IR TEHNOLOĢIJU SKOLA • IR.lv
20. jūlijs 2020
IR TEHNOLOĢIJU SKOLA
20. jūlijs 2020
IR TEHNOLOĢIJU SKOLA

IR TEHNOLOĢIJU SKOLA

Ja tehnoloģijas ir Tava aizraušanās, piesakies IR tehnoloģiju skolā!
5 dienas medicīnas un datorikas jomas eksperti palīdzēs apgūt dažādas tehnoloģijas un sabiedrības veselības tēmas, lai izstrādātu demonstrējamus tehniskos risinājumus.
5 dienās no reāliem izaicinājumiem nonāksim līdz prototipa versijai, apgūstot digitālās un fiziskās prototipēšanas prasmes.

Vasaras skola 16-18 gadus veciem jauniešiem, kas aizraujas ar tehnoloģijām un vēlas iegūt jaunas, pielietojamas zināšanas.

  • Tehnoloģiju skolas ietvaros 5 dienu laikā no problēmu aprakstiem nonāksim līdz prototipam.
  • Gan sabiedrības veselības, gan tehnoloģiskās zināšanas nodrošinās lietpratēji ar lekcijām un darbnīcām katru dienu.
  • Lai apgūtu tehnoloģiskās prasmes, dalībniekiem ļausim lietot medicīnas tehnoloģiju projektu studijas LU DF LAB iekārtas, dodot vaļu spert pirmos soļus tīmekļa un virtuālās realitātes, balss asistentu un čatbotu, kā arī 3D printēšanas un lāzergriešanas pasaulē.
  • Savukārt ar sabiedrības un medicīnas idejām, kā prevenciju un ikdienas tehnoloģijām pieejamajiem datiem, iepazīstinās šīs jomas eksperti, bet risinājumus darbnīcās attīstīs paši dalībnieki.

Varam saderēt, ka mēs visi kaut reizi dzīvē, aizgājuši pie ārsta, uzzinām, ka kāda kaite ir “ielaista”. Ārstam to būtu bijis viegli novērst, ja Tavu ķermeni varētu pastāvīgi uzraudzīt vai vismaz Tu regulāri apciemotu ārstu. Lieki teikt, ka tas jums abiem būtu dārgi un laikietilpīgi. 
Bet šī nav bezizejas situācija – Tu jau šobrīd lieto vienu no risinājumiem: viedtehnoloģijas. 
Saskaņā ar Pew pētniecības centru apkopotajiem datiem, tiek lēsts, ka pasaulē ir aptuveni 2.5 miljardi viedtālruņu lietotāju. Citiem vārdiem sakot, 76% iedzīvotāju attīstītajās valstīs lieto viedtālruni, taču arī attīstības valstīs rādītājs ir visai iespaidīgs – 45% https://www.pewresearch.org/
Tie ir vairāki miljardi ierīču, kas ar sensoru palīdzību ļautu sajust pasauli mums apkārt, tostarp pārraudzīt katra cilvēka veselības stāvokli, gādāt par labu fizisko aktīvitāti un pareizo diētu. Tas paver iespējas radīt lietotni, ar kuru psihiatrs vai psihoterapeits, nesagaidot nākamo seansu, var palīdzēt pacientam un vajadzības gadījumā veikt intervenci https://www.sciencedirect.com/science/article/. Tos var savienot ar papildierīcēm, kā viedpulksteņiem, lai ģimenes ārsts varētu Tevi nosūtīt pie kardiologa, ja dati vēsta par sirds un asinsvadu slimību risku https://www.researchgate.net/publication/
Mums ir zinoši ārsti un pieejamas tehnoloģijas, un to tandēma potenciāls ir teju neizsmeļams. Mūsu priekšā ir uzdevums šo potenciālu pārvērst risinājumos! Tu vari piedalīties!

Skolu organizē Latvijas Universitātes medicīnas tehnoloģiju projektu studijas kodols – Kaspars Eglītis un Emil Syundyukov (https://www.linkedin.com/in/syundyukov/).
Kaspars ir Datorikas fakultātes bakalaurants un laborants, ka arī DF LAB administrators. Kaspars vairāku gadu garumā dažādām auditorijām rīkojis pasākumus, vadījis lekcijas, kā arī mācījis studentiem, interesentiem un jaunuzņēmējiem strādāt ar prototipēšanas tehnoloģijām.
Emil arī ir students, proti, doktorants šinī pašā fakultātē, kā arī pētnieks un pasniedzējs. Viņš velta sevi medicīnai un izglītībai, un pašreiz ir projektu “Longenesis” tehniskais vadītājs.
Dalības maksa 225 EUR (ar PVN). Piesakot vairākus dalībniekus - 10% atlaide.
Cenā iekļautas: nodarbības ar mentoru atbalstu, nepieciešamās tehnoloģijas un materiāli, ekspertu darbnīcas,
kā arī ēdināšana 2 reizes dienā - pusdienas un launags.

IR tehnoloģiju skola tapusi sadarbībā ar:

 

 

17. decembris
JAUNĀKIE MĀKSLĪGĀ INTELEKTA (AI) RĪKI DARBAM UN BIZNESAM. Seminārs ar Artūru Medni
JAUNĀKIE MĀKSLĪGĀ INTELEKTA (AI) RĪKI DARBAM UN BIZNESAM. Seminārs ar Artūru Medni

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu