latvijā gāja bojā 142 cilvēki, kas ir par 27 vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Valsts policijas informācija.

ASV otrdien uzlika veto ANO rezolūcijai, kas prasīja nekavējoties pārtraukt uguni Gazas joslā. ASV piedāvāja uz laiku pārtraukt uguni un brīdināja Izraēlu neiebrukt Rafahā.

Krievijas lidotājs Maksims Kuzminovs, kurš pērn aizdzina militāro helikopteru uz Ukrainu, pagājušajā nedēļā atrasts nošauts Spānijā.

Tukuma novada pašvaldībai valdība otrdien piešķīra 310 161 eiro pērn vasarā vētrā cietušās Jaunpils pils jumta un logu atjaunošanai.

Baltijā un Ziemeļvalstīs

Igaunijas drošības dienests aizturējis 10 personas, kuras tur aizdomās par iekšlietu ministra un žurnālista auto demolēšanu pērn. Šie Krievijas un Igaunijas pilsoņi darbojušies Krievijas specdienesta uzdevumā.

Lietuva šogad plāno iegādāties lielāko daļu inženiertehniskā aprīkojuma, lai aprīkotu savu robežu ar Krieviju un Baltkrieviju ienaidnieka pārvietošanās iebežošanai.

Ungārijas parlaments 26.februārī balsos par Zviedrijas pievienošanos NATO, otrdien paziņoja augsta valdošās partijas Fidesz amatpersona.

Igaunijas–Somijas gāzesvada Balticconnector remontdarbi Baltijas jūrā sāksies marta sākumā.

Pēdējos gados aug krievu skolēnu skaits Somijas vidusskolās. 2022.gadā Somijā mācījās 1800 krievu skolēnu, bet 2023.gadā – 2200, kas ir par 70% vairāk nekā 2021.gadā.

Norvēģija cīņā ar Āfrikas cūku mēri apsver variantus, vai nu uzcelt žogu ar Zviedriju, lai neļautu mežacūkām ienākt no kaimiņzemes, vai palielināt nomedīto mežcūku skaitu.

Šodien

Rīgas domes ārkārtas sēdē lems par pašvaldības valdījuma un īpašuma tiesību atjaunošanu 22 zemesgabaliem pie lidostas Rīga.

Saeimas Ārlietu komisija skatīs jautājumu par Gruzijas otra nosaukuma “Sakartvelo” lietošanu.

Grāmatizdevēju asociācija paziņos grāmatu mākslas konkursa Zelta ābele nominantus.

Viedokļi

Valērija VārnaTietoevry Create International Baltic Market vadītāja. Mākslīgais intelekts turpina attīstīties – kur to redzēsim turpmāk?

Andris Vulāns, uzņēmuma Būvfizika eksperts, Krišs MaļinovskisBonava Latvija vadošais inženieris. Daudzos līdz 2008.gadam būvētos mājokļos energoefektivitāte ir kritiski zema.

Paplašini apvārsni

Hei, putniņ, palidojam!

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 – +2C, apmācies, bez būtiskiem nokrišņiem, R, D – DR vējš 2 – 5 m/s;

accuweather +2 – +4C, apmācies, palaikam sniegs un lietus, D – DR vējš 2 – 4 m/s;

yr 0 – +3C, apmācies, lietus vakarā, D – DR vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Eleonora, Ariadne