Aptauja: puse iedzīvotāju nejūt ekonomikas uzlabošanos

29

Komentāri (29)

brigita_damme_rtk_lv 08.09.2010. 22.40

Otra puse netika aptaujāta ;)

0
0
Atbildēt

0

laura_skeltina 08.09.2010. 20.57

Ekonomika uzlabojas. Ir jūtams ievērojams elektroenerģijas patēriņa palielinājums no uzņēmumu puses, no iedzīvotāju puses tas vairs nesamazinās. Ir pieejami cipari šajā nozarē.

Šodien Rimi ieskatījos, ka piens, kuru parasti pērku ir par Ls 0.20 dārgāks nekā dažus mēnešus atpakaļ. Nopirku citu, lai tas otrs ražotājs aizrijas.

0
0
Atbildēt

0

ieva_antons 08.09.2010. 20.42

Elementāri,valsts esam mēs, tātad arī es.Mana ekonomiskā situācija uzlabojās, kad Satversmes tiesa atdeva valdības atņemto pensiju. Vai tas būtu Dombrovska nopelns?!

0
0
Atbildēt

0

guna_sniedzina 08.09.2010. 18.17

Patreiz IKP pēc pirktspējas Latvijā ir zemāks nekā LPSRS 1990. gadā. Bet šī nav unikālā Latvijas problēma, Krievijā ir tas pats. Vienīgi 2009. gadā Krievijas IKP pēc pirktspējas uz 1 iedz. bijis par 5% lielāks nekā Latvijā, un šajā aprēķinā tika rēķināta visa Krievija ar visiem tās laukiem, ne tikai Maskava un StP.Principā tas viss nozīmē, ka plaisa starp Latvijas iedzīvotāja ekonomisko stāvokļi un Rietumeiropas iedzīvotājā būtiski izaugusi kopš 1990. g., jo Rietumeiropas ekonomika augusi, bet mēs, kā atklājās, stagnējām. Līdz ar to emigrācijas kā savu ekonomisko problēmu risinājuma pievilcība tikai palielinājusies.

0
0
Atbildēt

0

guna_sniedzina 08.09.2010. 18.17

Kāpēc viņiem būtu jājūt ekonomikas uzlabošanu, ja tā joprojām turpina krist? IKP yoy izmaiņas -2.9%. Tiesa, ka krituma temps gan būtiski samazinājis. Kas būs pēc tam nav skaidrs, vai stagnācija ar +/-0% pieaugumu, vai kas cits. Faktorus, kas veicinātu būtisko izaugsmi vairākos secīgos periodos neredzu. Atsevišķos ceturkšņos varētu būt kādi IKP impulsīvie lēcieni, jo dibens ir pārāk dziļš.

0
0
Atbildēt

0

Brīvdomātājkaķis 08.09.2010. 16.34

Kaa tad jutiis uzlabojumu ja Dombrovskis tikai uzbarojaas uz tautas rekina. kad tiks aizvakts Dombrovskis no valdibas majas tad arii varees ceret uz uzlabojumiem

0
-2
Atbildēt

1

Driimeris 08.09.2010. 13.07

arī ”biezajos” gados es nejutu ekonomikas uzlabošanos- kau kādi pozitīvi skaitļi konsolidētās atskaitēs man neko nenozīmē. man vairāk nozīmē tas, ko es redzu savām acīm, bet es redzu to ka, piemēram, Brasā aparātbūves rūpnīcas korpusus pārbūvē par dzīvokļiem- kāda te izaugsme?!

0
0
Atbildēt

1

    Juris Millers > Driimeris 08.09.2010. 17.11

    Darbs celtniekie, būvmateriālu ražotājiem, piegādātājiem un pārdevējiem. Ja kādam ārzemniekam interesē dzīvokļi Rīgā (un tādi ir), tad tā ir neapstrīdama izaugsme.

    Rūpnīcas, it īpaši pilsētas teritorijā nav gluži pozitīvākais izaugsmes virziens.

    0
    0
    Atbildēt

    0

daceantuza 08.09.2010. 12.09

Ekonomiskā situācija nevar izlaboties pati no sevis, tas skaidrs pat skolas bērnam. Ja nav jaunu darba vietu- tātad nav jaunu ražotņu, nav eksporta, nav darbinieku nodokķu , u.t.t. Ja vairā ir izcirsto mežu un izvesto kokmateriālu – tas saucās ekonomikas augšupeja? Ja atkal ļoti daudzi cilvēki strādā ārzemēs- jauns imigrācijas vilnis plešas plašumā – tas nozīmē, ka bezdarbs samazinājies? Vai viņu atsūtītā naudiņa ģimenei un samaksai par dzīvokli un komunālajiem maksājumiem kā arī parādu segšanai- silda ekonomiku?
Man vis tas ir pazīstams- kā padomju laikā – jaunas darba uzvaras, jauni sasniegumi, darbaļaužu sajūsma aptaujājot!!! Laba skola bijusi ekonomistiem. Bet- kā maizi ēd, tā dziesmu dziedi. Ekonomistiem jau alga nav 180 latu bez nodokļiem…

0
-2
Atbildēt

0

Dancis 08.09.2010. 12.03

to Opis 5555.
Nekā personīga, bet spriežot pēc tā, ka tu komentē gandrīz katru rakstu iekš ir.lv, secinu, ka tu sēdi uz vietas un tā “maiņas nodrošināšana” praktiski beidzas ar nodrošināšanu. Loģiski spriežot, ja tu būtu cehā iekšā un zibinātu kaut kur apkārt, tu internetā nesēdētu.
Varbūt tas izskaidro pievienoto vērtību tavam darbam.
kaut pile taisnības manis teiktajā ir?

+2
0
Atbildēt

1

    mxblack > Dancis 08.09.2010. 22.39

    Galīgi garām. Es strādāju maiņās pa 12 st. tātad man ir arī brīvdienas. Lūk tās es arī izmantoju komentiem. Bet mans darbs ir saistīts ar bojājumiem ceha iekārtās. Tās ir ārzemju iekārtas un strādā labi, tāpēc arī darbā man ir laiks parakņāties netā. Tāda ir mana specialitāte, tā balstās uz zināšanam, ne uz veiklāam kājām. Jums ir aplams priekšstats par ražošanu.

    0
    0
    Atbildēt

    0

daina_tabuna 08.09.2010. 11.35

Nu tad beidzot es redzu aptaujas rezultātus, kas sakrīt ar maniem empīriskajiem vērojumiem. Citādi jau apnicis ņemt nost no ausīm tos valdības sakarinātos makaronus.

+1
-1
Atbildēt

0

Evija Zauere 08.09.2010. 11.06

varētu nedaudz pārdefinēt atbildes: puse iedzīvotāju nesaprot kas ir valsts ekonomika.

+4
0
Atbildēt

0

mxblack 08.09.2010. 11.03

Kā nu ne. Mana finasiālā situācija nupat ļoti krasi uzlabojās, jo nupat es saņēmu īsziņu par pārskaitītu algu. Makā bija 0,0, nu ir drusku vairāk. Tikai nu sākas milzu problēma, kā šo milzu naudu sadalīt visam vajadzīgajam un nepieciešamākajam, lai mēneša beigās nebūtu atkal jādzīvo no 0,0 naudiņām. Un tas viss neskatoties uz to, ka es strādāju samērā labi pelnošā firmā kvalifiēctu darbu un savās maiņās nodrošinu ražotnes nepārtrauktu darbu. Ja es strādātu to pašu darbu tādā pašā kvalitātē kaut kur UK, man ne tikai nebūtu šādu problēmu, bet būtu problēma izvēlēties starp daudzām iespējām. Kāpēc ir tāda starpība starp mani un tādu pašu strādnieku UK? Ko es esmu tādu nogrēkojies, ka mans dzīves līmenis ne tuvu nav tāds kā tur? Secinājums ir viens, es tieku sitemātiski un nekaunīgi apzagts kopā ar savu valsti. Un tieši tāpēc es te “cepos”, lai to ātrāk izbeigtu, bet zadzējus varētu tiesāt un saukt pie pelnītās atbildības.

+6
-1
Atbildēt

5

    Lelliite, Dollijs > mxblack 08.09.2010. 13.45

    Nesaprotu – kāds valstij sakars ar Tava darba devēja nespēju veiksmīgāk pārdot, neprasmi efektīvāk organizēt ražošanu un vēlmi braukt ar dārgāku auto (dažādās kombinācijās)?

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    Aivars Krauklis > mxblack 08.09.2010. 16.03

    Pazīstama situācija. Vai neesi nekad domājis iztikt bez priekšnieka? Kvalificētiem speciem, tiesa, ne visās jomās, tādas iespējas mēdz būt. Ne tikai UK, bet arī tepat, LR.
    Arī man pirms gadiem bija grūti saņemties atteikties no iespējas saņemt mazu, bet regulāru algu. Tagad zinu, ka to tomēr bija vērts darīt. Paradīzē nedzīvoju, maizei garoza ir, toties priekšnieka nav. Un pats trakākais – ekonomikas uzlabošanos, vārgu, bet nenoliedzamu, arī jūtu uz savas ādas un redzu apkārtnē, kas lielā mērā sastāv no tādiem pašiem sīkaļām. Diemžēl, redzu arī pretējo, bet mellā nav vienīgā krāsa.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    mxblack > mxblack 08.09.2010. 22.32

    Atklāti sakot protams esmu domājis. Bet tā kā esmu izvēlējies konkrētu specialitāti un man tajā ir labi panākumi, ka es strādāju kārtīgā uzņēmumā, kurā agrāk algas bija ciešamas, ir cerība, ka viss uzlabosies. Bez tam esmu jau tuvu pensijai un godīgi sakot nav arī ideju. Es pārāk labi saprotu, kāda ir atbildība, kāds ir risks un kautko ķert uz dullo, pamest savu drošo, kaut nabgo pasaulīti, nē šodien nē. Vairāki mani kolēģi aizgāja pa šo ceļu mūsu specialitātē un izgāzās, jo pagaidām par maz būvē.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    mxblack > mxblack 08.09.2010. 22.44

    Ļoti liels. Tie ir stipri saceltie nodokļi, apcirptais neapliekamais minimums un sašaurinātais tirgus pasaulē. Es uzskatu ka tieši nekaunīgā valsts izlaupīšana, kā arī nepareizā saimniekošana treknajos gados ir cēlonis arī manām problēmām. To tikai aklais nesaprastu, dīvaini jautājat.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Lelliite, Dollijs > mxblack 08.09.2010. 23.21

    Mēģini sasaistīt šos savus teikumus kopā: “es strādāju samērā labi pelnošā firmā kvalifiēctu darbu” un “Kāpēc ir tāda starpība starp mani un tādu pašu strādnieku UK?”. Labi pelnošs cilvēks arī UK maksās pietiekami lielus nodokļus, savukārt uzņēmumiem Latvijā nodokļi nu nebūt nav tie augstākie. Tātad vēlreiz – kāds valstij sakars ar to, ka Tavs darba devējs Tev maksā, Tavuprāt, neadekvāti maz?

    0
    0
    Atbildēt

    0

Janis 08.09.2010. 10.27

Domāju vairumam cilvēku uzdodot jautājumu, “pēdējā pusgada” daļa bija “lost in translation” – salīdzināja ar 2008.

Tīri psiholoģiskas dabas iznākums – vairākums no jautājuma sadzird tikai pāris atslēgvārdus (“ekonomika”, “samazinājusies”, “palielinājusies”) un attiecīgi arī atbild.

Un tad vēl protams ir tie, kam vārda “ekonomika” definīcija ir vienāda ar “manas finanses”.
Vārdu sakot, ja bezdarbnieka pabalsts izbeidzies, ekonomika iet uz leju..

+4
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam