Kas zemes īpašniekam jāzina par lauksaimniecības zemes reformu

11

Komentāri (11)

janis17 18.02.2014. 13.14

Likumprojekts ir totāls SVIESTS!

+3
-2
Atbildēt

0

Ieva 18.02.2014. 11.34

Te nu tiešām izskatās pēc likuma likuma pēc. Sākotnējā ideja – ierobežot zemju tirdzniecību ārzemniekiem nav sasniegta, un tas viss strādās tikai lielsaimnieku interesēs. Man gan liekas, ka pēc EU normām protekcionisms te vispār nevar būt – manuprāt, piemēram, lietuvietim nedrīkst liegt pirkt zemi Latvijā, tāpēc jau laikam te visādi vikrutasi tiek domāti, bet tie mērķi nesasniedz un nesasniegs.

Vispār par zemes tirdzniecību- pēc atmodas daudzi zemi sagrābās, jo viņu senči kādreiz bija zemnieki, bet apstrādāt nespēj vai negrib. Tāpēc vēl joprojām Latvijā ir daudz aizaugušu lauku, pēdejā laikā gan bilde mainās.

Tāds zemju pircējs, kas zemi iegādājas lauksaimniecībai, to apstrādās, un vēl pieņems pārdevēju darbā. Tik tālu jau jauki. Bet zālīti tikpat labi nopļaus arī pilsētnieks, kas iegādāsies lauku īpašumu. Tāpēc būtu akcents jāliek uz zemes apstrādi, ne uz zemkopja izglītību. Zemi kopj arī dānis vai vācietis, dod darbu vietējiem- kas te slikts? Zemi tak prom neaizvedīs un produkciju tepat vietējā kantorī nodos. Slikts, pēc mana, iznāk tikai viens apstāklis – dānim ir nauda, lai zemi nopirktu un apstrādātu – latvietim nav. Un tāpēc, diemžēl, iznāk, ka pareizāk būtu sunim sēdēt uz siena kaudzes- zemi nepārdot, bet arī neapstrādāt…

Drusku absurds, ja skatās no šī viedokļa, bet tā ir…

+2
0
Atbildēt

2

    esmeralda_se > Ieva 18.02.2014. 12.31

    Paskatieties reāli, 98% lauku, kas ir pietiekami lieli un pietiekami sausi, lai normāli strādātu, jau ir apstrādāti, bilde ārkārtīgi strauji mainās pedējos 1 – 2 gadus. Turklāt, apstrāde jau nenozīmē obligāti aršanu, arī govju,kazu, aitu ganīšana ir zemes apstrādāšana.

    Viens no sakarīgākajiem veidiem, kā veicināt jēdzīgu zemes tirgu, atbalstīt savējos, bet nenonākt konfliktā ar veselo saprātu bija atbalsts vietējiem zemes iegādei, bet nē, izdomāja šādu sviestu, kas visvairāk sit pa mazajiem/vidējiem zemniekiem un cilvēkiem, kas savos 40 – 45 – 50 gados varbūt gribētu atgriezties laukos.

    +3
    0
    Atbildēt

    0

    Ansis > Ieva 19.02.2014. 11.45

    Zemi kopj arī dānis vai vācietis, dod darbu vietējiem- kas te slikts? Zemi tak prom neaizvedīs un produkciju tepat vietējā kantorī nodos. Slikts, pēc mana, iznāk tikai viens apstāklis – dānim ir nauda, lai zemi nopirktu un apstrādātu – latvietim nav.

    ————————————————————————–

    ASV un pastarpināti ES vecas dalībvalstis druka naudu cik vēlas – līdz ar to latviešu zemnieks nekas ar viņiem nevarēs sacensties.

    Ārvalstu zemnieks aizved no Latvijas peļņu – pārsvarā šeit nedzīvo – vide un infrastruktūra (lauku skola) viņam vienaldzīga.

    Un galu galā – 1905. gads un 1918. gada Latvijas proklomešana un sekojošā zemes reforma – būtībā ļoti liela daļa no tā visa bija atgūt zemi, ko vācu muižnieki Livonijas sabrukuma posmā, poļu laikā un pievienojoties Krievijai, nozaga latviešiem. Tagad sanāk, ka mēs atmetam ļoti lielu daļu no savu senču panāktā.

    Bet nu japiekrīt, ka līdzekļu, drosmes un zinašanu trūkuma dēļ, lauksaimniecības attīstība notiek ļoti lēni. Vēl daudz zemes paspēs aizaugt ar krūmiem, pirms lauksaimniem būs pietiekami daudz jaudas, lai visu apstrādātu (jo īpaši Latgalē, Vidzemē un pieRīgā. Zemgales līdzenumos šādas problēmas nav jau sen)

    0
    0
    Atbildēt

    0

esmeralda_se 18.02.2014. 10.32

ZZS lobija idejas dzīvo un uzvar, maskējoties ar patriotiskiem saukļiem zemīte tiek “stumta” 300 – 500 lielsaimnieku virzienā.

+2
0
Atbildēt

0

lebronj2356 18.02.2014. 10.28

Var tikai un pilnīgi piekrist autorei – šie “grozījumi” ir lielsaimnieku lobistu Zemnieku Saeima u.c. organizāciju roku darbs un mērķis ir tikai viens – savā kontrolē, t.i. īpašumā vai nomā, par smiekla naudu iegūt atlikušās zemes Latvijā, šeit jau strādajošos ārzemniekus arī šis likums neskars, jo tie redz ir zemkopji t.i. arī uz viņiem attieksies prioritātes zemes pirkšanā. Zemes cenas, kas uz ES fona tiešām nav lielas, ko nevar teikt par pārējiem Latvijas NĪ, tiks nosistas vēl zemāk, savukārt produkciju mums tirgos par ES cenām, starpība paliks lauku “biznesmeņu” rokās ! Es domāju, ka ir jāsāk sacerēt vēstules uz ST un EK šī murga realizācijas gadījumā, jo šāds likums pārkāpj ne vien Satversmi, bet arī Eiropas Savienības cīlvēktiesības ! Kaut gan par ko brīnīties, jo liela daļa to, kas ir sagrābušies zemes Latvijas laukos un tur veic “lauksaimniecību” ir izbijuši komunisteļi no kolhoziem, kam īpašuma nacionalizācija dažu interesēs ir varen tuva !

+7
-1
Atbildēt

1

    Signija Aizpuriete > lebronj2356 18.02.2014. 10.38

    ——–

    Pašreizējā likuma grozījumu redakcija noteikti nav vērsta uz lauksaimniecības ražošanas attīstību

    ==============================================================================

    Kas autorei piekrīt – tas “aiz kokiem mežu nespēj saredzēt”!

    Pašreizēja sociālā SISTĒMA nav vērsta uz ražošanas attīstīšanu – tā galvenokārt veicina visādu veidu “parazītu” un parazitāriskas darbošanās (pabalstu dalīšana) parādīšanos:

    “С точки зрения социально-экономической западнизм стремится к созданию гарантированных должностей и Доходов для представителей тех видов деятельности, которые не являются непосредственными производителями материальных ценностей и услуг,….”

    Александр Зиновьев “Запад. Феномен западнизма”, 1993

    http://www.e-reading.co.uk/chapter.php/88145/1/Zinov%27ev_-_Zapad._Fenomen_zapadnizma.html

    0
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam