Čekas aģenta Nr.17254 izgaismošanās 42

Komentāri (42)

ak 31.01.2019. 14.00

Нет, вот моя как раз не крутая, она просто отказалась и не бегала в 90-тые “вот я какая”.
У тебя умная, хорошая

0
0
Atbildēt

0

vvilums 30.01.2019. 23.28

Autoram taisnība, daudzi šodienas “darboņi” nav maisos, par ko bija liels pārsteigums. Ja jau nav izgaismoti, var turpināt uzdarboties.”Bijušo čekas agentu nemēdz būt”:teica Putins.

0
0
Atbildēt

0

andrejs 30.01.2019. 14.59

Это постоянное соглашательство “а куда было деваться”
———————
Jums Ungārijas, Čehijas vai Polijas piemērs nešķiet pietiekami pārliecinošs? Turklāt tās bija formāli neatkarīgas valstis.
Jūsu regulārie izmisīgie mēginājumi novelt okupantu vainu uz upuriem ir vienkārši nožēlojama.

+3
0
Atbildēt

2

  Drosma > andrejs 30.01.2019. 16.19

  nu ko tu – liec mieru Ungārijai un cel augšā to , kas tepat notika –
  Ko tas pats Valdis Atāls stāsta , vai kas ar cilvēkiem psihenēs tika darīts , nerunājot nemaz par k citu

  +2
  0
  Atbildēt

  2

  Atis Priedītis > Drosma 30.01.2019. 16.40

  Nesen tika rakstīts, ka “čekas maisos” ir arī daudzu psihiatru uzvārdi. Paši psihiatri gan kategoriski noliedz, ka būtu piedalījušies vajāšanās. Un zināmā mērā viņiem ir taisnība. Cilvēki tika vajāti izmantojot psiholoģiskā terora metodes. To darīja VDK aģenti. Metodes izstrādāja tieši VDK štata psihiatri, jo viņi bija daudz zinošāki par civilajiem psihiatriem. VDK psihiatriem bija brīvi pieejamas citiem aizliegtās ārzemju psihiatru grāmatas. Psiholoģiskā terora metodes pamatā balstījās uz Freida un Junga atziņām, kuras oficiāli tika atzītas par antizinātniskām. Vajāšanu rezultātā upura psihe pamazām tika sagrauta pilnībā. Psihiatriskās slimnīcas saņēma jau gatavu “produkciju”. Klienti tiešām bija sajukuši prātā. Tikai, manuprāt, slimnīcu psihiatri ļoti labi zināja, kas par to parūpējās. Palaimējās tiem, kuri saprata, ka parVDK vajāšanām slimnīcas psihiatriem neko stāstīt nedrīkst. Varēja runāt par problēmām darbā, ģimenē u.t.t. Šajā gadījumā pavērās iespēja no slimnīcas izkļūt. Tiem, kuri turpināja stāstīt, ka viņus ir vajājusi čeka, izkļūt bija praktiski neiespējami. Izkļūt varēja tikai tad ja piekrita psihiatra viedoklim, ka stāsti par čekas vajāšanām ir tikai murgi. Apmēram tāda ir reālā aina, par kuru gan oficiāli diezin vai kāds uzdrošināsies rakstīt.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  andrejs > Drosma 30.01.2019. 17.09

  kas ar cilvēkiem psihenēs tika darīts ,
  —-
  tikko savā arhīvā uzdūros vecam rakstam par ASV psihiatru vizīti čekas psihiatriskajās klīnikās (serpuhova un vēl viena – Kaļiņina, laikam – slinkums meklēt) t.s. gorbija perestroikas laikos. Citādi kā par spīdzināšanu šo ārstēšanu nevar nosaukt.
  Lielākā daļa Pacientu esot bijušo normāli veseli cilvēki. 1988. gadā.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Drosma > andrejs 30.01.2019. 17.53

  nū – tas, ka mans brālis ir psihiatrs nenozīmē, ka es arī esmu psihiatrijas speciāliste, bet es ieteiktu nejaukt divas lietas –
  nr 1 – padlaiku psihiatri, kuri par naudu , par privilēģijām kalpoja čekistiem un komunistiem
  nr2 – padomju jeb precīzāk krievu skolas psihiatrija – ir izcila – bet nu es steidzos atkal un nav laika konkrētāk

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  andrejs > Drosma 31.01.2019. 13.54

  Apskatījos – tās krievu trakomājas bija Kazaņā un Čerņahovskā.
  Vien bija iekārtota cara laikos būvētā cietumā

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > andrejs 31.01.2019. 12.19

  А что же стыдливо забываете пример Финляндии? Речь не идет о снятии вины с оккупантов. Речь идет о вашем желании постоянно оправдывать свое бездействие и соглашательство.
  ПОЧЕМУ Табунс не отказался от произнесения хвалебных речей? Почему Вайдере выбрала политэкономию?
  И мы все знаем, почему! Потому что можно было сильнее “лизнуть” существующую власть и получить за это различные бонусы! А теперь они нам мстят за собственное соглашательство и коллаборацию!

  Единственное, где вы сильны-это потом исподтишка мстить. И вот это действительно выглядит жалко. У вас даже не хватает смелости открыто признать- да, мы просто мстим. Нет, вы начинаете юлить, нести ахинею про “мы хотим вот так общество сплотить, нас прям до слез волнует судьба тех 20%, не знающих латышский и и.д.”

  0
  0
  Atbildēt

  2

  Vahamurka > kolpants 31.01.2019. 13.24

  Nevajag nu muldēt,cilvēkiem priekšā bija visa dzīve – bezcerīgi stabilā režīmā,kuru mīlēt nebija iespējams,bet dzīvot vajadzēja,tad nu iekārtojās,kā katrs mācēja.Viens no galvenajiem uzdevumiem -tautas saglabāšana,atmiņas saglabāšana.Tā neizbēgami bija dubultdzīve,ar visām negatīvām parādībām.Cik ilgi saglabāsies tīrs un nevainīgs tādos apstākļos,varoni?
  Mums būtu visas tiesības atriebties par tādu dzīves čakarēšanu,nežēlīgi atriebties!Vienīgi zinām,ka paši krievi ir šī režīma upuri ar sačakarētām smadzenēm.Te nu veidojas dubultdoma -integrēt tos,kas integrējami un atriebties tiem,kuri tā arī palikuši ar imperiālista,krievu šovinista domāšanu.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  andrejs > kolpants 31.01.2019. 14.02

  мы хотим вот так общество сплотить
  ————————-
  Kur Jūs tādas muļķības rāvāt? Mēs gribētu, lai kolonisti aizvācās uz turieni no kurienes ieradušies

  0
  0
  Atbildēt

  0

andrejs 30.01.2019. 13.08

Klau, kā jums patīk Bordāna vēstule (“kļauza”) ārvalstu vēstniecībām Latvijā ar “objektīvu” infu par Juraša lietu?
Neatgādina kko no padlaikiem, kad krievenes rakstīja vēstules zavoda partkomam ar lūgumu ietekmēt viņas krāpjošo vīru?
Un tāds cilvis tagad ir neatkarīgās Latvijas TM? 🙂

0
-2
Atbildēt

2

  J.Biotops > andrejs 30.01.2019. 13.14

  Neatgādina vis. Padlu laikā neviens godīgs pilsonis imperiālistu vēstniecībām žēlabas par savu valsti nerakstīja. Pat pēc valsts atjaunošanas, vismaz ne augstākā līmeņa politiķi, kur nu vēl ministri. Progress acīmredzams.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > andrejs 30.01.2019. 14.24

  Откуда такая уверенность, что писали русские, а не лотышки? Особенно учитывая, сколько НЕПРИЛИЧНО много оказалось латышских фамилий в карточках

  0
  0
  Atbildēt

  2

  andrejs > kolpants 30.01.2019. 15.07

  Откуда такая уверенность, что писали русские
  —————-
  Kādā Rīgas rūpnīcā, kurā ilgāku laiku strādāja mana māte, no vairāk nekā 4 tūkst. darbiniekiem latvieši bija daži simti. Tur vispār latviešu valodu nedzirdēja.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  andrejs > kolpants 30.01.2019. 15.14

  НЕПРИЛИЧНО много оказалось латышских фамилий в карточках
  ————————
  Būtu dīvaini, ja okupācijas varas pārstāvji tik ļoti neuzticētos saviem tautiešiem (okupācijas armijas karavīriem un ievestajiem kolonistiem), ka viņi būtu nepārtraukti jāizseko.
  Bet nu gan jau ka arī jūsējo tur netrūkst. Piemēram, manu brāli noteikti nenodeva latvietis, jo pulkā viņš bija tāds vienīgais.

  +3
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > andrejs 31.01.2019. 12.23

  Конечно, конечно, никто же уже и не спорит-латыши там были только для галочки, латыши друг на друга не стучали, это все русские. Кто ж сомневается?

  А черт его знает..может прав был один человек, который сказал, что вам специально закладывают в голову синдром жертвы, которая сама никогда ничего не может решить сама? Чтобы на основе прошлого у вас не возникло желание быть хозяевами в будущем?
  И в итоге…и в итоге даже в недемократической авторитарной запуганной зажатой России на протесты приходит больше народа, чем в Латвии.

  Сколько там сегодня было в защиту Юраша и правосудия? Около 100 человек…

  0
  0
  Atbildēt

  0

Drosma 30.01.2019. 10.20

Es piekrītu viedoklim, ka Atmodu organizēja un īstenoja komunistu – čekistu elite. Kā pamatargumenti tam ir nr 1 – Atmodu vadīja – komunisti un čekisti, čekas stukači, nr2 – tieši padlaiku nomenklatūra visi šie “svētie ” komunisti , nevainīgie čekisti un nekad nestučījušie stukači ir visstabilākie un visveiksmīgākie ieguvēji saglabājot savas padomju valsts nodrošinātās privilēģijas atjaunotajā Latvijas valstī. Jo īpaši es to attiecinu uz inteliģenci, uz kultūru.
Ja par prezidenti kļūs Sandra Kalniete – tad es to uztveršu tikai un vienīgi kā vainagojumu padomju varas elites saglabātajai ietekmei šodienas Latvijā.

+3
-1
Atbildēt

3

  Drosma > Drosma 30.01.2019. 10.27

  ā, nr 3 – arī šobrīd notiek nevis lustrācija, bet ļoti tieša, ļoti konkrēta komunistu, čekistu un viņu kalpu reabilitācija –

  nr 4 – patiesi – tas, ka Latvijā tiek likvidētas skolas, tiek slēgtas, vai padarītas nožēlojamas bibliotēkas, ar valsts naudu tiek ieviesta un nostiprināta divvalodība – labi – tālāk neturpināšu

  un te nav nekādi noslēpumi par garu melnām spalvām klātu roku ar briljantiem pirkstos – tie ir konkrēti cilveki, konkrētās valsts un pašvaldību iestādēs, kuri prot, gluži ka bērniem – tautai ieskaidrot – tagad es tev ieduršu būs sāpīgi – bet tas viss ir tevis paša laabā

  mums taču arī stāsta, ka skolas jālikvidē lai taupītu valsts naudu, kamēr valsts šo naudu dāsni atdod ierēdniecības, visu kuļturščiku un korumpantu uzturēšanai – nav , nu nav nekas tāds , ko no likvidēto skolu naudas iegūtu visa sabiedrība

  ja nu neskaita, ka mums no sajūsmas jāapčurājas, ka bijusās komunistes zālīšmāras gaudu romans iztulkots ārzemēs un kāds ārzemnieks par to pat labu vārdu pateicis vai uzrakstījis

  +3
  -1
  Atbildēt

  2

  andrejs > Drosma 30.01.2019. 13.12

  ar valsts naudu tiek ieviesta un nostiprināta divvalodība
  ——————
  Pirms 20 gadiem mums bija iespēja apturēt masveida naturalizāciju un parādīt “liberāļiem” un Freiberģenei lielu pigu, bet latviešu tauta referenduma laikā bija pārāk kūtra

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  J.Biotops > Drosma 30.01.2019. 13.20

  Brīnos, kā gan tās abas tik varenās komitejas pieļāva, ka par viņu dziļi slepenajiem darbiem zina visa tauta… ja ne gluži visa, tad domājošā daļa noteikti. Tai viss jau sen skaidrs. Pat vairāk, kā tiem, kuri klāt bijuši.

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  Drosma > J.Biotops 30.01.2019. 16.16

  biotop nu beidz – ko nozīmē – klāt biji? kopā dzēri?
  mans onkulis padlaikos bija ceļu policijas šefs un nodzērās – jo visu laiku bija jāsadzer – arī klāt visur bija …. nē – es nesaku , ka esi alhokoliķis, vai ko tādu

  0
  0
  Atbildēt

  1

  J.Biotops > Drosma 30.01.2019. 16.32

  “… ko nozīmē – klāt biji? kopā dzēri?…: Dusmupūcīt, pieķēri gan mani.
  Tā nu sagadījies, ka jautrajos gados tiešām biju šur tur klāt. Un nu jau gandrīz trīsdesmit gadus ar siltu smaidu lasu, kā tur “patiesībā bija”. Sevišķi par situācijām, kur klāt bija un kaut ko zināt varētu tika daži desmiti cilvēku. Bet tautai jau patiesību nenoslēpsi…

  Droši vien pati sapratīsi, ka kartiņas par mani vairs nav. Ka bija, par to taču šaubu nevar būt, vai ne?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  J.Biotops > J.Biotops 30.01.2019. 16.35

  Aizmirstu precizēt – tos darbus darīju skaidrā. Vienmēr. Kad varēju, pat piezīmes rakstīju.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Drosma > Drosma 30.01.2019. 10.36

  čekisti un viņu kalpi neguļ – tam ko rakstīju tinte nav nožuvusi , kad jau mīnusi salikti – nu bet ko es saku un saku – ka čekists – tas ir uz mūžu – nu te tas ir redzams

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > Drosma 30.01.2019. 11.48

  Atmodu organizēja Helsinki 86 un lielu ieguldījumu tur ielika Pilsoņu kongress. Kad čeka saprata, ka vara var izslīdēt no tās rokām, uzcepa TF. Spriežot pēc tās aktīvākiem organismiem: Godmaņa, Ģiņēviča, Jaņisa Petersa, Vulfsona, Bišera, Dozorceva, Marjašas un citiem Latvijas nedraugiem, par to nevienam šaubu nevajadzētu būt.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

J.Biotops 30.01.2019. 10.04

“…Kā un kad tas notiks, čekai bija laikus zināms…” Atļaušos apšaubīt. Gan jau bija tādi, kas tiešām daudz zināja un šo to nojauta, bet mīts par komitejas varenību ir viņu pašu radīts jau pirms Andropova (viņa ieguldījums pašreklāmā gan nav noliedzams), bet 80to gadu beigu notikumi rāda varenai iestādei neglaimojošu ainu.
Raksta autors vervēts 1977.gadā. Zinu divus cilvēkus, kuriem arī tajā pašā laikā tika piedāvāts labi apmaksātais darbs, dzīvoklis un citi padomju labumi, pie tam – bez ‘trešā varianta”. Vienam no viņiem esošais amats prasīja pielaidi slepeniem dokumentiem (tāpat kā autoram, hidrologam – gandrīz visi topogrāfiskie un kartogrāfiskie materiāli toreiz skaitījās slepeni). Abi atteicās un… viņiem nekas nenotika.
Paša pieredze kontaktos ar bezbailīgo govju komiteju mazāka, tomēr saistīta ne gluži tikai ar radio klausīšanos vai pretpadomju anekdotēm. Un pietiekoša, lai jau 70to sākumā varētu nojaust, ka komitejā muļķu un muļķību īpatsvars nav mazāks, kā visā padomju sistēmā. Karjeras veidošanās pamati līdzīgās sabiedrībās ir nenovēršami līdzīgi, lai kā komiteja pat ar inscenētām anekdotēm par sevi necenstos radīt iespaidu par savu intelektuālo diženumu. Sarkano murgu pasaulē “kadru” atlases un izvirzīšanas sistēma ar visām savām nejēdzībām darbojās nenovēršami kā gadalaiku maiņas. Varēja reizēm gadīties pat gudrs raikoma pirmais sekretārs, bet sistēmai raksturīgi, ka karjerā sistemātiski veicas arī stulbākiem par zābaku. Arī čekā – vismaz valsts iekšienē darbojošos intelekta spektrs bija ai, ai, cik plašs.
Nevaru izslēgt, ka pēc kādas man nezināmas metodikas dati par daļu ziņotājiem ir aktīvi “pazaudēti”, bet tāpēc piedēvēt vienam visvarenības pārliecībā ieslīgušam karjeristu kantorim viszinību un spēju paredzēt notikumus – nu nē. Jo vairāk tāpēc, ka visa čekas vēsture rāda – augstākie, tātad vislabāk informēti vadoņi pat savu likteni paredzēt ne velna nav spējuši.

+2
0
Atbildēt

4

  Drosma > J.Biotops 30.01.2019. 10.34

  nu biotop – nu noskaties vēlreiz grūbes filmu Lustrum – un padomā – ko stāstīja čekas virsnieki – ja ir naudiņa – nevainību var nopirkt

  es nevaru izlemt – kāpēc maisos atstāts bičkovics – AT pr -js – es spriežu, ka bijis skops un čekistiem nav maksājis – man nav variantu – tev ir?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  J.Biotops > Drosma 30.01.2019. 13.16

  Taisnība – kas gan mana tik niecīgā privātā pieredze pret filmu. Par veselo saprātu laikam ieminēties nav vērts.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Drosma > J.Biotops 30.01.2019. 16.14

  pieredze un filma netraucē , ta skaitā veselam saprātam , kurš pats saproti – ar mūsu medicīnas sistēmu principa pēc nevar būt vesels
  tā kā nevajag jau nu atkal …

  0
  0
  Atbildēt

  0

  andrejs > J.Biotops 30.01.2019. 13.14

  Un pietiekoša, lai jau 70to sākumā varētu nojaust, ka komitejā muļķu un muļķību īpatsvars nav mazāks, kā visā padomju sistēmā.
  ———————–
  Visur tikai muļķi, vai ne?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  andrejs > andrejs 30.01.2019. 13.25

  Paša pieredze kontaktos ar bezbailīgo govju komiteju mazāka, tomēr saistīta ne gluži tikai ar radio klausīšanos vai pretpadomju anekdotēm.
  —————–
  Mans bračka armijas laikā Baltkrievijā bija izmuldējies par okupāciju (tas bija 10 gadus pirms Vulfsona paziņojuma RS saietā un 12 gadus pirms Gorbunovs (Toļiks) uzzināja par okupāciju) . Kāds bija nostučījis, un viņa karjera 🙂 armijā strauji pasliktinājās.
  Pēc armijas studēja vēsturniekos un viņu sāka regulāri saukt uz čeku uz pārrunām. Draudēja, ka varot izmest no universitātes (tie gan nepiepildījās). Par mūsu ģimeni (pagātni un tagadni) viņi bija izokšķerējuši visu. To brālis saprata šo “pārrunu” laikā.
  Bet nu maisos viņa nav.

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  J.Biotops > andrejs 30.01.2019. 13.30

  Nedomāju, ka Jūsu pieredze izslēdz manējo. Jau rakstīju – bija visādi. Un varu atkārtot – muļķu netrūka un sistēma darbojās švaki. Protams, tāda atziņa mazina varonības oreolu par cīņu ar briesmīgi gudru pretinieku.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > J.Biotops 30.01.2019. 13.23

  Un pietiekoša, lai jau 70to sākumā varētu nojaust, ka komitejā muļķu un muļķību īpatsvars nav mazāks, kā visā padomju sistēmā.
  ————-
  Septiņdesmitajos VDK bija nolasīta cilvēces ienaidnieku elite, kam, protams, intelektuāli ne tuvu nebija milicija, komuņjakas un krievu militāristi.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  andrejs > J.Biotops 30.01.2019. 13.32

  ka komitejā muļķu un muļķību īpatsvars nav mazāks, kā visā padomju sistēmā.
  ——————-
  To, ka viņi nebija muļķi, liecina kaut vai fakts, ka daudzi no viņiem ļoti ātri un efektīvi iesaistījās konsekventā un ātrā vērtīgu valsts īpašumu privatizācijā. Tie paši savicki, rāvji, indriksoni, kolmogorcevi, šabašovi. Un vai nav pārsteidzoši, ka mūsu tautfrontiskā valdība tam nelika nekādus šķēršlus?

  +3
  -1
  Atbildēt

  1

  Vahamurka > andrejs 31.01.2019. 00.54

  Jāsaka,es arī dienēju Baltkrievijā un sarunāju visu ko,arī par okupāciju un krievu mīlēšanu Latvijā,par to,ka socrevolūcijas Baltijā ir pilnīgs fufelis…mani laikam īpaši neņēma par pilnu,tāpat uz pieres rakstīts,kas par fruktu un komjaunietis arī nebiju.Vienīgais,kad kāds pievolgas vācietis,ehh,aizmirsu,kā sauca, man prasīja -jums tak tur visiem šmaiseris bēniņos stāv,vai ne un es viņam labprāt piekritu,tad gan vēlāk bija atsauksmes no leitnanta -vada komandiera Verbicka,ka tā nedrīkstot pļāpāt,varot iznākt slikti.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

kolpants 30.01.2019. 09.38

Ох, сколько еще таких вот “откровений” будет “мне просто предложили, деваться было некуда, но я так никого и не сдал”.
А что касается нехватающих карточек…. Ну раз КГБ забрал с собой часть, то что мешало забрать ВСЕ карточки? Проще иметь под рукой все карточки и при необходимости напоминать агенту, что надо бы услугу оказать, чем плести стратегию “а вот мы их оставим, а вот они может быть, опубликуют, и может будут проблемы у агента”.

Поэтому пока самый логичный и часто неофициально упоминаемый факт-просто карточки нужных людей или выкуплены за определенную сумму или “переняты” ПБ для собственных нужд. И что ПБ себя чувствует абсолютно бесконтрольно и безопасно, возможно, и объясняется тем, что есть чем рот заткнуть тем политикам, которые попытаются что-то потребовать в плане контроля.

0
0
Atbildēt

1

  ak > kolpants 30.01.2019. 12.59

  “…“мне просто предложили, деваться было некуда”
  А тебе не предложили? Или ты в это время в октябрятах ходил? Мне предложили и я знаю, что эти предложеня совпадают с моментами жизни, когда действительно деваться некуда. Первое было во время срочной службы в СА (1963-1966). Ты знаешь, что такое СА? Тебя в спокойный воскресны день отыха вызывает дежурный по в/ч, заводит в пустой учебный класс, где уже сидит млодой капитан ВВС СССР и оставляет нас на едине. И тут начинается “базар”: мол, как зовут, как служится, сколько осталось, что думаю делать после службы и все такое. Что он типа набирает курсантов в в/у и тому подобно, и что я думаю по поводу нашествия китайцев на Даманский остров, и не замечаю я каких то антисоветских проявлений в войнской части. Потом вся эта мутота по приказу капитана была написана мною на бумвге псевдонимом “медведьев” и спрятано в папку капитана со словами: “мы еще встретимся”. Жутко, не првда ли? Потом он появился еще пару раз и вызывал. Тема осталась, что я непередумал и я хочу вернуться на гражданку и продолжать учебу, потому как меня призвали со 2го куса ВУЗа. Капитан этот мне поазался не назойлив. Пришел дембель и все это, вроде как, кончилось. Однако, через два года здесь, в Риге, меня вызвали в “угловой дом” и прямым тестом настырно пихали в этот свмый Саратов, где нвходится ихняя спец в/у. Пришлось не легко откреститься. Мол, возобновлена прерванная учеба, жена жде ребенка и все такое. Пронесло. Связвны эти два факта между собой, незнаю. Армейская контрразведка и КГБ. Как думаешь?

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  kolpants > ak 30.01.2019. 14.34

  Мне не предлагали, молод был. Не совсем КГБ, но маме предлагали вступить в партию. Отказывалась несколько раз. Да, в итоге карьера не получилась, из-за отказов.
  Один сопротивлялся, держа фигу в кармане, когда с балкона Радио кричал “слава КПСС” на митинге, другая сопротивлялась, пока защищала диссертацию о преимуществах социалистической экономики перед капиталистической, третья вступила в партию, чтобы изнутри подрывать.

  Это постоянное соглашательство “а куда было деваться” как-то не вяжется сейчас с официальной историей “ух латыши были молодцы, как могли сопротивлялись оккупации”. А про тех, кто реально сопротивлялся, даже как-то и вспоминать особо не любят…И понятно, почему.

  То есть если сейчас вдруг ситуация поменяется, тоже тут же откажетесь, потому что “ну куда ж ты денешься, очень уж опасно было отказаться”.

  P.S что рассказ будет про очередное “пронесло”, я даже не сомневался. Прям даже интересно становится, где же эти все реальные стукачи делись.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  ak > kolpants 30.01.2019. 17.15

  “Да, в итоге карьера не получилась, из-за отказов.”
  От куда ты знаешь? Так она по твоему выходит крутая дисидентка со всеми фигами напоказ и жертвовала карьеру. Это несравнимо с теми, кто реально с оружием в руках боролись против большевистской оккупацией. И кстати, ты несправедлив, про этих людей вспоминают ежегодно именно в качестве противников красной армии “освободителей”, которая свою освободительную миссию завершила аш 50 лет после ее начала, то есть, с выхдом Латвии из совдепии. И это произходит красочно и шумно с блинами и медоухой при поддержки старых легковушек BMW с пристроенными деревянными пушками.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > ak 31.01.2019. 12.29

  Из этих “реально боровшихся” в 40-годы большинство были просто легионерами, да еще теми, кто добровольно вступил и поучаствовал в терроре мирных жителей.
  Вы просто из одной крайности “красные партизаны хорошие, лесные братья плохие” бросились в другую, где красные только бандиты, а лесные-только гордые борцы за независимость.
  Нет, вот моя как раз не крутая, она просто отказалась и не бегала в 90-тые “вот я какая”. Это Элерте, которая так неудачно вступила, сейчас бегает “это я специально вступила, чтобы изнутри подрывать”

  0
  0
  Atbildēt

  1

  ak > kolpants 31.01.2019. 14.03

  Нет, вот моя как раз не крутая, она просто отказалась и не бегала в 90-тые “вот я какая”.
  У тебя умная, хорошая мама, почему бы тебе непоследовать ее примеру?

  0
  0
  Atbildēt

  0