Man, lūdzu, visas analīzes…
21Saistītie raksti
Dzīve /
29. maijs
Jācīnās!
Tēma /
13. marts
Nelaime no rīta, operācija pusnaktī
Analīze /
15. novembris 2023
Spēle bez rezultāta
Aktuāli /
28. septembris 2023
Podkāsts nr.187: Ministrijā ienāk ārsts; Lembergu atkal notiesā; Latvijas mikroshēmas uz Krieviju?
Komentāri (21)
tvverotajs 25.08.2015. 20.12
Kaut kā ir jāatrod vidusceļš starp “Man lūdzu visas analīzes!” un “Kāpēc jūs atnācāt pie ārsta tik vēlu?”.
Ja cilvēks ir slims, tad jau viņš pie ārsta iet, bet ko darīt, ja cilvēks nejūtas slims, domāju, ka tipisks vīrietis tāds ir līdz gadiem 40-50…
Un te nu būtu jāatgriežas pie sen aizmirstajām profilaktiskajām apskatēm. Vislabāk jau, ja ģimenes ārsts pats sūtītu uzaicinājumus atnākt vai pat vispirms nosūtītu norīkojumu uz noteiktām analīzēm. Vai vienkāršākajā variantā, izsniegtu “tehniskās apskates” uzlīmi ar nākamās pārbaudes datumu. Tad pat pilnīgi veseliem cilvēkiem būtu pamats aiziet pie ārsta un pārliecināties, ka viņi tiešām ir veseli.
0
Unabomberz 25.08.2015. 15.25
Ja Apiņa kungs ar šo rakstu vēlējās pateikt, ka atsevišķu veidu analīzes jānozīmē biežāk, bet citas atkal var nenozīmēt, ja nav objektīvas nepieciešamības, tad to vajadzēja skaidri uzrakstīt, jo nespeciālistam tiešām nav skaidrs ko ārsts grib pateikt.
Nespeciālists nezina un viņam nevajag zināt, kāda veida analīzes uzskatāmas par indikāciju slimībai. Un kādas vajag vai nevajag profilaksei. Tas jāzina ārstam. Savukārt, ja cilvēkas saka man lūdzu visu, un es pats samaksāšu – kāpēc gan ne? Analīžu taisīšana nav zāļu lietošana, sliktāk palikt no tā nevar.
0
ozolnieki 25.08.2015. 08.49
Par ambulatorajiem laboratoriskajiem pakalpojumiem laboratorijām maksāsim ar koeficientu 0,7″. Pēc tam ministra sejā atmirdz maigums un viņš piebilst – „bet par bērniem sniegtajiem ambulatorajiem laboratoriskajiem pakalpojumiem laboratorijām maksāsim ar koeficientu 0,9″.
………
Vai šis koeficens jau darbojas vai tikai plānā ?
0
traductrice 25.08.2015. 08.10
Atzīšos, arī es 1x gadā apmeklēju ģim.ārstu ar tekstu “man nekas nesāp, bet gribu visas analīzes”. Apiņaprāt, laikam esmu nežēlīga valsts naudas izšķērdētāja, jo līdz šim, tpu, tpu, nekādas būtiskas novirzes tajās nav atklātas. Bet šo vizīti 1x gadā es saucu par PROFILAKSI. Vai dakterim Apinim ir kādi citi ieteikumi, ko runāt ar ģim.ārstu, ja nejūties slims? Varbūt neiet vispār un ietaupīt arī ārsta dārgo laiku un naudiņu, ko valsts samaksā par manu nelietderīgo daktera traucēšanu?
“smēķēšana, reizināta ar lieko svaru, nozīmē – vēzis.” Paldies par šo algoritmu. Izrādās, viss sarežģītais ir pavisam vienkāršs. Tievie un nesmēķētāji – jums nekas nedraud! Resnie un smēķētāji – varat dakteri neapgrūtināt, ar jums tāpat ir viss skaidrs!
4
ie_rozentale > traductrice 25.08.2015. 09.38
Kāpēc gan par ikgadējo profilaksi pašas sirdsmieram nevarētu maksāt no savas kabatas?
0
traductrice > traductrice 25.08.2015. 09.47
kāpēc vispār vajadzīga profilakse? Un vispār, kāpēc vajadzīga ārstēšana, ja visi tāpat reiz mirsim?
Manuprāt, sāls ir iekš cita. Ja analīzes nav efektīvs rīks, lai konstatētu saslimšanu sākumstadijā un attiecīgi ļautu valstij mazāk resursu tērēt sekām, bet ir tikai laboratoriju barotne, tad man ir jautājums, kas IR preventīvie pasākumi?
0
naichez > traductrice 25.08.2015. 11.05
Tas, ka tev nekas nesāp, nebūt nenozīmē, ka tu esi vesela. Galvu tev noteikti vajadzētu paārstēt.
0
Ēriks > traductrice 25.08.2015. 11.14
Nevajag no savas kabatas,vari izmantot manus nodokļus,es pat nezinu,vai man ir kāds ģimenes ārsts,un,ja ir-kā viņu sauc.
0