Valdība atbalsta stingrāku kritēriju noteikšanu piketu izvērtēšanai

11

Komentāri (11)

dro 30.04.2013. 18.56

Tiesiskuma koalīcija rullē. Varu derēt, ka šis likuma grozījumi praktiski būs vērsis pret 16. marta dalibniekiem un sargās 9. maija jandaliņu. To apstiprina grozījumu pieņemšanas hronoloģija: Darbu pie minētā grozījumu projekta Iekšlietu ministrija (IeM) sāka jau pagājušā gada pavasarī, bet izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmē tas tika iesniegts 14.jūnijā, ziņo LETA. …11.februārī IeM sagatavotais likuma grozījumu projekts pirmo reizi tika skatīts Ministru kabineta komitejā…Tomēr, izvērtējot Rīgas domes sagatavotos priekšlikumus, IeM tos noraidīja, tāpēc likumprojekts otro reizi valdības komitejā tika izskatīts tādā pašā redakcijā kā iepriekš /citāta beigas/.
Ja koalīcijai būtu politiskā griba, nevajadzētu nekādus likuma grozījumus, vienkārši policijai jāpilda savi pienākumi. Vājam dejotājam pat operācija nepalīdzēs.
Interesanti, kādu demokrātiju koalīcija veido?

+3
-1
Atbildēt

0

dace_ampermane 30.04.2013. 15.45

Valdība atbalsta stingrāku kritēriju noteikšanu piketu izvērtēšanai

izlasīju šito un ne sūda nesapratu. Vai nebūtu jāraksta skaidrāk, bet tas gan [kā var redzēt] ar nodomu neskaidri :)))

+2
0
Atbildēt

0

Andris 30.04.2013. 15.24

Mjā, jāatzīst, ka krieviem izdodas efektīvi ārdīt demokrātiju mūsu valstī.
Sarīkoja referendumu, un latvieši steidz ierobežot sev pašiem referenduma iespējas. Sarīkoja ļembastu leģionāru gājiena laikā, un latvieši steidz aizliegt sev pašiem mītiņošanu.
Nelikumīgs piketētāju arests, kuri vērsās pret Zatlera nodevību pagājušogad, arī palika nesodīts un pat neizmeklēts.

+6
0
Atbildēt

0

ligakalnina 30.04.2013. 14.16

Izmantojot valodas referendumu, koalīcija veikli, faktiski, aizliedza referendumus,un tagad, ar visai izplūdušiem kritērijiem, kurus var tulkot ļoti plaši un subjektīvi, ierobežojam vienu no svarīgākajām demokrātiskām brīvībām, un kur tad mēs tā aiziesim, vismaz, pagaidām, vektors rāda Baltkrievijas, nevis Rietumu virzienu.
Tādas lietas, ko dara šī “tiesikuma koalīcija”, neatļāvās darīt neviena Saeima, un ko par to domā Kažoka un kas tur vēl tai V un RP, kas uzskata sevi par demokrātijas, liberālisma, un atklātas sabiedrības aizstāvjiem?

“Kā informēja IeM preses pārstāve Gunta Skrebele, likuma “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” grozījumu projekts paredz, ka pašvaldība ir tiesīga pieņemt lēmumu par pasākuma norises ierobežojumu noteikšanu, ja tā kopīgi ar organizatoru nevar vienoties par to, ka pasākums netraucēs citus publiskus pasākumus, valsts vai pašvaldības rīkotus pasākumus vai iepriekš pieteiktas sapulces, gājienus vai piketus, ka pasākums neradīs būtiskus transporta vai gājēju kustības traucējumus un ka pasākums neapdraudēs citu cilvēku tiesības, demokrātisko valsts iekārtu, sabiedrības drošību, labklājību vai tikumību”.
———————————————————-
Izmantojot tik izplūdušus un nekonkrētus kritērijus, ja tikai ir vēlme, praktiski, var aizliegt jebkuru piketu vai citu pasākumu, manuprāt, tas ir skaidrs katram.
Tā vietā, lai aizliegtu un ierobežotu, derēja izvērtēt ne visai adekvāto policijas rīcību, un, drīzāk, noteikt lielākas policijas pilnvaras pret cilvēkiem, kas traucē atļautu pasākumu norisei, tu vari piketēt, bet, nedrīksti triokšņot un bļaustīties, un ar to pietiktu.

+3
-4
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam