“Sojuz” ar trim kosmonautiem nesavienojas ar SKS plānotajā laikā
22Saistītie raksti
Aktuāli /
5. oktobris 2023
ESTCube-2 satelīts startē. Kurp burās jaunie pētnieki?
Personība /
26. aprīlis 2023
Hallo, vai Jupiters?
Pasaulē /
26. maijs 2021
Kamanas uz zvaigznēm
Radars /
12. maijs 2021
Radars pasaulē
Viedoklis /
13. jūlijs 2020
Kāds labums Latvijai no dalības Eiropas Kosmosa aģentūrā?
Komentāri (22)
Inese 26.03.2014. 13.58
Tici vien savām pasakām ;) Sajūsminies par Grasshopper? Da viss tas jau sen ir bijis, un progresa vienalga nekaida ;)
http://www.youtube.com/watch?v=JzXcTFfV3Ls
0
silvija 26.03.2014. 12.25
Kādreiz lasīju amerikāņu astronauta Džerija Lilindžera grāmatu “Orbītā” (Off the Planet”). Šis astronauts pavadīja 5 mēnešu orbitālajā stacijā “Mir” un smalki aprakstījis krievu kosmosa lidojumu sagatavošanas praksi, tostarp nekaunīgo amerikāņu investētās naudas zagšanu. Grāmata iznāca 2001. gadā, tātad amerikāņi pa šiem gadiem joprojām nav sapratuši, ka ar krieviem daŗijumus veic vienīgi pašnāvnieki un mazohisti, kam patīk, ka viņus apzog un apmelo.
0
Andris 26.03.2014. 12.00
ASV Krievijas kosmosu arī bez sankcijām noēdīs. Pēc piecām dienām pie ISS lidos Falcon ar atvāžamām kājām. http://t.co/5ZNG1NflsG
Tas būs pirmais lidojums daudzkārt izmantojamai raķetei. Tiesa, šoreiz, pirmai reizei, drošības pēc tā sēdīsies okeānā, bet visi domā ka jau šogad mēs sagaidīsim apvērsumu kosmosa tehnoloģijās – daudzkārt lietojamu raķešu parādīšanos. Pēc palaišanas un kravas nogādāšanas orbitā raķete lidos atpakaļ un piezemēsies tajā pat kosmodromā, kur viņu atkal uzpildīs un sagatavos nākamam starta dažu dienu laikā. Šādu raķešu startu pašizmaksas būs desmitiem reižu mazākas, bet pašu raķešu pieejamība desmitiem reižu lielāka. Praktiski, viena maza firmele no Kalifornijas (SpaceX) varēs aizstāt visu valstu raķetes un veikt vairāk kā simts startus gadā. Firmai jau ir divi savi kosmodromi, viens Kalifornijā un viens Floridā vai Teksasā, neatceros.
Cilvēku piegādei uz ISS ši firma arī jau sen gatavojas, jau trīs gadus. Jau ir veikti daudzi izmēģinājumi, viss sekmīgi. Pirmais lidojums ar cilvēkiem var notikt nākamgad. Turklāt SpaceX kuģis būs daudz drošāks nekā vecie Sojuzi un Progresi, jo tur ir paredzēta kuģa atdalīšanās no raķetes un droša piezemēšanās arī raķetes neveiksmīga starta gadījumā. Šādas sistēmas arī nekad nekur nav bijis.
Tātad, pēc dažiem gadiem Roskosmosu varēs klapēt ciet, vnk kā bezcerīgi atpalikušu kantori.
0