Komunālo maksājumu parādus varētu piedzīt ārpus kārtas

29

Komentāri (29)

Vjačeslavs Vasiļevskis 28.09.2015. 09.58

“Interesanti, kāpēc neviens neuzdod jautājumus iepriekšējām pilsētas galvām” — jo tie ir iepriekšējie! Izcils demagoģijas paraugs — dara vismaz kaut ko, ā jautājiet iepriekšējiem un tā tālāk un tādā garā. Ušakovs un SC jau otro termiņu vada Rīgu, par iepriekšējiem runāja dikti sen un tagad cilāt pagātni nav jēgas — jārunā par šodienas situāciju. Ko dara tagadējie RD pārvaldnieki — skaisti aizmālē acis ar svētkiem, uguņošanu, “bezmaksas” transportu, valdības lamāšanu un skaistām nākotnes skicēm un solījumiem, kuru īstenošanai nav un pie tādas saimniekošanas nebūs naudas. Tāpēc arī nedz termiņi, nedz finansējuma apmēri un avoti netiek minēti — neviens i negrasās neko no tā īstenot tuvākajos gados.

+8
-1
Atbildēt

0

Krix 25.09.2015. 11.01

Paldies par rakstu ! Man ir prieks, ka kāds beidzot sāk ar reāliem piemēriem atmaskot RD totālo nekompetenci, kā arī klajo melošanu un faktu sagrozīšanu….

Pie tā, ka Rīgas iedzīvotāji, kas to var atļauties bēg uz pierīgu ir vainīgs neviens cits kā pati RD ar savām maksas stāvvietām un pilsētas plānojuma trūkumu, saskrūvētiem NĪN, biļešu cenām utml., kā arī degradētu vidi un bedrainām ielām – stabīli sliktākais segums valstī ! Arī es kolīdz radīsies iespēja pārcelšos uz pierīgu un ļoti ceru, ka arī biznesa attīstība šajās teritorijās – vai tā būtu Jaunmārupe, vai Ikšķile vai Ādaži attīstīsies arvien straujām, ļaujot vietējiem tur arī strādāt !

Runāšana par to, ka pierīga Rīgai zogot nodokļus ir maigi izsakoties nevietā, jo Rīga šos cilvēkus grib aptirīt vēl dubultā pie katras reizes skalojot smadzens, ka lūk kādai nelielai grupiņai nākšoties maksāt tomēr mazāk nekā iepriekš, iepretīm 95% citu iedzīvotāju….

Un nobeigumā, šķiet Ušakovs un vēl citi pašvaldību vadītāji ir aizmirsuši, ka strādā saviem iedzīvotājiem, kuru uzticība ir jānopelna nevis otrādāk, kur attiecīgā teritorijā dzīvojošie tiek uzskatīti par muļķiem un cērpjamām aitām – iedzīvotāji ir jāpievielina ar iespējam, tīru, sakoptu vidi un darba iespējam, nevis nodokļu un nodevu teroru, kā to dara RD, kaut gan nu jau plēsīs pilnu NĪN arī no Rīgā deklarētiem….Mans uzskats ir tāds, ka pret nekompetentu RD vajag cīnīties pilsetu sadalot prefektūrās, ja reiz viena dome nespēj pilsētu efektīvi pārvaldīt, tad varbūt viss šis bardaks veinreiz beigtos.

P.S. Interesanti, kas notiks, kad būs notrallināta visa Birka atstātā nauda ?!

+7
0
Atbildēt

5

    kolpants > Krix 25.09.2015. 15.37

    a ko tad tie Pierīgā dzīvojošie un šausmīgajā Rīgā strādājošie neorganizē birojus arī Pierīgā? Nez kāpēc tie paši Pierīgā dzīvojošie uzreiz naski protestē, kad kāds grib kādu rūpnīcu uzbūvēt, uzreiz bļauj “nevajag zaļo vidi čakarēt”

    Es i nezināju, ka izrādās tās milzīgas piepilsētas visā pasaulē arī ir Ušakova vaina, nevis cilvēku vēlme dzīvot privātmājās. Es pat redzu to bildi, kad no Mārupes privātmājas cilvēks pārvācas uz Imantas 3 istabu dzīvokļi, jo beidzot pagalma ceļi salaboti un sabiedriskais transports lētāks. Jo līdz tam viņš nu tā mocījās dzīvojot privātmājās un braucot ar A6)))

    P.S. Interesanti, ka šo jautājumu jau kuru gadu uzdod Ozoļiņš, to pasniedzot “nu nākamgad tā nauda noteikti beigsies un būs krīze”. Bet tā nauda kā nebeidzās tā nebeidzās

    P.S.S. un interesanti, kāpēc neviens neuzdod jautājumus iepriekšējām pilsētas galvām – ko tad tās izdarīja, kad pirmskrīzes budžets bija ievērojami lielāks? Nu kaut kā es neredzu, ka toreiz daudz kas tika darīts, labiekārtots būvēts, un tagad apstājas. Drīzāk otrādi, vismaz kaut ko dara – pie stipri mazāka budžeta.

    0
    -2
    Atbildēt

    0

    Anonīms > Krix 26.09.2015. 17.32

    Krix

    P.S. Interesanti, kas notiks, kad būs notrallināta visa Birka atstātā nauda ?!

    Birka atstātās naudas nav, sen jau tiek ieķīlāti vai tirgoti Rīgas nekustamie īpašumi

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    Krix > Krix 27.09.2015. 22.51

    –> kolpants, skatoties ar kādu drudžainu centību rīdzinieki un tie, kas dzīvo Rīgā pēdējā gada laika tiek atbrīvoti no “liekajiem” līdzekļiem, domājams, ka tas brīdis tālu nav….šodien kā reiz caur Mārupei izbraucu, tur jau biroju/biznesa kompleksu un noliktavu ir diezgan, paziņas bračka citā pusē no Rīgas dzīvo un netālu arī strādā – tā kā viss ir iesācies, paliks bomzīgs centrs ar hipsteriem, jo autovadītājus būs aiztriecis un bloķenu gredzens ap to ar vecām tantēm, jo pārējiem būs noriebies dārgs transports, saskrūvēti NĪN un bērnudārzu rindas + ceļi ar bedrēm !

    +6
    0
    Atbildēt

    0

    Vjačeslavs Vasiļevskis > Krix 28.09.2015. 09.44

    Nauda Rīgā, spriežot teju pēc visu ievērojamu projektu apturēšanas un atlikšanas, jau ir beigusies — lieka nauda. Bankrots, protams, nav iestājies — tekošu vajadzību segšanai jau budžetā nauda ir un būs,– attīstībai nav. Naudai beidzoties nesākas pasaules gals, Zimbabve, piemēram, bez naudas nīkuļo sev, un neko, pastāv kaut kā. Rīga jau arī nekur neizgaisis notrallinātas naudas dēļ, tikai Dienvidu tilta 4.kārtu, kvalitatīvus ceļus, jaunu veloceļus un daudz ko citu rīdziniekiem nebūs vēl ilgi redzēt, jo tas viss maksā naudu, kuras Rīgai vairs nav.

    +7
    -1
    Atbildēt

    0

    Krix > Krix 28.09.2015. 10.33

    Tai skaitā t.s. Ziemeļu koridora projekta norakšana…bez, kura fantazēt par transporta plūsmas novirzīšanu no centra, pat piepalīdzot ar RDSD fenomenāli slikto satiksmes organizāciju – pat klaju sabotēšanu, nav nekādas jēgas – tas nenotiks – vismaz ne tik ilgi, kamēr Rīgas centrā būs vēl biznesi un iestādes palikušas, kā arī Rīga nebūs par kādiem 50-100K iedzīvotājiem nabagāka palikusi…bet pilsēta bez problēmu risināšnas uz to iet, jau tagad var apskaust tos, kam darbs ir Rīgas nomalēs vai vēl labāk pierīgā – daudz mazāk laika ko atvēlēt ceļa pārvarēšanai !

    +2
    0
    Atbildēt

    0

kolpants 24.09.2015. 16.54

ievadīju Google “veloceliņi Rīgā”, daži klikšķi un

http://www.rdsd.lv/velosatiksme-riga/velosatiksme-riga

tad jautājums pēc būtības – gribas atrast informāciju par veloceliņiem jeb pakasīties pie Ušakova?

0
-9
Atbildēt

3

    Vjačeslavs Vasiļevskis > kolpants 25.09.2015. 10.04

    Kasāties te vienīgi jūs, Kolpanta kungs. Šo saiti esmu ievietojis savā rakstā — tur nav vajadzīgas, konstruktīvas informācijas, vien skaistas skices un miglaini nākotnes plāni. Par ko arī esmu rakstījis blogā.

    +6
    0
    Atbildēt

    0

    kolpants > kolpants 25.09.2015. 15.23

    ko nozīmē “vajadzīga konstruktīva” informācija, ja no ieliktām saitēm un kartēm ir redzams, kā iet šis veloceliņš?

    Tas man atgādina RTU gadus un dažus pasniedzējus “varēji uzrakstīt labāk, detalizētāk”. Un uz jautājumu, kurās vietās detalizētāk un cik tieši detalizēti sekoja “nu tas taču pašam jāsaprot”. Ar tādu “pamatotu” kritiku var kasīties līdz bezsamaņai.

    kam vajag uzzināt maršrutu, tas vienkārši uzzina un brauc.

    Un droši vien dažiem liekas, ka informācija par veloceliņiem ir vienlīdz svarīga kā par bērnudārziem. Jocīgi, ka kāds necel traci, ka Rīgas kartē nav sabiedriskās tualetes atzīmētas – kā gan cilvēkam saprast, kur ir, kur nav?

    0
    -2
    Atbildēt

    0

    Vjačeslavs Vasiļevskis > kolpants 28.09.2015. 09.38

    Kolpanta kungs, jūs lasīt protat? Izlasiet rakstu vēlreiz — tur es skaidri un gaiši norādīju, kādas informācijas trūkst — termiņi, kad projekts tiks realizēts, kāds ir nepieciešamā finansējuma apmērs, no kādiem avotiem tiks finansēts. Citādi tā ir tukša muldēšana no RD puses, nekas cits — konkrēti skaistus plānus par veloceliņu attīstību esmu redzējis jau dikti sen, un lieta vairāku gadu garumā ļoti maz ir pakustējusies uz priekšu.

    Salīdziniet ar Mārupes sniegto informāciju pats: http://marupe.lv.test.s1.23.pro-9.com/wp-content/uploads/2013/08/Marupes_novada_AP_gala_redakcija.pdf, sadaļa 13. RĪCĪBAS PLĀNS 2013.-2019. GADAM.

    +6
    0
    Atbildēt

    0

kolpants 24.09.2015. 16.24

jā, protams, labi salīdzināt ar Mārupi, kurai plūst laba nauda no Rīgā strādājošiem, bet Mārupē dzīvojošiem. Vēl varētu kā piemēru Baltezeru, Garkalni, arī Jūrmalu minēt-rē kādi malači, viņiem nauda ir!

0
-10
Atbildēt

2

    Vjačeslavs Vasiļevskis > kolpants 24.09.2015. 16.45

    Runa ir arī par attieksmi un par maldinošas informācijas paušanu. Vai tā aizplūstošā nauda traucē arī objektīvi pasniegt informāciju kaut par tiem pašiem veloceliņiem mājaslapā?

    +6
    0
    Atbildēt

    0

    Dolārs > kolpants 15.10.2015. 14.07

    Jā, Mārupe nav rādītājs. Itkā… Bet no otras puses, varam paņemt ne tik turīgus novadus un arī tad Rīga kaut kā nesmuki izskatās. Ja Mārupē bezmaksas ēdināšana jau gadiem ir tikai pirmajām četrām klasēm, bet Rīga ieviesa līdz 9.klasei no šā mācību gada, tad Madonas novadā VISIEM ir bezmaksas ēdināšana jau vairākus gadus. Kā novadā bez ostas, bez rūpnīcām, bez banku centrālajiem birojiem un visādiem loģistikas centriem var bez maksas ēdināt visus bērnus? Kā viņi pamanās uzlabot ceļus un izveidot veloceliņus ne sliktākus kā Mārupē? Vai Madonā arī ieplūst Rīgā strādājošo nauda? Kā var būt, ka “izmirstošajā” Latgalē- Dagdā, Krāslavā, Maltā, Preiļos- ielu stāvoklis ir labāks nekā Rīgā un uz katra stūra nav pa degradējošai ēkai? Varbūt tam nav sakars tikai ar naudu?

    +1
    0
    Atbildēt

    0

kenzoo 04.01.2011. 00.51

Taisnības labad derētu arī reāli sodīt kāda apsaimniekotāja amatpersonas, kas ar savu darbību ir nodarījuši apsaimniekotajiem zaudējumus, piespriežot no personīgās mantas, nevis no “apsaimniekošanas $” tos pilnībā atlīdzināt TŪLĪT. Piemērs: kooperatīvs norīko kādu firmu mainīt jumtu. Uzlikts nepareizi, ir par mazu, notekas nav uzliktas, rezultātā atkusnī applūst virkne dzīvokļu. Vai kooperatīva amatpersonām nevajadzētu rīt nonākt ūtrupē un skādi (ieskaitot pareizu jumtu,notekas, dzīvokļu un ēku remontu) segt? Tad nu lūk, situācija nav izdomāta… Tādiem dot vēl kkādas papildus tiesības būtu totāls absurds

0
0
Atbildēt

0

kenzoo 04.01.2011. 00.38

Ak jā, soda naudu nedrīkst nākamajā mēnesī aplikt ar līgumsoda procentiem, kopumā par veselu gadu soda nauda drīkst apaugt ar – cik nu tur bija – 5 vai 6%?
Un soda naudas kopumā nedrīkst pārsniegt parāda pamatsummu. To tie pieprasītāji ievēro?
Neuzskatu, ka vienam kreditoram būtu jābūt prioritārākam. Sanāks kā ar Orvela vienlīdzīgākajām cūkām. Tā ka, lai tik saglabājas parādu hronoloģija un katram kreditoram tik tiešām būtu jāpierāda viņa aprēķinu pamatotība, ka klients preci vai pakalpojumu tiešām saņēmis un ka cena atbilst kvalitātei.

0
0
Atbildēt

0

kenzoo 04.01.2011. 00.31

Labi, labi, tomēr vispirms vajadzētu likt pierādīt rēķinu pamatotību. No kura pirksta upravdoms ir izzīdis, ka ūdens uzsildīšana maksā tieši Ls3,34/m3. Kāds tam ir pamatojums? Kas tieši ir izdarīts par “apsaimniekošanas $”, – cik ir iekasēts un cik par ko iztērēts. Ir lietas, par kurām arī es principa pēc nemaksāju, jo neuzskatu prasību/cenu par pamatotu vai pakalpojumu nemaz nesaņemu. Nekādus zudumus es neradu, neizjūtu vajadzību par tiem maksāt u.t.t.

0
0
Atbildēt

0

sanitai19 03.01.2011. 22.36

Vispār jau skaisti! Tautai izsūc asinis! Nodzinuši nabadzībā, uzcēluši tarifus debesīs un brīnās, ka nav kas maksā. Pensionārus taisnā ceļā, ar kājām pa priekšu baltajā kalniņā. Kas izdzīvos, izķepurēsies – tā viņa paša darīšana. Patiesībā, dzīve Latvijā kā ļaunā murgā. Viss – likumdošana, tiek veidota, lai samazinātu cilvēku skaitu Latvijā. Genocīds pret tautu. Zeme un NĪ tiek izpārdoti ārzemniekiem. Placdarms tiek sagatavots – kam? Lielais jautājums?

0
-1
Atbildēt

0

Janka, Janic 03.01.2011. 17.37

man kaimiņš brauc ar 500 mersi un par apkuri paraads bija 800 ls , kuru šis nemaksaa , mersis luuk liizingaa ņemts ,un dziivoklis uz krediita , kur te taisniiba??? paareejie maajas iemiitnieki maksaa arii par šaa dziivokļa apkuri , jo majai izstaada reeķinu siltumpiegaadaataajs pilnaa apmeeraa peec kopeejaa skaitiitaaja , reeķina summu nedriikst samazinaat , maajaa ir dibinaata biedriiba un taa pati sevi apsaimnieko , beidzot tiks kautkaada kaartiiba ieviesta , jeb nee >??? galu galaa kautkas ir jaaatņem ja nekur oficiaali negrib straadaat , nez kaa taaduiem krediitus sagruuž ??? tad paši skraida maurodami ka nevar krediitus atguut , pašas bankas pie vainas , lai tad uzkaraas!!

+2
0
Atbildēt

0

kdaljajev 03.01.2011. 15.33

Jāsāk ar lietām kur izskata valstij nodarīto zaudējumu piedziņu.Piedzīt uzliktos sodus no partijām.Atkal sāk no apakšas.Kā var samaksāt,ja nav naudas.Krievijā parādniekiem noslēdz kanalizācijas caurules,daļa diezgan īsā laikā samaksā.Ūdeni atslēgt nedrīkst,pārējo visu drīkst.

0
0
Atbildēt

0

mxblack 03.01.2011. 15.24

Tas viss ir pareizi. Bet kad mājas īpašnieks sāks uzraudzīt savas izpildirekcijas, lai tās visnekaunīgākajā veidā neapzagtu Rīgas Domes mājās dzīvojošos īrniekus? Kā savulaik visi tie PCTVL iesāka to “bardak”, tā SC šodien to turpina. Sociālajās mājās ne tikai patērēto siltumu un ūdeni mēra pāc viena kopēja skaitītāja, bet arī elektrību. Daudziem ir par savu naudu uzstādīti un apsaimniekotāja pieņemti kontroles skaitītāji. Tad īrnieks maksā pēc šī elektrības skaitītāja. Tajā pašā laikā daudzi šādi īrnieki lieto kopējās virtuves ar elektriskajām plītīm, par kuru patērēto energiju maksā visa māja, jo tie pie šā lietotāja skaitītāja nav pieslēgti. Vai šādā gadījumā arī tās virtuvju plītis nebūtu jāpieslēdz pie tās lietotāja skaitītāja? Bez tam virtuvēs pat veļu žāvē virs šīm plītīm, kā arī tur pie kopējās elektrības pieslēgtiem eļļas radiātoriem. Un par to visu maksā tie, kuriem nav kontroles skaitītāju, jo viņi ir par nabagiem lai tādus nopirktu. Ja jau esi nabags, tad tādu iedzen vēl dziļāk nabadzībā. Un nav pat kam paprasīt palīdzību, lai šādu direkciju sauktu pie kārtības. Visas sūdzības Rīgas Dome pāradresē atpakaļ attiecīgajai izpildirekcijai. Viņi jau neies ķēpāties. Pietiek ka tie saņem tūkstošiem latu lielas algas no nabadziņu samaksātajiem nodokļiem.

+2
0
Atbildēt

0

Maija 03.01.2011. 15.08

realitātē bieži vien ir tā, ka lielākie komunālie parādi ir nevis trūcīgākajiem mājas iedzīvotājiem, bet gan nekaunīgākajiem pragmatiķiem, kuri, redzot, ka apsaimniekotājam uzsākt reālu piedziņu traucē banka ar savu hipotēku, komunālos nemaksā principā, bet par ietaupīto naudiņu aizlaiž uz Šarmelšeihu vai Antāliju pasildīties dienvidu saulītē.
Šie tipi parasti arī uzreiz samaksā, kad jūt, ka nemaksāšana var beigties slikti.

+8
-1
Atbildēt

0

Vaira Tempele 03.01.2011. 14.19

Gribeeshu gan redzeet, ko par sho teiks bankas, jo vienai daljai klientu peedeejo 2 gadu laikaa komunaalie paraadi ir ielaisti jau uz 3000-4000 Ls, un ir skaidri zinaams, ka viena dalja iipashumu piespiedu realizaacijas celjaa sho summu knapi nosedz vai sastaada ljoti lielu dalju no paardoshanaa ieguutas naudas.
Beigaas sanaaks taa, ka komunaalie uzliks kjepu uz ieguutaas naudas un banka ar savu hipoteeku paliks beshaa. Nu paskatiisimies, kam MK lielaaka teikshana, Tverijonam vai galvenajam komualjshchikam (lai kursh tas arii buutu).

0
0
Atbildēt

2

    gita_binane > Vaira Tempele 03.01.2011. 16.39

    Bankai jau tikai risks palielinās, ka parādu neatdos. Ja palikušais parāds bija teiksim 100, īpašumu pārdeva par 50, no kā izņēma vēl 10 par komunālajiem, tad parāds būs palicis vēl 60, jo tik banka saņēma īpašu realizācijas gaitā. Kas parādu taisīja tas par to arī atbild. Banka taču tā pat vien nenorakstīs tos komonālo parādus uz sava rēķina.

    Cits jautājums, ka pie bankrota nebūs varbūt visa summa jāatdod, un tur banka protams zaudēs, bet tas ir cits stāsts.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    piziks > Vaira Tempele 03.01.2011. 16.42

    Aha-a, malacis, — uztrauksies par bankām… :) A kādēļ negribi uztraukties par tiem “kārtīgajiem idiotiem”, kuri visu samaksā, bet kam nedod pakalpojumu kaimiņu parādnieku dēļ? Šajā gadījumā valdība beidzot (!) ir nepārprotami malači, bet bankām mazliet savā alkatībā jau sen bija laiks pierauties: pagrābās savulaik, izmantojot klientu izglītības trūkumu, pietiekami. Un šis bankām nemaz nebūs tik smags trieciens, cik pelnīts, nedz arī tāds, lai mirtu, — pat ne, lai plānu maizi ēstu. :)

    +4
    -1
    Atbildēt

    0

disassociative 03.01.2011. 13.51

Nez kā savā starpā sadzīvos visas šīs ārpuskārtas parādu piedzīšanas? VIDs piedzen ārpus kārtas un bezstrīdus kārtībā, bankas arī, tagad vēl komunālie. Kas būs nākamais? Ja atceros deviņdesmito gadu sākumu, kad kredītu gan nevienam nebija, bet naudas kaut kādu rēķinu nomaksai arī ne, kaut kā lāpījāmies pērkot vispirms pārtiku, cik nu vispār tas bija iespējams, pirmās nepieciešamības preces un, ja vēl kāda kapeika palika pāri, tad maksājām rēķinus. Pieņemot, ka viena daļa cilvēku ir šobrīd novesti līdz tam pašam deviņdesmito gadu sākuma līmenim, jebkuram likumdevējam ir jāsaprot, ka cilvēks vispirms centīsies izdzīvot un paēst, tikai pēc tam vēl kaut ko.

+3
-3
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam