Pētījums: 30% aizbraukušo tautiešu Latvijā atgriezties neplāno

32

Komentāri (32)

Absints 26.01.2015. 17.15

Aizbraukušie nevar atbalstīt Latvijas valdību, jo tad zaudē iemeslu savai aizbraukšanai. Tāpēc tā ir jālamā.

Latvijā ir smagi apstākļi, smaga konkurences cīņa. Izturīgākie ir atraduši darbu, ir raduši patriotisku pamatojumu savai palikšanai. Toties lielākā daļa aizbraucēju (3/4 pēc pētījuma) materiālos iemeslus ir uzskatījuši par svarīgākajiem.

Arī noziedznieki ir aizbraukuši, tāpēc Latvijā pat smagākajos krīzes gados noziedzība nevis pieauga, kā varēja gaidīt, bet samazinājās.

Bez tam, kā rāda statistika – no katriem 3 aizbraucējiem divi nav latvieši.

Nekur neesmu redzējis konsolidētu statistiku – aizbraukušie un atbraukušie. Visur ir tikai aizbraukšana, atbraukšanu neviens vērā neņem un neskaita. Savukārt katrs no mums zina ne tikai aizbraukušos, bet arī tos, kas atgriezušies.

Un tagad jautājums – vai no tautas veselības (ne skaita) viedokļa Latvija iegūst vai zaudē? Manuprāt, Latvijā ir palikuši tie, kas ir spējīgi izturēt smagos apstākļus, ir spējīgi konkurēt darba tirgū, nav vieglprātīgi iekrituši kredītu valgos un ir Latvijas patrioti.

Tad varbūt beigsim aizbraucējus padarīt par nabaga cietējiem un varoņiem-aizbraucējiem.

Būsim godīgi- lielāko daļu svešumā ir aizvedusi alkatība. Vēlme labi dzīvot, un baroties no svešu tautu galda. Un tas ir normāli, tas ir cilvēku dabā, taču nevajag aizbraucējus heroizēt.

Latvijā patreiz, salīdzinot ar Centrāleiropas zemēm, ir grūti konkurēt darba tirgū, algas lielākai daļai profesiju ir stingri zemākas utt. Tajā pašā laikā šie paši iemesli ir labi uzņēmēj-darbības uzsākšanai (jo ir lētāk “to taisīt” šeit, nevis Īrijā, piemēram.) Tāpēc arī saprotami tie 25%, kas grib te taisīt uzņēmumus..

+2
-1
Atbildēt

0

sniega_roze 26.01.2015. 17.10

Virsraksts labi parāda kā praksē tiek manipulēts ar informāciju, jo svarīgākā rakstā paustā ziņa ir, ka 70 % plāno atgriezties, proti, precīzāk būtu rakstīt –

vismaz 70 % aptaujāto plāno atgriezties.

Runājot par pašu tēmu varu tikai ieteikt pēc iespējas drīz pacelt neapliekamo minimumu līdz kaut ko kas ir tuvu Vācijas eur 450 neapliekamajam minimumam.

Vai tas ir ir 350 vai 400 pat nav tik būtiski, svarīgi ir lai nebūtu tā ka tiek mākslīgi uzturēts VID darbs šajā segmentā, rēķinot centus un sūtot brīdinājuma vēstules. Pieņemu, ka VID pakalpojumu nodokļu administrācijā no maz pelnošajiem ir dārgāka nekā budžeta ieskaitītie ieņēmumi. Labāk lai strādā kur pelna un tiešām VID vajag – piemēram būvniecība, zobārstniecības, PVN karuseļi, akcīzes preces.

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam