Talkas organizatori: atkritumu šogad mazāk

31

Komentāri (31)

Maija Aire 22.04.2012. 13.05

Sestdien talkojām ar bērnu skolu pie Ķīšezera, savācām visu un beigās bija prieks, jo acs slīdot pāri pļaviņām un krūmājiem vairs neķērās ne aiz kādiem stiklu vai plastmasas mirgojumiem. Turpat pāri Ezermalas ielai pie Ķīšezera ielas bija lielais stikla un citu dzeram trauku kalns, savācām arī to, mēs pat šķirojām stseviški stiklus un kopā savācās liels kvantums. Šorīt pamodos agri no mirdzošās rīta saulītes un skriešanai izvēlējos maršrutu gar vakardienas sakopto vietu, noskrēju līdz ezeram, un tur jau atkal kāds pspējis – jauka vieta, pludmale, smiltis, ieēduši un atstājuši. Nepamanīja, ka bijis tīrs, tikai to, cik vieta ir jauka. Sestdienas veikums noteikti ir darījis savu – tie, kas mēs vakar bijām kopā zināsim, ka vieta ir jauka arī tāpēc, ka tīra.
Šāda tīrīšana ir roku darbs un to nav iespējams aizstāt ar ko citu. Lai satīrītu piemētātus krūmus, pļavas un mežus ir tas ir jāveic ar rokām, jāpaceļ vai jāizķeksē no zāles un zariem.

0
0
Atbildēt

0

vilnissk 09.05.2010. 11.07

http://zinas.nra.lv/latvija/21437-jaunzeme-apvainojusi-seksualas-minoritates-apsver-iespeju-ignoret-talku.htm
palasiet
polirkorektuma dēļ neinformē tautu par plastmasu dedzināšanas kaitīgumu

0
0
Atbildēt

0

Ieva 26.04.2010. 10.48

Lai arī man nav simpātijas pret kriminālnoziedzniekiem, paskatieties uz kārtību Venstpilī. Rīgā arī tā varētu, ja vien Domei būtu gribēšana. Piemēram, guļamrajonos visas durvis ir aplīmētas ar „pokupaju vašu kvartiru , ar pievienotu telefona numuru. Kas vēl vajadzīgs , lai muncipāļi uzliktu sodu?. Bija mums vesela nodaļa policijā, kas cīnījās ar grafiti. Likvidēja, jo nespējot nekp noķert. Man gan naktīs šad tad ir izdevies redzēt tos ķēzītājus. Rezultātā Rīga ir visapķēzītākā pilsēta Eiropā. Salīdzinoši tīra, bet apķēzīta. Tas interesantākais ir tas, ka grafiti zīmētāji domā, ka viņi ražo kaut ko skaistu. Katrai teritorijai ir īpašnieks, nav bezsaimnieka zemes. Teritorijas sakopšanai būtu jābūt īpašnieku atbildībai. Maisiņu, pudeļu savākšana, zālītes nopļaušanai būtu jābūt dabiskai lietai. Ja nav sakopta – sods un naudiņa Rīgas domes kasē, lai var publiskos apstādījumus prišināt. Bet Rīgas domnieki labi jūtas arī saķēzītā vidē un negrib neko manīt. Tādi nu cūkas esam!

+2
0
Atbildēt

0

vilnissk 26.04.2010. 09.08

jauns.blogiem.l v/2010/04/26/50380.html

nevienam nav noslēpums, ka latvietis vidējais mīl dedzināt gan kūlu, gan arī, kas ir mazāk zināms un plaši apspriests – dažādus atkritumus un reizi pa reizei saindējas ar dūmiem, sadeg vai apdeg pats. Piemēram, vakar bija 70 kūlas ugunsgrēki, ir degušas ēkas un ir arī 12 maldinājumi. Mazāk zināms, bet arī ir patiesība un speciālisti to zina, ka sadedzināt plastmasu, PET pudeles vai sintētiskos audumus nenozīmē, ka sadegšanas produkti izgaist un neko ļaunu nenodara, bet gan rada veselu buķeti dažādu indīgu vielu.

0
0
Atbildēt

1

    Ieva > vilnissk 26.04.2010. 10.59

    Deg tāpēc, ka likumi ir absurdi. Par cik , tagad var sodīt zemes īpašnieku (un nevis dedzinātāju), tad tagad aizdedzina un mūk. Agrāk, kad tas bija atļauts, sasauca kaimiņus palīgā , ņēma eģļu zarus un uguni vaktēja. Tagad ātri pazūd , lai kaimiņš nenostučī. Pārkurinātas krāsnis ir iemesla daudziem ugunsgrēkiem., taču tāpēc neaizliedz izmantot malkas apkuri..
    Un nestāstiet man par zemes kopšanu. Zemei nav vērtības, lauksaimniecība neatmaksājas, līdz ar to nevienam to nevajag. Līdz ar to tantukam ir tikai divas izvēles – aizaudzēt ar krūmiem , vai zāli nodedzināt. Citam vajag naudu. Pļaušanai naudu no pilsētniekiem jau nedabūs, tas nav tas pats, kas tantuku kritizēt.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

blabla 25.04.2010. 19.24

Pirms vairakiem gadiem Somija mana draudzene paludza mani izvest pastaiga savu suni. Pie suna siksnas bija piestiprinaati vairaki maisini.Prasiju, kam tie?Man tika paskaidrots, ka draudzibai ir savi pienakumi un drauga atstatais ir jasavac.Man tas tobrid bija parsteigums.Tas ir varbut ka ar nujosanu, sakuma- kaut kadi divainie iet ar nujam, bet ja to skaidro,tad ta klust par popularu kustibu. Sabiedriba ir japieradina pie domas, ka maisinus var izmantot ari tam ,lai draugu spiras netraucetu lidzcilvekiem uzturet tiru apkartni.Vissmiekligakais ir tad, kad mans lielais dels prasa tevam vakara,-iedod man savus zabakus, jaaiziet lidz veikalam, bet ja kur iekapsu, tad ar taviem zabakiem.

0
0
Atbildēt

0

Māris Viklants 24.04.2010. 21.15

Bieriņos pie Mārupītes krastiem priecājos par talku, kurā otro gadu piedalījāmies. Gadu neredzēti tuvāki un tālāki kaimiņi…. Visi laipni, draudzīgi, atvērti… Darbīgums, padarīta darba sajūtas… Žēl,protams, par to, ka tīrām citu pēdējos mēnešos nomestus gružus (kas tāpat šķita daudz mazāk, nekā iepriekšējā gadā), bet prieks, ka arī sakārtojam upītes krastus, iekārtojām izskaloto tiltu, un sakārtojām iepriekš nesakārtotas vietas/izgātuves.

Tieši šis ir tas brīdis, kad katram jāuzņemas atbildība par savu vidi, par savu valsti. Kas var būt labāks, par to, ka Tavs bērns priecājas par tīro vietu, ko pats ar savām rociņām veidojis? Kā citādi bērns iemācīsies par pienākumu, kāds ir jebkuram pilsonim, ja ne ar citu piemēru?

Ka Ja ne es, tad kurš? Ja ne Tu, tad kurš?

0
0
Atbildēt

0

zvvanda 24.04.2010. 19.30

Tieši tas arī ir tas kas mani dzina šogad uz talku. Nejau lai palielītos kādam, tīri pašam sev. Un sajūta nav salīdzināma ne ar ko citu.

0
0
Atbildēt

0

zvvanda 24.04.2010. 18.58

Šogad nav tās sajūtas kas bija pagājušogad. Piemēram Ogrē pagājušogad talkoju vispiemēslotākajā vietā, kurā šogad aizsūtīti pāris knapi kustošies pensionāri (nekādu pretenziju pret pensionāriem). Iespējams tas norakstāms uz sajūtu pretstatu kas bija toreiz un ir tagad.

0
0
Atbildēt

1

    aigars_kviesis > zvvanda 24.04.2010. 19.12

    Es pagājušajā gadā biju slima,bet šodien jau 9 no rīta lasīju mēslus,ko braucēju un gājēji atstājuši Rīgas -Jelgavas šosejas grāvjos,ja kaut vienu no tiem mēslotājiem šodien kāds būtu iedzinis kaut vienā grāvī-5m dziļā,ticu,ka nākošreiz vismaz padomātu,mēslot vai nē!
    Man ir padarīta darba sajūta un prieks!

    0
    0
    Atbildēt

    0

aigars_kviesis 24.04.2010. 18.37

Nepiekrītu,ka atkritumu ir mazāk…
Jelgavnieki-iztīriet Rīgas ielas grāvjus,neviens neko netīrīja!!!
Ozolnieku mežos bumbubedrēs pilns ar “liela gabarīta”atkritumiem…
Televīzijā jau teica,Zemgalē viskūtrākie…

0
0
Atbildēt

0

Sanita Jemberga 24.04.2010. 18.28

Kādā Rīgas mikrorajonā (tāpat kā daudzos citos mikrorajonos) cilvēki ir sadalījušies suņu īpašniekos, sētniekos un pārējos (pārējos pamanīt ir visgrūtāk, tāpēc reizēm šķiet, ka visi, kas nav sētnieki, pastaigājas ar suņiem).
Un nav tā, ka mikrorajons būtu vai nu tikai krievu vai nu tikai latviešu apdzīvots, vai arī – ka suņu īpašnieki būtu krievi un sētnieki latvieši, vai otrādi. Proti, nacionālajā aspektā šī mikrorajona piemēslošanu apskatīt ir grūti.
Taču tas tiek piemēslots – katru rītu pirms darba un katru vakaru pēc darba suņu īpašnieki izved savus suņus nokārtoties zālājos vai uz gājēju celiņiem (pieklājības norma savākt aiz sevis un sava suņa te nav populāra, te visu atstāj tur, kur suns noliek).
Un tas tiek satīrīts. Cik nu kārtīgs ir katrs sētnieks – cits paviršāks, cits uzcītīgāks, bet katru dienu vismaz uz īsu brīdi mikrorajons ir tīrs. Pirms atkal nav atnākuši suņu īpašnieki ar suņiem.
Kas man šķiet dīvains šī parastā mikrorajona parastajā dzīvē? Ka tā viss notiek neskatoties uz to, ka sētnieki pazīst suņu īpašniekus un suņu īpašnieki pazīst sētniekus. Tas, ka viņi savā starpā reizēm pat sasveicinās, varbūt pat par laika apstākļiem parunājas. Un vēl tas, ka pārējie to visu redz.
Valstī (tik mazā valstī kā Latvija) ir apmēram tāpat kā vienā parastā mikrorajonā. Ir mēslotāji, mēslu savācēji (vismaz talkas dienā) un ir arī pārējie (kas pieņemsim, ka nemēslo, bet arī nevāc). Un viens ir skaidrs – kamēr ir mēslotāji, būs nepieciešami mēslu savācēji. Tāpēc vajadzētu izskaust mēslotājus. Kas ar to varētu nodarboties, ņemot vērā, ka mēslu savācēji jau ar kaut ko nepieciešamu nodarbojas? Varbūt pārējie.

+8
0
Atbildēt

0

rence_linda 24.04.2010. 18.25

visneglītākā aina paveras tad, kad nokūst sniegs bloku māju pagalmos.
Tūkstošiem kaku, maisiņu un pudeļu. Šajos rajonos ar talkām tā pašvakāk.

+1
0
Atbildēt

1

    raivis > rence_linda 25.04.2010. 13.09

    Nevajag, ja! Imanta, kur es dzīvoju, ir ļoti tīrs rajons. Pēcsniega mēsli tika savākti pāris dienu laikā. Gan sētnieki čakli strādā, gan regulāri pļauj un tīra lielos zālienus, gan cilvēki mēslo arvien mazāk un mazāk un vēl paši puķudobes pie mājām iekops. Ir atsevišķas cūcīgas vietas, bet kopumā ļoti tīrs rajons.

    Vispār, izbraucot no rīta pirms talkas, cauri Rīgai un pēc talkas atpakaļ galīgi nebija sajūtas, ka “uz aci” kaut kas principiāli būtu mainījies. Tīrs bija gan pirms, gan pēc talkas.

    0
    0
    Atbildēt

    0

photocom 24.04.2010. 15.44

http://foto.delfi.lv/show_original/1257446/

Valdis – un baļķis !
:)))

+1
0
Atbildēt

0

MartinsZB 24.04.2010. 11.32

Jaaa. diemzel mes esam tadi kadi esam. citi savac to kas aiz itiem ir. :( tas ir skumji..
Bet nu vismaz laicinju var papriecaties par to, ka tirs :)

+4
0
Atbildēt

0

guntis_anita 24.04.2010. 11.01

Latvija ”svalko”, tīrs ir ne tikai tur, kur visu sakopj, tīrs ir arī tur, kur nemēslo. Es atbalstu to, ka šie mēsli ir jāsavāc, bet, kad Valsts Prezidents atkal pēc talkas lepni ziņos par savāktajām atkritumu tonnām, manī no lepnuma par savu valsti nebūs ne druskas, drīzāk skumjas. Tādi nu esam.

+5
-1
Atbildēt

1

    madara_eisaka > guntis_anita 24.04.2010. 12.05

    Ar tām tonnām tiešām nav ko lepoties. par tām būtu jākaunas.
    Bet tā nu ir, ka tie, kas piemēslo, tie arī talkā nepiedalās.

    Mums nu ir beidzis snigt, iesim skatīt, kas jāizdara mūsu laukā. Daudz darba.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

photocom 24.04.2010. 10.53

Nepanesu zīmēšanos !
masu apstulbināšanas un zombēšanas pasākums
tai jaunzemai pirmkār ar galvu nav labi
par Zatleram nācās izteikties
ar talkām divreiz gadā kā Vācijā te nebūs
otrkārt
jāsakārto atkritumu savākšanas šķirošanas pārstrādes sistēma
redzēs cik ilgi tie melnie maisi ceļmalēs stāvēs ?

+3
-2
Atbildēt

0

ievuliitis 24.04.2010. 10.48

Ir divas iespējas – aiziet un satīrīt vietu, kur tev un taviem līdzcilvēkiem uzturēties, vai stāigāt nīgram līdz ausīm mēslos un pukstēt, cik visi ir slikti. Talkai nav ne vainas un talku tradīcijas mūsu zemē ir radušās sen pirms Ļeņins bija piedzimis. Iešu pie tautas.

+7
0
Atbildēt

0

reiznieks 24.04.2010. 10.47

Ja visus tos, ka braukuši dzērumā (1.0 – 2.0) liktu nevis uz sutkām, bet sūtītu mežā vākt atkritumus, tad talkas Latvijā diez vai būtu vairāk vajadzīgas. Bet tos, kuriem bijušas vairāk nekā 2.0 promiles – 2 nedēļas sūtīt parkos, skvēros un pagalmos vākt suņu mēslus. Tad nu gan mēs laikam arī būtu tīrākā Eiropas valsts.

+12
0
Atbildēt

1

    mary75 > reiznieks 24.04.2010. 11.46

    Lieliska ideja, ar abām rokām par!

    0
    0
    Atbildēt

    0

Ivars Zvirbulis 24.04.2010. 09.54

mēsloja vienmēr un mēslos mūžīgi mūžos… tāda ir cilvēku daba. Un tu, putniņ, arī esi nometis papīru zeme ;-)) kaimiņš redzēja… Bet kopumā ņemot – man tas viss atgādina liela Ļeņina dzimšanas dienai veltītas talkas ;-))) http://www.nerrs.co.cc/

+2
-7
Atbildēt

0

dao 24.04.2010. 09.28

Es nepiedalos, jo zemē neko nemetu.

+1
-1
Atbildēt

0

mary75 24.04.2010. 09.25

Valstī kaut kas jādara, lai apturētu šo te visu iespējamo vietu piemēslošanu.
Pirmkārt, jāaudzina ar naudu, Singapurā sods par izsmēķa nomešanu uz ielas, šķiet, 500$, visur ES par dabas piemēslošanu milzu sodi, tur nevienam pat prātā neienāk sarīkot pikniku un atstāt aiz sevis mēslus, izņemot, varbūt, iebraucējiem, jau no bērnudārza vecuma notiek ekoloģiska audzināšana, ja kāds redz, ka otrs mēslo – goda lieta par to ziņot, lai tas saņem sodu.
Latvijā nav vienotas un koordinētas valsts politikas, mīksti sodi, katastrofāli zems ekokultūras līmenis, neviens nesteidzas ziņot par piecūkotājiem.
Sistēma, ka vieni mēslo, citi aiz tiem vāc, galīgi garām.

+8
-2
Atbildēt

2

    astra_ozo > mary75 24.04.2010. 12.46

    “izņemot, varbūt, iebraucējiem”
    Latviju arī piemēslo iebraucēji. Latvija kļuva netīra, krasi palielinoties kolonistu skaitam valstī un kritiskā masa tika sasniegta jau ap 1965. gadu. Spļaušana, izsmēķu mešana uz ietves, apstādījumu puķu raušana – tādas “tradīcijas” radās tieši tajos gados

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    www.vecamate.lv > mary75 25.04.2010. 20.10

    Par sodu,vai ziņošanas ietekmi gan stipri šaubos.. Noteicošais ir attieksme, audzināšana.. Cik nu man to ha īpašumā, jebkurš ciemiņš redz, ka ir tīrs.,un pat savu benčiku ņurca pa rokām,kamēr atrod vietu kur izmest.Bez vārdiem viss notiek. Un Latvija kopumā ir ļoti tīra zeme, salīdzinot ar sapņu rietumiem, . .te nu ir tēma ar ko lepoties.Pamatoti!Tā kā talkā sanāca vien dažas petbuteles savākt pie upes.. palu atnestas.Jo šeit principā necūko.Bez sodu drauda- vnk tā jūtas. :)

    0
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam