Mājokļa nodoklis var pieaugt vairākkārt

19

Komentāri (19)

zeno 27.04.2010. 17.54

Piedodiet, bet es īsti nesaprotu, uz kāda pamata tik nenormāli liela nodokļa likme piemērojama īpašumiem, kas ir būvēti, var teikt, pašu rokām – par zemes iegādi, materiāliem, visur pvn nomaksāts, plus vēl nenormālie mesli par katru saskaņošanas papīru pašvaldībās un tā tālāk. Ko jūs gribat – lai mani vecāki izpērk jau kārtējo reizi savu paša īpašumu, kārtējo reizi jau – no valsts??? Un Repše arī ērglis – tikko ar lielām mokām un garām diskusijām panāca vienu likmi, pieņēma likumu, un tagad tik vienkārši piekrīt SVF “korekcijām”? Priekš kam tad tas viss darbs? Priekš kaķiem? SVF kaķiem? Jā, starp citu, aizmirsu piebilst, ka vecāku joprojām sliktā tehniskā stāvoklī esošā ēka (padomju laika materiāli, piedodiet), pēc kadastra datiem velk pēc vērtības uz maksimālo likmi. Nu jā – ziniet, rajons labs, par to jau jāmaksā! Varētu arī uz Gulbeni (vai Sibīriju?) pārvākties, ja nevar maksāt no savām pensijām gandrīz gada pensiju summu nodoklī! Mums ir kolosāla valsts, ziniet..

0
0
Atbildēt

0

aivars_silins 27.04.2010. 06.13

Ar visu cieņu V.Dombrovskim, ja viņš vēl taisās celt nodokļus, tad daudzi tiešām ies un balsos par tiem diviem vecajiem blēžiem. Jau tagad knapi var savilkt galus, ja izšķiras par tādu variantu, tad tādu politiku daudzi nevarēs atbalstīt. Saņemiet dūšu, un ķerieties klāt progresīvajam nodoklim. No apakšgala vairs nav ko spiest.

+1
-1
Atbildēt

2

    a_oleinika > aivars_silins 27.04.2010. 14.49

    Progresīvais nekustamā īpašuma nodokis ir vienīgais progresīvais nodoklis, kuru šobrīd Latvijā ir iespējams iekasēt. Jo māju atšķirībā no algas nevar paslēpt aploksnē. Vienkārši.

    Tas arī saskan ar uzstādījumu pāriet no darba aplikšanas ar nodokļiem uz patēriņu. Pretējā gadījumā ekonomika kopumā tikai stagnēs, un nomaksāt jebkādus nodokļus kļūs aizvien grūtāk. Bet, kamēr ekonomika atkopjas, savu parādu dēļ vienu brīdi būs augsti nodokļi gan vienam, gan otram. Un tikai vēlāk potenciāli varētu nolaist darbam. Sūri… bet pelnīti!

    Protams, pāreja ir sāpīga, sevišķi tiem, kuri paši un vēl no Padomju laika ir uzcēluši lielas mājas labās vietās. Bet katram individuāli likumu neuzrakstīsi. Šiem cilvēkiem visdrīzāk nāksies savus ekskluzīvos īpašumus pārdot un iegādāties kaut ko saviem ienākumiem atbilstošāku.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    a_oleinika > aivars_silins 27.04.2010. 14.50

    Savukārt tikai bagāto un tikai sevišķi vērtīgo īpašumu aplikšana ar nodokļiem dotu ļoti mazu fiskālo efektu. Neatceros precīzi, bet kādu laiku atpakaļ redzētie cipari bija vienkārši smieklīgi. Jo bagāto Latvijā ir maz!

    0
    0
    Atbildēt

    0

astra_ozo 26.04.2010. 18.52

Kadastrālās vērtības tiek rēķinātas ļoti dažādi, bet ja par 40 000 vērtu īpašumu būs jāmaksā 800 ls. Nu tad atvainojiet! Manai ģimenes mājai, kuru esmu cēlis trijos piegājienos,sākot no 80-to gadu beigām, treknajos gados bija pircējs par 250 tūkst.
Par lielu algu Repše pērn nosauca 300 ls. Tad sanāk, ka par māju man ik gadu būs jānomaksā trīs lielas mēneša algas? :)

0
-1
Atbildēt

0

Lebedoka 26.04.2010. 17.54

Un atkal viss SVF rekomendētais ir sabāzsts viena kastrolī. Un pasniegts ka trīs dažādi ēdieni. Ziemā SVF rekomendēja, ka likme visiem vienāda, bet… tiem, kam tas ir vienīgais īpašums un deklarētā dzīvesvieta – neapliekamais minimums 71 Ls(laikam 100 Eur). Kam sanāk, tas nemaksā NEKO, kam nesanāk- tie ‘minusē” – 71Ls un maksā atlikušo.
Un vēl, tie, kas nevar maksāt, šis nenomāksāitais NĪN tiks fiksēts pie īpašuma un veicot darījumus ar NĪ tas nodoklis būs jamaksā. Īstenība man šī rekomendācija likās ļoti Zo.

0
0
Atbildēt

0

Rasma Skuja 26.04.2010. 14.58

Beidzot!!! Ja vienlaikus tiek precīzāk noteikta kadastrālā vērtība, tad NĪ nodokļa pieaugums ir pareizs solis īstajā laikā. Protams, arī maznodrošinātiem cilvēkiem ir kaut kur jādzīvo – bet tieši šādai vajadzībai pastāv neapliekamais minimums. Man ar nodokli apliekams ap 50.000 LVL četristabu dzīvoklis (un 16 ha lauku zemes). Vajadzīgs lielāks nodokļu slogs patēriņam (t.sk. nekustamiem īpašumiem, PVN) nevis darba algai (IIN, sociālais nodoklis). 1.5% * 50000 = 750 latu gadā. No manas darba algas valsts tikpat daudz atvelk 1-2 mēnešos. Ir jāatjauno līdzsvars, citādi NĪ tirgotāji un rantjē maksā daudz mazākus nodokļus nekā tie, kuri dzīvo no algas.

Protams, ikviens, kurš nekustamo īpašumu ir pircis vai savām rokām būvējis, ir jau par to vienreiz samaksājis. Bet ja īpašums tiek efektīvi apsaimniekots – piemēram, ja privātmājā dzīvo daudzi ģimenes locekļi, īrnieki, u.c. – tad NĪ nodokļa pieaugumu vismaz daļēji kompensēs neapliekamais minimums vai īres nauda.

+4
-2
Atbildēt

2

    Ciniķis > Rasma Skuja 26.04.2010. 16.27

    kalvis_apsitis – kazarmas piedāvā ierīkot? Runa te ir par to, ka šeit neviens, kas sev gādājis dzīves-telpu, nav rēķinājies ar šādu notikumu pavērsienu. Tik krasi to nedrīkst darīt, tas ir amorāli kā minimums. Jau tā demoralizētais sociums sajuks prātā. Ko iesaku? Atgriezt ticību valstij tiesājot valsts nozadzējus un caur zināšanu par manu nodokļu godīgu un vajadzīgu izlietojumu – pieņemt ne tikai ārkārtas ieņēmumu plānus, bat arī stratēģiju vismaz turpmākajiem 10 gadiem, lai cilvēki ZIN AR KO RĒĶINĀTIES :)

    +1
    -3
    Atbildēt

    0

    Rasma Skuja > Rasma Skuja 26.04.2010. 16.55

    Jūsu iebildumi ir pilnīgi pamatoti, un šīs lietas vajag paredzēt – neapliekamo minimumu, precīzākas kadastra vērtības, pārejas noteikumus – cik reizes nākamā gada NĪ nodoklis drīkst pieaugt, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, utml.

    Bet jāzina, kādā valstī vēlamies dzīvot. Līdz šim cietēji no budžeta griezieniem bija g.k. pensionāri, policisti un skolotāji, toties Villa Adlera u.c. dārgas privātmājas neradīja nopietnu nodokļu slogu. Latvijā nav izdevīgi neko ražot, toties ir labi spekulēt ar NĪ. Tā mēs būvējam neefektīvu sabiedrību – kā 19.gs. klaušu laikos, kad muižnieka zemei/ēkām bija milzu vērtība, bet zemnieka darbs nemaksāja neko. Ja mums būtu lieli darbaspēka resursi, tad lielīpašniekiem un privatizatoriem varētu nopelnīt viņu bezrūpīgo dzīvi. Bet mums iedzīvotāju skaits sarūk, un ārējais parāds aug. Augstāks NĪ nodoklis var atjaunot līdzsvaru, un nekustamo īpašumu atšķirībā no algas aploksnē nenoslēpsi. Tagad vnk. ir politiski izdevīgs moments to NĪ nodokli paaugstināt.

    +4
    -2
    Atbildēt

    0

LolitaOzolina 26.04.2010. 12.40

Bez šaubām ir nepieciešams ar lielu nodokli aplikt vērtīgos īpašumus, kuru īpašnieki var atļauties gadā samaksāt no 1000 Ls uz augšu. Tas ir tīri principa jautājums.

Taču nekustamā īpašuma nodokļa palielināšana visiem pārējiem, man šķiet nesaprātīgs solis tīri no loģikas viedokļa. Vienreiz taču ir samaksāti nodokļi,PVN gan par materiāliem (ceļot māju, piemēram), gan visas valsts un kancelejas nodevas Zemesgrāmatā utml., kāpēc jāmaksā vēlreiz, tikai tāpēc, ka tas īpašums vienkārši ir? Labi, valsts nodrošina zināmu infrastruktūru, aizsardzību, bet par to taču arī tiek maksāts.

Esmu par to, ka tiek ieviests progresīvais nodoklis atalgojumam sākot no Ls 1000 robežas. Ja ar to vēl nepietiks, tad var palielināt nekustamo.

+3
-2
Atbildēt

0

bmartins09 26.04.2010. 11.53

kaut kāds vājprāts… maniem vecākiem ir tāda situācija: paši pirka zemi, tētis savām rokām būvēja māju… jau shogad mums būs jāmaksā ap 200 Ls (vēl nav atnācis rēķins), un kas notiek, ja smuki pareizina x10… ak vai.. 2000 Ls.. nu nezinu kādām ir jābūt atlaidēm, lai to kompensētu..pensionāriem noteikti nav pilnīgi nekādu problēmu ar minimālām pensijām (kas ir zem iztikas minimuma) samaksāt par pašu celto māju. jaukās vecumdienas…
es pat vairs nezinu vai ir vispār vērts cerēt uz kaut kādu mūsu valsts pārvaldes saprātu..

+5
-2
Atbildēt

0

oktaavs 26.04.2010. 10.47

Ak tad nodoklis palielināsies tikai 10 x ? Tūlīņ no tumbočkas pāris tūkstošus izņemšu. Kā reizi lieki mētājas…
Bet ja nopietni, tad nevar saprast, kurš īsti ir nojūdzies. Atkal uz grābekļiem kāpsim ? Ne vienmēr palielinot nodokli uz papīra, to var iekasēt realitātē. Nebūs nekādi 60 miljoni Ls. Būs masveida nemaksāšanas, bankroti un sliktākajā gadījumā – tautas pacietības beigas . Labāk lai maksā visi pa druskai, nekā vispār nemaksā, jo nespēj.
Vienkārši trūkst vārdu.. Bet gan jau valdība un tās saimnieki no SVF tos dabūs dzirdēt no daudziem bankrotā iedzītajiem, kuri bija tik nekaunīgi un atļāvās uzbūvēt savas ģimenes mājas godīgā ceļā.

+3
-3
Atbildēt

2

    Ieva > oktaavs 26.04.2010. 11.29

    Nauda kaut kur jādabū. Kur ņemt? Pensionāri, skolotāji nav variants, Ienākumu nodoklis- cik tad var. Bet Nekustamais īpašums jau ir turības rādītās, Ja jau iekasēt,tad labāk no nekustāmā īpašuma īpašnieka, nevis no pensionāra

    +5
    -3
    Atbildēt

    0

    andrisskrastins > oktaavs 26.04.2010. 11.35

    west, vai tu izlasīji ziņu? Ir trīs varianti – viens – palielināt nodokli pamatīgi un ieviest pamatīgas atlaides. Otrs – nepalielināt tik traki, bet bez atlaidēm. Un trešais – palielināt progresivitātes soli. Es balsoju par trešo kā vienmēr. Tikai sāpe tāda, ka sāks bļaut visi tie, kuriem ir treknie dzīvokļi.

    Ok, neceļam šo nodokli. Bet tad kuru? Kā iegūt naudu? Neiekarsti un neiecērties, Neviens netaisās šos nodokļus pieņemt bez apspriešanas, kas tiek plānota visas vasaras garumā līdz rudenim. Tāds ir FM piedāvājums. Tad, kad dzirdēšu alternatīvas, varēšu iekarst vairāk :)

    p.s. es absolūti neesmu sajūsmā par Latvijas nodokļu sistēmu. Bet….kur ņemt naudu?

    +5
    -2
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam