Par deputāta tiesiskuma izpratni un Ķemeru nākotni

29

Komentāri (29)

Eleonora Maisaka 08.09.2013. 14.29

DD1
Daudz netrūka, un Vērmaņdārzs būtu nonācis Paula samnieka, Čevera sponsora, Jūļa Krūmiņa īpašumā, ka abi afēristi bija ieplānojuši.

+1
-1
Atbildēt

2

    oskaar > Eleonora Maisaka 08.09.2013. 15.43

    Jūs varētu atbildēt vismaz kaut ko uz manis uzdoto jautājumu:
    Un- jāsaka- man arī būtu interesanti uzzināt- kas ir ieinteresēts Ķemeru kūrorta neattīstīšanā. Kāpēc Ominasis Latvija 15 gadu laikā tā arī “nepalaida” šo kūrortu???

    Ja nav atbildes, tad tā arī pasakiet. Ja ir- labprāt to uzklausīšu.

    Bet tā- Jūs tikai izmetat kaut kādas domas, un pēc tam kad jāatbild uz jautājumu- pārmetaties uz kaut ko citu.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    Eleonora Maisaka > Eleonora Maisaka 08.09.2013. 15.56

    andrejsg
    “kas ir ieinteresēts Ķemeru kūrorta neattīstīšanā?

    Pac 12:39 izmeti domu, tālāk pac arī attīsti, neprasi man.
    _______________________________

    Ominasis Latvija 15 gadu laikā tā arī nepalaida šo kūrortu, tāpēc, ka to var izdarīt uzņēmēji, bet ne prihvatizatori un žuļiki. Truksnim noteikti tas nebūs pa spēkam.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

Eleonora Maisaka 08.09.2013. 13.26

andrejsg
Varbūt pa ķemu? Bildē redzamais objekts ir Jūrmalas vadības attieksme pret īpašumu, par neviens nenes mēram diplomātu ar naudu. Es esmu galīgi pret, ka Truksnis iegūto ēku par sviestmaizi izīrē krievu bandītiem, kas nemaksās nodokļus, bordeļa ierīkošanai, kā Pauls ar Operetes teātri, lai tad labāk to izdara, tāds, kurš par ēku būs valstij samaksājis reālu naudu. Tas izslēdz korupcijas risku, un drīzāk garantē, ka no darījuma arī valsts nākotnē gūs labumu.
Vai šim purnam, Šļesera bandas loceklim(pocam) vispār var uzticēties? http://i.jurmala24.lv/upload/news/2013-05-31/original/13699997718348.jpg

+2
-2
Atbildēt

4

    oskaar > Eleonora Maisaka 08.09.2013. 13.59

    dissidente
    Ziniet- man nav ne jausmas par to- kādam jāizskatās cilvēkam, kuram var vai nevar uzticēties.
    Šim te- Jūsu komentārā ievietotajam- manuprāt, var. Lai gan kas viņu zina. Fotogrāfija nenozīmē galīgi neko.

    Bet par Ķemeru sanatoriju- par sviestmaizi izīrēt kaut kādiem (krievu, azerbaidžāņu, somu vai zviedru) bandītiem to varēs tikai tad, ja to iegādāsies kaut kāds privātais investors. Ja objektu iegādāsies Jūrmalas pašvaldība, tad tas būs sarežģītāk.

    +1
    -2
    Atbildēt

    0

    peerku > Eleonora Maisaka 08.09.2013. 14.21

    God. maakslinieks Raimonds Pauls kopaa ar citu god. vaarda makslinieku Peteru dabuuja sev arii Vernisaazhu. Kaads mums paareejiem no taa ieguvums, varbuut tikai neviennoziimiigi veerteejamaa seta ap Veermanjdaarzu – privaatu daavinaajumu Riigai.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    Eleonora Maisaka > Eleonora Maisaka 08.09.2013. 14.33

    andrejsg
    “par sviestmaizi izīrēt kaut kādiem (krievu, azerbaidžāņu, somu vai zviedru) bandītiem to varēs tikai tad, ja to iegādāsies kaut kāds privātais investors.”

    Investors vienmēr būs atbildīgāks par čekistu un bandītu ieliktnīti. Investoram ir atbildība pret ieguldīto naudu, ieliktnītim tikai pret saimnieku. Krievu sātanistu sektas templis Dzintaros tam liecība

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    oskaar > Eleonora Maisaka 10.09.2013. 01.01

    Joka pēc varējāt zemāk ievietot arī savu godīgo seju :) Jebšu pat ne savu, bet vienkārši kādu citu, kuru uzskatāt par daudz godīgāku.

    0
    0
    Atbildēt

    0

peerku 08.09.2013. 10.36

> andrejsg dissidente

Kāpēc kādam būtu jāmaksā milzu nauda, lai “viss tiktu norakts un aizmirsts”? Neredzu loģiku.

Man liekas, ka, ja Jūrmalas pashvaldībai nav naudas un nav arī biznesa plāna, bet ir skaidrs, ka būs uzmaksas pat tikai uzturot, labāk, lai notiek izsole, kāds investors ar naudu un biznesa plānu nopērk, citādi var iznākt, ka valstij jāglābj pashvaldība no bankrota.

+2
0
Atbildēt

8

    andris902 > peerku 08.09.2013. 11.05

    …..jāpiekrīt Tevis teiktajam….nu, varbūt līdz bankrotam nenonāks, bet būs labs iemesls šantāžai, lai diedelētu naudu no valsts un pirms vēlēšanām tēlotu gādīgos saimniekus un rādītu ar pirkstu uz ļauno un skopo valdību….
    ….visiem tik ātri aizmirsies Liepājas metalurga gadījums, kaut gan tiem bija gan biznesa plāns, gan “sagatavots” audita rezultāts….bet šeit ir tikai gaisā pasviesta ideja….

    ….ir dzirdēts, ka uz Ķemeru sanatoriju varētu pretendēt kāds no mūsu lielajiem valsts uzņēmumiem, kas sanatoriju spētu gan atjaunot, gan nodrošināt tās pilvērtīgu darbību, bet….likumi, likumiņi….

    +4
    0
    Atbildēt

    0

    Eleonora Maisaka > peerku 08.09.2013. 11.29

    DD1
    “Man liekas, ka, ja Jūrmalas pashvaldībai nav naudas un nav arī biznesa plāna”

    Ir vēlēšanās pasaimniekot.

    +3
    0
    Atbildēt

    0

    oskaar > peerku 08.09.2013. 12.39

    Vai Jums, cien. DD1, zanE un dissidente, ir skaidrība, kāpēc kopš 1998. gada Ominasis Latvija nav spējis vai vēlējies pabeigt restaurāciju un “iedarbināt” šo kūrortu? Man tas nav saprotams. Bet gan jau kāds toreizējās politikas zinātājs itin labi zin- kādēļ pie šī itkā “gardā kumosa” tika tieši Ominasis Latvija un neviens cits? Vai nevar būt tā, ka tas līdzinās dissidente iepriekš pieminētajām cukurfabrikām?
    Ja sanatoriju izsolē nopirks kāds, kurš ieinteresēts Ķemeru kūrorta neattīstīšanā, tad tieši tā arī notiks. Un neviens viņam nevarēs uzspiest nekādus noteikumus. Atšķirībā no Ominasis Latvija, kuram kaut kādi noteikumi par nepieciešamajiem ieguldījumiem tomēr tika uzspiesti, un ieguldījumi tik tiešām ir veikti.
    Un vēl- tas, kurš nopirks sanatoriju, iegūs tikai skaisto ēku un nelielu zemes strēmeli ap to- objekta sastāvā nav ārstniecisko minerālu avoti.

    Par Jūrmalas pašvaldības naudu un plāniem: augusta beigās bija lasāma intervija ar Jūrmalas Domes priekšsēdētāju Trukšņa kungu, kurā viņš itin pārliecinoši (manuprāt) izklāstīja situāciju: http://nra.lv/latvija/101283-truksnis-kemeri-iet-boja-valsts-mazspejas-del.htm
    Es neesmu nekāds ZZS piekritējs, un arī NRA neuztveru kā drošu ziņu avotu, bet intervija bija sakarīga.

    0
    -2
    Atbildēt

    0

    Eleonora Maisaka > peerku 08.09.2013. 12.57

    andrejsg
    “1998. gada Ominasis Latvija nav spējis vai vēlējies pabeigt restaurāciju”

    Vai “Ominasis Latvija” objektu nopirka jeb par “latvijas ceļa” pederastiem iedoto kukuli noprihvatizēja? Tagad to pašu grib atkārtot Jūrmalas dome. Kas par velti, tam jau nav vērtības.
    Būtu interesanti uzzināt, kas varētu būt tik ļoti ieinteresēts Ķemeru kūrorta neattīstīšanā?
    ___________________________________

    Un vēl- tas, kurš nopirks sanatoriju, iegūs tikai skaisto ēku un nelielu zemes strēmeli ap to- objekta sastāvā nav ārstniecisko minerālu avoti.

    Varbūt šī bilde trukšņiem, munkeviciem un hlevickiem ko atgādina. “Darītāji”, blaaa!
    http://forums.kso.lv/uploads/1202607339/med_gallery_7038_230_491115.jpg

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    oskaar > peerku 08.09.2013. 13.11

    Ak, vai- Atkal Jūs ar lamuvārdiem!
    Nu beidziet taču- kāpēc nevar bez necenzētiem izteicieniem??? Var jau būt, ka Jūs domājat visu to labāko, bet, uzduroties uz Jūsu kārtējo nekulturālo izteicienu- negribas tālāk vairs lasīt.

    Un droši vien pats saprotat, ka šai te bildei nav absolūti nekāda sakara ar to, kas saucas Ķemeru sanatorija un kuru paredzēts vai nu pārdot Jūrmalas pašvaldībai, vai kādam izsoles dalībniekam.
    Šī te Jūsu bilde attiecas uz objektu, kurš jau sen, sen tiek piedāvāts iegādei par Ls 1 (viens)! Bet neviens viņu nepērk.

    Un- jāsaka- man arī būtu interesanti uzzināt- kas ir ieinteresēts Ķemeru kūrorta neattīstīšanā. Kāpēc Ominasis Latvija 15 gadu laikā tā arī “nepalaida” šo kūrortu???

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    andris902 > peerku 08.09.2013. 17.02

    …andrejsg…. atbildes varētu sniegt NA Rīgas mēra amata kandidāte un bijusī “Ominasis Latvija” juriskonsulte Baiba Broka….diemžēl, tā ir sensitīva tēma, par kuru B.Broka izvairās runāt….

    -“Vēsturiskās Ķemeru sanatorijas kompleksa privatizācijas process ilga vairāk nekā desmit gadus. Bet arī pēc tam to vajājušas dažādas neveiksmes: krietni iekavējušies atjaunošanas darbi; kompleksam piederošajās ēkās vairākkārt notikuši ugunsgrēki un publiski parādījušās arī ziņas par zādzībām. Turklāt pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem šogad pasludināta arī sanatorijas īpašnieka “Ominasis Latvia” maksātnespēja.

    Tas iezīmējis vairākas dīvainības un interesantas sakritības ap Ķemeru sanatoriju. Jautājumus raisa uzņēmuma “Arhiidea” aktivitāte, gan pieprasot “Ominasis Latvia” maksātnespēju, gan pēc tam panākot jau izsludinātās izsoles atlikšanu. Tiesību zinātāji norāda – šāda rīcība ir dīvaina, jo tādējādi uzņēmums tikai attālina brīdi, kad kā kreditors saņems tam pienākošos naudu.

    Tai pat laikā tas krietni mainījis notikumu gaitu – visticamāk, tālāko procesu saistībā ar Ķemeru kompleksa pārdošanu noteiks maksātnespējas administrators. Savukārt tas vairs nenozīmē, ka obligāti jānotiek izsolei.

    „Pastāv arī iespēja, likumā noteikta, ka administrators var vienoties ar nodrošinātiem kreditoriem, tiem, kam ir hipotēka, nerīkot izsoli un pārdot īpašumu bez izsoles. Līdz ar to, ja tiesu izpildītājs tiek noņemts no trases, tiesa atzīst, ka sūdzība ir pamatota, tad tālāk faktiski visas darbības veic administrators. Un izsoles kārtība faktiski atšķiras no tiesu izpildītāju kārtības, tādā nozīmē, ka otrā izsole, ko organizē administrators notiek ar lejupejošu soli,” skaidro Jānis Kārkliņš, advokāts, Latvijas Universitātes asociētais profesors.

    Šeit redzama vēl viena interesanta nianse. Maksātnespējas administrators šajā gadījumā ir Ainars Kreics. Viņa birojs Rīgā atrodas turpat, kur jau ilgstoši ar interesēm Ķemeru lietā saistītā administratora Aigara Lūša birojs. Kreics gan uzsver, ka tā ir tikai sakritība.

    Taču ar to sakritības nebeidzas – Lūsis ir viens no Nacionālās apvienības ietekmīgākajiem biedriem, un tieši šī politiskā spēka pārstāvji bijuši saistīti ar Ķemeru lietu daudzu gadu garumā.

    1996.gadā, kad ekonomikas ministrs bija “tēvzemietis” Guntars Krasts, valdība pieņēma lēmumu Ķemeru sanatoriju nodot privatizācijai. Bet nepilnus divus gadus vēlāk, kad Krasts jau bija sēdies premjera krēslā, tika apstiprināti arī privatizācijas noteikumi un noslēgts līgums ar “Ominasis”.

    Savukārt pašreizējā Nacionālās apvienības Rīgas mēra amata kandidāte Baiba Broka pirms ienākšanas politikā bija “Ominasis” juridiskā konsultante. Tagad Broka ir arī tieslietu ministra padomniece. Bet tieslietu ministrs Jānis Bordāns, kurš arī ir Nacionālās apvienības biedrs, sola pastiprināti uzraudzīt šīs lietas virzību, pieprasot regulāras atskaites no maksātnespējas administratora.

    Broka šādu iespējamo interešu iezīmēšanos gan dēvē par sazvērestības teorijām: „Man katrā gadījumā šādas sazvērestības teorijas nav zināmas, un es redzu, ka viss notiek likuma ietvaros. Tātad ir tiesa, kas ir vērtējusi par maksātnespējas pieteikumu, vai tas ir pamatots vai nav, to ir skatījušas visas ieinteresētās institūcijas un likumā paredzētā kārtībā tālāk norisinās tiesas process. Ja kādam kaut kas nepatīk, tad likums arī paredz instrumentus, kādā veidā apstrīdēt šo maksātnespējas procesu.”

    Te atliek piebilst – maksātnespējas apstrīdēšana visnotaļ ir iespējama. Un, ja tas notiks brīdī, kad vērtīgie īpašumi Ķemeros jau būs pārdoti, sekas var būt arī tiesvedības vai sodi, ko nāksies maksāt valstij. Sevišķi ņemot vērā, ka “Ominasis Latvia” mirušā īpašnieka mantinieki pamazām sāk interesēties par saviem īpašumiem Latvijā.

    Tādēļ pagaidām tas, vai Ķemeru baltais kuģis nekļūs par otru “sagriezto kuģi”, paliek atklāts jautājums.”
    http://www.lsm.lv/lv/analize/vai-kemeri-bus-otrs-sagrieztais-kugjis.a54983/

    +4
    -1
    Atbildēt

    0

    peerku > peerku 08.09.2013. 17.54

    Tieši par to jau ir bažas, lai Ķemeru baltais kuģis nekļūtu par otru “sagriezto kuģi”. Nesaskatīt iespējamos klupšanas akmeņus var tikai aklais.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    oskaar > peerku 08.09.2013. 17.56

    zanE
    Paldies par atbildi. Netekšu, ka man viss kļuva pavisam skaidrs, bet daļēji- pilnīgi noteikti.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

oskaar 07.09.2013. 01.07

Objekts ir pilnīgi “Stulbs”. Nesaprotu- kāpēc tas arābu milionārs to iegādājās. Vai nu viņam vietējie bāleliņi galīgi sapuderēja smadzenes, jeb tomēr tur kādm bija kaut kādas nopietnas intereses, kuras izbīdīja cauri ar šī gluži svešā ļautiņa palīdzību. Laikam jau tomēr pēdējais.
Vēl līdz šim neesmu sapratis- kam ir šīs intereses un par kādu naudu tās varēja kādam pārdot :)

+2
-4
Atbildēt

5

    dro > oskaar 07.09.2013. 09.31

    andrejsg. Objekts ir pilnīgi “Stulbs”.
    ______________________
    Kurš Latvijas objekts nav stulbs? VEF bija stulbs, tāpat Ķemeru sanatorija, interesanti, kādēļ Jaunķemeru sanatorija nebija stulba, tikai tādēļ, ka tā atrodas tuvāk jūrai? Tādu nesaimniecisku politiku īstenojot, stulba kļūs pati valsts, no kuras pēc iespējas ātrāk jāatbrīvojas…Mums bija jāfantazē par koncerzāli Daugavā un nemaz nesatrauca Rīgas pils, Doma baznīcas u.c. vēsturisku objektu avārijas stāvoklis. Ko tur uztraukties par Ķemeriem, ja pie Dzintaru koncertzāles jau ielikts pamata akmenis pareizticīgo baznīcai?:)

    +6
    -4
    Atbildēt

    0

    Eleonora Maisaka > oskaar 07.09.2013. 15.50

    andrejsg
    “Objekts ir pilnīgi “Stulbs”.”

    Objekts ir super un tā cenu mēs uzzinātu, ja tas tiks pārdots izsolē. Valsts interesēs būtu aizvērt visus kazino Latvijā un to atvērt Ķemeros. Tas būtu viens no slavenākiem Eiropā un pats galvenais, patālu no biezi apdzīvotām vietām.

    +2
    -2
    Atbildēt

    0

    Ieva Aile > oskaar 07.09.2013. 16.48

    Vai tad azartspēlmaņi ir tik ”kašķaini”,ka tie visi brāzīsies uz dūņu procedūrām?
    Dūņas kā ārstniecisks faktors ir pazīstams jau gadu tūkstošiem ilgi. Līdz mūsu dienām zinātniski (fizikāli un ķīmiski) ir izpētīti un klasificēti dažādas izcelsmes dūņu veidi. Latvijā ir kūdras dūņas. Ķemeros, Baldonē, Bārbelē bija vecākie Latvijas kūdras dūņu kūrorti. Nedaudz saldūdens (sapropeļa) dūņas atrod Liepājas ezerā.

    Stradiņa slimnīcā izmanto ievestas dūņas no Ukrainas (Krimas) – Saku ezera dūņas, kas ir jaukta sastāva dūņas un satur daudz organisko vielu un minerālvielu.

    Dūņas ar dažādu izcelsmi un fizikāli ķīmisko sastāvu rada virkni pozitīvu procesu cilvēka organismā. Dūņu aplikācijas var būt siltas vai remdenas atkarībā no slimības. To izvērtēs ārsts, kas nosūtīs uz dūņu procedūrām.

    Ar dūņām ārstē plašu slimību loku, galvenokārt hroniskas vai ieilgušas slimības, dažkārt arī subakūtas slimības. Dūņas uzlabo asinsriti – organisma audi un šūnas saņem vairāk skābekļa un barības vielas, venozās asinsrites uzlabošanās mazina tūskas, tiek un veicināta vielu maiņas un imūnsistēmas darbība, uzsūcas iekaisumi. Ar dūņām ārstē mugurkaula, kaulu-locītavu, hroniskas nervu sistēmas slimības, hroniskas muskuļu slimības, kā arī iekšējo orgānu slimības (kuņģa-zarnu trakta, ginekoloģiskas, plaušu, augšējo elpošanas ceļu slimības, kā arī dažas ādas slimības, rētaudus un trofiskas čūlas. Ar dūņām ārstē arī bērnu cerebrālās triekas un poliomielīta sekas.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    oskaar > oskaar 07.09.2013. 21.43

    dissidente
    Izsolē mēs uzzināsim tikai to- cik kāds ir gatavs samaksāt, lai Ķemeros viss tiktu norakts un aizmirsts, un nekāda kūrorta tur nekad nebūtu. Neko citu.

    +1
    -2
    Atbildēt

    0

    Eleonora Maisaka > oskaar 08.09.2013. 11.07

    andrejsg
    “..cik kāds ir gatavs samaksāt, lai Ķemeros viss tiktu norakts un aizmirsts..”

    Vai bieži gadījies redzēt, kad kāds nopērk mašīnu, lai to ar veseri sadauzītu?

    Es uzskatu, ka pat 70% dunduku(pelēkās masas) ir pietiekoši racionāli, savādāk
    viņi nemaz nedzīvotu. Uzņēmēji ir racionāli, praktiski 100%, jo savādāk nebūtu naudas. Nopērkot objektu izsolē, īpašnieks izsistu no tā maksimālu labumu un tam nāktos padalīties arī ar valsti.
    Ja LM būtu pārdots izsolē, tas šodien strādātu, maksātu nodokļus un nodrošinātu darba vietas, čekists Ļipman, kam tas tika pa velti, to ir novedis līdz šodienas stāvoklim.
    Ja cukurfabrikas nebūtu nonākušas to sarkano direktoru, proforgu, partorgu, komsorgu, 1. nodaļu čekistu un “latvijas ceļam” pietuvoto kropļu rokās, kas santīmu uzņēmumā nav ieguldījuši, nagliņu iesituši, bet pārdotas izsolē, šodien lietotu pašu cukuru, pārtikas rūpniecībā izmantotu no cukurbiešu atgriezumiem iegūto pektīnu, benzīnam klāt jauktu no melases ražoto spirtu, bet ar raugu barotu cūkas. Pat samazinot cukura apjomus par ES prasītiem 20%, pārstrukturējot ražošanu, kopīgos produkcijas apjomus varētu pat krietni palielināt.

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

maija_ancite 06.09.2013. 18.16

Nuja. Šeit skaita tikai to naudu, kuru investors ir ieguldījis, bet tās vērtības kuras tagad viņa saimniekošanas laikā tur ir nolaupītas neviens neskaita un no ieguldītā neatskaita. Visu cer izšķirt ar veiksmīgu izsoli, tikai cik tā būs godīga, ja jau tagad ir zināms ka Jūrmalas dome to ļoti centīsies iegūt atbalstot valsts iedzīvotāju vēlēšanos? Ir skaidrs ka te advokātiem ir milzu iespējas sarīkot izsoles atdarinājumu ar iepriekš sarunātiem solītājiem un pamatīgi iedzīvoties uz Jūrmalas domes rēķina naudu pēc tam savā starpā sadalot. Te to prot veikli, jo tā taču ir tikai nodokļu maksātāju nauda, tātad bezsaimnieka līdzekļi kurus drīkst nozagt. Tā te zog visu laiku no skandāla uz skandālu.

+6
-1
Atbildēt

0

dro 06.09.2013. 16.45

Cik Ķemeru sanatorijā ieguldīti līdzekļi var vēl pastrīdēties. Ieguldījuši 10 miljonus un tos atstājuši izlaupīšanai? Advokātiem jau sirds nesāpēs, ja ēku pametīs ziemai bez apsardzes un apkures. Interesanti, cik gadus investori “attīstīja” objektu, gadus 10, vairāk?

+6
-4
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam