Pati vainīga, ka izvaroja 5

Komentāri (5)

Sskaisle 02.09.2021. 08.54

Otrā daļa. Pirms gada spiegel.de lasīju interviju ar Vācijas kultūras nozares vadītāju. Kultūras ministrija viņiem nav, tas arī ir interesants, apspriešanas vērts fakts,bet ne šobrīd. Lūk , tā dāma stāsta,cik dāsni Vācijas valsts apdāvina visus kuļturščikus – apzināti rakstu ar naida un nicinājuma pieskaņu. 4 000 eur ikmēneša stipendija visiem, apmaksātas darbnīcu īres utt. utjprj. Žurnāliste saka – labi,labi,bet ar to tik un tā nepietiek, vajadzību ir vairāk. Un tad valdības pārstāve saka tādus svētus vārdus ,ka kultūrai paredzētais budžets ir jādala kristīgi starp kultūras radītājiem un kultūras patērētājiem. Ka nav jēga atbalstīt kultūru,kurai būs minimāla ietekme uz sabiedrību. Punkts. Āmen.

Kā ir Latvijā?! Literāti ir nobaroti līdz neprātam uz tā rēķina,ka bibliotēkas tiek slēgtas, bet esošās pārtiek no okupācijas laika mantojuma!!!
Ministre Melbārde 1:1 slapju dikciju stāstīja,cik milzīgu pienesumu kultūrai dod LNB. Kamēr es pie LNB dzīvodama skaidri un gaiši redzēju,ka tā ir tukša un neapdzīvota,gan satura,gan cilvēku ziņā. No rīta ap pusdeviņiem ejot uz darbu – bibliotēka apmeklētājiem vēl slēgta, nākot no darba ap 7 vakarā, tā jau slēgta. Bibliotēkā notika izcili pasākumi, jā, izcili, bet ne priekš strādājošas publikas. Piem. , ar darba devēju vienojos,ka ieradīšos darbā agrāk,lai aizietu no darba arī agrāk un paspētu uz Neredzamās bibliotēkas pasākumu. Paspēju,bet plkst 19:00 apsargs bez brīdinājuma izdzēsa gaismu, runātājus atstājot pusvārdā…. Kad bija LNB 100gades svinības, bija skaista saulaina diena, bibliotēkas darbinieki gatavojušies svētkiem, viss skaisti, ja vien ….jā, ja vien būtu svinētāji,ja vien būtu lasītāji ar ziediem un apsveikumiem. Tik cik regulārās , kāda asprāša par pieneņgalvām nosauktās ,senioru armijas klātbūtne un tas arī viss. Jauniešiem un bērniem paredzētie pasākumi īsti nenotika,jo nebija ne bērnu, ne jauniešu.

Un tā varētu par visu. Tā pati Melbārde, tā pati NA,kura nu atkal tēlo patriotus un iebilst pret kompensācijām par ebreju namiem, mierīgu sirdi, acis nemirkšķinot, laikmetīgās mākslas kolekciju uzdāvināja AB Aizkraukles baņķieriem…

Par nopelniem latviešu tautas debilizēšanā, šķelšanā, atsvešināšanā no
kultūras minstri melbārdi pateicīgie kuļturščiki deleģēja uz Briseli – lai tur skalda un valda….

Pandēmijas laikā , bez pārspīlējuma, katru otro dienu dzirdēju par valdības lēmumiem piešķirt miljonus un atkal miljonus un atkal miljonus kuļturščikiem. Un tikai 1x dzirdēju par lēmumu piešķirt naudu bērniem un piešķirt naudu pensionāriem. Ka piešķirt naudu vēžiniekiem un līdzīgiem nāves kandidātiem, kurus korumpētā bezatbildīgā medicīnas sistēma atsāja,kā tautā saka – uz driķera – nedzirdēju.

Inteliģence,radošā jau pirmkārt, klusēja un klusē. Viņi ir aizmaksāti un nodrošināti paaudzēm uz priekšu , kas viņiem par citiem kāda bēda…

Nu tādas manas pārdomas. Savulaik Āboltiņa izteicās,ka NA ir slepenie kremļa draudziņi. Nezinu kādi bija Āboltiņas argumenti to apgalvojot, bet vērtējot kultūrpolitiku Latvijā , es saku,ka tā ir izdevīga , pirmkārt ,kremlim. Nu ļoti ērti manipulēt ar dumju, nekulturālu, beztiediskumā nodzītu tautu.Ļoti

+1
-2
Atbildēt

2

  Sskaisle > Sskaisle 02.09.2021. 14.15

  neārdies, pati varu spriest, cik nenormāli neveiksmīga ir NA kultūrpolitika, lai neteiktu – nekultūrpolitika. Un tam ļaunumam , ko nodara tāda uz eliti vien orientēta k.politika ir liktenīgi sliktas sekas – nu tu jau esi tikai tāds mazs ļaunuma bumbulītis – vecā kaluma čekas laiku cilēks, bet … nu labi – pats jau saproti, tāpēc te ārdies….

  0
  0
  Atbildēt

  0

  QAnon > Sskaisle 06.09.2021. 15.08

  Ko atsaucies uz Āboltiņu, ja pati labi zini, ka tā rižā padla bija čekas tiešās pakļautības uzņēma”ОВИР” apzinīga darbiniece? Uzraksti vēl, kā par nacionālpatriotiem ir izkārnījies LC izauklētais čekas kurmis Bordāns un Ždanok un Pļiņer!

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Sskaisle 02.09.2021. 08.54

Un te ir vēl viens problēmas aspekts, kura izpausmes vērojam Latvijas sabiedrībā – sabiedrības atsvešinātība no valsts un kultūras –
satori.lv kāda studente no ASV raksta par izstādi un lūk, kādas pārdomas tas manī raisīja – būs arī otra daļa un es te saskatu vistiešāko saistību – kultūra un sabiedrībā notiekošais ….

Paldies, bija ļoti interesanti. Bet – konkrēti man, palika sāļi rūgta pēcgarša. Proti, situācija, kas man ļoti ļoti atgādina okupācijas laikus. Lekcijā LVU noklausījos, ko stāsta par Nīči un pēcpusdienā rikšiem uz bibliotēku,lai lasītu vismaz kādu Nīčes darbu. Izrādījās,ka padomju studentam Nīče darbi nav pieejami. Ir desmiyiem grāmatu par Nīči, bet ne viņa darbi,lai Tu pats lasītu un domātu.

Tā arī tagad, protams, labāk redzēt izstādi Milbergas, vai Taurena acīm,nekā nemaz, bet ….tas ir un paliek kā apēst drupačas no svētku galda pārpalikuma. Jo īpaši,ja lailmetīgā māksla arvuen biežāk notiek tikai ar skstītāja klātbūtni.

Vells ,nav laika, bet patrikt gribu tikt daudz. Lūk,lasīju Neputna grāmatu par N.Strunki,kur citēta Strunkes vēstule no pag.gs. 20-o gadu otrās puses Berlīnes. Strunke sajūsmā – Berlīnē katru gadu izstāda desmitiem tūksošiem gleznu un skulptūru, koncerti teātri utt. Galva reibst no kultūras pārbagātības. Un vienlaicīgi – tieši šī nācija tā slepkavoja kā nekad agrāk….
Artteritory lasīju interviju ar A.Krivadi – fine, to vajag kā ēst,ka kāds no mums paskatās pār ikdienai, dzīvo pāri ikdienas rēķinu apmaksai un bezcerībai, bet atkal jautājums – kāda jēga tādai mākslai, kura sasniedz vien minimālu sabiedrības daļu?

Kur ir tā māksla, tā kultūra,kas tiek arī līdz – ja gribiet- lumpeņiem. Līdz tiem, ar kuriem tik viegli manipulēt un kurus tik viegli apvārdot un izmantot par bio.ieročiem cīņā par varu.

Mani patiesi satrauc, kas notiek Latvijā un pasaulē,jo manuprāt, māksla,kultūra vairāk kā jebkad agrāk ir pieejama arvien mazākam cilvēku skaitam,kaut gan tā pārtiek un iztiek no šiem cilvēkiem atņemtās naudas.

Tas myurālis un Brektes tukšā muldēšana par Skulmi ir tikai tāds viens simbols tai plaisai sabiedrībā ,par kuru es te gribēju izteikties

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 02.09.2021. 08.49

Man uzreiz gribas teikt /rakstīt- nr 1 – nekā jauna.
Kad pēc māsīcas vardarbīgas nāves piezvanīju attiecīgā novada valsts policijas šefam un jautāju , kāpēc nav uzsākta izmeklēšana par slepkavību, viņš – šefs !!! – uz mani sakliedza , ka labāk es būtu savu dzērāju savākusi, nekā tagad zvanījusi uz polciju. Ilūziju par valsts polciju man nav.

nr2- lāce – piedodiet ( labi – mēgināšu bez rupjībām) – viņas martas centri man bija otrs emocionālais sitiens pa pieri. Man viņa ir un paliek vienā līmenī ar valsts polcijas trulumu – tikai prot gudrāk izvesties publikas priekšā. Punkts.

nr 3- re:balticai šoreiz es noticu , un Elīnai noticu, ja reiz viņa apgalvo, ka vīrietim pilnībā uzitcējusies tad visām sievietēm, meitenēm, pat omītēm jāsaprot, ka tas ir risks lietot kaut jel ko , kas ierosina paškontroles zaudēšanu un jāpaliek atkarīgai no cita cilvēka godaprāta. Tas manuprāt, tomēr ir jāuzsver- nu nav tas teiciens atcelts – Sargies pats un tad tas Kungs Tevi sargās. Kopš slimoju , man nāk virsū tādi pekstiņi , ka man pilnmēness naktīs gribas staigāt gar jūru, pa mežu, vai ja esmu Rīgā – pa parku – kur skaisti zaļumi saauguši. Nu tā gribas, ka nevaru iemigt .Bet – paliku gultā – neizaicinu neliešus un neģēļusm kuri principa pēc varētu nodarīt pāri.

Nr 4 – un galvenais – pats pats galvenais. Re baltica žurnālistes- nu kā ir ar izglītību Latvijā? Nu kā? Kā ir ar JKP šuplinskas un visas koalīcijas lēmumiem cik tur miljonus piešķirt Rīgas privātskolām un laukos – Alūksnes novadam uz visu novadu 1 !!! datoru izsniedza. Nu tad ko jūs gaidiet …. – tauta ir debilizēta, tauta ir beztiesiska – neizglītota. Man noriebies līdz brošai šī nenormāli negodīgā sabiedrība – Valsts dod 2-4 tūkstošus eiro bagātniekiem jaunu elektro mašīnu iegādei un 500 eur vienreizējs pabalsts bērnam. Nu vai tiešām ir godīgi tad prasīt inteliģenci un profesionālitāti no maziglītotiem, pazemotiem, ar minimālām algām , brūkošās ēkās strādājošiem policistiem , lai viņi uzvestos tāpat kā tie , kuri pratuši iekārtoties, kuri pratuši nemaksāt nodokļus un visādi shēmot un dzīvot zaļi un vēl atļauties citus pamācīt?

Nē- problēma ir nenormāli dziļāka un stāvāka un bīstamāka aiza , kā to pasniedz re baltica – tā ir sabiedrības lumepnizācija. Un te ir sekas u nu tomēr piedodiet – nenocietīšos – to stambulas konveciju variet izdalīt nabagiem, lai ir ko pēc poda lietošanas ar ko slaucīties – tā neko , pilnīgi neko neatrisinās , ja nu vien ļaus tādām lācēm un citiem interesentiem par problēmu izvirzīt tiesības nojaukt dzimumus un padarīt visus par bezdzimuma būtnēm

Punkts

+1
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam