No Country for Poor Men 25

Komentāri (25)

Anda 16.11.2012. 19.46

Pilnīgi piekrītu Hansenam. Šādi jautājumi, kas saistīti ar sociālo pabalstu piešķiršanu, jāizvērtē ļoti rūpīgi. Vajadzēja pagaidīt pētījuma rezultātus. Doma, ka samazinājums par 10 Ls, motivēs pabalstu saņēmējus atgriezties darba tirgū, liekas savāda. Katrā gadījumā vajadzētu kaut kādu pamatojumu, vēlams empīrisku.

+1
0
Atbildēt

0

archoftriumph 10.10.2012. 12.59

mani vienmeer ir parsteidzis ka valsts atljaujas iekaseet nodokli no summas kura ir mazaaka par iztikas minimumu. tas noziimee ka vai nu siem cilveekiem ir jaazog/jaakraapjas vai arii jaanomirst. patalogiski godiigie protams nomirst bet paareejie kraapjas. trakaakais ka kraapjas arii tie kuriem tas nebuutu nepieciesams, piemeeram muusu prezidents beerzinja kungs. un policija un prokuratura piever acis uz vinja “kaajinjaam” 😀

+4
0
Atbildēt

0

kreëstliv 09.10.2012. 22.32

Par Gini indeksu – viena problēma, to analizē un skatās potenciālie investori. Pie noteikta līmeņa (Latviju vērtē Eiropas kontekstā) paliek riskanti investēt, jo parādās visādi papildus nevajadzīgie riski.

+1
-1
Atbildēt

0

kreëstliv 09.10.2012. 22.30

Latvija ir izvēlējusies savu ceļu, kas tiek acīmredzami starptautiski daudzināts. Kur problēma? Kā te kāds teica – nepatīk, ir iespēja doties prom uz Lielbritāniju. Tikai jāpasteidzas, kamēr neaiztaisa kā tajā dzejolī par “Anglija bija aizslēgta turku pupai”.

+2
-1
Atbildēt

0

Līga Kalniece 09.10.2012. 20.17

Jāpiekrīt Hansenam, ka Latvija nav laba vieta ne nabadzīgajiem, ne slimajiem, ne bērniem, ne veciem cilvēkiem. Ar empātiju un līdzcietību sevi neapgrūtinām, ja kādam klājas sliktāk – “pats vainīgs”. Un no saviem taisnprātības augstumiem brīnāmies, kāpēc ģimenēs nedzimst bērni, bet jaunieši izvēlas dzīvot ārzemēs.
Tā arī tas turpināsies, kamēr ticēsim brīvajam tirgum, kas visu sakārtos, un cerēsim, ka pašiem nebūs tā teikt “jāsmērē rokas”, lai kādam palīdzētu. Labā ziņa ir tā, ka mūsu sabiedrība kļuvusi līdzcietīgāka pret suņiem un kaķiem un aktīvi atbalsta dzīvnieku patversmes. Tas dod cerību, ka drīz mēs tomēr izaugsim un iemācīsimies ar laipnību un mīlestību izturēties arī pret saviem vājākajiem līdzcilvēkiem.
Bet Džini koeficients gan nabadzības situācijas raksturošanai nav gluži tas labākais indikators, drīzāk būtu jāizmanto nabadzības riska līmenis vai nabadzības dziļums. Bet arī tur mēs esam “labākie” Eiropā.

+5
0
Atbildēt

0

3td_biblio 09.10.2012. 11.14

You can’t even afford a shelter for Ls 30, and the food is restricted to porridge and/or potatoes!

0
0
Atbildēt

0

lindukjis 09.10.2012. 10.10

Бл……. Почему не по русски, товарищ? По империлистически не понимаю и не хочу понимать! Так что попрошу… Эта наша Латвия а не какая то колония США!

+1
-8
Atbildēt

1

dzerkaleliva 09.10.2012. 09.49

Dajoš verdzības iekārtu. Būsim pati konkurēt spējīgākā valsts un neviena liekēža un diedelnieka! Uz priekšu uz uzvaru!!! Balsosim par patiesu, nevis slēptu verdzību !!!
Būšu vergturis!
NOST AR PABALSTIEM, PENSIJĀM, MĀMIŅU ALGĀM UN VISU PĀRĒJO DIEDELNIEKU HRENU!

+4
-9
Atbildēt

2

  dace_ampermane > dzerkaleliva 09.10.2012. 10.08

  kaut ko nelabu ieēdi vakarnakt? piebiedrojies trijiem IR portāla plānprātīgajiem? būsi ceturtais!!!

  +6
  0
  Atbildēt

  0

  aivars_silins > dzerkaleliva 09.10.2012. 18.47

  Kā nedzied IR baznīcas korī, tā uzreiz plānprātīgs? Viņķele arī nesaprot, kāpēc cilvēki izvēlas maksāt nodokļus no mazām algām. Tiešām dīvaini. Es arī nesaprotu, kāpēc cilvēki izvēlas braukt ekskursijā uz Siguldu, nevis uz Krētas salu, piemēram. Politiķi un pie siles esošie taču brauc.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

Ieva 09.10.2012. 09.40

nesen lasiju viedokli, ka lielākā valsts nelaime ir pabalstu saņēmēji. (atcerējos Džeris -citēja Latiņinu) Tie ne tikai, atšķirībā no tiem, kas naudu nopelna sūri grūti strādājot, saņem naudu neko nedarot, bet arī tiem ir laiks ietekmēt valsts pārvaldi – protestēt, piketēt,iet uz vēlēšanām. Un ko viņi lobē – protam to, lai var turpināt saņemt, nestrādājot.

GNI indekss Latvijai tiek piesaukts negatīvā nozīmē, Bet varbūt ir otrādi? Tie, kas nestrādā maz parazitē uz pelnošo rēķina?

Varbūt Latvija, kas ir nabadzīga valsts, tikai šai ziņā vinnē, atšķirībā no ASV, piemēram, kur vairāk par pusi iedzīvotāju saņem vienu vai otru pabalstu? Un ne par velti pie šāda slāņa radīšanas aktīvi strādā Obama un Ušakovs. Izvadājot Rīgā tramvajā pensionāru uz citu valsts iedzīvotāju rēķina, Ušakovs apmaiņā saņem viņa balsi.

Piekrītu Hansena kungam, ka minimums ir smieklīgi zems. Piekrītu pētījuma nepieciešamībai, Tik ko tas dos, ja valsts vairāk atļauties nevarēs?

Tik reformām vajadzētu notikt ar citu jēgu – nevis palielināt atbalstu slinkajiem, bet atbalstīt čaklos. Tipa sākumā minimums varētu būt lielāks, vēlāk mazāks…, kas gan, laikam, ir pretrunā ar tā jēgu.
Katrā ziņā Latvijā būtu jāizskauž pabalstu saņēmēji kā profesija.
Un nez vai tas nāks par labu GNI indeksam.

+8
-6
Atbildēt

9

  Džina Kārkliņa > Ieva 09.10.2012. 12.45

  Jā, milzīga nelaime ir arī vēža un cukura diabēta slimnieki, nevēlas strādāt, bet mums būtu par viņu ārstēšanu jāmaksā, kāda netaisnība… Ir cilvēku grupas, kam pabalsti un atvieglojumi pienākās un man nav žēl, ka mana nauda tur aiziet. Protams, ir arī tādi, kas tos ļaunprātīgi izmanto, nodzer, ar tādiem ir jācīnās. Tam visam gan nav nekāds sakars ar GINI indeksu, mums 60% iedzīvotāju smagi strādā, bet saņem līdz 300Ls, puse no tiem līdz 200Ls. Domā, ka viņi kādu pabalstu vēl saņem vai ir slinki? Paskaties uz mūsu policijas darbiniekiem, kas spiesti strādāt no PSRS laikiem neremontētās ēkās un par tādiem grašiem vēl ir gatavi riskēt ar savu dzīvību, lai aizsargātu tevi un tavu ģimeni un neļautu tev nozagt tavu sūri grūti sapelnīto naudu. Tas pats attiecas uz medicīnas personālu, kas vēl nav aizbraucis, kas tev nāks palīgā, ja kas notiks, nevis sēdēs uz pabalstiem. Latvijā ir ļoti daudz pašaizliedzīgu cilvēku, kas strādā, lai tev būtu labi, bet viņi netiek novērtētu un vēl jāklausās pārmetumi, ka visi, kam nepatīk “Latvijas veiksmes stāsts”, sēž uz pabaliestiem vai nevēlas celt savu produktivitāti, kas patiesībā ir atkarīga no darba devēja spējas efektīvi vadīt savus padotos un izmantot jaunākās tehnolģijas.

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

  Ieva > Ieva 09.10.2012. 14.59

  Jā te ir zīmīgi. Tiek lietots vārds “saņem”. Maz. Tātad nemaksā. Bet varbūt būtu jālieto vārds “nenopelna”, nemāk nopelnīt. Mēs gaidam ,lai mums maksātu cilvēka cienīgu algu. Bet vai esam gatavi to nopelnīt? Vai esam pietiekami uzņēmīgi, lai mainītu darbu, dibinātu savu uzņēmumu, maksātu “normāli” citiem. Nē, mēs gaidam, ka valsts vai labais onkulis to izdarīs mūsu vietā. VIŅI mums nemaksā, MĒS neesam VIŅI. VIŅIEM ir jāmaksā, citādi braukšu prom….

  A ar slimniekiem, pensionāriem bērniem – es apzināti runāju par pabalstu saņēmējiem, ne šīm sociālajām grupām. Un problēma ir tieši tur- pensija ir maza, jo jāmaksā arī bomzim, ka viņš 10 gadus nevar (lasi negrib) atrast darbu. Atkārtoju vēlreiz, ko teicu- ir jāpalielina palīdzība čaklajiem, ne slinkajiem. Socialistiskās uravņilovkas laiks ir pagājis.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Sapņi piepildījušies! > Ieva 09.10.2012. 15.01

  http://atrais.lv/ bija tik atsaucīgi un saprotoši – biju nokavējis atmaksas termiņu, bet viņi tik apvaicājās vai nav nepieciešams pagarināt 🙂

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  Elīna Krivicka > Ieva 09.10.2012. 15.05

  ātrajam pietrūkst budžets normālām reklāmām?

  +4
  0
  Atbildēt

  0

  Džina Kārkliņa > Ieva 09.10.2012. 20.08

  Ķīps, pasaaki godīgu, tu pats esi izveidojis savu biznesu, kas vērsts uz eksoprtu? Tu ieteiktu visiem tiem policijas darbiniekiem un mediķiem iet prom no darba, taisīt savu biznesu un pelnīt vairāk? Un kas tevi sargās un ārstēs, kad noķersi insultu stresojot par bomžiem, kas tavu naudu izsaimniekojot? Problēma Latvijā nav arī ar biznesa trūkumu, varētu paskatīties cik Latvijā ir reģistrētu uzņemumu salīdzinājumā ar citām valstīm, cik jaunu tiek izveidoti, domāju, ka dati nemaz tik daudz neatšķirtos no citām vietām. Visi nekad nebūs uzņēmēji, bet tas nenozīmē, ka nebūtu pelnīts saņemt cienīgu samaksu, lai tos bērnus var Latvijā audzināt un ir, ko uz galda vakarā likt. Otra lieta ir patiešām zemā produktivitāte Latvijā, te ir akmens pašu uzņēmēju dārziņā. Kurš pirks jaunu tehniku un ieviesīs modernas tehnoloģijas? Strādnieki vai uzņēmuma vadība? Lielai daļai Latvijas uzņemumu ir vieglāk strādāt pelnot uz lēto darbaspēku un ražojot preces ar mazu pievienoto vērtību, tas ilgtermiņā nevar pastāvēt mazajā Latvijā, kuras iedzīvotāji var braukt uz citām ES valstīm un saņemt vairāk. Pie tā, ka mums ar tādām inovatīvām lietām neiet lielā mērā ir vainīga pēdējo divdesmit gadu politika zinātnē un izglītībā un neredzu neko, kas būtu mainījies uz labo pusi.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

  Sandris Maziks > Ieva 09.10.2012. 23.49

  ValdisKalnins
  Vai tiesam esi tads mesls, ka neatrodas neviens pazina, kurs aizdotu pardesmit latus un jaaiznemas no bleziem par 500% gada?

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Ieva > Ieva 10.10.2012. 18.38

  nav VIŅI, kas ir vainīgi. Jo VIŅI nav abstrakta šķira, kas no Marsa nolaidušies, sliktos politiķus ievēlējām mēs, par biznesmeni ir kļuvis klasesbiedrs, par labu pelnošu darbinieku – kaimiņš. Tāpēc rezultātam ir jābūt samērojamam ar atdevi. Nav tādu kas maksā, maksā maz vai nemaksā, ir mūs Valsts ir mūsu līdzbiedri, kas var izmaksāt, tik cik var atļauties, un tik, cik mūsu godaprāts ļauj.Kāpēc Tu neesi viņu vietā? Vai tikai veiksme? Jeb esi par dumju, iedzert šad tad ar iznāk, un slinkums ar.. Nav Dombrovskim, Valdībai, Finanšu ministrijai naudas maiss zem galda, uz kura viņi sēž un nedod. A par policistiem, skolotājiem- var vakarā sēžot pie televizora vaidēt par dzīvi, var strādāt papildus slodzi, mācīties citai profesijai, mainīt profesiju, pārdot adījumus, vai lasīt sēnes pa brīvdienām. Neviens no mūsdienu turīgajiem tāds nepiedzima, bet viņi rīkojas, bet nesēdēja rokas klēpī salikuši žulti izgāžot. Un, ja pa to baru redzat kādu negodīgo- kāpēc to nenovēršat? Vai arī gaidat, ka kāds cits to izdarīs Jūsu vietā. Vai arī atkal ir kādi abstrakti Sliktie, kas no debesīm nokrita, un te nu neko nevar darīt? Jeb tas vienkārši ir slinkums un seriāls?

  Var vaidēt, var iet slaucīt durupriekšu…

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Džina Kārkliņa > Ieva 10.10.2012. 19.00

  Mūsu valstij nav problēmu sakasīt naudu eiro ieviešanai un ESM, nav problēmu atrast papildus naudu Zatlera dzīvoklim, potenciāli samaksāt sodus spāņiem par izgāzto vilcienu līgumu, nopirkt jaunu ēku parlamenta vajadzībām. To sarakstu varu turpināt ļoti ilgi, ASV medicīnas darbinieki ir pelnošākā profesija, Latvijā, kaut kur aiz maksimas pārdevēja. Algu starpība starp mums un rietumiem ir ar reizinātāju 10, bet IKP uz cilvēku mums ir 1/3 no attīstīto valstu IKP. Mūsu nodokļu sistēma ir tā uztaisīta, ka var tasīt tādas “Zaķa optimizācijas” un tādēļ cilvēkiem, kas mēģina pašaizliedzīgi strādāt valsts labā ir bada maize. Runājot par krāpniekiem, mums prezidents pasreiz ir lielākais zaglis valstī, pie tam arī nederīgs savā jaunajā amatā, visi to zina, par to varēja ziņās skatīties, bet nekāda lieta netiem ierosināta, līdzīgi, kā slavenajā Zaķa lietā. Jābūt ar kādu garīgu kaiti, lai ietu strādāt 3 maiņās, par darbu, kas citviet pasaulē ir viens no prestižākajiem un labāk apmaksātajiem.
  Es nekur nevaidu, man pašreiz naudas, kā studentam ir pietiekami, pēc studijām ir ļoti labas iespējas atrast darbu ārpus “veiksmes stāsta” robežām, drīzāk smieklīgi noraudzīties uz cilvēkiem, kam pašiem noteikti neiet viegli, neesi tak kaut kāds miljonārs mums te, bet brēc, ka vajag neapliekamo minimumu samazināt, tāda mazohistiska darbība sanāk.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Ieva > Ieva 10.10.2012. 19.19

  Nu tak brauc prom, lai dumjie palicēji ir tie, kas cīnās ar negācijām un valsti priekš Tevis sakārto, jo tad no Tevis varbūt varēs izlūgties atgriešanos.

  Kādreiz to sauca par dezertēšanu, nu aizbraucēji ir varoņi

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam