Vilks: ja arī neakceptēs konsolidāciju, budžets nonāks Saeimā

13

Komentāri (13)

Una Grinberga 09.11.2011. 11.42

To es saprotu – kad paši savā starpā nekašķējas, tad ir vieglāk cīnīties par savām idejām ar SVF. Prognozes ir konservatīvas. Konsolidācijas apmērs vairāk kā pietiekams. Izdevumu samazinājums un ieņēmumu palielinājums ir reāls nevis mistisks. Ko vēl SVF grib? Konsolidācijā iekļaut reformas tagad nav iespējams, jo mēs zinām, kas notiek, ja sasteigti iekļauj reformas, piem. slimnīcu reformas šī gada sākumā. Latvija atšķirībā no Grieķijas tomēr konsolidē budžetu nevis meklē ieganstus, lai to nedarītu. Tādēļ būtu priecājušies, ka LV paši ir spējuši sagatavot budžeta konsolidāciju, kas ir reāla un atbilst merķiem.

+1
0
Atbildēt

0

austrisv 09.11.2011. 09.56

Manuprāt, tie aizdevēji jau savu ,tā sakot, misiju ir pabeiguši, jo Latvija taču apsver 2.5 % budžeta deficīta apstiprināšanu saeimā. Vai šiem nav viena alga uz kā reķina tas notiek. Bet patiesībā piekrītu viņiem vienā jomā, ka izglītība jau nu noteikti būtu jāreformē. patiesību sakot izglītībā ir izplakarētas milzu summas, un nemaz nav patiesībā pateikt cik naudas tajā tiek tērēts, jo augstskolas ir gan zem Iz.M. gan , izrādās, zem Kultūras ministrijas un gan jau arī zem ZM un gan jau vēl zem kādām ministriju pakļautībām. Valstij vajadzētu gan šo augstākās izglītības jomu sakārtot, jo tajā ir tik daudz nelietderīgu tēriņu. Valstij vajadzētu veikt pasūtījumus pa vienai mācību programmai un tērēt mazāk naudas , lai sagatavotu bezdarbniekus ar augstāko izglītību sevišķi sociālajās zinībās.
Kur tad paliek tās Ķīļa reformas? Kaut kāds klusums?

+3
0
Atbildēt

2

    Una Grinberga > austrisv 09.11.2011. 11.22

    @Bet
    Lai ieviestu reformas, vajag arī naudu. Reforma jau nav tikai naudas nogriešana. Reforma ir efektīvāka pārvalde par tiem pašiem līdzekļiem. Mēs jau nevaram nooptimizēt AI līdz līdz mazam izglītības aparātam ar tām pašām algām. AI aparāts un sistāma ir jāveido maza un kompakta, bet ar pasaules līmeņa algām, lai tā tiešām būtu konkurētspējīga ar ārvalstīm. Varu no pieredzes teikt, ka ārzemēs izglītība (pat ja lētāka un labāk atpazīstamāka) nemaz nav tik ļoti labi, kā liktos. LV ir iespējas patiešām radīt ļoti optimālu modeli, kas veiksmīgi darbojas un piesaista mazāk maksātspējīgos no Rietumiem un maksātspējīgos no Austrumiem, un par peļņu izglītot pašu cilvēkus.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    austrisv > austrisv 09.11.2011. 14.46

    Man gan ir cita informācija par izglītību ES kādā no dalībvalstīm. ja tur jāmaksā par izglītību, tad zini par ko maksā, bet latvijā daži studenti un arī tie, kuri mācās neklātienē maksā velns zina par ko, ja ir specialitātes, kur labi ja 2 lekcijas mēnesī, bet jāmaksā katru mēnesi ap 100 Ls.Esmu pārliecinājusies, ka Latvijā augstākā izglītība ir zem katras kritikas(ne jau visās jomās)un patiesībā ir peļņas avots pasniedzējiem no kuriem daudzi ir tukši diletanti un tikai. Bez tam milzu algas ir šo mācību iestāžu rektoriem , un daudz lielākas nekā premjeram, kuram jāgādā, lai valstī budžetā būtu finanses.

    0
    0
    Atbildēt

    0

grislits 09.11.2011. 08.43

Kur tad tie aizdevēji liksies, viņiem taču negribēsies sabojāt savu vienīgo labo piemēru izejai no krīzes :):):)

+7
0
Atbildēt

0

Ieva 09.11.2011. 08.33

mani visvairāk satrauc samazinājums autoceļu uzturēšanai. Saprastu, ja tas nāktu komplektā ar ceļu izmaksu optimizāciju remontam un jaunbūvei,taču tā nav. Tas nozīmē, ka pie tiem 80% sabrukušo Latvijas ceļu nāks klāt vēl, un joprojām mums taisīs dārgākos ceļus un tiltus.

+1
0
Atbildēt

1

    grislits > Ieva 09.11.2011. 08.40

    Ja ceļus būvēs bez otkatiem un citām piķa laišanām pa kreisi, tad par samazināto naudas apjomu varēs uzbūvēt vairāk nekā par nesamazināto :)
    Bet ja tā nopietni – kā budžetā var paredzēt ceļu būves izmaksu optimizāciju? Tas nav budžeta jautājums un tur arī netiks paredzēts (budžets ir tikai skaitļi pa pozīcijām – cik tērēs, cik ieņems), tas ir valdības un Satiksmes ministrijas rīcības jautājums, un to mēs redzēsim nākošgad. Budžets nav deklarācija vai rīcības plāns, kur būs kaut kādas frāzes par optimizācijām.

    +6
    0
    Atbildēt

    0

buchamona 09.11.2011. 08.32

Vai kāds var šobrīd stādīties priekšā situāciju, kurā ZRP ar SC būtu divatā izveidojušas koalīcuju – kas notiktu ar valsti? Kas būtu noticis ar LR, ja par Vienotību un NA nebūtu noblasojuši pietiekami daudz cilvēku, lai ar iegūtajām balsīm varētu sākt ietekmēt notiekošo jaunievēlētajā Saeimā? Kas būtu noticis ar valsti, ja Vienotības ” konservatīvais” spārns būtu palicis mazākumā, laikā kad Aboltiņa @Co centās sabrāļoties ar SC? Tikai baigi daudz visādu komponentu summa ļāva mums izvairīties no haosa un katastrofas, man tā liekas

+13
-2
Atbildēt

0

piziks 09.11.2011. 08.27

Neizskatās, ka Grifita brigāde būtu konstruktīva: kaut cienījamu aizdevēju pārstāvji, šie te pašapliecinās ar aborigēnu brutālu spaidīšanu savu atskaišu labad, — cik nu no malas nojaušams.

+3
-2
Atbildēt

0

Gunārs Nažinskis 09.11.2011. 08.11

Šāda pieeja man tiešām patīk. Nedomāju, ka aizdevēju interesēs būs “spridzināt” skandālu – paši var nokļūt neapskaužamā situācijā, īpaši kontekstā ar notikumiem Grieķijā.

Jācer, ka Saeimas 56 deputāti būs konstruktīvi.

+7
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam