Kam mums Lībija?

27

Komentāri (27)

fototur 23.03.2011. 17.31

Kas ir simptomātiski un nesimpātiski attiecībā uz iepriekšējiem komentāriem, ka neviens nav atzīmējis kā pieminēšanas vērtu vardarbību, kuru Kadafi režīms lietoja pret civiliedzīvotājiem (nemierniekiem) un kuru tas taisījās lietot, ja iejaukšanās nenotiktu.
Vai tas ir pareizi noskatīties, kā nemierniekus kopā ar visiem pārējiem, kas vienkārši dzīvo Misrātā un/vai Bengāzī apšauda ar smago artilēriju vai nomētā ar avio bumbām un neko nedarīt.
Te noteikti būs kāds, kurš teiks, ka bet ASV uc taču tā darīja Afganistānā un Irākā un daļēji viņiem būs taisnība – puspatiesība, jo ASV Irākā un NATO Afganistānā tomēr ļoti cenšas izvairīties no civiliedzīvotāju upuriem un tas ir redzams (resp. civilie iet bojā tikai kļūdas pēc) Artilērijas kanonādes uz pilsētām nav bijušas un droši, ka arī nebūs.
Un tas ir ne tikai būtiski, bet tā ir vissvarīgākā atšķirība strap noziedzinieku un karavīru. Ikviens starptautisko krimināltiesību speciālists to pateiks.
Līdz ar to jautājums ir un paliek – vai ir ētiski sēdēt un noskatīties, kā viens nedemokrātisks režīms slaktē civiliedzīvotājus, it sevišķi, ja ir visi citi būtiskie faktori – ir militāras iespējas, ir ANO Drošības padomes akcepts un ir Arābu līgas akcepts?

0
0
Atbildēt

0

Silvija Adijāne 22.03.2011. 21.35

Ar Lībijas cilšu savstarpējo attiecību analīzi piedien nodarboties atvaļinātiem politiķiem. Ja nav skaidrs kāpēc jāatbalsta Lībijas akcija, tad laikam nekad nebūs.

+2
-1
Atbildēt

0

Silvija Adijāne 22.03.2011. 20.38

Uz jautājumu “kam mums Lībija?”var atbildēt trijos vārdos: NATO, ASV, sabiedrotie. Kārlis tiešām varēja aiztaupīt datora taustiņus šādai esejai.

0
0
Atbildēt

0

ilmisimo 22.03.2011. 20.06

labi,labiveltapriedite

Pulcējamies pie Ventspils pils.
Tad ejam gājienā uz Rīgu.

Kā Duče uz Ruomu.

+6
0
Atbildēt

0

raimonds_bossltd 22.03.2011. 19.49

to veltapriedite
Vai SC un PLL skribentei jāstrādā virsstundas? Ņem piķi uz priekšu, jo ja ne šodien tad rīt tavi darba devēji grauzīs cietuma restes, kamēr zeki ņemt tos priekšā.

+5
0
Atbildēt

0

ilmisimo 22.03.2011. 15.04

…diktators, kurš atļaujas nežēlīgi nogalināt savus iedzīvotājus, solīt tiem atriebību, pārmeklējot „skapīti pēc skapīša”, to arī izdarīs pēc kontroles atgūšanas pār visu valsti…
———————————
Ak, kuo Jūs…
viens specālists teica, ka tas Muamārs esuot liels un slavens revolucionārs.Kā Fidels.Tuo vajaguot cienīt, guodāt un likt mierā, ja nu nekādi nevaruot atbalstīt.Pa radio. Vot.

mums te tādu specālistu gan pilla cirsma.
Un tuomēr!;

mēs tad varētum zociumu integrēt uz antizionistiskas, antiimperializtiskas cīņas bāzes.

Miera cīņas apvienība “‘Bāze”. ….. aizmirsu kā tur bija pa arābiskam…

+3
-5
Atbildēt

2

    juhans > ilmisimo 22.03.2011. 15.09

    lama- Būsi pārklausījies. Teica, ka Kadafi pārstāv vienu ķildnieku pusi, kura nav ne sliktāka, ne labāka par otru.

    +5
    -1
    Atbildēt

    0

    ilmisimo > ilmisimo 22.03.2011. 15.33

    Teica, ka Kadafi pārstāv vienu ķildnieku pusi, kura nav ne sliktāka….
    _____________________________
    Jā, un vēl teica, ka šitie esuot tie paši krestonocy, kas mums Baltijā pirms gadsimtiem apsita vaideluotes un Krīvu Krīvu piespieda emigrēt uz Maskavu!

    +4
    -2
    Atbildēt

    0

disassociative 22.03.2011. 14.58

Nez kāpēc par regulāriem cilvēktiesību pārkāpumiem komunistiskajā Ķīnā, Kubā un vēl dažās interesantās valstīs neviens īpaši nesatraucas. Ar šīm valstīm pat otrādi, regulāri sadarbojas. Nez kāpēc tieši Tuvie Austrumi šobrīd uz grauda. Vai tik nebūs sadalīti globālie dabas resursi kuluāros?

+7
-2
Atbildēt

3

    daina_tabuna > disassociative 22.03.2011. 15.32

    Ķīnai neviens klāt neķersies, bet Kubā nav naftas. Viss ir vienkārši. Šobrīd valstis vērtē tikai un vienīgi pēc dabas resursu pieejamības. Melno Āfriku jau diezgan lielā mērā kontrolē Ķīna, Latīņamerika (izņemot Venecuēlu un neinteresanto Kubu) ir amīšu paspārnē. Vienīgi islāma valstis pagalam negrib piekāpties, ja neskaita Sauda Arābiju un AAE. Tāpēc Lībija ir interesanta.

    Diemžēl mēs ar savu gandrīz neko arī esam interesanti. Ir salīdzinoši ātri augoši meži, kurus var ļoti ātri nogādāt maksātspējīgos tirgos. Un ir salīdzinoši daudz auglīgas un labas aramzemes, kas gan dod tikai vienu ražu gadā, bet prātīgi saimniekojot- lielāku kā daudzviet dabuj no divām ražām. Uz strauji augošā pārtikas trūkuma pasaulē… ļoti interesanti.

    +4
    -2
    Atbildēt

    0

    ilmisimo > disassociative 22.03.2011. 16.18

    Arābu pasaule piedzīvuo kuo līdzīgu 1848 gadam Eiropā.

    Abi šie nuotikumi ir permanentas masoniskuo cionistu sazvērastības rezultāts.Ar centru Vašingtuonā.

    0
    -2
    Atbildēt

    0

    Kaspars Špūle > disassociative 22.03.2011. 17.42

    Kubā nav naftas

    Nafta ir gan pašā Kubā (kur to jau nelielos daudzumos iegūst kubieši), gan pie Kubas krastiem (kur 2004. gadā izpēti sāka spāņi). Tiesa, tā nafta neesot īpaši kvalitatīva.

    Diemžēl mēs ar savu gandrīz neko arī esam interesanti.

    Mums ir slānekļa gāze (tāpat kā Polijā).

    +3
    0
    Atbildēt

    0

raimonds_bossltd 22.03.2011. 14.56

to easy
Ne tikai nafta. Lībija bija visdrošākā vieta kur krievu instruktoriem gatavot teroristus vēl kopš septiņdesmito gadu sākuma. Ja krievijas sūtnis Vladimirs Čamovs nebūtu maldinājis kremli par Muhomora nodomiem, krievi noteikti būtu izmantojuši savas veto tiesības ANO drošības padomē.

+3
-3
Atbildēt

1

    vupats > raimonds_bossltd 22.03.2011. 16.08

    Tu aizmirsi vēl uzskatīt lielāko daļu Tuvo Austrumu musulmaņu valstu.
    Ja būsim objektīvi, praktiski nav nevienas šī reģiona valsts, kura tādā vai citādā veidā nav bijusi iesaistīta tajā, ko sauc par mūsdienu terorisma izveidošanos. Vai nu ar naudu, vai instruktoriem, vai teritoriju.
    Līdz ar to vienu pašu Lībiju “sist” par šo grēku var atļauties tikai tie, kas tālāk par degunu nevēlas palūkoties.

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

vupats 22.03.2011. 14.44

Aizmirsu vien vēl piemetināt.

Pilnīgi stulbi latvijai būtu klusēt, ja kāda no pašmāju Exxon, British Petroleum etc. kompānijām ir nodomājusi iesaistīties Lībijas naftas/dabasgāzes ieguves tirgus pārdalē.

Šajā gadījumā Latvijas valstvīru/valstssievu klusēšana ir noziedzīga!

Lai gan jāatzīmē, ka šajā gadījumā vienai no Latvijas F-16 Eagle eskadriļām jau bija pasen jāpārbāzējas uz kādu no sabiedroto Sicīlijas vai Kipras karabāzēm. Un Gibraltāru jau aizvakar bija jāšķerso Latvijas Atlantijas flotilei, lai piebiedrotos sabiedroto spēkiem, kuri cer, ka mainīs pastāvošo un ļoti netaisnīgo Lībijas ogļūdeņražu tirgu.

Starp citu, latvija itin veiksmīgi varēja apvienot savus militāros spēkus ar Islandi. Un tad jau tas būtu iespaidīgs militārais kontindents!

Ek, pareizi…, biju piemirsis, ka Islandei savu militāro spēku nemaz nav. Laikam tāpēc joprojām klusē par Lībijā notiekošo.

+5
-4
Atbildēt

2

    daina_tabuna > vupats 22.03.2011. 15.24

    Starp citu Tu divas reizes “Latvija” uzrakstīji ar mazo burtu…
    Es ceru, ka tā nav zemapziņas dzīlēs paslēptas attieksmes izraušanās,
    bet tīra neuzmanība :-)

    +4
    0
    Atbildēt

    0

    vupats > vupats 22.03.2011. 16.13

    Tā gadās…:)), ja mēģina ātri klabināt pa taustiņiem…:(
    Labošos…

    0
    -1
    Atbildēt

    0

vupats 22.03.2011. 14.33

Es tiešām pieļauju, ka K.Bukovskis IR speciālists Lībijā mītošo apmēram 130 cilšu un klanu savstarpējo attiecību peripetijās. Tāpat pieļauju, ka viņš lieliski zina kāda ietekme ir 30 lielākajām Lībijā dzīvojošām ciltim, kuru no viņām pārstāv Kadafi un kuras ir viņa koalīcijā. Tāpat acīmredzot autoram ir skaidrs, kuras no šīm grupām vairs nav apmierinātas ar pastāvošo kārtību kā tiek dalīts “čungurs” no iegūtās naftas un dabasgāzes.

Ja K.Bukovskis spēj ur to atbildēt, OK, Latgvijā ir vismaz viens speciālists, kurš var sniegt konkrētas konsultācijas ārlietu ministram/minprezim etc., kā pareizāk rīkoties šajā situācijā.

Gadījumā, ja autors, līdz ar citiem visdažādāko petīciju sludinātājiem nav ticis skaidrībā par šo jautājumu, iesaku labāk pameklēt kādu vienkāršāku nodarbi, kurai pielikt savu nemierā stāvošo prātu un rokas. Pretējā gadījumā pašam vien nāksies kopā ar “gallu gaiļiem” un pārējiem “sabiedrotajiem” ķerties pie “putras strēbšanas”, kad kariņš būs beidzies.

+11
-2
Atbildēt

0

mary75 22.03.2011. 14.14

Reizēm gudrākais, ko var darīt – neiejaukties un uz katra stūra nebļaustīties par atbalstu kādai visai apšaubāmai rīcībai, kura, mazākais, ir ar neprognozejamām sekām.
Vai tad Vācijas prestižs tās atteikšanās dēļ atbalstīt kārtējā kariņu tāpēc cietīs?
Pie kam diezin vai tam ir sakars tikai ar pacifismu, drīzāk, ar veselo saprātu.

+8
-3
Atbildēt

1

    ilmisimo > mary75 22.03.2011. 15.40

    Reizēm gudrākais, ko var darīt – neiejaukties un uz katra stūra nebļaustīties….
    _________________________________
    Viedi vārdi.

    Ja mēs sāktu ar sevi?Katrs viens?

    +3
    -2
    Atbildēt

    0

elinaliepina 22.03.2011. 13.59

Būtu interesanti uzzināt autora viedokli par, piemēram, Beļģijas, Zviedrijas vai Portugāles iekšpolitisko pozicionēšanos attiecībā pret Latviju.

+2
0
Atbildēt

1

    daina_tabuna > elinaliepina 22.03.2011. 15.26

    Nav gluži adekvāts salīdzinājums. Te iederētos jautājums par to, ko Lihtenšteina, Sanmarino vai Togo domā par Latviju. Nu tīri, lai mērogi būtu puslīdz tādi paši.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam