“Latvijas fakti”: krīt ZZS, aug Zatlera popularitāte 246

Komentāri (246)

Signija Aizpuriete 26.06.2011. 13.43

—–
Ja F-16 nevar palidot tā zemāk virs Puzes, tad līdz Pekinai neaizlidos…..Jokus pie malas, jo 3A, iespējams, zelta nav mazāk kā Kadaffi, kuru pašlaik nedaudz ”paspaida”, bet nespēj ”nospaidīt”. Mūsējie ”bāleliņi” arī nav ar pliku roku ņemami, kā nekā rūdīti demokratizācijas, privatizācijas, denacionalizācijas, digitalizācijas, u.c. ”- ācijās”.

+3
0
Atbildēt

0

raimonds_bossltd 26.06.2011. 11.49

to edge_indran —–
Līgosim vēl mierīgāk, kad virs Maskavas upes lidos ASV iznīcinātāji.

+4
0
Atbildēt

0

raimonds_bossltd 24.06.2011. 22.26

to kents
Nesapratu kāds sakars Islamam ar krievijas čekas skolās apmācītiem kazu drāzējiem, šņabja un cūkgaļas rijējiem, teroristiem, ķipa Geidar Džemaļ?

+1
0
Atbildēt

0

raimonds_bossltd 24.06.2011. 21.09

to kents
Balkānos nebija vajadzības pēc al-Qaedas, tur serbu fašistu mērgļi paši darbojās, bet kad uzradās NATO, Maskavas finansētai un koordonētai al-Qaedai tur bija par karstu.

+2
-1
Atbildēt

0

ﮎandijs Be1t1kﮎ 24.06.2011. 16.52

Jānis miežagrauds no Pietiek:
Daži vārdi par Saskaņas centru. Partija, kura neatzīst latviešu valodu par vienīgo iespējamo valsts valodu, ir bīstama Latvijai kā valstij. Tā ir klaja necieņas izrādīšana pret Latvijas valsts pilsoņiem un Satversmi. Tāpēc draudēt no televīzijas ekrāniem, ka „rudenī mēs diktēsim noteikumus!”, ir, manuprāt, pārsteidzīgi. Ja, pēc kunga Urbanoviča vārdiem, ir labi, ka krievvalodīgie uz ielām atsakās runāt latviski un „krievu nācijas sirdsapziņa” ir nacionālboļševiki Lindermans un Osipovs, 1940. g. Latvijas okupācijas noliegšanai ir nepieciešama vesela grāmata, kurā „baisā vasara” ir iztēlota kā nevainīgs pienākums. Tātad cilvēku apšaušana un 15 tūkstošu cilvēku izvešana uz Sibīriju bija brīvprātīga?! Vai tādus cilvēkus var „laist pie varas”?!

+6
-1
Atbildēt

1

Pēterītis 24.06.2011. 11.23

– Skumjais Bruņinieks: Pienāks laiks, kad KP (var lasīt Kurmīšu partijas) sekretārs saņems sodu un pazudīs no Latvijas ar visu savu kurmīšu un zvirbulēnu armiju.
—————-
Pūķiem galvas mēdz ataugt. Kur garantija, ka neradīsies jauna kurmīšu un zvitbulēnu armija reizē ar tās jauno vadoni? Ja spēles noteikumos nekas netiks mainīts un tiesneši paliek tie paši, baidos no oligarhu reinkarnācijas neizbēgt. Protams, turpmākais būs spekulācija, kā būtu, ja būtu. Manuprāt, ja tajā apkomentētajā balsojumā Maizītis krēslu būtu saglabājis, ne Zatlers savu rīkojumu Nr.2 būtu uzdrošinājies rakstīt, ne Vilnīša pozīcija tiktu reāli apdraudēta.

+2
-1
Atbildēt

0

raimondsb_mail_lv 24.06.2011. 11.01

Vai izlasījāt Čigānes interviju? ” Nevēlos būt kopā ar Latvijas vīrieti ” – tā skaļi paziņo sieviete-politiķe trīs mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām. Interesanti, ko tagad domās un kā balsos potenciālais vēlētājs ” Latvijas vīrietis ” un potenciālās vēlētājas- sievietes, kas dzīvo ar slikto ” Latvijas vīrieti “. Galīgi nedraudzējas ar galvu politiķe. Tagad taču jāfiltrē katrs vārds. Labs cilvēks noteikti, bet varbūt labāk atgriezties pie lakatiņiem.

+6
-5
Atbildēt

10

  mary75 > raimondsb_mail_lv 24.06.2011. 11.15

  Čigāne, kā arī daudzi citi no V ( par pārējām partijām vispār nerunājot), par politiķi vispār nav kļuvusi.
  Politiķis spēj kontrolēt teikto, pakļaujot to augstākā politskā mērķa sasniegšanai, un apzināties, ko var maksāt katrs nepārdomāti pateikts vārds, Latvijas pseidopolitiķiem tas nav raksturīgi.
  Un vēl tā zināmā augstprātība, kas piemīt visiem t.s. Ēlertes grupas biedriem.

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  dro > raimondsb_mail_lv 24.06.2011. 15.10

  Ak tad Vienotības problēma ir PS? Nu tad izdzeniet to no apvienības, tikai padomajiet, kas tur paliks. Kas vēl ir palicis no JL? Dombrovskis Rībena, Latkovskis, iespējams vēl kāds cienījams cilvēks. Jūsu vadoņi būs Āboltiņa, Jaunups un Zaķis? Ja “dullais” Repše nebutu aizdzinis Jakānu un ar savu biezo ādu uzņēmis Dombrovskim mērķētos belzienus, V panākumi vēlēšanās būtu daudz vājāki, bet kā pateicību viņš saņēma Āboltiņas intrigas un Dombrovska pārmetumus par budžetu. Pēc Repšes aiziešanas arī sākās gļēvā iztapšana Lembergam. Cik tālu tā būtu aizgājusi, var tikai minēt, ja atceramies Āboltiņas un Muižnieces izteicienus, ka jāmaina visa KNAB vadība, jāmaksā par koalīciju u.t.t.. Tagad šī kliķe savu mazspēju domā kompensēt ar SC iesaistīšanu valdībā – nomainīt kalpošanu lielākajam Latvijas noziedzniekam ar kalpošanu režīmam, kurš savus pretiniekus iznīcina arī fiziski daudz lielākā mērogā…

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

  mary75 > raimondsb_mail_lv 24.06.2011. 17.07

  Kurš te vispār runā par PS kā tādu, te iet runa par to daļu, kas kolektīvi iestājās PS – Ēlertes grupu, kurā ietilpst arī Čigāne, un zināma augstprātība Ēlertei un vēl dažiem tur piemīt, to nevar noliegt, neko citu jau neviens nepateica, ko uzvelcies?
  ZanE jau te augstāk minēja – tikko ka piemin PS, tu zaudē objektivitāti, un tas SC tev, laikam, jau sapņos rādās, kādā vīzē tu to šeit atkal iepini?

  +3
  -6
  Atbildēt

  0

  dro > raimondsb_mail_lv 24.06.2011. 17.23

  ZanE jau te augstāk minēja – tikko ka piemin PS, tu zaudē objektivitāti, un tas SC tev, laikam, jau sapņos rādās
  __________________________
  Tagad mērķis Ēlertes grupa, pirms tam Kristovskis, trejmeitiņas. Redzi man man nav problēmas ar atmiņu, jo nesūcu absintu. Koalīcija ar SC man būs lakmusa papīriņš, kurš noteiks, par kuru partiju/apvienību nebalsot.

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  andris902 > raimondsb_mail_lv 24.06.2011. 18.00

  …lno…”aicinu cilvēkus domāt, nevis fanātiski ticēt “gaišajiem” spēkiem un vienkāršus mirstīgos neiecelt Dievu kārtā.”….
  ———-

  …vai tad mēs, šeit rakstošie, ko citu darām?…kritizējam gan vienus, gan otrus, visus – kas to pelnījuši, bet Tava reakcija ir pārspīlēta…plēšamies savā starpā, tā veicinot un radot iespaidu par kašķīgo latviešu tautu…vai tad mērķi starp latviešu partijām atšķirās?…
  …vislielākā problēma ir bijusi nespēja panākt vienotu viedokli un tikai tad to paust sabiedrībai…piekritīsi taču, ka tas izskatās muļķīgi, ja vienas apvienības biedri katrs nāk ar savu paziņojumu…
  …politiķis nav mājsaimniece, kurš var pļāpāt par visu un neapzināties teiktā sekas…tas gan reiz būtu jāsaprot un Čigāne atkal pieļāva kārtējo kļūdu…

  +3
  -5
  Atbildēt

  0

  mary75 > raimondsb_mail_lv 24.06.2011. 18.02

  Pat manu absintu atcerējies?
  No kura laika iedzert absintu skaitās noziegums?
  Pārāk nopietni visu to politiku ņem, varbūt, pašam arī derēja kādreiz iemalkot absintu vai ko citu atslodzei?

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  dro > raimondsb_mail_lv 24.06.2011. 18.14

  zanE. Nepārmet citiem to, ar ko nepārtraukti nodarbojies pati:) Labprāt izlasītu Čigānes teikto. Ja Tev neklibotu atmiņa, tad atcerētos, ka par Čīgāni, bet īpaši par Ēlerti esmu izteicies ne īpaši glaimojoši. Neesmu aizmirsis lakatiņu lietu, bet manuprāt tā nav tik smaga kā Bendrātes, /kura bija pat delegācijas sastāvā sarunām ar Zatleru/, saistība ar Lembergu.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  andris902 > raimondsb_mail_lv 24.06.2011. 19.48

  …aha, nu jau bērnudārza līmeņa argumenti tiek ņemti palīgā – ak, viņš…un tas…un šis…un pati!…:))
  …lno…nevajag neglaimojošus izteicienus uzskatīt par varoņdarbu…pietiks ar objektivitāti…:))

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  dro > raimondsb_mail_lv 24.06.2011. 20.56

  zanE. Par domubiedriem kļuvām pirms saeimas vēlēšanam, atbalstot Vienotību, pēc tām sākās šķelšanās: vieni palika nelokāmi sava ticībā, otri nevarēja piedot Vienotībai solījumu nepildīšanu, kas sākas tūlīt pēc vēlēšanām. Pirmie necieta ne mazākos iebildumus – deputāti, kuri iebilda pret solījumu laušanu, tika nodēvēti par narcisiem, bet viņu atbalstītājs jau nošļūcis “bērnudarza līmenī”.
  Tie, kuru viedoklis nesakrīt ar Tavējo, tiek brīdināti, ka viņu sacītais iedarbojas “uz nenobriedušiem prātiem”!:), lai gan IR portāla apmekletāju skaits ir mazs, pie tam visi jau sen viens otru pazīst. Varu Tevi nomierināt: ne Tavs, ne mans viedoklis, kurš tiek pausts šeit atšķirībā no IR žurnālistu rakstiem, neatstās ne mazāko iespaidu uz Latvijas likteņiem. Tādēļ aicinu neglaimot sev un nepārvērtēt savu nozīmīgumu:))

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  andris902 > raimondsb_mail_lv 24.06.2011. 21.47

  ….:)) :)) :))

  0
  0
  Atbildēt

  0

kkristaps 24.06.2011. 09.28

Fui, Kirštein, kauns un negods: par dēla iebīdīšanu labi apmaksātā amatā esi gatavs bučot pakaļu kaut pašam velnam. Tu un Tavi spriedelējumi nav spļāviena vērti.

+5
-2
Atbildēt

1

  kkristaps > kkristaps 24.06.2011. 14.40

  Apmaksāti sklerotiski pļurkšķi uzskata visus pārējos par antiņiem, kas mutes atpletuši klausās pēdējās glupības un piekrītoši māj ar galvu. Baidos, veco zēn, ka neesi iebridis īstajā dīķī bebrus ķert.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

raimondsb_mail_lv 23.06.2011. 17.09

Skatījos NRA portālu, nekur neredz “Latvijas fakti” aptaujas ZZS zemos reitinga rādītājus. Laikam gatavo savu aptauju. Veidemanei nevajadzētu uztraukties, nodarbošanās vienmēr būs. Perspektīvē viņai nodrošināts ir cietuma, kurā sēdēs viņas saimnieks, sienas avīzes redaktores postenis.

PS Zatlera partijai būs viens liels mīnuss – iespējamā Lemberga cilvēku nokļūšana sarakstā. Tur viņam būtu jāpiegriež liela uzmanība un atlase. Lembergs darbojas kā mafijas Karleone – dod naudu vai izdara pakalpojumus cilvēkiem, kas ieņem svarīgus amatus un tad x stundā prasa no viņiem paklausību. Un tas ir visās sfērās – medicīnā, zinātnē, mākslā, arodbiedrībās. Tie ir tādi iekonservēti Lemberga teroristi, kas klusi dzivo, bet vajadzīgā brīdī gatavi kalpot saimniekam. Daudzi savā naivumā domā, ka Lembergs pa viņiem ir aizmirsis, bet nekā nebij – parāds jāatstrādā.
Pienāks laiks, kad KP (var lasīt Kurmīšu partijas) sekretārs saņems sodu un pazudīs no Latvijas ar visu savu kurmīšu un zvirbulēnu armiju.

Visiem Līgo, Līgo

+6
-3
Atbildēt

3

mary75 23.06.2011. 15.30

Islande ir unikāls gadījums, Latvijai līdz tam vēl tālu.
Islandes IKP ir aptuveni 16 miļjardi $ uz 300000 iedz.
Ārējais parāds ap 62 miļjardiem.

Latvijas IKP samērojams ar Islandes IKP, toties ārējais parāds gandrīz par kārtu mazāks.

+5
-2
Atbildēt

0

dro 23.06.2011. 12.17

Vai kāds var iebilst Kalnietei:
Daži cienījami politiskie komentētāji par vienu no galvenajām Vienotības iekšējām problēmām uzskata PS šķietami kategorisko nostāju pret jebkādu sadarbību ar SC. Un tūdaļ pat piedāvā šķietami vienkāršu recepti – nodalīt PS “nacionālo spārnu”, lai nekavējoties varētu izveidot koalīciju ar SC.

Esmu pārliecināta, ka steiga ar koalīcijas veidošanu ir pseidoproblēma un piedāvātā Vienotības sašķelšana ir pseidorisinājums. Mehāniska partneru nomaiņa bez skaidras vienošanās par valstiskajām pamatvērtībām un tiesiskuma principiem nenāktu par labu ne sabiedrībai, ne Vienotībai. Politiskā kopdzīve ar Latvijas valstiskuma pamatprincipu ignorētājiem, kuri vajadzības gadījumā “aizlienē” savas balsis oligarhiem nav ne ar ko labāka par kopdzīvi ar vēl nenotiesātu cinisku politbiznesa multimiljonāru. Pēc būtības es neredzu lielas atšķirības starp ZZS un SC. Atšķiras . vien retorika. Vieni piekopj nacionālpatriotisku, otri – prokrievisku, kamēr darbos abi biežāk raugās austrumu nekā Eiropas virzienā. Un tas, ka ar SC zīmolu nesaistās lieli kampšanas skandāli drīzāk ir KNAB ierobežotās rīcībspējas rezultāts, nevis jaunas pārvaldes kultūras pierādījums Rīgas domē, kur SC saimnieko roku rokā ar AŠ2.

+8
-2
Atbildēt

3

  ievuliitis > dro 23.06.2011. 14.36

  Priecīgi tev, lno!
  Palieci sardzē?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  dro > dro 23.06.2011. 15.05

  betijacelmale. Priecīgus Līgo svētkus Tev un taviem tuviniekiem! Pēc pāris stundām dosimies uz Ikšķili pie mana kursa biedra.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  raimonds_bossltd > dro 24.06.2011. 20.00

  to kents
  Iebrukumam Irākā bija jāseko nākošā dienā pēc Maskavas sagatavotā un tās algotņu, al-Qaedas veiktā terota aktu pret Ņujorku, 9/11. Vot tad mazais alkatīgais, atriebīgais, paranoidālais smerdelis, kodolterorists un pedofīls, Putļers, būtu aptaisījies ne pa jokam.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

ﮎandijs Be1t1kﮎ 23.06.2011. 11.50

Kasjauns. Līgo svētku laikā 18.jūnijā Lielbritānijas “Daugavas vanagu” organizācijas īpašumā “Straumēni” ātrās palīdzības mediķi bija jāsauc trīs reizes, vēsta portāls.

Kā portālam skaidroja notikumu aculiecinieki, “Straumēnos” starp diviem tūkstošiem līgotāju bija aptuveni simts krievu tautības Latvijas valstspiederīgo, kas uz svētkiem ieradušies trīs palielās grupās. Starp smagi cietušo latviešu puisi un krievu svinētājiem līgošanas laikā vairākkārt izcēlies konflikts, stāstīja aculiecinieki.

Pēc vienas izkaušanās puisim sniegta medicīniskā palīdzība un viņš atgriezās pie svinētājiem, taču starp viņu un krievvalodīgajiem no jauna izcēlies kautiņš.

Puisis otrajā kautiņā guvis smagas traumas un nogādāts slimnīcā. Strīdos iesaistītie bija pamatīgā alkohola reibumā, raksta portāls.

Kā vēsta “Anglo Baltic News”, arī pērn “Straumēnu” līgošanas pasākumā izcēlušies konflikti starp Latvijas latviešiem un krieviem. Tad incidentu bija vairāk, taču neviens no tiem nebija tik nopietns kā šogad.

Portāls norāda, ka nav zināms, kas uzsāka konfliktus – vai vārdu apmaiņas uzsākuši krievvalodīgie, vai arī latvieši pauduši neapmierinātību, ka uz līgo svētkiem ieradušies cittautieši.

Šogad pasākumu “Straumēnos” apmeklēja mazāks cilvēku skaits nekā pērn – iepriekšējā gada 4000 viesu vietā šogad ieradās aptuveni 2000 cilvēki, starp kuriem bija arī Lielbritānijā dzīvojošie lietuvieši un arī briti.

0
0
Atbildēt

6

  ievuliitis > ﮎandijs Be1t1kﮎ 23.06.2011. 14.34

  Tāpēc jau mums vajag Līgo svētkus Daugavmalā – tieši tādiem mērķiem. Lai priecīgi svētki! Dievs dod, ka Rīgā līst!

  +5
  -3
  Atbildēt

  0

  andris902 > ﮎandijs Be1t1kﮎ 23.06.2011. 15.15

  ….”Lai priecīgi svētki! Dievs dod, ka Rīgā līst! “…

  …Betij!…tas bija ciniski…un lieki!…

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  dro > ﮎandijs Be1t1kﮎ 23.06.2011. 15.40

  zanE. Pirms dodi vērtējumu citiem, pavērtē sevi. Tev labi padodas copy-paste, kas tomēr vakarnakt neparādījās, nemaz nerunājot par patstāvīgiem secinājumiem:)

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  to pirozkovs
  Kā liecina WWII pieredze viens latviešu Leģionārs var aizsūtīt pie radītāja uz elli 15 krievus un vēl tūkstošiem izdzimteņu iedzīt nāves bailes.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  andris902 > ﮎandijs Be1t1kﮎ 23.06.2011. 15.48

  …lno….
  …Lāčplēsi, Tev vairogs un zobens arī ir?…:))

  …priecīgu līgošanu!…bez lietus!…:))

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  dro > ﮎandijs Be1t1kﮎ 23.06.2011. 16.03

  zanE. Vai tad markoni jau bruņojies ar bruģi? Tev arī lustīgu līgošanu pie Baltikas alus muciņas un jauku peldi kanālā, saulei austot:))

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Kaspars Špūle 23.06.2011. 10.25

Nesaprotu, kāpēc neņemam vērā iespēju, ka hipotētiskā “Zatlera partija” pēc rudens ārkārtas vēlēšanām varētu piekrāpt Vienotību un tās vēlētājus. Pati Vienotība pēc iepriekšējām vēlēšanām jau parādīja, kā tas darāms – piekrāpa VL/TB/LNNK un tās atbalstītājus…

+3
-3
Atbildēt

4

  Signija Aizpuriete > Kaspars Špūle 23.06.2011. 10.56

  —–
  ”Paņēma un uzmeta” – tādu metodi pašreizējos Latvijas politiskās ”šļuras” apstākļos bieži pielieto, jo tā nav pretrunā ar lielākās sabiedrības/vēlētāju daļas izpratni par demokrātiju.
  ”Tādi nu mēs esam, un tur nekā nevar darīt” (VVF, 18.11.1994.)
  p.s.
  Tādi gēni – un nekādi vācu baroni, krievu cari/poļitruki, amerikāņu demokrāti vai pašmāju ‘nasing spešali’ neko nepadarīs:
  ”Latvijā alkohola lietošana diemžēl ir zemā līmenī un daudziem trūkst mēra izjūtas, aģentūrai BNS atzina Rīgas Austrumu slimnīcas Toksikoloģijas un sepses klīnikas vadītājs Roberts Stašinskis.”
  http://zinas.nra.lv/latvija/50204-toksikologs-latviesiem-alkohola-lietosana-trukst-mera-izjutas.htm

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  dro > Kaspars Špūle 23.06.2011. 15.33

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Kaspars Špūle > Kaspars Špūle 23.06.2011. 16.00

  to Ino
  Paldies. Patiešām interesanti, īpaši par to čečenu, kuru izmantoja VL gremdēšanai.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  juhans > Kaspars Špūle 25.06.2011. 10.48

  Ino. Daudz tajā adresē nav, bet tas, kas tur ir, ir visai ticams. Tas liek šo to pārdomāt. Piemēram to, ka, kaut arī pareģojumi skaitliskam iznākumam V + Vl +Z varētu būt ticami, kur ir garantija, ka Z partija (ja tāda būs) stiprinās tieši šādu koalīciju? Vai nevar būt, ka jaunā partija gūs ļoti lielu balsu skaitu un pēc tam deklarēs tādus principus, kas šādu koalīciju padarīs par neiespējamu? Jo, kurš var izskaidrot, kādi ir Z politiskie uzskati un, kāda būs jaunās partijas programma? Šķiet, ka sajūsmā par Saeimas atlaišanu tādi „sīkumiem” mūs neinteresē.
  (Savādi tas, ka, vērtējot no tās ļaužu grupas viedokļa, kuras uzskati ir pretēji šībrīža Z atbalstītājiem un, kuras darba valoda sakrīt ar valodu, kādā rakstīts adresē minētais teksts, tā saturs nav kompromitējošs, bet drīzāk apsveicams. Kāpēc tas tomēr publicēts zem „kompromata” etiķetes? Galvas jaukšanai? Brīdināšanai? Z populāritātes mazināšanai? Cits iemesls?)

  +1
  0
  Atbildēt

  0

kdaljajev 23.06.2011. 06.25

Zatlers ja veido jaunu partiju,tad jāpanāk lai V pievienojās viņam,neviss otrādi.Apvienojās ap stiprāko.Zatlers pašreiz ir vispopulārākais.Viņš ar gudru rīcību varētu piesaistīt arī krievvalodīgo balsis,tādējādi mazinot SC balsis.VVF vienkārši skauž,ka Zatlers ar vienu runa kļuva tautā cienīts.Cik viņa necentās,nekas nesanāca.Pat ordeni sev piešķīra.Vadonim jābūt vienkāršam.To saprata pat Hitlers un Staļins,nekarinot sev ordeņus.

+5
-2
Atbildēt

1

  Signija Aizpuriete > kdaljajev 23.06.2011. 10.16

  —–
  ‘Cāļus skaita rudenī……’ – pagaidīsim darba augļus, tad jau par Zatlera cēlajiem nodomiem ”iznīdēt” oligarhus kā šķiru varēs jēgsaturīgāk spriest.
  Cittautiešus ar tādiem ”banāniem” vairs nepiesaistīsi – nav jau 1990.g. marts.
  Ja vēl vēlme iešmaukt labklājības valstī lielai daļai sabiedrības nav pārgājusi, tad nu Latviju tuvākajos gados sagaida vēl straujāks lidojums. Kā tikai jaunā-vecā Saeima/valdība ķersies pie nākamā gada budžeta pieņemšanas un sociālo pabalstu kārtējās griešanas – tā daudzi bij. konsolidētāji aiz skaudības zaļi paliks.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

Pauls Puķītis 23.06.2011. 01.40

Aļo, Jāņu bērni!

Lustīgu jums līgošanu Jāņu vakarā!

…tad līdz Pēterdienai.
atā!
🙂

+2
0
Atbildēt

2

oskaar 23.06.2011. 01.08

Man gribētos saprast- cik reprezentatīva ir šāda ~1000 Latvijas iedzīvotāju aptauja? Kā zināms- lai izgaršotu zupu, pietiek ar vienu karoti un nebūt nav jāizēd viss katls, bet ir tomēr atšķirība, vai garšots tiek tā kārtīgi pasmeļot biezumus, vai tikai no virspuses pasmalstot šķidrumu :).
Negribu apšaubīt “Latvijas faktu” profesionalitāti, bet šādas aptaujas rezultātu noslēdzošajā daļā gribētos izlasīt ne vien to, ka aptaujāti 1002 Latvijas pilsoņi, bet vēl arī norādi- kur internetā var iepazīties ar kaut kādu detalizētāku informāciju par šo aptaujāto pilsoņu sadalījumu: Rīga; citas lielākās pilsētas; mazpilsētas; lauku viensētas; latvieši; poļi; tautību uzrādīt nevēlošies; līdz 25 gadu vecumam; virs 50 gaiem; u.t.t. u.t.j.p..

+2
0
Atbildēt

2

  andris902 > oskaar 23.06.2011. 01.33

  …andrejsg…pareizi esi uztvēris domu…taču apšaubu iespēju piekļūt šiem datiem, jo…nav arī minēts vai tā bija telefonaptauja vai tiešā (kad intervētājs tieši komunicē ar respondentu)…tiešajā aptaujā šādi dati ir, tikai tie paliek aptaujas pasūtītāja lietošanai…ne vienmēr iegūtie dati ir iepriecinoši pasūtītājam…:)

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  oskaar > oskaar 23.06.2011. 02.03

  Nu- lūk.
  Gan jau jebkādā aptaujas formā (telefonu vai tiešajā) ir iespējams iekļaut jebkādus jautājumus, un tie paliek aptaujas izpildītāja lietošanai, un gan tiešajā, gan telefoniskajā respondents var atteikties uz kādu no jautājumiem atbildēt.
  Ja aptaujas dati nav ieprieconoši pasūtītājam, tad tādas aptaujas reuzultātus pasūtītājs var iebāzt pagaldē un nevienam nerādīt.
  Bet, ja aptaujas rezultāti tiek publicēti, tad jebkuram būtu jābūt iespējai iepazīties ar respondentu sastāvu. Pat tad, ja viņi visi par jebkādu savu identitāti (pilsēta vai lauki, tautība, vecums, ienākumu līmenis u.tml.) būtu atbildējuši “nevēlos atklāt”- tad tā arī būtu jānorāda aptaujas rezultātos. 🙂

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Pauls Puķītis 22.06.2011. 22.35

Bruņinieka komentārs 11:40 ir perfekts.

Bet man klusas aizdomās, ka mēs pietiekoši atklāti neizvērtējam V.Z, kā jaunas partijas radītāja-vadītāja iespējas.

Pamatā cenšamies pateikt labu vai neko, bet opozīcija , savukārt, lej mumsiem sīrupu ausīs, par jauna spēka nepieciešamību.

Mani tas dara tramīgu.

Mans variants- jaunajai grupai pieslieties V apvienībai, pat ne iestāties kādā no tās partijām – būtu mazāks risks.

nus, kā saka, cāļus skaitīsim rudenī .

Lai veicas!

/es kaut kā nevaru iedomāties V.Z. kā politiskās partijas vadītāju. Saeimas “restarts” ir pavisam kas cits/

+5
-4
Atbildēt

15

  andris902 > Pauls Puķītis 22.06.2011. 23.23

  …Markoni…pievienojos!…tāpēc arī mans komentārs pirmajā lapā…bet izskatās, ka arī šeit komentējošie vairāk domā īstermiņā…kas raksturīgi mūsu ļaudīm visus šos 20 gadus…

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > Pauls Puķītis 22.06.2011. 23.41

  …vilšanās sajūta var sanākt pārāk rūgta…
  —-
  Piekrītu.
  Šoreiz jātrāpa desmitniekā.
  Vai kāds var apgalvot, ka tie 44%, kas iesaka veidot V.Z. savu partiju, arī balsos par to!?…nē, nevar !

  …tāpēc, ka nav bijis tāda gadījuma (par Tevis minētajiem termiņiem) un sivēnu maisā latvietis parasti nepērk…

  P.S.
  Vienīgi- ko es nezinu un nevaru prognozēt- vai V elite spēs norīt krupjus, kas lēkšos ceļā laiku pa laikam šajā īsajā laikā un spēs vienoties kopīgam darbam…(?)
  /tas man ir lielais nezināmais/

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  andris902 > Pauls Puķītis 23.06.2011. 00.24

  …varbūt vajadzētu sākt ar stilistes nomaiņu Solvitai…nomainīt sarkanmatainās Žannas tēlu…redz, Sudrabai palīdzēja…:))

  …šodienas tikšanās laikā Āboltiņa nedaudz turējās ēnā…arī tā varētu būt laba zīme…:))

  …norīt krupjus…mjā, to viņi tā kā jau būtu apguvuši – ZZS zaļos taču rija uz nebēdu…lai kā lno tas nepatiks, bet PS piemītošais narcisms gan varētu sagādāt iekšējas problēmas partijas izveidē…

  …vajadzētu celt ārā spējīgus un varošus cilvēkus no reģionālajām nodaļām, tādi ir…un, ja Zatlers pievienotos ar savu komandu, tas V eliti nedaudz “pašķīdinātu”….

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > Pauls Puķītis 23.06.2011. 00.37

  …vajadzētu celt ārā spējīgus un varošus cilvēkus no reģionālajām nodaļām, tādi ir…
  =========
  Ir viena problēma-viņi ir maz atpazīstami un tāpēc balsis nesummējas…katri par katriem savos kaktiņos…:)

  un, ja Zatlers pievienotos ar savu komandu, tas V eliti nedaudz “pašķīdinātu”….
  ====
  Es pat uzdrošinātos teikt- kautrētos kā no E. Repšes un savus untumus censtos apslāpēt…:)

  …šodienas tikšanās laikā Āboltiņa nedaudz turējās ēnā…arī tā varētu būt laba zīme…:))
  =========
  tā kā laika sprīdis ir īss līdz vēlēšanām, tad jādomā – izturēs līdz galam…:)

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  dro > Pauls Puķītis 23.06.2011. 00.53

  zanE….lai kā lno tas nepatiks, bet PS piemītošais narcisms gan varētu sagādāt iekšējas problēmas partijas izveidē.
  ________________________
  Interesanti gan, kā tad tas izpaužas? Klusēšanā vai SC neapjūsmošanā? Uz ko tad aicini? Uz vienotību SC laidarā? Mazliet jau nu vajadzētu padomāt pirms rakstīt muļķības. Novēlu harmonisku tērzēšanu ar domubiedru:)

  +5
  -5
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > Pauls Puķītis 23.06.2011. 00.58

  …kā teica T.S. pēc būtības

  – Ino , tāpat kā VVF, skauž mūsu sinhronā tērzēšana ar zani…;)

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  andris902 > Pauls Puķītis 23.06.2011. 00.59

  …oi, lno!…Tavu naktsmieru iztraucēju!…:))
  ….Tu tāds kā nedaudz apsēsts – lai par ko būtu runa, Tev visur SC rēgojas…neesi pārāk iegrimis zemtekstu meklēšanā?…ja nepamanīji – runāju par Tavu mīļoto PS, kas reaģē ātrāk, pirms doma attīstījusies…bet Tev jau grūti to pamanīt…:))

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  dro > Pauls Puķītis 23.06.2011. 01.02

  zanE. Vai varētu palūgt pāris piemēru, lai nebūtu pa tukšo kā pēdējā laikā ierasts?

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  andris902 > Pauls Puķītis 23.06.2011. 01.13

  …lno…pacel augšā savus komentārus…tur būs pa pilno!…:))
  …pieļauju, ka mūsu nesaprašanās rodas no pārprastas vēlmes meklēt zemtekstus…

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  dro > Pauls Puķītis 23.06.2011. 01.23

  zanE. Es jau tev lūdzu piemērus par PS dāmu verbālo nesaturēšanu. Neesmu manījis, ka viņas rakstītu komentārus IR portālā, izņēmums ir I. Čepāne. Neticu, ka nesaprati:) Varbūt Tevi aizskāra, ka Kursīte nosauca Urbanoviču un Paideru par kolaborantiem? Pretstatā Taviem apgalvojumiem Āboltiņa, Jaunups, Pabriks gan ir izpaudušies uz pilnu klapi:) Saldu dusu:)

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  andris902 > Pauls Puķītis 23.06.2011. 01.38

  …lno…iekarsis esi!…:))…Tavas daiļās dāmas pat nepieminēju…neuztver visu tik saasināti, ja tiek pieminēts PS…bez trejmeitiņām tur ir pietiekoši daudz odiozu personu – gan jaunu, gan ne tik jaunu…bet tā jau ir – savējos mērojam ar citu mērauklu…:))

  …P.S. …ja neesi aizmirsis – Tavējie/manējie startē zem viena karoga…:)

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  Edzs > Pauls Puķītis 23.06.2011. 01.59

  zanE 00:24 _…vajadzētu celt ārā spējīgus un varošus cilvēkus no reģionālajām nodaļām…_
  ~~~~~~~~~~~~~~~~
  man liekas ka tas pat ir tagad butiskakais.
  jau no Repshes laikiem sakas shi varas vertikale, centralais demokratisms vai vel ka elle to sauc un to tapat turpinaja ari Repshes uzmeteji, aizsledza durvis un lemumus pienjema shaura loka elektoratam par patikshanu – njemiet un priecajieties jo mes zinam ko daram.
  tagad vajadzetu shim socialismam piedot cilvecigu seju, laist to masas, varbut tas palidzes. reghionos varetu but daudz tadi cilveki kas vel dzivo ar kadreizejam Jauna Laika idejam un kas nav bijushi apsesti ar tirgoshanos par amatiem. tas pats notiek droshivien ar Pilsonisko Savienibu, par SCP gan neviens neko nezina.
  ir vajadzigas nesaudzigas tirishanas – chistkas. glaimi un klusucieshanas piekrishana ir celjsh uz iznicibu, celjsh uz elli.

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  dro > Pauls Puķītis 23.06.2011. 10.37

  zanE. Kā jau gaidīju = kārtējie tukšie apgalvojumi bez piemēra, uz jautājumu tā arī nespēji atbildēt…

  +2
  -5
  Atbildēt

  0

  raimonds_bossltd > Pauls Puķītis 23.06.2011. 15.18

  to markoni
  Zatlera partijai nav jākļūst par partiju ar 300 gadu ilgām tradīcijām. Tā būs politiskās krīzes partija un pietiks, ja tā nokalpos Latvijai četrus gadus. Dažreiz pat tikai sīkums var būtiski izmainīt situāciju. Ja 1991. gada augustā būtu pakārti komuņagas un čekisti, šodien Latvija varētu aizdot naudu Beļģijai un Zviedrijai.

  +8
  0
  Atbildēt

  0

  raimonds_bossltd > Pauls Puķītis 23.06.2011. 15.23

  to zanE …
  “bet PS piemītošais narcisms”

  PS “narcisms”!!!!!! Partijas, kas vēlēšanās ieguva lauvas tiesu balsu? Vai labāk nebūtu pieminēt politisko punduru, Štokenberga un Pabrika narzismu?

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

Osvalds 22.06.2011. 22.12

Skumjais bruninieks, veicis loti logisku analizi, kurai es pilnigi pievienojos. Lai gan pats godigi sakot neesmu politiski neitrals un darbojos kada no spekiem, domaju, ka jaunas partijas veidosana butu visefektivakais variants. Tikai un vienigi tadel, lai izmantotu maksimalo potencialu ko sjii saeimas atlaisana var dot, citadak 50% labajiem spekiem bus problematiski savakt!

+5
0
Atbildēt

0

Edzs 22.06.2011. 21.40

.
naids un skaudiba aptumsho Vairas pratu un ta laizh kartejos indes burbuljus, shoreiz LNT:
DELFI: Vīķe-Freiberga: Zatlera popularitātes iemesls – neapmierinātība ar valsts pārvaldīšanu.
http://www.delfi.lv/news/referendums-2011/referendums/vike-freiberga-zatlera-popularitates-iemesls-neapmierinatiba-ar-valsts-parvaldisanu.d?id=39235351

+6
-5
Atbildēt

15

  Pauls Puķītis > Edzs 22.06.2011. 22.54

  Zatlera popularitātes iemesls – neapmierinātība ar valsts pārvaldīšanu.
  ——–
  Bet tā tas tiešām arī ir. Tur nekas nav saliets.

  Jautājums jau ir cits- vai pēc vilšanās (ja nu sanāk tie paši, tikai citā maisā)) nevar iestāties baigās pohas…(?)

  /44% tagad eiforijā, nezinot vispār saturu un sastāvu…tas ir tāpat, kā ķerts melnu kaķi tumšā istabā…jautājums, vai viņš(tas kaķis) vispār tur ir iekšā…/

  +5
  -3
  Atbildēt

  0

  Edzs > Edzs 23.06.2011. 00.40

  markoni
  _…Bet tā tas tiešām arī ir. Tur nekas nav saliets…_
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  ja ta tas ari ir tad VVF vismazak vajadzeja tagad izpausties. Zatlers un mes visi tagad dzivojam taja kas palicis pari no valsts pec Vairas un draugu 8 gadu saimniekoshanas.
  _”…Vīķe-Freiberga augošo pašreizējā prezidenta Valda Zatlera popularitāti skaidro ar viņa “žestu” rosināt Saeimas atlaišanu…”_
  Vaira labi atsedzas un naida pilna skaudiba ir ljoti nepievilciga ipashiba. vareja tak ienjemt Snickers un pakluset, tai vieta vinja sataisa matus un dodas uz LNT jo vinju pamatigi krata un naktsmieru tai laupa nevis “..neapmierinātība ar valsts pārvaldīšanu..”, bet tam preteji – tautas apmierinātība ar Zatlera lēmumu par Saeimas atlaišanu.
  man liekas ka visiem kam Saeimas atlaishana sagada neertibas vajadzetu pardomat ko runa kautvai lai izskatu saglabatu.

  +13
  -3
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > Edzs 23.06.2011. 00.48

  Es jau Tevi saprotu!

  Tavs komentārs par 8 gadu saimniekošanu Delfos man patika labāk.

  /mans personīgs viedoklis- pirmie 4 super, otrie 4 – labāk paklusēšu/

  G. Ulmanis , ja nemaldos , arī neatbalsta “restartu”, jeb es kļūdos?

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  raimonds_bossltd > Edzs 23.06.2011. 00.57

  to TanteSidra
  Gan jau viņa pati tā nemaz nedomā, vienkārši viņa lasa no lapiņas, ko pasnieguši viņas čekas kuratori. Vai domā, ka viņai, inteliģentai sievietei, bija patiesi patīkami tusēt 9. maijā ar pēdējiem cilvēces atkritumiem, vienkārši savādāk nevarēja.

  +3
  -4
  Atbildēt

  0

  andris902 > Edzs 23.06.2011. 01.07

  ..Tante Sidra…redz,Tu uzreiz uzķēri sievišķo būtību…:))
  …domā, viegli pieņemt to, ka esi bijusi vis- vis- visaugstāk stāvošā būtne ar tādu reitingu,kāds Latvijā nevienam politiķim nav bijis…un te pēkšņi… dakteris nāk ar 80% tautas atbalstu un sašūpo goda pjedestālu…:))

  ….nepatīkamākais, ka kārtējā sieviete/politiķe nodemonstrē emociju pārākumu pār prātu…

  +9
  -2
  Atbildēt

  0

  Edzs > Edzs 23.06.2011. 01.19

  markoni _..pirmie 4 super, otrie 4 – labāk paklusēšu.._
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  kas nu tur super. kad Bojars vinju atveda rita kleita, chibas un rulljiem matos tad neviens vel vinju isti nezinaja, Latvijas Celjsh bija panika ka nav izdevies savejo Induli Berzinju iesheftet. tachu jau pirma vakara preses konference vinja deva ceribas ka bus saveja – stastija ka pie sevis darba iekartos viru, delu un meitu. no rita jau bija pavisam labi – tad stastija cik shauras telpas lidz shim dzivojusi, ka pa nakti viesiem ir bijis pagruti apgriezties un miesassargi dabujushi uz trepem sedet. talak, – inauguracijas balle Rundales pili nonjema jebkuru aizdomu enu par to ka vinjai zemeslietas varetu but sveshas. tur vinja neparprotami apliecinaja ka ir un bus saveja starp savejiem, – ..mes bijam stipri un mes busim stipri..
  nezinu kadus tur posmus vinjai var nodalit, – 8 gadus vinja sagadaja netraucetu komfortu valsts izzadzejiem. var teikt ka grib, – piesedza, staveja uz shuhera, bija vinju skatlogs vai starptautiska seja, lietas butibu tas nemaina.
  mani ari G.Ulmanja atzinjas nesaista un vinja padoms nav vajadzigs.

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > Edzs 23.06.2011. 01.22

  dakteris nāk ar 80% tautas atbalstu un sašūpo goda pjedestālu…:))
  ———
  Izklausās labi!

  /Ino jau reiz Tevi uzteica par spēju tēlaini izteikties/

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > Edzs 23.06.2011. 01.28

  neviens vel vinju isti nezinaja,
  ——–
  T.S.
  tā viss nesaki… sekoju pirms tam līdzi viņas uzstāšanās reizēs forumos… man patika.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > Edzs 23.06.2011. 01.30

  mani ari G.Ulmanja atzinjas nesaista un vinja padoms nav vajadzigs.
  ——
  to es līdzsvaram- ja jau, tad jau – par visiem bij. prezidentiem.
  🙂

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Edzs > Edzs 23.06.2011. 01.33

  zanE _…domā, viegli pieņemt to, ka esi bijusi vis- vis- visaugstāk stāvošā būtne ar tādu reitingu,kāds Latvijā nevienam politiķim nav bijis…_
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  Zane, par to vis-visaugstak staveshanu vinja nemaz tik parliecinata nebija. kautkada intervija, es neatceros precizi kura, vinja tika uzrunata ka Valsts Prezidente. to vinja centas palabot – kapec jus ta sakiet, kapec tikai Valsts? es biju visas Tautas Prezidente!..
  un tam vinja neguva apstiprinajumu, telpa iestajas klusums un es redzeju ka shi varena butne ir patiesi satraukta, tas ir ka aizejot prasit spogulitim – spogulit, spogulit, pasaki man.. un tas pasaka – nu nav nebija no tevis tas ko tev ljoti gribetos. nedelju velak gan lai vinjai uzlabotu pratu tika sarikots tas Ziedu mielasts, nezinu ka to pareizi nosaukt, parasti normala sabiedriba dziviem cilvekiem tadas atvadas netaisa.

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

  andris902 > Edzs 23.06.2011. 01.47

  …Tante Sidra…mani nedaudz mulsina Zatlera pasākums Likteņdārzā…stipri apšaubu vai šīs idejas nāk no pašiem Prezidentiem, drīzāk – viņu padomniekiem…negribētos, ka tas izraisītu tādas mieles, kā pēc “Ziedu festivāla” VVF…

  …vis-vislabākā – ar tādu domu viņa ir dzīvojusi, saradusi un sevi pieņēmusi…

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  mary75 > Edzs 23.06.2011. 05.53

  “Vīķe – Freiberga norādīja, ka tauta gaida vadoni un atsaucās uz laiku, kad prezidenta krēslā sēdēja Kārlis Ulmanis.

  “Mums kopš Kārļa Ulmaņa laikiem ir tautā pārliecība, ka visa ļaunuma sakne ir Saeima. Toreiz Kārļa Ulmaņa propaganda to ļoti uzsvēra, ka Saeima un Satversme nekam neder, viss tas ir jāatlaiž un, protams, jānāk vadonim vietā,” turpināja eksprezidente”.
  ————————————————————-
  Te komentāri tiešām lieki, es, vispār, esmu pārsteigts par Freibergu.
  Vai nu cilvēks tiešām šausmīgi greizsirdīgs, un tāpēc gatavs apvainot muļķībā visu tautu, vienkārši aiz greizsirdības, vai nu viņa tiešām tā domā, tad ir vēl sliktāk.
  It kā jau grūti nesaskatīt, ka tauta jau taisni vēlas normālu parlamentu, nevis “vadoni”, bet, Freiberga pamanās to nesaskatīt un paziņot, tipa, ka tauta mums ir stulba, nu stpri nožēlojami.

  +7
  -3
  Atbildēt

  0

  Signija Aizpuriete > Edzs 23.06.2011. 10.05

  ——Džeris49
  Tauta vēlas tikai normālu parlamentu? Ļoti pieticīgas vēlmes – vairs rietumu attīstīto valstu labklājībā dzīvot nevēlas, vai ne?.
  Manuprāt, VVF jau tikai par ”skaistām acīm” 17-it goda doktora grādus n-ās pasaules universitātes nepiešķīra – vēl jau arī gudru galvu spēja ieraudzīt un adekvāti novērtēt.

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > Edzs 23.06.2011. 10.17

  Tante Sidra! Tev plusiņus nevaru pielikt. Tad nu mana kartēja apbrīna par ļoooooti izteiksmīgu valodu.
  🙂

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  mary75 > Edzs 23.06.2011. 11.32

  Normāls parlaments ir priekšnoteikums labklājībai, tā ka tie nav savstarpēji neizslēdzoši mērķi.
  Tāpat es te komentāros nepamanīju nevienu komentāru, kas apstiprinātu Freibergas teikto, ka visi ilgojas pēc stingrās rokas un vadoņa.
  Un, neviens jau neapgalvo, ka Freiberga ir dumja vai neizglītota, vai bijusi slikta prezidente, visumā viņa mani apmierināja, kaut arī, zināma vēlme pazīmēties, būt uzmanības centrā, zināmi izteikumi un rīcība, kas nav pieļaujami Rietumu tipa politiķim, bija manāmi jau ātrāk.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

juhans 22.06.2011. 20.52

Grūti iedomāties kaut ko pārliecinošāku par Skumjā Bruņinieka analīzi (11:40). Ja līdz šim nepieciešamību Zatleram veidot ATSEVIŠĶU partiju motivējām puslīdz intuitīvi, tad te viss ir skaisti izlikts „pa plauktiem”. Vienīgais, par ko varētu šaubīties – par precīzām vietu prognozēm pa partijām (15:45), bet izskatās visai reāli, ka „nenomuļļājoties” kopskaits pa visām trim patiešām varētu pārsniegt 50.
Kas tādā gadījumā šobrīd ir kritiskais? Laiks! V un VL jau eksistē. Arī vēlēšanām tās sagatavosies. Labāk vai sliktāk, bet sagatavosies. Bet tā trešā partija! Viss ir atkarīgs no tās. Vai tā paspēs un kā tā paspēs.

+2
-1
Atbildēt

0

Kaspars Špūle 22.06.2011. 20.05

dzeris49 rakstīja: Un te ir arī zināms apstiprinājums tam, ko es teicu, un labs Ozoliņa komentārs, ja kāds nav lasījis -www.tvnet.lv/zinas/vi….

Dīvaini: “Ir” komentētāji tagad regulāri publicējas portālā TVNET, kamēr http://www.ir.lv paliek aizvien klusāks, arī ziņas parādās mazāk un retāk.

+2
-1
Atbildēt

2

  Ieva > Kaspars Špūle 23.06.2011. 15.03

  fretkai, es piemēram sēžu 4 ziņu saitos un uzskatu tas ir pozitīvi.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Kaspars Špūle > Kaspars Špūle 24.06.2011. 11.27

  to WoW
  Piekrītu Jums, informācijas daudzpusība ir laba lieta. Piemēram, interesanti lasīt Latvijas Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāra Veiko Spolīša rakstu “Kas notiek Latvijā?”, kas publicēts ukraiņu nacionālistu žurnālā “Ukrajinskij Tyždeņ” šī gada 23. numurā
  http://www.ut.net.ua/World/24365
  Jo vairāk tāpēc, ka žurnāla 23. numura tēma ir: “Kas ir rusifikācija un kāpēc tā izraisa nabadzību”.
  Tik žēl, ka žurnāla lasītājiem nav paziņots par autora augsto mūsu valsts ierēdņa amatu. 🙂

  0
  0
  Atbildēt

  0

Janka, Janic 22.06.2011. 17.07

Zatlers atveera beidzot aizmidzinaato acis , nosaucot oligarhus isstajaos vaardos , proti valsts nozadzeejos…

+3
-1
Atbildēt

0

Maija 22.06.2011. 16.16

Es piekrītu, ka SC sastāvā ir daudz godīgu un krietnu cilvēku, kurus droši varētu likt atbildīgos posteņos, bet kamēr viņi ir SC – partijas, kas nespēj atdzīt Latvijas okupāciju – sastāvā, tikmēr ņemt tos valdībā ir tas pats, kas lūgt, lai Izraēlas valdībā iekļauj Hezbolah vai Vācijas valdībā kādus klajus neofašistus

+5
-4
Atbildēt

23

  lindamarisfam > Maija 22.06.2011. 17.31

  To, kas Latvijā norisinājās 40. gadā, Ušakovs jau ļoti precīzi nosauca un atzina pagāšgad (tas gan netika ne īsti pamanīts, ne novērtēts). Ja netiek lietots vārdiņš “brīvprātīgā”, tad var lietot ne tikai terminu “okupācija”.

  Jautājums paliek tikai par terminu “okupācija”, kurš no juridiskā un vēsturiskā viedokļa patiešām nav pats atbilstošākais. No visa pieejamā spektra pat vismazāk piemērotais 40. gada notikumu apzīmēšanai – visi taču “palika savās vietās”, un nekāda kariņa nebija.

  Urbis gan visu laiku ir līkumojis. Un šobrīd pavisam izskatās dezorientēts. Šķiet, ka viņam ir kādas četras versijas par notikušo – pa pāris latviešiem un krieviem. Viņa un vispār SC aktivitātes pa nacionālo tēmu pēdējā laikā izskatās ļoti nesimpātiski. Tomēr apgalvot, ka SC nekad neko nav atzinis, būtu nekorekti. Cits jautājums, kāpēc Ušakova teksts vispār netika uztverts.

  Un te nu jāatzīst, ka latvieši ir pārmēru iecentrējušies uz terminu “okupācija” un vispār uz dažiem saviem vēsturiskajiem mītiem. (Tāpat kā krievi.) Piemēram, par saulvedi Ulmani, kurš patiesībā bija viens riktīgs kolaborants, kura dēļ mums vispār šī diskusija par 40. gadu notikumu nosaukšanu šobrīd ir aktuāla.

  +3
  -11
  Atbildēt

  0

  lebronj2356 > Maija 22.06.2011. 18.17

  Jums laikam šķiet, ka būtu bijis labāks par Ulmani konkrētajā laikā un vietā…Ja Jūs būtu izdarījis tik daudz cik viņš, bet savādāk nav ne mazāko tiesību viņu nosodīt, kur nu vēl dēvēt par kolaborantu. Ulmanis darīja, kā viņam šķita labāk un savā ziņā vinnēja, jo deportācijas būtu notikušas tā vai šā, tikai pēc +/- nedēļu asiņaina kariņa Latvijā tās būtu sākušās jau 1940.gadā, kad vēl nebija gatavs plāns Barbarossa, kas atļaušos teikt zināmā mērā izglāba latviešus no iznīcības, līdz ar to patieso izvešanu mērķi – likvidēt un pārvietot kādu pusi no Latvijas iedzīvotājiem būtu izdevies veikt tūlīt un nekādā inteļiģenta trimda mums nebūtu, tikai pārkrievotu latviešu Sibīrijā krietni vairāk gan ! Es teiktu, ka būtība neviens no atjaunotās Latvijas valstvīriem nav ne 50% vērts no Ulmaņa paveiktā saimniecībā uz vietas Latvijā !

  +5
  -3
  Atbildēt

  0

  austrisv > Maija 22.06.2011. 18.35

  Gasūn, manuprāt Ulmani tie krievi piekrāpa, kā jau visus kas viņiem tik ir pagadījušies pie rokas! gan jau sasolija , Ka varēs palikt “savā vietā”, ne jau par velti lmanis uzrunāja tautu: es palikšu savā vietā, jūs palieciet savējā!!! Tas dikti izskatās pēc čekas apstrādes, bet par to mums laikam neuzzināt, ko tie krievi piesolīja, jo naudu jau nu Ulmanim nevajadzēja, jo bija vienkāršs vecis, kā stāstīja vēl nesen viņa dzīvokļa apkopēja un ēst taisītāja.

  +5
  -2
  Atbildēt

  0

  dro > Maija 22.06.2011. 19.25

  Ko nu, Kaspar, mocies! Tev labi padodas meldiņš par dižo krievu tautu, to arī slīpē. Kā teica čigāniete: nelidinies kā zvirbulis pa šķūni, turies pie vienas malas:))

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  raimondsb_mail_lv > Maija 22.06.2011. 20.43

  to Bet. Viegli jau mums visiem spriest par tā laika notikumiem no tāda attāluma. Es pieļauju, ka krievi varēja viskautko Ulmanim sasolīt. Bet pēc tā, kad atradās Ulmaņa Šveices pase ( ja tā ir autentiska ), frāze ” es palieku savā vietā, jūs palieciet savējā, izklausās pēc – ” Es braucu uz Šveici, bet jūs palieciet zem krievu zābaka…”.

  +5
  -4
  Atbildēt

  0

  austrisv > Maija 22.06.2011. 21.26

  Skumjais!
  iespējams , ka tā, bet kāpēc tad viņš naizlaidās tāpat kā leišu un igauņu vadoņi???

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  dro > Maija 22.06.2011. 22.06

  Smetonas pameta Lietuvu pēc tam, kad Latvijas un Lietuvas prezidenti neatbalstīja pretošanos. Igaunijas prezidents jau tāpat palika valstī kā Ulmanis.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  lindamarisfam > Maija 22.06.2011. 23.58

  Turklāt Igaunijas prezidents bija Padomju visnopirktākais igaunis tābrīža Igaunijā. Viņš kā minimums būtu saucams par lielāko Padomju ekonomisko lobiju Igaunijā.
  Protams, netrūkst spekulāciju, ka viņš bija vairāk kā tikai lobijs.

  Attiecīgi Ulmanis šajā kompānijā ar savu “palikšanu uz vietas”, īpaši uz Smetonas fona, nemaz tik spoži neizskatās. Vēl vairāk tādēļ, ka viņš te, uz vietas palikdams, vārīja sūdus – sankcionēja Kirhenšteina valdību, parakstīja tās likumus un pa kluso (no valsts kases) ziedoja komunistiem naudu. Labāk būtu laicīgi notinies!
  Jāatceras, ka savu kapitālu ne vienmēr var paķert līdzi tik vienkārši kā savu čemodānu. Varbūt tas arī Igaunijas un Latvijas prezidentus aizturēja.

  +2
  -5
  Atbildēt

  0

  mary75 > Maija 23.06.2011. 05.46

  Kaspara Gasūna argumenti attiecībā uz termonoloģiju un Ulmani daudz izsvērtāki un pārliecinošāki, bet, šīs te lietas Latvijā vairāk tiek uztvertas emocionalā līmenī ( ko gan nevienam pārmest nevar), tāpēc šinīs lietās diskutēt bezjēdzīgi, katrs tāpat paliks pie sava viedokļa, un politiķi arī savu viedokļi nemainīs – katras puses politiķiem sabiedrības daļu konfrontācija ir izdevīgāka par samierināšanos un kopsaucēja atrašanu.

  +6
  -4
  Atbildēt

  0

  juhans > Maija 23.06.2011. 10.12

  Vai nav interesanti? Tikai 50 gadi (2 paaudzes) un jau vienīgais „tulkojums” – slēpti motīvi. Lielisks „field studies” objekts psihologiem. Varbūt arī ģenētiķiem.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Maija 23.06.2011. 14.02

  Kaspara Gasūna argumenti attiecībā….
  _________________________________________
  Traģikomiski ir, ka 21. gadu pēc 4. maija deklarācijas jānoņemas ar šādiem” argumentiem”…. juo garāka “ķelega”,
  juo pārliecinuošāk?
  4 maija deklarācija:
  1918. gada 18. novembrī proklamētā neatkarīgā Latvijas valsts 1920. gadā tika starptautiski atzīta un 1921. gadā kļuva par līdztiesīgu Tautu Savienības locekli. Latviešu nācija savu pašnoteikšanos tiesiski īstenoja 1920. gada aprīlī, kad vispārējās, vienlīdzīgās, tiešās un proporcionālās vēlēšanās tautas uzticības mandāts tika dots Satversmes sapulcei. 1922. gada 15. februārī tā pieņēma valsts pamatlikumu – Latvijas Republikas Satversmi, kas de jure ir spēkā līdz šim brīdim.

  1940. gada 16. jūnijā Latvijas Republikas valdībai iesniegtā toreizējās staļiniskās PSRS valdības ultimatīvā nota ar prasību mainīt valdību un 1940. gada 17. jūnijā PSRS militārā agresija kvalificējama kā starptautisks noziegums. Tā rezultāts bija Latvijas okupācija un Latvijas Republikas suverenās valsts varas likvidēšana. Latvijas valdība tika izveidota pēc PSRS valdības pārstāvju diktāta. No starptautisko tiesību viedokļa šī valdība nebija Latvijas Republikas suverenās valsts varas izpildorgāns, jo tā pārstāvēja nevis Latvijas Republikas, bet gan PSRS intereses.

  1940. gada 14. un 15. jūlijā okupētajā Latvijā politiska terora apstākļos, pēc prettiesiski pieņemta antikonstitucionāla vēlēšanu likuma notika Saeimas vēlēšanas. No 17 iesniegtajiem kandidātu sarakstiem vēlēšanās tika atļauts tikai viens – “Darba Tautas bloka” kandidātu saraksts. “Darba Tautas bloka” pirmsvēlēšanu platformā nebija izvirzīta prasība par padomju varas pasludināšanu Latvijā un Latvijas Republikas iestāšanos Padomju Savienībā. Turklāt vēlēšanu rezultāti tika viltoti.

  Tautas apmānīšanas rezultātā prettiesiski izveidotā Saeima nepauda Latvijas tautas suverēno gribu. Tai nebija konstitucionālu tiesību izlemt jautājumu par valsts iekārtas grozīšanu un Latvijas valsts suverenitātes likvidēšanu. Šos jautājumus bija tiesīga izlemt vienīgi tauta, taču brīva tautas nobalsošana nenotika.

  Līdz ar to Latvijas Republikas iekļaušana Padomju Savienībā no starptautisko tiesību viedokļa nav spēkā, un 1918. gada 18. novembrī proklamētā neatkarīgā Latvijas valsts 1920. gadā tika starptautiski atzīta un 1921. gadā kļuva par līdztiesīgu Tautu Savienības locekli. Latviešu nācija savu pašnoteikšanos tiesiski īstenoja 1920. gada aprīlī, kad vispārējās, vienlīdzīgās, tiešās un proporcionālās vēlēšanās tautas uzticības mandāts tika dots Satversmes sapulcei. 1922. gada 15. februārī tā pieņēma valsts pamatlikumu – Latvijas Republikas Satversmi, kas de jure ir spēkā līdz šim brīdim.

  1940. gada 16. jūnijā Latvijas Republikas valdībai iesniegtā toreizējās staļiniskās PSRS valdības ultimatīvā nota ar prasību mainīt valdību un 1940. gada 17. jūnijā PSRS militārā agresija kvalificējama kā starptautisks noziegums. Tā rezultāts bija Latvijas okupācija un Latvijas Republikas suverenās valsts varas likvidēšana. Latvijas valdība tika izveidota pēc PSRS valdības pārstāvju diktāta. No starptautisko tiesību viedokļa šī valdība nebija Latvijas Republikas suverenās valsts varas izpildorgāns, jo tā pārstāvēja nevis Latvijas Republikas, bet gan PSRS intereses.

  1940. gada 14. un 15. jūlijā okupētajā Latvijā politiska terora apstākļos, pēc prettiesiski pieņemta antikonstitucionāla vēlēšanu likuma notika Saeimas vēlēšanas. No 17 iesniegtajiem kandidātu sarakstiem vēlēšanās tika atļauts tikai viens – “Darba Tautas bloka” kandidātu saraksts. “Darba Tautas bloka” pirmsvēlēšanu platformā nebija izvirzīta prasība par padomju varas pasludināšanu Latvijā un Latvijas Republikas iestāšanos Padomju Savienībā. Turklāt vēlēšanu rezultāti tika viltoti.

  Tautas apmānīšanas rezultātā prettiesiski izveidotā Saeima nepauda Latvijas tautas suverēno gribu. Tai nebija konstitucionālu tiesību izlemt jautājumu par valsts iekārtas grozīšanu un Latvijas valsts suverenitātes likvidēšanu. Šos jautājumus bija tiesīga izlemt vienīgi tauta, taču brīva tautas nobalsošana nenotika.

  Līdz ar to Latvijas Republikas iekļaušana Padomju Savienībā no starptautisko tiesību viedokļa n a v s p ē k ā, un
  Latvijas Republika joprojām de jure p a s t ā v kā starptautisko tiesību s u b j e k t s, ko atzīst vairāk nekā 50 pasaules valstis..” —lūk šo te visu laiku mēģina palēnām “”atgasūnēt”-valsts tiesisko pamatu lēnā izskalošana.

  Igaunijas piemērs:

  http://vip.latnet.lv/lpra/ig_robezhliigums.htm

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

  raimonds_bossltd > Maija 23.06.2011. 15.02

  to lama
  Ko tur tik gari, krievi un krievija nav leģitīmi, basta.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  mary75 > Maija 23.06.2011. 15.52

  Šos faktus jau neviens neapstrīd, iet runa tikai par to, ka, ja kāds to sauc arī par inkorporāciju vai aneksiju – arī tas nav pārāk liels noziegums, būtība jau nemainās, strīds tikai par terminoloģiju.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Maija 23.06.2011. 16.41

  ..strīds tikai par terminoloģiju..
  ________________________________________
  Strīds ir par Baltijas valstu pastāvēšanas nepārtrauktību.

  Ja veiksmīgi pāŗdosim šīs pirmdzimtības tiesības SC un Kremlim par lēcu virumu(lēcas jau gan arī nedos-tik apsolīs),
  tad pagādāsim nepatikšanas ar mūsu kaimiņiem.:
  /Igaunijas prezidents uzsvēra, ka nepiekrīt aicinājumam “atstāt vēsturi vēsturniekiem un politiķiem nenodarboties ar pagātni”. “Savas valsts vārdā tās vēstures un pagātnes novērtējumu var sniegt tikai tās politiķi un valsts darbinieki,” viņš norādīja.
  http://gulags.wordpress.com/2011/06/14/igaunijas-prezidents-krievija-nevelas-atklat-un-atzit-pagatnes-noziegumus/

  http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=318528:ilvess-un-latvijas-lrelistir&catid=93&Itemid=295

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Maija 23.06.2011. 16.47

  : nelidinies kā zvirbulis pa šķūni, turies pie vienas malas:____________________________________

  1940. gadā pirms “‘tautas saeimas vēlēšanām” jau ar lidinājās kā zvirbuļi-Mongolijas statuss-tad 21 . jūlijā pieķērās pie vienas malas-brālīguo republiku saimē.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Maija 23.06.2011. 16.54

  nav leģitīmi, basta.
  —————————-
  un mūsu paiderizētie aģitatori?
  Kā ar tiem?

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  austrisv > Maija 23.06.2011. 18.16

  Lama!
  Paldies par visiem šiem precīzajiem komentāriem un datiem, kurus apstrīdēt var tikai Latvijas nelabvēļi, kuri jau to dara.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  dro > Maija 23.06.2011. 19.01

  lama. Daješ otpor renegatam i degeneratam! Priecīgu līgošanu!:)

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  raimonds_bossltd > Maija 23.06.2011. 19.41

  to lama
  Arī mūsu pidarizētiem aģitatoriem nav tiesību uz vienu malku mūsu mīļās planētas gaisa.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  raimonds_bossltd > Maija 24.06.2011. 19.47

  to dzeris49
  “katrs tāpat paliks pie sava viedokļa”

  Ir cilvēku un prusaku viedokļi un tici man, “фашисткий недобиток”, cilvēki dominēs.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  dro > Maija 24.06.2011. 22.21

  lindamarisfam > Maija 25.06.2011. 11.02

  @lama

  Kontinuitātei daudz nozīmīgāks ir laiks, kas pavadīts inkorporētā stāvoklī, nevis veids, kā inkorporācija realizēta. Laiks vispār ir viens no galvenajiem (de)leģitimējošiem faktoriem.

  Austrija tika Reiha anektēta, bet neviens neapšauba tās kontinuitāti. Tur ir svarīgs gan īsais aneksijas laika sprīdis, gan ģeopolitiskais spēku samērs tobrīd, kad Austrija atguva neatkarību.

  Savukārt Baltijas valstis jau bija uz robežas – vēl pāris desmiti gadu, un kontinuitāte kļūtu ļoti apšaubāma. Laika faktora darbībai gan spēcīgs pretspēks bija ASV konsekventā pozīcija.

  Piemēram, Gruzijas neatkarība pirms iekļaušanas PSRS pastāvēja tik neilgu laiku, ka neviens pat nedomāja atjaunot kaut kādu kontinuitāti. Atkal jau noteicošai ir laika faktors, tikai citā aspektā.

  Un citēt deklarāciju-runu – pilnu ar patosu, bet ne vēsturiski-juridisko analīzi – šīs diskusijas kontekstā ir diezgan bezjēdzīgi. Ja nu vienīgi urrā-patriotisko jutoņu stumdīšanai.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Maija 25.06.2011. 23.33

  ..šīs diskusijas kontekstā ir diezgan bezjēdzīgi….
  ____________________________________________
  patiešām.
  kas Jums teica,ka mēs diskutējam par kontinuitāti?Tur Jūs varat mēģināt savus teorētiskos jautājumus uzdot J.Plepam. Vai Inetai Ziemelei..

  Šobrīd mūsu mūsu valsts konstitucionālie pamati balstās uz valsts nepārtrauktības doktrīnu.Piemēram – tā ir Satversmes tiesas darbība pamatā.

  Te mēs redzam,ka:
  Ir cilvēki ,ka neatzīst valsts nepārtrauktības doktrīnu.Izskatās,ka Kaspars Gasūns arī ir viņu vidū(var tak cilvēkam būt “savi iemesli).

  Ja tā, tad skaidri pasakiet, ko piedāvājat vietā.Piemēram – uz ko tad balstīt Satversmes tiesas spriedumus.
  Laikam jau uz LPSR “tiesisko” mantojumu?– No tā izriet Urbanovičā “trešā” republika, kas patiesībā gan būtu tāda pati “trešā”,kā 1940. gada “‘tautas saeimas veidojums””-“otrā”.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

ievuliitis 22.06.2011. 16.04

Pastāsti mums, kādu laimi un uzplaukumu Latvijai atnesīs islams
:))

+5
-2
Atbildēt

0

Andis 22.06.2011. 15.53

1. Es cilvēcīgi saprotu pārējo nosaukto vadošo partiju atbalstītājus… bet es neredzu loģiku tiem 10%, kas joprojām atbalsta ZZS. Kam tik traģiskam ir jānotiek ar cilvēku, lai viņš šobrīd atbalstītu ZZS? Būtu interesanti to saprast.
2. Par tuvināšanos ar krievu kopienas vēlētājiem. Vislabākā taktika viņu balsu iegūšanai šobrīd ir: godīga un gudra strādāšana sabiedrības labā, gk. jēdzīga ekonomiskā un sociālā politika. Viss. Tas nostrādātu lēni, bet pārliecinoši un pamazām izšķīdinātu to atsvešinātību starp latviešiem un krieviem. Izklausās naivi? Laikam 🙂 Bet vairums no krieviem pirmkārt ir cilvēki, kas vēlas dzīvot jēdzīgā valstī. SC un PCTVL šāda piedāvājuma nav, pie kam SC daudziem ir noriebies ar to, ka viņi nav godīgi. Pasarg dies ar SC tagad ošņāties un “tuvināties”.

+9
0
Atbildēt

1

  Maija > Andis 22.06.2011. 16.11

  redz, par ZZS balso padomju laiku slaucējas, traktoristi, visa veida rajonu padomju funkcionāri (partorgi, proforgi, kolhozu un sovhozu priekšnieki, izpildkomiteju darbinieki utt), jo redz tās slaucējas tad bij jaunas un iekārojamas, traktoristi pieprasīti pat neskatoties uz mūžīgo tvanu, bet pārējiem vienkārši bija forša dzīve.
  Brigmanis, Lembergs runā ar šiem ļaudīm viņu valodā, jo ir no tās pašas mīklas (druzciņ slinkuma, daudz melīguma un cinisma, pārpārēm zaglīguma un pašlabuma meklēšana) taisīti.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

raimondsb_mail_lv 22.06.2011. 15.45

Palieku pie savas iepriekšējās amatierprognozes :

Vienotība – 25 vietas
Zatlers – 20 vietas
VL TBLNNk – 15 vietas

Un tā būs bijusi visveiksmīgākā un nozīmīgākā Zatlera mūža operācija.

+7
-1
Atbildēt

0

lebronj2356 22.06.2011. 15.11

Principā šie rezultāti nav nekāds pārsteigums, ja nu vienīgi NA spējais uzrāviens – par tendenci nešaubos, bet straujums iepriecina, ja vēl viņiem pievienosies ”Demokrātiskie patrioti”, tad savus 10% šajās vēlēšanās viņi saņems(iespējams vēl nedaudz vairāk), turklāt ja Vienotība iegrožos vai vēl labāk norobežosies no Jaunupa, Āboltiņas un SCP(kam es diemžēl neticu), kā arī daļēji no ĢVK(palasiet viņa pēdējos domu graudus…) arī viņiem ir iespēja dabūt labu reuzltātu, tomēr 33 vietas bija griesti arī viņiem un, ja Zatlers taisīs savu partiju pirmāmkārtām tas atsauksies uz V vēlētāju skaita kritumu(nu labi daļa ZZS).
Pilnībā piekrītu, ka vienkārši idiotisks ir Jaunupa propogandētais uzstādījums, ka SC biedra karte ir biļete uz koalīciju un man diemžēl šķiet, ka zem šiem SC draugiem kas slēpjas apakšā :(….Kaut gan tāds Jaunups&co ir ļoti efektīva NA kampaņa
Priecājos par PCTVL panākumiem divu iemeslu dēļ :
1) SC liekulība tiks nopietni iegrožota, līdz ar to arī V liekuļu daļa tiks pieklusināta(iespējams)
2) SC tiks nokosts gabals elektorāta !

+1
-1
Atbildēt

2

  Signija Aizpuriete > lebronj2356 22.06.2011. 15.22

  ——
  Priecājies un bauda reālās demokrātijas labumus – reitingus un topus, jo rudenī neizbēgami būs kā tai Jāņu dziesmā:”..jo beigās labi zinam, būs sukas tā vai tā”. Nākamgada budžets būs jāgriež tā vai tā – vai ”baltie labējie” uzvarēs un/vai ”rozā sarkanos” ņems daļā/doļā.

  +2
  -5
  Atbildēt

  0

  andris902 > lebronj2356 22.06.2011. 18.05

  …un Tavuprāt rozā zaļganajiem nebūs jāgriež?…iestādījuši naudas koku un tagad skaita kreks, peks, feks?…:))

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

Pauls Puķītis 22.06.2011. 15.03

valynx,
10 balles!

/man tik jāpasmaida par “prognozētājiem”, kuri pareģoja V krahu…kuri tie ir- paši pieteiksies, jeb ar pirkstu parādīt…?:)/

+2
-1
Atbildēt

1

  Marija > Pauls Puķītis 22.06.2011. 17.08

  Vispirms pagaidīsim, lai V reāli noformējas un nopozicionē savu pozīciju. Pēdējā Āboltiņas retorika par Kamparu parāda patieso iekšējo izļurkāto morāli.
  Nedomāju, ka ir daudzi, kuri nepamanīja Āboltiņas draudzīgumu pret hūti, jo kā gan citādi sasniegt savu iecerēto?

  Šīs aptaujas rezultātiem derīgums ir tikai dinamikas atspoguļojumā, bet tie nav izmantojami nākotnes prognozēšanā šobrīd, kad vēl nav zināms Zatlera lēmums.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

Roberts Gūtšmits 22.06.2011. 14.15

O, kampariņa pūles ir vainagojušās ar „panākumiem”:
PĀRTRAUKTA AIRBALTIC BIĻEŠU TIRDZNIECĪBU 12 VALSTĪS
http://www.db.lv/citas-zinas/partraukta-airbaltic-bilesu-tirdzniecibu-12-valstis-240975
Kārtēje prieki jenotu lumpeniem … :)))

0
-12
Atbildēt

1

  Kurmītis. Necenties, pajoliņ: kas sadarbosies ar AirBaltic, ja aizlaidusies tās valde, kas liecina par to, ka cenšas izvairīties no atbildības:)

  +10
  0
  Atbildēt

  0

dro 22.06.2011. 13.37

betijacelmale. Taisni riebjas, cik vienādi domājam:)

+3
0
Atbildēt

1

  ievuliitis > dro 22.06.2011. 16.05

  Tu man glaimo:)

  +2
  0
  Atbildēt

  0

janazakovica 22.06.2011. 12.46

jo so partiju ipasnieki loti butiski izzagusi valsti.

+1
-1
Atbildēt

0

itommy_ 22.06.2011. 12.15

Vajadzētu šajā ekonomiskās krīzes periodā izvairīties no valodas un okupācijas problemātikas eskalācijas. Vislabāk šos vienmēr tik jūtīgos jautājumus nodot speciālistu ziņā, kuri spēj arī nepatīkamas un sāpīgas lietas pasniegt akadēmiski tā, lai neviena puse nepaliktu aizvainota un neprasītos sist pretī.

Valoda. Skaidrs, ka latviešu. Bet vai tūliņ, uzreiz un par katru cenu par visiem simt procentiem? Kam to vajag? Politiskajiem karjeristiem, kuriem šis jautājums ir vienīgais zināmais arguments, ar kā palīdzību ielīst iekšā silē un lakt sev ārā labumu iz tautas kases? Vai latviešu valodas lietošana un Latvijas nelatviešu zināšanas latviešu valodā šo 20 gadu laikā gājušas mazumā? Ja jā, tad kur ir kādu pētījumu rezultāti? Nē! Bet troksnis ir liels, un valstiski nepamatots. Ja šāda saduļķota ūdens rezultātā dažs labs makšķernieks iekļūst Saeimā, lai izmantotu apšaubāmus labumus visādu ekstra kompensāciju veidā, tas ir nožēlojami.

Okupācijas fakts. Premjers parādija savu vēstures un juridisko zināšanu baltos plankumus, kad no saskaņiešiem prasīja fakta atzīšanu. Tautas valodā mēs daudz ko varam, arī stāstīt anekdotes par citiem etnosiem. Bet mēs to nedaram publiski. Okupācija, aneksija, inkorporācija – vai galu galā ir tik svarīgi ieciklēties tieši uz okupāciju, ja fakti nav viennozīmīgi? Jā, Latvijā ienāca Sarkanā Armija. Bet pirms tam oficiālā (likumīgā?) K.Ulmaņa valdība tam bija devusi piekrišanu, gan pēc ultimāta. Tāpēc es neņemtos juridiski nosodīt saskaņiešus par viņu nostāju, lai gan morāli viņi šai jautājumā mazliet izskatās pēc auniem gan. Bet latvieši varētu būt gudrāki un vairāk domāt par nākotni, nevis nemitīgi pašapliecināties, no citiem prasot atbildi uz jautājumu, pārfrāzējot – vai tu mani cieni?

+4
-11
Atbildēt

17

  dro > itommy_ 22.06.2011. 13.47

  Andrejs Zviedris…Tāpēc es neņemtos juridiski nosodīt saskaņiešus par viņu nostāju, lai gan morāli viņi šai jautājumā mazliet izskatās pēc auniem gan.
  _______________________
  Par to vēl jāstrīdās, kurš vairāk atgādina aunus SC vai Andrejs pats:)
  SC atbalsta Kremļa poltiku, tā ir Krievijas partija. Ja Krievijas politika kādreiz mainīsies, tad mainīsies arī SC retorika: vai bez PSRS latviešiem būtu R. Pauls un Tabaka?:))

  +7
  -5
  Atbildēt

  0

  raimonds_bossltd > itommy_ 22.06.2011. 14.43

  to Andrejs Zviedris
  “Okupācija, aneksija, inkorporācija””

  Bez okupācijas nebūtu iespējama aneksija un okupācijas faktu var apšaubīt tikai jebkādas cilvēcības pazīmes zaudējušie fašisti-neostaļinisti un viņu tupais elektorāts, bidlas.
  Par aneksiju, kas nesa līdzi lielu tautas daļas izsūtīšanu uz apgabaliem, kas nav piemēroti dzīvei(nāvē), savu civilokupantu iepludināšanu un varmācīgu rekrutēšanu okupācijas karaspēkā, krievija ir notīrāma no pasaules kartes un visas liecības par to, arī.

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

  Maija > itommy_ 22.06.2011. 16.03

  nu, Zviedra kungs, jūs esat īsts padomju atrauga!
  ar tādu domāšanu mums neatkarīgu valsti atjaunot nevajadzēja, jo 80-to beigās bij vēl daudz sliktāka ekonomiskā situācija – cukurs uz taloniem, 1 kg cīsiņu pasūtījumu galdā ģimenei uz nedēļu utt.
  Vispār labi, ka esat ielicis savu bildi un vārdu un uzvārdu! zināšu, kam roku spiest nevajag!

  +9
  -4
  Atbildēt

  0

  lindamarisfam > itommy_ 22.06.2011. 16.09

  @Andrejs Zviedris

  Jāpiekrīt par “okupācijas” jautājumu. Būtībā ķīviņš pagāšgad sanāca par tīro terminoloģiju, nevis par būtību.
  Ušakovs ļoti korekti nosauca notiekošo par “nelabprātīgu (!) aneksiju ar vardarbības (!) draudiem”. [Citēju pēc atmiņas.] Bet viņu nosauca par “okupācijas noliedzēju”. Nosauca tie, kas paši nezina, kas tā “okupācija” tāda ir un kas vispār tobrīd Latvijā norisinājās.
  Lielisks piemērs, kādēļ vēstures priekšmetu skolās nedrīkst pārvērst par “patriotisma zombētavu”.

  Tomēr šābrīža Urbja aktivitātes attiecībā uz “okupāciju” gan izskatās aizdomīgi, jo šur tur pavīd vārdiņi “brīvprātīgi” un “labprātīgi”. Par šiem “poņatijam” viņam gan derētu “apredjeļitsa”.
  Kā arī viņam derētu sinhronizēt tekstus krievu un latviešu presē.

  +4
  -10
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > itommy_ 22.06.2011. 17.45

  ,,vai bez PSRS latviešiem būtu R. Pauls un Tabaka?:))
  ______________________________
  degvīns “Ekstra”, pončiki un belaši?

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

  lindamarisfam > itommy_ 22.06.2011. 18.06

  @ombros

  Svešas armijas ielaišanu savā teritorijā, turklāt parakstot līgumus un visādi citādi to saskaņojot, par “okupāciju” nosaukt ir, teiksim tā, puspatiesība. Diplomātiskā šantāža par militāro invāziju bija… bet Latvija (Ulmanis) šim spiedienam padevās!

  Kā tad būtu jāsauc PSRS veiktā Somijas teritoriju sagrābšana, ja pacifisti letiņi terminu “okupācija” jau ir aizņēmuši?
  Kā būtu jāsauc Reiha un PSRS Polijas teritoriju sadalīšana, jo poļi darīja kaut ko diametrāli pretēju tam, kas notika Latvijā?
  Poļi karoja! Somi karoja! Attiecīgi teritorijas tika okupantu IEKAROTAS. Baltijas valstis savas teritorijas atdeva pašas. Jā, atdeva, lai neatrautos (vismaz to elites). Bet šī nianse nav nemaz tik nesvarīga.
  Īpaši tādēļ, ka valsts pārvalde pārgāja no Ulmaņa Kirhenšteinam bez iebildēm no pirmā, tika pat oficiāli sankcionēta. Okupācija, kurā nepārtraukti visā teritorijā darbojas civilā pārvalde… tādu nemēdz būt!

  Starp citu, kā tad īsti tehniski pareizi sauc to, ar ko NATO karaspēks pašlaik nodarbojas Irākā un Afganistānā? Atbrīvošana no apspiedēju jūga?

  +4
  -10
  Atbildēt

  0

  lebronj2356 > itommy_ 22.06.2011. 18.11

  Gasuna kungs, Jūs no SC ? – jo skan matu matā kā viens otrs no viņiem, vismaz nebūs vairāk jāšaubās….

  Notika Latvijas okupācija, neievērojot virkni iepriekš noslēgtu līgumu ! Uzskaitīt nav laika, bet Jūs kā par vēsturi ieinteresēts varētu palasīt, nevis drukāt SCveidīgo demagoģiju !

  +8
  -2
  Atbildēt

  0

  austrisv > itommy_ 22.06.2011. 18.30

  Gasūn, bet kā tad ar Molotova- Rībentropa noslēgtā pakta slepeno pielikumu,(23.08. 1939.) ,kurā abi nelieši vienojās kas kam pienākas!?

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  lindamarisfam > itommy_ 22.06.2011. 18.41

  @Bet

  Šis līgums (tā slepenais pielikums) pārkāpj attiecīgo valstu suverenitāti, bet tā vēl nav nekāda okupācija pati par sevi.
  Par to, ka sekojošos notikumus var saukt par “okupāciju”, tas liecina ļoti ļoti netieši. Tur jau nav atrunāts, kādā tieši veidā interešu sfēru sagrābšana tiks realizēta – okupējot ar karaspēku vai, piemēram, šantažējot un uzpērkot to vadoņus.
  Bet šis dokuments ļauj mums droši apgalvot, ka nekā “brīvprātīga” tur nebija. Kas arī ir noteicošais jautājums.

  Gribu precizēt. Es nesaku, ka termins “okupācija” vispār nav lietojams. Ar vairākām atrunām ir gan. Bet tas nav ne vienīgais, ne arī optimālākais. Tas vienkārši ir tradicionālais.

  +3
  -10
  Atbildēt

  0

  lindamarisfam > itommy_ 22.06.2011. 18.59

  @Krix

  Savukārt virkne citu līgumu tika ievēroti. Izcelsim tikai mums tīkamos līgumus un visus pārējos ignorēsim?
  Visas karaspēka kustības notika, oficiāli saskaņojot ar Latvijas valdību. Visām ar karaspēku saistītajām lietām apakšā bija līgumi vai cita veida oficiāla saskaņošana. Bet “okupācija” attiecas tieši uz militāru teritorijas sagrābšanu, nevis politisku (kaut arī ar nekorektiem paņēmieniem).

  Šādās situācijās starptautisko tiesību teorija atkāpjas, un visu nosaka pragmatika un ģepolitisko spēku samērs. Starptautiskās tiesības vispār nepārtraukti kaut kur tiek pārkāptas, realizētas daļēji vai reālie notikumi ir interpretējami dažādi no tiesību viedokļa.

  Lietuva, starp citu, arī Mēmeli (Klaipēdu) anektēja tieši pēc tās pašas receptes, kā Vācija vēlāk Čehoslovākiju un Austriju un PSRS Baltijas valstis. Pāris franču karavīri arī apšaudēs gāja bojā.
  Bet starptautiskā situācija bija tāda, ka neviens troksni necēla, un tā arī palika. Sabiedrotie būtībā leģitimēja fait accompli.

  Tas, kas noteica Baltijas likteni – gan palikšanu PSRS, gan vēlāko atbrīvošanos -, bija starptautisko spēku samērs, tā izmaiņas, nevis tas, kā mēs dēvējam 40. gadu notikumus.

  +3
  -9
  Atbildēt

  0

  austrisv > itommy_ 22.06.2011. 21.23

  Kaspar!
  Arī Čehijā un Austrijā iegāja Hitlera armija savulaik bez neviena šāviena un tomēr pasaules vēstures kontekstā tā ir okupācija!!!
  Tad 1940. gada 17. jūnijā PSRS karaspēka ienākšana Latvijā arī ir prasta okupācija nekas vairāk un nekas mazāk!

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  lindamarisfam > itommy_ 22.06.2011. 22.54

  @Bet

  Austrijas gadījumu sauc tikai un vienīgi par “aneksiju” – Anschluss. Tāda ir tradīcija, kaut arī vietām parādās “okupācija”, bet tikai saistībā ar karaspēka pārvietošanos; procesu kopumā sauc par “aneksiju”. Vēl vairāk. Liela daļa (visdrīzāk pat vairums) austriešu patiesībā šai aneksijai simpatizēja – viņiem bija nostaļģija pēc lielas impērijas.
  Bet vai tādēļ Hitlera veiktā varas pārņemšana bija leģitīma un vai tas atņem austriešiem pašnoteikšanās tiesības.

  Turklāt tieši austriešiem paveicās, ka viņi atguva politisko iekārtu un neatkarību praktiski uzreiz pēc kara (militāri viņi bija okupēti vēl desmit gadus). Tas tikai norāda, ka “aneksija” un “okupācija” nav sinonīmi, kā pie mums tos nereti lieto. Arī to, ka noteicošais ir ģeopolitiskais spēku samērs, nevis terminoloģija.

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  lindamarisfam > itommy_ 22.06.2011. 23.29

  @Bet

  Čehijas gadījumā gan procesa kopapzīmējums ir “okupācija”. Attiecībā uz Sudetiju tikai “aneksija”. Attiecībā uz karaspēka ienākšanu pamatā esmu redzējis “invāzija”.

  Bet Čehoslovākijas gadījums daudzās detaļās atšķiras – no tiesību viedokļa gana svarīgās. Hitlers draudēja bumbot Prāgu, noveda Čehijas galvu līdz infarktam, tad ar zālēm pusdzīvu piepumpētu tomēr pielauza padoties. (Ulmanim sirdsdrapju vietā bija biļetīte uz Šveici.)
  Čehijas armija kapitulēja, padevās bez kaujas (izņemot vienu vienību). Bet pēc oficiālā statusa to jau varētu pielīdzināt karam. Vienkārši uzreiz notika kapitulācija.
  Vācija izveidoja Čehijas protektorātu kā iekarotājs un iecēla savu pārvaldi. Teritoriāli saplosīta, sadalīta vairākās daļās – politiski pilnīgi dezintegrētās. Nebija nekādas plūstošās pārejas no iepriekšējās civilās pārvaldes… kur nu vēl sankcionēšanas! Čehiem bija arī valdība ekzīlā – kā tas okupācijas gadījumā arī piedienas.

  Savukārt Latvijā Ulmanis pilnībā leģitimēja Kirhenšteina valdību – oficiāli nodeva tai varu. Viņš vēl mēnesi pēc 17. jūnija prakstīja visus svarīgākos jaunos likumus.
  Armija arī tika nodota jaunās valdības rīcībā. Visas iestādes pārgāja Padomju rokās plūstoši un bez jebkāda pārtraukuma.
  Diplomātiskā protesta nebija. Nebija vispār nekādu diplomātisko pazīmju, ka šī nebūtu brīvprātīga akcija. Latvijas vēstniecību ārkārtas pilnvaras bija paralizētas, jo Ulmanis kā oficiālais galva veselu mēnesi “satusēja” ar Padomēm.

  Krieviem iracionālu iemeslu dēļ nepatīk termins “okupācija”. Latviešiem savukārt ne visai racionālu iemeslu dēļ tas ir kanonizēts. Tomēr tas nenozīmē, ka mēs nevaram vienoties par to, ka tā bija nelabprātīga (!) pakļaušanās šantāžai – šantāžai lietot varu. Un tas bija pret tautas gribu.

  Ja kāds apgalvo, ka tas bija brīvprātīgi, tad tā jau ir pavisam cita dziesma. Bet pat Urbanovičs raustās šo pozīciju uzturēt. Un ilgtermiņā to neuzturēs neviens – arī ne Krievija. Tādēļ panikai neredzu pamata.

  +4
  -7
  Atbildēt

  0

  raimonds_bossltd > itommy_ 23.06.2011. 00.43

  to Kaspars Gasūns
  NATO karaspēks Afganistānā un Irākā ir okupācijas karaspēks, tāpat kā vācu bija WWII Latvijas teritorijā. Lai arī kā tur nebūtu, ne NATO ne vācieši neuzspieda savus tikumus un tradīcijas, kā krievi teritorijās, kur paguvuši veikt defekāciju.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  raimonds_bossltd > itommy_ 23.06.2011. 00.49

  to Kaspars Gasūns
  Vai esi pamuļķāks vai tikai izliecies? Aneksija bez okupācijas ir fiziski neiespējama, lai ko tur nemurgotu fašistu pakaļas, neostaļinisti SC un viņu elektorāts, bidlas.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  austrisv > itommy_ 23.06.2011. 18.07

  Kaspar!
  Kaspars Gasūns @Krix

  “Savukārt virkne citu līgumu tika ievēroti. Izcelsim tikai mums tīkamos līgumus un visus pārējos ignorēsim?
  Visas karaspēka kustības notika, oficiāli saskaņojot ar Latvijas valdību. Visām ar karaspēku saistītajām lietām apakšā bija līgumi vai cita veida oficiāla saskaņošana.”

  Te nu gan varu pastrīdēties, jo cik zinu tad 17.jūnija 1940. g PSRS armijas ienākšana Latvijā gan nebija saskaņota vai drīzāk apstiprināta ar Latvijas valdību! Cik nu es zinu, tad iepriekšējā vakarā Latvijas sūtnim(Kociņam, ja nemaldos) tika iesniegts ultimāts par papildus karaspēka ielaišanu Latvijā,kā arī dienu ātrāk Lietuvā un vēlāk(liekas) Igaunijā tieši tas pats!!! Dīvaini, vai ne! Kāds līgums tad to paredzēja, un kāpēc PSRS ši armija ieradās Rīgā, pie tam pie svarīgākiem punktiem, bet nevis līgumā paredzētajās bāzēs!?
  Vai arī to var saukt par labprātīgu visu triju Baltijas valstu…. pat nezinu kā to lai nosauc, pie tam interesanti, ka vienlaicīgi visas Baltija svalstis nezin kāpēc bija gatavas padoties labprātīgi PSRS, pie tam bez kādiem iepriekš rakstītiem līgumiem!

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  lindamarisfam > itommy_ 30.06.2011. 17.12

  @Bet

  Līgumi tika parakstīti veselām virknēm – gan tādi, gan šitādi. Un lielie podi sākās jau ar bāzu atļaušanu, kas vēl 1939. gadā.
  Karaspēka ienākšana notika saskaņoti ar visu triju valstu vadību. No visām trim valstīm ar PSRS armijas pārstāvjiem izbrauca tikties armijas delegācijas un saskaņoja to ienākšanu. Varat palasīt internetā materiālus par pulkveža Ūdentiņa braucienu uz Jonišķu staciju. Jā, tas bija abpusējs teātris, bet tas tika izspēlēts.

  Varētu šķist sīkumainīga piekasīšanās pie nebūtiskā, bet kara tiesībās šīs lietas visos laikos ir ļoti smalki ievērojuši. Piemēram, nav vienalga, vai Vācija kapitulēja bezierunu kārtā vai tā būtu kapitulējusi ar kaut kādiem nosacījumiem no savas puses.

  Tas, ka līgumi tika pārkāpti, vēl neatceļ tos. Tad vajadzēja arī pret šiem pārkāpumiem diplomātiski protestēt. Ja viens no līdzējiem pārkāpj līgumu, bet otrs nesūdzās par to tiesā, tad jau nekas nav noticis.

  BET, Jūsu arguments par vienlaicīgumu norāda, ka tā bija manipulācija un koordinēta akcija, bet tas vēl nenozīmē, ka tā ir okupācija. Okupācija primāri norāda uz ieņemšanu ar karaspēku. Un nevis vienkārši izkārtošanos pa bāzēm – kaut vai ar pārkāpumiem.

  Tomēr gribu uzsvērt – tā pilnīgi noteikti bija mūsu suverenitāti pārkāpjoša manipulācija no PSRS puses. Draudi izmantot varu bija pilnīgi reāli, un tā arī 100% tiktu izmantota, ja Baltijas valstis nolemtu pretoties.
  Mans uzsvars ir uz to, ka šajā pakļaušanās procesā Baltijas elites nodemonstrēja netālredzību un gļēvumu – Ulmaņa gadījumā, piemēram, klaju kolaboracionismu. Veids, kā notika pakļaušanās (ne tik daudz pati pakļaušanās vai nepakļaušanās, bet veids), bija un ir mūsu tautām pazemojošs. Mēs pazemojāmies! (Nevis mūs pazemoja.) Un pazemīgos neokupē, tos labākajā gadījumā anektē.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Roberts Gūtšmits 22.06.2011. 11.56

Nu redz. Te arī atbilde uz jautājumu – kāpēc esam tur, kur esam – visai Eiropai pakaļā … 🙂
Tauta, kura tik viegli ļaujas tik primitīvām manipulācijām, uztver dzīvi kā ziepju operu un neredz tālāk par savu degunu – ko gan citu var gribēt ? Ja letiņus vairāk uztrauc nevis elektrības rēķini, gāzes cenas, darba vietas, nodokļi, labklājība, vietējo uzņēmēju atbalsts, bet gan iespēja ieriebt kādam citam – veiksmīgākam letiņam, atrast kādu vietējo „oligarhu”, kuru nu tad var vainot visās savās neveiksmēs un iespundēt ķurķī – ko tad brīnīties, ka esam nabagi un izmirstam? Ja visādi kamparveidīgie jenoti ir gatavi barot lumpenizēto pūli ar raganu medību performacēm, populistiski iznīcināt veselus valsts uzņēmumus priekšvēlēšanu tvanā un šis pūlis tiem tiešām aplaudē, tad kāds brīnums, kam mums nav savas Nokias … nekad arī nebūs … jo līdzko tāda parādīsies, tā atskries tāds kampars un to noraks …
Naff diemžēl nākotnes nedz valstij, nedz tautai, kura balso par meļiem, muldoņām un šarlatāniem.

0
-13
Atbildēt

4

  raimonds_bossltd > Roberts Gūtšmits 22.06.2011. 12.13

  to Kurmītis
  Kurš mums to “Nokiju” taisīs? Vai pediņi ar palīgskolas izglītību. Varbūt krievu armijnieki – deģenerāti jeb kompartijas ideologi?

  +7
  -3
  Atbildēt

  0

  aija_vecenane > Roberts Gūtšmits 22.06.2011. 12.22

  Izklausies gudrs cilvēks, bet kāpēc rakstīt tādas muļķības?

  +4
  0
  Atbildēt

  0

  marčiks > Roberts Gūtšmits 22.06.2011. 14.08

  Jāpiekrīt ombros.

  Starp citu, 1990.gadā, kad “meļi, muldoņas un šarlatāni” bija sagribējuši neatkarīgu Latviju, arī netrūka “veiksmīgāku letiņu”, kas stāstīja par PSRS sniegtajiem ekonomiskajiem labumiem un kā mēs bez tiem izputēšot.

  Iesaku palasīt 4.05.1990. AP sēdes stenogrammu. Baigi interesanti.
  http://saeima.lv/steno/AP_steno/1990/st_900504v.htm

  +4
  0
  Atbildēt

  0

  vegan > Roberts Gūtšmits 23.06.2011. 03.46

  Ojaa, paluuk, cik viedi vaardi no mr. Rubika:

  Jā, Latvijas Kompartija atzīst nācijas pašnoteikšanos, iestājas par to, lai katrai tautai būtu tiesības radīt savu neatkarīgu valsti un izstāties no Padomju Savienības. Bet neatkarība bez konkrēta un pilnīgi reāla politiskā, ekonomiskā un starptautiskā statusa piepildījuma ir fikcija, kas var nest tikai nelaimi un nabadzību. Bez skaidrām prognozēm par iespējamām sekām pieņemts lēmums var pilnīgi sagraut ekonomiku, kas jau tā ir krīzes stāvoklī.

  Šeit runā par to, ka PSRS būs ļoti ieinteresēta turpināt ekonomiskos sakarus ar Latviju arī tad, ja tajā būs cita sabiedriskā iekārta, taču mēs aizmirstam, ka mūsu masu informācijas līdzekļi jau divus gadus nepārtraukti potē sabiedriskajā apziņā domu par PSRS kā mūsu nāvīgāko ienaidnieku.
  Vai šādā situācijā tādu pašu reakciju mēs nesagaidīsim arī no otras puses, kuras rīcībā ir simtkārt lielāki spēki? Vai nesūkstīsimies par izejvielu resursiem, kuru mums tad vairs nebūs, par enerģijas trūkumu, ko šobrīd saņemam gandrīz vai par velti, par daudz ko citu, kas neglābjami izzudīs no mūsu iedzīvotāju ikdienas? Mēs pārāk vieglprātīgi svaidāmies ar vārdiem “privatizācija” un “denacionalizācija”. Vai mēs skaidri apzināmies, cik akciju glabājas rietumu baņķieru seifos uz mūsu fabrikām, dzīvojamiem namiem, zemi? Satrauc, ļoti satrauc šajā Augstākās padomes lēmumā daudz kas tāds, kas nav līdz galam pārdomāts.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

raimondsb_mail_lv 22.06.2011. 11.40

Pēdējā laikā labās ziņas dzirdam ar vien vairāk. Varam pārliecināties, ka Zatlera lēmums bija pareizs. Ir jāizmanto ši vienreizējā iespēja – dabūt Saeimā vairākumu partijām, kas iestājas par tiesisku, pilsonisku valsti bez oligarhiem. Ja tas nenotiks, nonāksim ļoti grūtas un sāpīgas izvēles priekšā – vai nu koalīcija ar smagos kriminālnoziegumos apsūdzēto un stūrī iedzīto oligarhu, vai ” čupošanās ” ar Maskavas piedēkli SC, kas, spriežot pēc pēdējo dienu paziņojumiem, neatzīst mūsu valsts okupāciju. Vienotībai un Zatleram ir jādomā vispirms par valsts interesēm un pēc tam tikai par savām personiskajām. Šīs vēlēšanas ir ļoti specifiskas un arī situācija valstī ir tāda, ka jārīkojas pragmatiski. Nevajag uzdot jautājumu, kas būtu loģiski citās vēlēšanās, – ko jaunu un citādu varēs piedāvāt jaunā ZAtlera partija ? Protams, ka neko vairāk, kā Vienotība jau ir spējusi. Ir skaidrs, ka JL un pēc tam V nespēja realizēt savas programmas, jo bija mazākumā un visi oligarhi kopā ar SC strādāja pret mums. Tagad ir jāuzdod jautājums – kā Zatlera politiskajam spēkam būtu labāk piesaistīt vēlētāju balsis, lai kopā ar V un VL TBLNNK dabūtu vairākumu Saeimā. Zatlera partijai, manuprāt,
ir jāstartē atsevišķi, jo :
1. Ir izveidojusies tukša politiskā niša ( pieprasījums pēc jauna spēka )un tā ir jāaizpilda, ja negribam, ka to izdara oligarhi. Nauda viņiem priekš tā atradīsies.
2. Ja Zatleru ” piekabina “pie Vienotības, viņš nepiesaistīs sekojošas potenciālās vēlētāju grupas :
a) tos, kas ir vīlušies Vienotībā, bet kuri ir pret oligarhiem. Tie ir tādi nepastāvīgi “lēkātāji”, kuri viegli iespaidojas. Pat ja Zatlers pievienotos V, “nepastāvīgie” tīri psiholoģiski tur neatgriezīsies.
b)tos, kas ir vīlušies ZZS ( mēs tagad redzam, ka tādu ir daudz ). ZZS vēlētājam, kas grib meklēt kaut ko jaunu, būtu grūti pārvarēt sevi un balsot par Zatleru Vienotības apvienībā, jo gadiem ilgi viņiem tika potēts naids pret JL un tagad pret V.
c)tos, kas ir vīlušies SC ( sakarā ar okupācijas neatzīšanu un citām lietām ). SC vīlušies, labrāt pievienotos Zatleram, bet, redzot, ka Z ir Vienotības apvienībā, kur ir arī, viņiem nepieņemamā PS, var palikt uz vietas.
3. Zatleram būs vieglāk piesaistīt TP un Šlesera pabiras, jo arī tīri psiholoģiski pret JL un V iekodētajam PLL vēlētājam būtu grūtības saistīties ar Vienotības apvienību.
4. Ir vēlētāju grupa, kuri labprāt balso par jaunām partijām.
5. Zatleram, ja pacentīsies, var izdoties uzrunāt tādus, kuri vispār neiet uz vēlēšanām.

+37
-1
Atbildēt

5

  anrijs > raimondsb_mail_lv 22.06.2011. 18.12

  06.06.2011.

  Domāju, ticamākais scenārijs VZ darbībai politikā:

  1) izveido savu partiju, lai distancētos no pašreizējiem politiķiem;
  2) līdz VP atstāšanai ierosinās daudzas izmaiņas, kas “attīrīs politiku” un spodrinās savu tēlu kā demokrātijas un taisnīguma aizstāvis (ne bez pamata);
  3) ja no V atdalīsies (Vn) nacionālie spēki (iespējams pievienojoties VL), tad VZ varētu startēt apvienībā ar Vt (Vt – pamatā JL+SCP), jo
  – VZ netiktu asociēti ar nacionāliem noskaņojumiem – iegūtu lielu daļu “krievu” balsis, kas vīlušies SC, savukārt nacionāli noskaņotie balsotu par VL (+ nac. daļu V).
  – VZ + V apvienība iegūtu procentuāli lielāku reālo balsu skaitu pateicoties tām balsīm, kas atdotas par 5% nesasniegušām partijām – vēlēšanu likuma un balsu skaitīšanas specifika, tas kas iegūst lielāko skaitu, iegūst arī lielāku papildus balsu skaitu un pie 50% robežas pat viena balss ļoti svarīga!
  – VZ + V apvienība un VL (+ V nacionālisti) varētu iegūt 50-55 balsis

  4) Ja VZ un V startēs atsevišķi, tad VZ daļēji atņems balsis V … un abi kopā zaudēs ~ 2-4 deputātu vietas!!!

  Domāju, nākamās vēlēšanās, pie gudras rīcības, spēku sadalījums varētu būt:
  1) VZ+Vt = 33 – 37
  2) SC = 25 – 28 (atkarībā marginālajiem PCTVL u.c. darbības, vai SC kļūdām)
  3) ZZS = 17 – 19
  4) VL+Vn = 14 – 16

  Attiecīgi, koalīcija varētu būt VZ+Vt + VL+Vn = ~ 47-53, iespējams būtu jāpiedāvā SC “zināmi” sadarbības piedāvājumi, kas būtu balstīti uz Latvijas nacionālām un tiesiskām vērtībām … un kontrolēti censties veicināt SC par pārveidošanos par sociāldemokrātisku spēku, bet VZ+Vt piesaistīt arī līdzīgi domājošos no “krievu flanga” (man vismaz tiešā veidā netraucētu “nacionālie jautājumi”) Domāju tieši SC ir vislielākās izredzes pārveidoties, nevis izzust, kā lemts PLL/LC/TP un nedaudz vēlāk arī ZZS, lai gan arī ZZS daļai (zaļā partija) teorētiski ir sava vieta Latvijas politikā …

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  andris902 > raimondsb_mail_lv 22.06.2011. 19.09

  …viedis…atkārtošu vēlreiz…ir viena neprecizitāte…Vēlēšanu likuma 38.pants nosaka:
  …”Deputātu vietu sadalē nepiedalās tie viena nosaukuma kandidātu saraksti, kuri kopā pa visu Latviju saņēmuši mazāk par pieciem procentiem no nodoto balsu kopskaita, neatkarīgi no tā, vai šā nosaukuma kandidātu saraksti bija izvirzīti vienā vai vairākos vēlēšanu apgabalos.”

  …Lai sadalītu Saeimas deputātu vietas starp pārējiem vēlēšanu apgabalā pieteiktajiem kandidātu sarakstiem….skat. Vēlēšanu likuma 38.un 39.pantu:
  web.cvk.lv/pub/public…
  web.cvk.lv/pub/public…

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  anrijs > raimondsb_mail_lv 23.06.2011. 01.23

  —>>> zanE …viedis..

  Es par meitām tu par mātēm 😀

  Skaidrs, ka tie kas nedabū kopumā LV vairāk kā 5% ir ārpus spēlēs.

  Es rakstu par to kā TIEK SADALĪTAS DEPUTĀTU VIETAS !!!

  Un Vēlēšanu likuma matemātikā ir dažas nianses, par kurām minēju, acīmredzamākā, ka ja cilvēki nobalso par partiju, kas savāc 4.99% balsu, tad šīs balsis, faktiski tiek sadalītas starp tām kas pārvar 5% barjeru … taču svarīgi ir KĀ TIEK SADALĪTAS un “deputātu vietu dalīšanas aritmētika” ir tāda:
  1) pārdale – PCTVL 4.99% balsis deputāta proporctijas kontekstā tie “ieskaitītas” arī VL, lai gan tās būtu tuvāk SC …

  2) pārdales proporcija – ja par SC atdod savas balsis vienāds skaits cilvēku, kā to cilvēku, kas SUMMĀ atdotu par VL, Zatlera, V … un citām, kas potenciāli varētu veidot stabilu koalīciju bez SC. Diemžēl, vēlēšanu likuma “aritmētika” noteiks ka SC dabūs 51-54 deputātu “vietas” atkarībā no to vēlētāju balsīm, kas atdotas par visām zem 5% barjeras palikušajām partijām, kā arī no tā cik SC pretinieks saskaldīti startējis vēlēšanās (vēlēšanu sarakstos) !!!!

  Vienīgais veids kā to var izmantot savā labā ir rīkoties, kā SC, kas to jau sen ir sapratis! Tad situācijā, kad pārsvars var būt tikai 1-2 deputātu vietas, ir jārīkojas ļoti VIEDI…

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  andris902 > raimondsb_mail_lv 23.06.2011. 03.04

  …viedis…

  Vietu sadalījuma aprēķins

  Vietu skaits, ko Saeimā saņem 5 procentu barjeru pārvarējušie deputātu kandidātu saraksti, veidojas no šo partiju vai partiju apvienību iegūtā vietu kopskaita katrā no pieciem Saeimas vēlēšanu apgabaliem. Līdz ar to partiju vai partiju apvienību iegūtie mandāti nav tieši proporcionāli nodoto balsu kopskaitam valstī. Tie ir proporcionāli par partiju vai partiju apvienību nodotajam balsu kopskaitam katrā vēlēšanu apgabalā.

  Kārtība, kādā nosakāms partiju un partiju apvienību vēlēšanu apgabalos iegūtais vietu skaits, aprakstīta Saeimas vēlēšanu likuma 38.pantā, un deputātu vietu sadalījuma noteikšanai izmantotā metode pazīstama kā Senlaga (Saint-Lague) matemātiskā aprēķina metode.

  Saeimas vēlēšanās Latvijā ir pieci vēlēšanu apgabali. Lai aplūkotu to, kā saskaņā ar Saeimas vēlēšanu likumu matemātiski aprēķināts deputātu vietu skaits katrā vēlēšanu apgabalā, izvēlieties kādu no turpmākajām izvēlēm.

  http://www.cvk.lv/cvkserv/sa8/Vietas/vietas_riga.htm
  http://www.cvk.lv/cvkserv/sa8/Vietas/vietas.htm

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Ieva > raimondsb_mail_lv 23.06.2011. 14.49

  Veidim, man šķiet ka pa daudz balsis ieplāno ZZS.

  0
  0
  Atbildēt

  0

ieva_ava 22.06.2011. 11.23

Redz, te ir lielākā vēlēšanu sistēmas un vispār domāšanas par varas dalījumu šābrīža problēma – ja cilvēks kādu atbalsta, tad nevar atbalstīt vēl kādu citu. Teiksim, cilvēku, kas aktīvi iestāja pret SC varētu būt krietni vairāk nekā atbalstītāju, bet tā kā šo uzskatu cilvēki izdalās pa vairākām partijām, tad tas mums ir līderis.
Nevaru galvot par Latvijas faktu metodēm, bet man ir zināmas aizdomas, ka uzdotais jautājums nemēdz būt “Kuras partijas jūs atbalstāt?”.

+3
-1
Atbildēt

0

silvija_vitina 22.06.2011. 11.22

PCTVL Latvijai ir vajadzīgs kā gaiss un ūdens! Tad SC vairs nevarēs atļauties būt tik amorfs un izsmērēts. Nu ir jābūt kaut kādai partejiskai ideoloģijai. Tieši tāpat beidzot ir jāsaprot, ka zemnieki nu nekādi nevar būt vienā spārnā ar zaļajiem (ja runa ir par IDEOLOĢIJU, nevis naudas maisu). varbūt, ka vēlētājs jau sāk to saprast? Tāpēc vairs negrib redzēt mistiskus veidojumus, kurus nevar definēt ne kā labējus, ne kreisus, ne centriskus, ne radikālus? Atliek vien cerēt, ka V. beidzot sāks runāt par ideoloģiju, nevis tumšajiem spēkiem, kas traucē strādāt. Un izmēzīs no savām rindām “lietu bīdītājus”, kā arī beidzot sapratīs “kas es esmu?”

+9
-1
Atbildēt

0

putekliic 22.06.2011. 11.15

Nē, bet atkal būs interesanti! Skaidrs, ka SC noteikumus nediktēs pat ja uzvarēs, jo nu koalīcijas vairākumu ar ZZS viņi vairs nevarēs dabūt. Tāpēc nepiekrītu apgalvojumiem, ka SC būs ieguvējs no ārkārtas vēlēšanām. Valdības kodols būs V un Zatlera partija, kaut arī pat kopā ar VL 50% diemžēl nespīd. Un tad atkal būs izvēle: vai nu ZZS vai SC. Un tad ir jautājums uz kādiem nosacījumie tiek izvēlēti vieni vai otri?

+2
-2
Atbildēt

3

  dro > putekliic 22.06.2011. 11.31

  andrejs_gr. V + Zatlers + VL iegūt vairākumu ir tikpat reāli, cik nereāli. Vienotības spices un Zatlera mājieni par koalīciju ar SC atgrūž daudzus vēlētājus, kuri nebalsos arī par VL, tādēļ tie pie urnām nedosies. Tādēļ rodas jautājums, vai V vispār vēlas uzvarēt vēlēšanās, ja jau kampaņu atkal vadīs Jaunups.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > putekliic 22.06.2011. 11.42

  To, ka SC uz katra stūra kliedz, ka būs ieguvēji – kas cits viņiem atliek? Kā savādāk lai iestāsta sponsoriem un elektorātam, ka uzvara tepat jau ir. Šoreiz jau nu noteikti!:))
  Atceramies pagājušo vasaru – tie paši vārdi tai pašā salikumā.
  :))

  +9
  0
  Atbildēt

  0

  andris902 > putekliic 22.06.2011. 17.52

  …SC kliegšanai un aktivitātes kāpināšanai ir arī sava labā puse…ar spēlēšanu uz savu elektorātu, tie nokaitinās un aktivizēs arī pasīvos latviešu vēlētājus…Urbanoviča un Paidera kopdarbs jau ir nesis pirmos augļus, tūlīt iesaistīsies Osipovs ar Lindermanu parakstu vākšanā par krievu valodu un tas būs vēl viens “veiksmīgs” gājiens, kas pamodinās snaudošos…gandrīz vai jāpriecājas, ka Osiplindermans šo parakstu vākšanu atlika uz rudeni…:))

  +3
  0
  Atbildēt

  0

buchamona 22.06.2011. 10.57

Gandrīz vai jābalso par PCTVL :))) Ir ļoti svarīgi, lai viņi tiktu Saeimā, jo tad SC būs ” aste bluķī”. SC taču neuzdrīkstēsies publiski oponēt karstasinīgajiem latvijiešu tiesību aizstāvjiem :), SC to nevar atļauties, un šāds apstāklis varētu pielikt punktu meliem par SC lojalitāti atjaunotajai LR.

Jābeidz vienreiz runāt par to, ka SC ir reitingu līderis un tas dod viņiem privilēģiju bīdīt caur Saeimu ” savu politiku” Pretī šiem murgiem ir jāformulē nākošo vēlēšanu uzstādijumi – mērķis un politiskie spēki, kuri šo šo mērķi atbalsta. Ir jāizdara analīze par iepriekšējo 7 mēnešu balsojumiem Saeimā un rezultāts jāpārvērš uzskatāmā lozungā, kurš vienreiz apvienotu vēlētāju.
Tad jautājums par SC, kā par “uzspiesto,” nākošo sabiedroto atkritīs pats no sevis. Nedrīkst radīt situāciju LR Saeimā, kad krievu valoda deputātam kļūst par bezmaksas biļeti ceļā uz valdošo koalīciju, bet tieši to, ka šāda “brīvbiļete” ir “konstruktīva politika” šodien cenšas pierādīt Jaunups, Āboltiņa, CSP vadoņi uc Vienotības ” stāri”.
Vienotībai vēl ir iespēju vēlreiz kļūt par spēku, kurš var apvienot vēlētājus, kuri nobalsotu par pārmaiņām LR iekšpolitikā, taču, lai to izdarītu, ir jāsāk rīkoties, nevis laipojot, bet formulējot savu sakāmo primitīvi- vienkārši un saprotami.

+13
-1
Atbildēt

14

  dro > buchamona 22.06.2011. 11.00

  riņķī apkārt. Atliek cerēt, ka to, ko saprot ezis, beidzot sapratīs arī aprobežotākie latviešu vēlētāji.

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  Juris Millers > buchamona 22.06.2011. 11.33

  Varbūt, bet no otras puses ir risks, ka ar aktivizētu krievu balsotāju un panīkusiem latviešiem SC + PCTVL kopā savāc 50 balsis. Un ko tad stabulēsim?

  +1
  -9
  Atbildēt

  0

  buchamona > buchamona 22.06.2011. 11.44

  aigarius ++++Tas nav iespējams matemātikas dēļ. Ja jau runājam par latviešu un krievu vēlētājiem, tad latviešu ir vairāk 🙂

  Ir jāizbeidz šī politikas dalīšana pēc tautības – redz, cik pareizi es runāju :)))
  Ir vienreiz jānoformulē, kas tas ir par politisku spēku SC – vai nu naidīgas, totalitāras ideoloģijas nesējs Latvijā, jeb cīnītājs par uz Rietumu civilizācijas radītām vērtībām balstītas sabidrības veidošanu Latvijā.
  Jabeidz vienreiz tiražēt tās muļķības, ka SC ir krievvalodīgo partija. Katrā ziņā vadoņi viņiem ir latvieši un ēbreji 🙂 jeb pareizāk būtu – tā pat, kā kriminālā vidē nav svarīga tautība, tā tas pats ir arī pie komunistiem.

  +10
  0
  Atbildēt

  0

  raimonds_bossltd > buchamona 22.06.2011. 12.03

  to rinķī apkārt
  Izcelšanās nav būtiska: bijušais polis, latvietis vai žīds. Pie noteiktas degradācijas pakāpes īpatnis jau ir krievs. Lieliski piemēri, Ždanoka, Rubiks un Urbanovičs.

  +7
  -4
  Atbildēt

  0

  Maija > buchamona 22.06.2011. 12.06

  tavi spriedumi ir tik pat loģiski, kā maza bērna doma par to, ka zobu netīrīšana pirms gulētiešanas ir vislabākis veids kā sodīt vecākus par to, ka neļāva izēst visu konfekšu tūtu

  PCTVL ir pat ļoti OK, ja spēj savākt drusku zem 5% nelatviešu balsis, jo tas nozīmē, ka šie krievi netieši nobalsojuši par 5% pārvarējušajām partijām, VL tai skaitā. Tas kaut nedaudz kompensē kašķīgo latviešu izsvaidītās balsis visādiem politbiznesa projektiem – partijām viendienītēm

  +9
  -2
  Atbildēt

  0

  Laumiņa > buchamona 22.06.2011. 12.57

  Nevajag visus krievus identificēt ar SC. Vajag demokrātiskos, rietumnieciski domājošos uzrunāt no Vienotības jebšu Zatlera partijas puses, pat ne tikai kā vēlētājus, bet kā nākamos partijas biedrus, kā profesionāļus nākamajā valdībā. Vajag izmantot manuprāt šo pietiekami ievērojamo resursu kopīgam labumam. Tādā veidā stiprinās arī pašu Vienotību, jo noņemta būs tēma par SC vispār ar viņu slēptajiem šovinistiem.
  Vai esiet ievērojuši mazu niansi, ka SC krieviski un latviski skan nedaudz atšķirīgi? Saskaņa (saskanēt) -latviski un soglasije (soglasitsja-kaut kam piekrist)- krieviski…

  +9
  -1
  Atbildēt

  0

  mxblack > buchamona 22.06.2011. 13.02

  Vai tad Ždanoka ir krieviete? Īstie krievi dzīvo savā Krievijā, bet ne cenšas sagraut svešu valsti. Tas vairāk ir darbs Ebrejiem, jo tiem ilgi vispār nebija savas zemes un tagad tie jauc gaisu arī šeit. Tāda ir viņu daba.

  +6
  -6
  Atbildēt

  0

  Signija Aizpuriete > buchamona 22.06.2011. 13.17

  —–RiņķīApkārt
  Pareizs ‘funktieris’! SC vajag ņemt piemēru no īstena rietumnieka/rietumoīda Bertolda Flika, lai spētu civilizētās Rietumu metodes apgūt.

  +2
  -7
  Atbildēt

  0

  buchamona > buchamona 22.06.2011. 14.05

  Censties atbildēt Tev? Rakstīt visiem zināmas lietas? Domāju, ka nav vērts…:)

  +6
  0
  Atbildēt

  0

  raimonds_bossltd > buchamona 22.06.2011. 14.26

  to edge_indran —–
  Ja nezinātu, ka Fliks ir no Vācijas, tad ņemot vērā viņa biznesa manieres un sabiedrotos, būtu jādomā, ka Maskava mums to lopu iešķiebusi.

  +13
  0
  Atbildēt

  0

  marčiks > buchamona 22.06.2011. 14.44

  @ombros Manuprāt, Fliks ir no tās pašas “vāciešu” pasugas, no kuras Putina draugs Šrēders, tikai ar 0.0001% no Šrēdera ietekmes. Vācijā viņš nevienu īpaši neinteresē. Speciāli pameklēju, ko vācu mediji par Fliku ziņo pēdējā laikā, un vienīgais nopietnais resurss, ko atradu, bija Handelsblatt ziņa – ar vienu lasītāja komentāru un to pašu Flikam negatīvu.

  Vāciešiem Flika liktenis varētu rūpēt tikai tādā ziņā, ka šie gribētu, lai Bertolds atsēž savu “sroku” Latvijas ķurķī un nav jāuztur par Vācijas nodokļu maksātāju naudu.

  +12
  0
  Atbildēt

  0

  raimonds_bossltd > buchamona 22.06.2011. 14.58

  to Alejandro
  Fliks varētu būt štazi virsnieka vai informatora dēls.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  kdaljajev > buchamona 23.06.2011. 06.10

  Fliks izgājis labu skolu,Nagļa uzraudzībā.Šejienes biznesa manieres ir apguvis,varbūt tiešām dzīslās rit KGB darboņa asinis.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  raimonds_bossltd > buchamona 24.06.2011. 19.37

  to opis
  Ždanoka – krieviete visīstākā, ļauna un agresīva maita. Pirms 1000 gadiem tādu krievu vispār nebija. Tie uzradās russiem ieņemot vēlēkās Moskaļijas teritoriju un varmācīgi pievēršot Bizantijas sātaniskai ideoloģijai pakļauto zemju paverdzinātos iedzīvotājus.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Ligiña Doniña 22.06.2011. 10.50

PREZIDENTA PARTIJU – VIENNOZĪMĪGI !! Tas brīdis ir klāt, ka vajag pārliet asinis latviešu saimas daļai. Šī būs izšķiroša cīņa.
Bet krieviem -krievija un back to USSR, kā vienmēr …

+9
-2
Atbildēt

0

ievuliitis 22.06.2011. 10.48

Neticami, bet fakts – tauta kļūst pieaugusi.

+8
-2
Atbildēt

1

  lindamarisfam > ievuliitis 22.06.2011. 15.52

  Tautas infantilitāte ir ievirzījusies citā gultnē. Varbūt arī, ka pozitīvākā.

  +3
  -8
  Atbildēt

  0

mxblack 22.06.2011. 10.43

Tā tiešām ir maza, bet laba zīme ka cilvēki sāk interesēties par politiku, par notiekošo šajā valstī. Šajā ziņā ļoti iespējams arī labu grūdiena deva tie oligarhu kapu svētki. Ar šova palīdzību iespējams tika iekustināta kādas sabiedrības daļas domāšana vajadzīgajā virzienā. Bet vissvarīgākās manuprāt ir V.Zatlera aktivitātes šajā jomā. Un tas rada nelielu cerību uz veselā saprāta uzvaru. Nu nevar tikai prasīt “dodiet”, kā to dara SC un ZZS, nepasakot kur ņemt to ko dot. Viņus tikai interesē sociālās jomas, bet ne valsts kopumā. Agešins un Brigmanis to ir skaidri pateikuši. Tā viņi iekaro pensionāru elektorāta balsis. Vai tad visi pensionāri ir galīgi dumji? Bet pāri visam stāv Urbanoviča sacerējums un Caunes varoņdarbi. Te pat nav ko piebilst.

+10
-1
Atbildēt

1

  lindamarisfam > mxblack 22.06.2011. 15.49

  “Tā tiešām ir maza, bet laba zīme ka cilvēki sāk interesēties par politiku, par notiekošo šajā valstī.”

  Nē, tā ir zīme, ka cilvēkiem nepatīk Saeima, bet Zatlers tai iespēra.

  Zinu cilvēkus, kuriem pagāšgad izvēle bija starp Vienotību un ZZS. Zinu, kas balsoja par Ventspils bruģi. (Apbrīnojami, kādu efektu uz cilvēku psīhi spēj atstāt ielu klājums.)
  Nekādas loģikas nebija ne tajos lēmumos, ne arī šobrīd balsot par Zatleru. Bet īstermiņā viņa akrobātiskie triki varētu arī nest labumu, kā uz to norāda Džeris. Un šīs aptaujas to pierāda. (Man gan tas nav saprotams.)

  +1
  -10
  Atbildēt

  0

itommy_ 22.06.2011. 10.42

Nāks Zatlers ar savu partiju, un visus reitingus tūliņ izstumdīs. Pie nosacījuma, ja uzsvaru liks nevis uz zilajā ekrānā bieži redzētiem ģīmjiem, bet gan trim lietperatēju grupām – makroekonomika, ekonomiskā attīstība un valsts pārvaldes reforma caur sistēmisku satīklošanu (tā, lai visas neslepenās transakcijas ir publiski novērojamas). Zatlers ir teicis, ka orientēsies uz rīcības cilvēkiem. Lai nu tā būtu, jo rīcība patiešām būs vajadzīga – tai skaitā, ejot uz sākumā it kā nepopulāriem pasākumiem. Lielākā problēma šai sakarā ir LB lauciņš. Tur būtu šis tas jāpamaina.

Kamēr neaktivizēsies iespēja elastīgāk rīkoties ar latu, visi centieni uzlabot ekonomiku būs apšaubāmi. Tie, kuri aizstāv mākslīgi uzturētu nemainīgu un piebarojamu latu, tad lai uzzīmē savu vīziju par to, ko eksportēsim. Skaidrs, ka vienkāršie produkti un pakalpojumi neies cauri, jo būs dārgi. Atliek ekskluzīvas lietas un produkcija ar lielu pievienoto vērtību – tā, lai izķer vienalga, cik tas maksā. Bet paši zinām, ka šobrīd ar zinātni un tehniku ir problēmas, visus 20 gadus valdījis “blondīņu ar garām kājām, produktīvā vecumā, ar diviem diplomiem un ar nevainojamu reputāciju un piederību pareizajai partijai” kults. Jā, Vienotība pirms gada solīja pārstrukturēt ES fondus, un šāds solījums pie pareizas realizācijas būtu pareizs solis. Diemžēl realizācija nesekoja, bardaks ar fondiem turpinās, nemaz nerunājot par kādu vienotu un uz attīstību vērstu ideju. Bet tad arī ir spēkā LB Ilmāra uzstādījums par to, ka pirtsslotas ražot nav vērts, bet ir jāizdomā sava Nokia. Diemžēl pie šobrīd valsts sektorā valdošajām politizētajām tradīcijām nekādu Nokiju izgudrot neizdosies, jo grupējumi viens otru nemitīgi apkaros, bet ja vienosies – tad tikai to baroni un ar mērķi pēc iespējas ātrāk izzagt aktīvus un pasīvus. Līdz ar to cietā lata ideja neizskatās, ka varētu būt sekmīga un nest augļus. Atliek vēlreiz palūkoties Ošleja virzienā, un neieciklēties uz lata devalvāciju, bet gan papūlēties caurlūkot tos nakamos soļus (attīstības banka, eksporta ražošana, kredītņēmēju aizsardzība u.t.t.), ko šis plāns paģēr. Tas laiks, kad vēlēšanās varēja izbraukt cauri ar skaļiem saukļiem, košām krāsām un saķemmētām frizūrām, bet bez idejām, šķiet, nu būs prom.

+5
-8
Atbildēt

1

  marčiks > itommy_ 22.06.2011. 10.52

  Ja jau gribam spārdīt “cieto” latu, tad laikam arī no projekta “Eiro 2014” jāatsakās, diezin vai Zatlers/Zīle/Dombrovskis būs gatavi mainīt savu līdzšinējo nostāju.

  Ekonomiskiem jautājumiem, protams, jāpievērš un tiks pievērsta uzmanība, taču tie šajās vēlēšanās, manuprāt, būs otrajā plānā – atšķirībā no Kalvīša “treknajiem gadiem” un “Dombrovskim jāturpina strādāt” iepriekšējās divās vēlēšanās. Zatlers 28.maijā pārsvieda uzsvaru uz oligarhiem un tiesiskumu, būs kaut kas līdzīgs 2002.g. vēlēšanām.

  +7
  0
  Atbildēt

  0

kkristaps 22.06.2011. 10.39

Paklausoties informāciju par mazā pundurpērtiķēna izākstīšanos, man tā vien niez nagi publicēt draudzīgu aicinājumu Latvijas pašnāvniekiem: “Neaizej viens!”.

+11
-1
Atbildēt

0

Kinskis 22.06.2011. 10.34

Zatlers ir kārtīgi iespēris pa lapseņu pūzni, kuru iznīdēšana līdz galam prasa gudru un saskaņotu rīcību. Pretējā gadījumā satramdītās lapsenes visus sakodīs. Viena nikna lapsene medijos jau trako.

+25
0
Atbildēt

1

  Valdis Liepiņš > Kinskis 27.06.2011. 10.38

  😀 Jā, es arī to lapseni pamanīju. 😀 Tajā pašā LNT. 😀

  0
  0
  Atbildēt

  0

kristaps_drone 22.06.2011. 10.34

Nav jābrīnās par SC stabili augsto reitingu – tas diezgan precīzi atspoguļo okupantu, migrantu un viņu pēcteču īpatsvaru vēlētāju vidū, stulbi un/vai nelietīgi latviešu vēlētāji tur nekādu lielo pienesumu nerada. Zinot tautas hronisko stulbumu, nav jābrīnās par joprojām diezgan lielo ZZS atbalstītāju pulku. Bet tas mazais šleseristu un šķēlistu atbalstītāju procents tagad laikam parāda tīro šlesera šofera dēlu un šķēles kretīnu daudzumu Latvijā.

+12
-1
Atbildēt

1

  Maija > kristaps_drone 22.06.2011. 11.59

  tīro šofera dēlu un lielāko kretīnu daudzums samazinās, jo daļa no tiem pārtop par principiāli neuzpērkamiem studentu līderiem un citiem zaļi domājošiem zemniekdēliem-komjauniešiem.

  Bet komjaunatnes – komunistu nākamās maiņas audzināšanā Brigmani, Lembergs un citi ZZS izbijušie PSKP nomenkraturščiki ir pudiem sāls apēduši

  +10
  -1
  Atbildēt

  0

Janis 22.06.2011. 10.30

Šis ir viens iemesls kāpēc Zatleram vajag savu partiju – viņš jau ir ievērojami ietekmējis vēlētājus un viņa partija varētu mierīgi visādos veidos “nolikt” ZZS, ko V šobrīd nevar atļauties, būdama koalīcijā.

Ir jāpanāk lai Z+V+N > SC+ZZS+… un tad jau būs redzama gaisma tuneļa galā. 🙂

+13
-2
Atbildēt

0

raimonds_bossltd 22.06.2011. 10.30

Ja Lielbritānijas “sorosistiem” izdotos nobēdzināt patiesības cīnītāju un latviešu tēvu Lembergu savos kazemātos, ZZS, popularitāte varētu vēl nokristies.

+23
-1
Atbildēt

2

  Maija > raimonds_bossltd 22.06.2011. 11.56

  UK kā zināms ir Sorosa viskaismīgākie atbalstītāji 😀
  šie Lembi kazemātā neliks! kāda jēga, jo tad būs no valts kases jāmaksā angļu doktoriem par šamējā veselības labošanu (kakla balsti utt.) un ēst jādod

  Angļi vienkārši viņam konfiscēs visu, ko vien atradīs un tad pašu palaidīs atpakaļ uz dzimteni pliku un nabagu kā PSKP nomenklaturščiku perestroikas beigās.

  Lembis varēs teikt, ka veicis pilnu apli, un atkal varēs sludināt komunistiskās idejas

  +11
  -1
  Atbildēt

  0

  kdaljajev > raimonds_bossltd 23.06.2011. 05.55

  Tomēr izskatās ka pat Lemberga krustā sišana nepalīdzēs ZZS atgūt vēlētāju uzticību.Visu laiku kūrēja zemkopības ministriju.Rezultātā aizaugušie lauki,izšeptētā ES nauda.Nemaz nerunājot par ierindas biedru varoņdarbiem,tādiem kā Caunroze.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

andris902 22.06.2011. 10.21

…beidzot cilvēki sākuši domāt!…vienīgi – jāvēlas, lai domas skaidrība nepazustu līdz rudenim…

+13
-1
Atbildēt

1

  Maija > andris902 22.06.2011. 11.51

  cilvēki nekad nesāks domāt 🙂
  viņi tikai domā, ka sāk domāt, bet patiesībā dara tikai to, ko pieraduši darīt, jo neko citu neprot un baidās prast

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

LAURIS 22.06.2011. 10.18

PLL samazinājies, jo Stendža nestradā, tik kasa pautus un garo snīpi. Vajag močīt bauriem smadzenēs vēl CIETI CIETI vairāk, tad būs viss bumbās

+10
-3
Atbildēt

4

  kristaps_drone > LAURIS 22.06.2011. 10.35

  Stendža gaida, kad šlesers atdos parādus par iepriekšējām vēlēšanām.

  +15
  -1
  Atbildēt

  0

  Ligiña Doniña > LAURIS 22.06.2011. 10.44

  nav no kā atdot…

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > LAURIS 22.06.2011. 11.00

  Tipiņam pilnīga taisnība. Cipars, šķiet, bija 60 tūkstoši.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

  piziks > LAURIS 25.06.2011. 21.06

  Betij, vai Vienotības vēl neatdotās summas, gadījumā, nav gandrīz 3x lielākas, — ja pieņem, ka V, kaut “savējo un nepārspējami godīgo” Ls 178 000 ir salīdzināmi ar Ls 60 000 negodīgo un apkarojamo… 🙂

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

mary75 22.06.2011. 10.18

Principā, pēc ZZS, PLL, un SC daudziem kopīgiem valstij kaitīgiem balsojumiem, Bērziņa ar 8% reitingu, pēc Lemberga histērijas, kas vēl arvien turpinās, nav nekāds brīnums, ja daļai ZZS elektorāta, kurai vēl saglabājies veselais saprāts, sāk atvērties acis, tas priecē.
Tāpēc jau nepieciešama jauna( Zatlera) partija, kas tos piesaistītu.
VL ar savu referendumu savus mērķus panākusi – savu popularitāti pacēlusi, saprotams, reizē ar PCTVL popularitāti, bet, citi ieroči, kā sabiedrības radikalizācija, šai partijai nav, un tos šī partija arī izmanto, uz “latvieti, nepadododies” grābekļa daļa vēlētāju, kaut samērā neliela, var kāpt līdz bezgalībai.
Bet, kā, šinī kontekstā, kungi vērtē V rīcību – priekšvēlēšanu kampaņu V vadīšot atkal Jaunups?
Kā muļķibu, vai kā klīnisku mazohismu?

+15
-10
Atbildēt

26

  marčiks > mary75 22.06.2011. 10.33

  VL/PCTVL/SC stāsts ir diezgan interesants – arī no tāda viedokļa, ka PCTVL aktivitātes ir likušas “krievvalodīgo tiesību aizstāvības” jautājumos sasparoties SC. Sk. pēdējo dienu ziņu virsrakstus:

  21.06. “Saskaņas centrs” rosina būtiski mīkstināt sankcijas par valsts valodas nepietiekamām zināšanām
  17.06. SC rosina automātiski piešķirt pilsonību nepilsoņu bērniem
  16.06. “Saskaņas centrs”: Valsts augstskolām jādod tiesības mācīt krievu valodā

  SC tiešām ir izvēles priekšā – vai nu palikt pūkainiem un zaudēt elektorātu PCTVL, vai arī nedaudz “radikalizēties” un zaudēt nelielo daļu latviešu vēlētāju. Es gan jebkurā gadījumā domāju, ka taisnība A.Ozoliņam un ka SC savus “griestus” sasniedza pagājušajās vēlēšanās, vairāk par 30 vietām viņi nedabūs, vienīgi varētu būt, ka ar to pietiks, lai būtu uzvarētāji.

  +14
  -3
  Atbildēt

  0

  mary75 > mary75 22.06.2011. 10.40

  Ja Z izdodas nodibināt savu partiju ar sakarīgiem cilvēkiem, kuri varētu piesaistīt arī daļu krievvalodīgo, ZZS un SC nekas, visdrīzāk, nespīdēs, diezin vai tie kopā savāks virs 50%, un tad jau valdības koalīcija skaidra.
  Ja Zatlers savu partiju nedibina – tad gan pilnīgi iespējams, ka pie teikšanas būs SC un ZZS.
  Principā, atkal viss atkarīgs no Zatlera, redz, kā viss ir iegriezies, pāris mēnešu atpakaļ neviens tādu scenāriju nevarēja paredzēt.

  +13
  -4
  Atbildēt

  0

  ﮎandijs Be1t1kﮎ > mary75 22.06.2011. 10.41

  dzeris…Bet, kā, šinī kontekstā, kungi vērtē V rīcību – priekšvēlēšanu kampaņu V vadīšot atkal Jaunups?
  Kā muļķibu, vai kā klīnisku mazohismu?
  _______________________
  Tikai to, ka V spice joprojām neko nav gribējusi saprast – kaut savienībā ar pašu nelabo, bet palikt iesildītajos krēslos.

  +10
  -4
  Atbildēt

  0

  marčiks > mary75 22.06.2011. 10.44

  @dzeris

  Piekrītu. Vairākuma koalīcija ar VL kā vienu no partneriem mani gan diez kā neiepriecina, bet atzīstu, ka tas būtu labākais reāli iespējamais variants.

  +15
  -3
  Atbildēt

  0

  mary75 > mary75 22.06.2011. 10.46

  pirozkovs – Tur jau tas joks, ka,ja Jaunups vadīs priekšvēlēšanu kampaņu, viņu izredzes palikt savos krēslos samazinās, es brīnos, kā viņi to nesaprot, pietiek atcerēties, cik tizla bija iepriekšējā V kampaņa, ko vadīja Jaunups ar savu draudzeni – Leiškalna meitu, cik atceros.

  +14
  0
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > mary75 22.06.2011. 10.59

  Dzeri, man pēc iepriekšējo vēlēšanu rezultātiem radās šaubas par to, vai visu nosaka vēlēšanu kampaņa? Vai varbūt tas ir ļoti smalks aprēķins – tizla nemākulīga kampaņa?

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

  dro > mary75 22.06.2011. 11.13

  betijacelmale. Vai tāds pats mērķis nav V līderu vāvuļošanai MM?

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  mary75 > mary75 22.06.2011. 11.32

  Visu jau nenosaka, bet, šo to jau nosaka.
  V, iespējams, mazāk, jo tai ir liela daļa elektorāta, kura nevar nekur aiziet tikai tāpēc, ka vairs jau galīgi nav vispār par ko balsot, šī ir vienīgā nosacīti liberāla un prorietumnieciska partija.
  Bet, svārstīgā elektorāta piesaistīšanā PR kamp. gan ir nozīme.

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > mary75 22.06.2011. 11.36

  lno, trūkst vārdu. Tas tikai nozīmē, cik tuvredzīgi un analizēt nespējīgi ir daži līderi. Vai tiešām TF, LC, TP uzskatāms piemērs neliek aizdomāties, ka panākumi vienās vēlēšanās vēl negarantē tādus pašus nākamajās.

  +6
  0
  Atbildēt

  0

  Maija > mary75 22.06.2011. 11.47

  ak Dzeri, Dzeri! Tu esi nelabojams – sapņotājs, romantiķis un drusciņ infantīls!
  Nu kādu jaunu partiju Zatlers var nodibināt? No kā tā rekrutēsies? Es drusku to virtuvi zinu. Katreiz kad dibinās jauna partija, saskrien bari ar “mūžīgajiem disidentiem”. Viņi prot teikt kaismīgas taču pilnīgi bezjēdzīgas runas, piedalīties jaunu partiju dibināšanā ir viņu aicinājums 🙂
  Ja runājam atklāti, tad Zatlera partijai nav nekāda politiska pamata, jo ideoloģiskā bāze 1:1 sakrīt ar Jaunā laika pretkorupcijas cīņu, savukārt atbalstītāji arī faktiski tie paši vien ir.
  Nu ja kādam ļoti riebj intrigante Solvita un kompleksu māktais Ģirtvaldis, tad var jau censties izjust baudu no Lilitas spēlītēm un vēl vārdā nenosauktu censoņu darbībām.
  Vienīgais lōģiskais ceļš būtu Zatleram ar savu domubiedru grupu iekļauties V līdzīgi kā to izdarīja Elertes grupa, tādējādi cenšoties mazināt visādu solvitu, ģirtvalžu un citu skaistuļu ietekmi.

  +16
  -8
  Atbildēt

  0

  mary75 > mary75 22.06.2011. 12.01

  Mums te nav Vācija vai Zviedrija, kur der tāda teorētiski pareiza spriedelēšana, sāc, labāk, pats domāt reāli.
  Mums balso par personībām, ideoloģijai ir nozīme, bet, ne galvenā.
  Zatlers ir populārs, un viņa uzdevums – kā lokomotīvei ievilkt Saeimā pēc iespējas lielu daudzumu cilvēku, kas var veidot koalīciju ar V, un , ja vajag, ar VL, tālākais būs OK.

  +13
  -2
  Atbildēt

  0

  Gunārs Nažinskis > mary75 22.06.2011. 12.04

  Nu tiešām Latvijā nav nepieciešama jauna partija – lai jau Zatlers pieslejas kādai no esošajām tādējādi ielejot jaunu dzīvību un iespējams arī cilvēkus.

  Neticu, ka tik īsā laikā var izveidot jaunu partiju kurā nebūtu “melno pēteru”.

  Bez tam, ja tādu izveidos – tās vēl vairāk sadrumstalos Latvijas valsts virzienā orientētās partijas un valdību, kārtējo reizi varēs izveidot no koalīcijas ar vairākām partijām, kurās atkal būs tā saucamās veto iespējas.

  Vajag tomēr vienoties par solidarizāšanos ap vienu partiju vai politisko spēku. Latvijai beidzot ir vajadzīga uz attīstību orientēta stabila valdība un prognozējama saeima.

  +7
  -3
  Atbildēt

  0

  mary75 > mary75 22.06.2011. 12.15

  Zatlera pievienošanās “kādai partijai” ( kādai, ja ne V?), tās reitingu daudz nepacels.
  Un tā galīgi nav, ka, jo mazāk partiju, jo labāk.
  Daudzi vienkārši vīlušies visās partijās, un gaida jaunu politisko spēku.
  “Solidarizēšanās ap vienu partiju”, kā tu saki, mums jau bija – PSRS un komunistiskā partija.

  +9
  -6
  Atbildēt

  0

  dro > mary75 22.06.2011. 13.35

  Gandrīz jāpiekrīt:)

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  mary75 > mary75 22.06.2011. 14.56

  Un te ir arī zināms apstiprinājums tam, ko es teicu, un labs Ozoliņa komentārs, ja kāds nav lasījis -http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/382350-ugunskuri_un_maldugunis.
  Saprotams, tā balsošana ir specifiskas auditorijas starpā, bet, tomēr.
  No otras puses – tas pierāda arī šīs auditorijas zināmu politisko infantilitāti- gatavi balsot, nezin par ko, par to, kas dabā vēl pat neeksistē, vai sevi apliecina tikai verbāli, kaut arī, V ir reāli daudz paveikusi un ir, vismaz, zināms spēks, tā vairākumu latviešu auditorijas neapmierina, 40% Zatlera partijai, 28% VL, 10% V, kad es skatījos.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Māris Engers > mary75 22.06.2011. 17.14

  “Bet, kā, šinī kontekstā, kungi vērtē V rīcību – priekšvēlēšanu kampaņu V vadīšot atkal Jaunups?
  Kā muļķibu, vai kā klīnisku mazohismu?”

  imo, viņi iziet uz tādu šarmanti neveiklu tēlu. sak, mums jau tās kampaņas nesanāk, mēs jau vairāk tādi darītāji…

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  andris902 > mary75 22.06.2011. 17.34

  …Dzeri….”Zatlers ir populārs, un viņa uzdevums – kā lokomotīvei ievilkt Saeimā pēc iespējas lielu daudzumu cilvēku…”

  …aplam!…pavisam aplam!….ko mums šajā Saeimā ir devuši 60% jaunu seju, jaunu prātu?…nevar strēbt karstu!…un jāpiekrīt Zatlera teiktajam – jaunas partijas radīšana nav pašmērķis…dzīve neapstāsies pēc ārkārtas vēlēšanām un nākošā diena neatnāks ar laimes sajūtu visai valstij…šobrīd uz ātro sastiķēt jaunu partiju tik tāpēc, lai būtu jaunas sejas – tā ir iespēju izkaisīšana vējā…no tā var vairāk zaudēt, kā iegūt…pēc ārkārtas vēlēšanām, lai Zatlers prātīgi un pamazām veido savu partiju, lai piesaista konkrētus cilvēkus, lai izstrādā programmu un nosacījumus…šoreiz steiga neder…
  …vilšanās sajūta var sanākt pārāk rūgta…un der atcerēties arī Vēlēšanu likumu un visu,kas ar to ir saistīts…

  +7
  -7
  Atbildēt

  0

  mary75 > mary75 22.06.2011. 18.27

  zanE – vai tik tu nelobē V, ja tev tik ļoti nepatīk ideja par to jauno partiju, kas, dabiski, visvairāk balsis atņemtu taisni V, bet, tev nešķiet,ka labāk lai tās aiziet Zatlerim, nekā kādam citam, vai pazūd vispār?
  Kamēr izstrādāsim programmu, meklēsim ideālus cilvēkus, nosacījumus, izstrādāsim gudras stratēģijas, veidosim darba grupas, tā lēnām, nesteidzoties, ar perspektīvu ko reāli panākt pēc gadiem 10, tikmēr ZZS un SC dabūs 51 balsi, un 4 gadus Latvija būs Lemberga protektorāts?
  Nevajag tik daudz gudrot, kad pastāv acīmredzamas lietas.
  Uzdevums ir – lai V, VL, un iespējamā Zatlera partija iegūtu 51 vietu Saeimā, un tam arī jāveltī visi spēki, jo bez Z partijas 51 vieta, visdrīzāk, būs SC + PLL.
  Varbūt, beidzot jāsāk strādāt konkrētam mērķim, nevis teorētiski spriest, kas un kā, un kā teorijā būtu pareizi?
  Nu, ja Zatleris to izdarīt nespēj, tad būsim palaiduši garām vēl vienu iespēju, nav jau pirmā reize, varēsim atkal sēdēt pie datora un vaimanāt, cik viss slikti, tad ir liela varbūtība, ka būs taisni tā.
  Ja “pašmērķis”” ir tikai gaisa tricināšana un rezonēšana par abstraktām tēmām, tad to varam darīt bezgalīgi ilgi.

  +8
  -1
  Atbildēt

  0

  andris902 > mary75 22.06.2011. 19.00

  …Dzeri…birkas Tu piesien ar striķīti vai līmē ar skoču?…:))

  …nedomāju, ka Tu esi viens no tiem, kuriem Leiputriju padod tūlīt un tagad, bet izskatās, ka dzīvo ar domu tikai par šodienu….izlasi Vēlēšanu likumu, nepatīk malt vienu un to pašu, taču priekš Tevis atkārtošu vēlreiz – kā Tu iedomājies Zatlera partiju ar jaunām sejām, kura būs spējīga pārklāt 5-us vēlēšanu apgabalus visā Latvijā?…ar pārbēdzējiem, vai jauniem un nezināmiem uzvārdiem?…ar jaunām sejām, kuru pienesumu šajā Saeimā jau esam baudījuši, diemžēl, vairs velētāju neuzpirksi…protams, saļepināt no kaut kā – ir iespējams, bet pēc mēneša spļausim vēl trakāk kā pagājušā rudenī un būsim izlējuši ūdeni ar visu bērnu….
  …vienam vēlēšanu apgabalam ar Zatleru, kā lokomotīvi, var garantēt panākumus, bet kas notiks ar pārējiem?…te neder kājas pieciršana – dodiet, es gribu!…pagaidīsim 8.jūliju, tad arī “lauzīsim šķēpus”!…:))

  +6
  -6
  Atbildēt

  0

  mary75 > mary75 22.06.2011. 20.51

  Principā, manuprāt, visu var izdarīt, ja tikai Zatlers būs darītājs, un, ja viņam būs attiecīga komanda.
  Dabiski, tad ir jādara, nevis jāmeklē iemesli un iegansti, kāpēc nav nozīmes pat sākt kaut ko darīt.
  Ar tādu attieksmi izdarīt nevar nekad un neko.

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  andris902 > mary75 22.06.2011. 21.09

  …Dzeri…netiek apspriests jautājums par nekā nedarīšanu….lai veido apvienību, kustību, vienalga kā to nosaukt, lai rada komandu un sadarbojas ar tiem, ar kuriem redz kopēju nākotni Latvijai, principus un motivāciju…

  …esam situācijā, kad visu nosaka laiks – Vēlēšanu likuma 9.pants:

  (4) Ja Saeimas vēlēšanas notiek Satversmes 48.pantā paredzētajā gadījumā, kandidātu sarakstus var iesniegt, sākot ar piecdesmito dienu pirms vēlēšanu dienas, un pēdējā kandidātu sarakstu iesniegšanas diena ir trīsdesmitā diena pirms vēlēšanu dienas….

  …tātad kandidātu saraksti jāiesniedz laikā no ~ 29.jūlija līdz 18.augustam…bet līdz tam laikam jāpaspēj izveidot partija, tā jāreģistrē…var jau visu darīt uz urrā!…bet…vai iegūtais rezultāts būs labākais?…

  +6
  -4
  Atbildēt

  0

  mary75 > mary75 23.06.2011. 05.07

  Varbūt, rezultāts nebūs pilnīgi optimāls, bet, labāk jebkāds rezultāts, nekā nekāds rezultāts, manuprāt, to visu var paveikt šinīs termiņos, kamēr atbalsts Zatlerim ir tik liels ( pēc aptaujas TVNET – ap 40%).
  Tur tālāk komentāros Skumjais Bruninieks jaunas partijas nepieciešamību pamato daudz sīkāk, es neatkārtošos.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  andris902 > mary75 24.06.2011. 11.54

  …vai Tev fakts, ka Zatleru atbalsta 80% vēlētāju, bet partijas izveidi 40%….neliek aizdomāties?….

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  Andris > mary75 24.06.2011. 16.29

  Bet partijas neizveidi tikai 20%.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  andris902 > mary75 24.06.2011. 16.59

  …agrunte…arī taisnība!…tikai, cik tajos 20% ir arī tādi, kas vispār neatbalsta Zatlera iesaistīšanos politikā?…
  …mūsu tauta ir viegli iespaidojama, redz, lno jau atradis kompromat.lv…un cik vēl tādu neparādīsies līdz vēlēšanām?…jautājumu būs daudz, bet vai uz visiem varēsim saņemt arī atbildes?…un svārstīgo mums ir vesels bars…

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  dro > mary75 24.06.2011. 17.16

  Jā, Zanīt, es aicinu cilvēkus domāt, nevis fanātiski ticēt “gaišajiem” spēkiem un vienkāršus mirstīgos neiecelt Dievu kārtā. Nav jau liela atšķirība starp Lemberga u.c. partiju elektorātu – galvenais “ticēt un nesvārstīties”:)

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

marčiks 22.06.2011. 10.17

Yippee – TP un LPP/LC reitingi beidzot ir noslīdējuši zem Pēdējās partijas reitinga! 🙂

+13
-1
Atbildēt

0

dro 22.06.2011. 10.14

Nu kur tad ir SC uzvaras gājiens, kur pareģotā Vienotības sagrāve? Ja elektorāts pa Jāņiem nenodzers prātu, viss būs OK – V + Zatlers + VL ir visas iespējas sastādīt stabilu valdību, vajag tikai uzlikt iemauktus aptrakušajiem V līderiem:)

+43
-3
Atbildēt

11

  ievuliitis > dro 22.06.2011. 10.51

  “Ja elektorāts pa Jāņiem nenodzers prātu…”
  Ar to tu domā Ēķa tautas degradēšanas pasākumu Sinevillā vai, tā saucamos, Līgo svētkus Daugavmalā?
  :))

  +10
  -2
  Atbildēt

  0

  dro > dro 22.06.2011. 11.06

  betijacelmale. Visus, bet pārējie jau nobāl Daugavmalas priekšā. Diez vai iluzionisti un dunču rijēji arī būs? Rīga jau “saposta” svētkiem, īpaši iepriecina margarietiņu butaforijas kanāla krastos. Nākot no izrādes krievu drāmā dzirdēju: Kakoi idjiot eto pridumal:))

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > dro 22.06.2011. 11.11

  Es jau pirms nedēļas nošausminājos par šo bezgaumību. Trijkāju ugunsvietas Bastejkalnā, kas funkcionāli ir saprotamas, bet “izdaiļotas” ar tām “puķēm” uzreiz atsauc atmiņā trejkājus ar mākslīgiem ziedu vaiņagiem pie Kremļa sienas un Nezināma kareivja kapa. Tā nav mūsu skaistuma izjūta un mentalitāte, ko, kā normu, mums uzspiež Rīgas dome.

  +14
  -1
  Atbildēt

  0

  marčiks > dro 22.06.2011. 11.13

  Pasākumam Daugavmalā pagājšgad nebija ne vainas, biju aizgājis paskatīties. Nekā nelatviska tur nebija. Par šo Ušakovam pienākas aplausi.

  +10
  -8
  Atbildēt

  0

  dro > dro 22.06.2011. 11.18

  Alejandro. Nekā nelatviska tur nebija. Par šo Ušakovam pienākas aplausi.
  __________________________
  Ziņģes Jāņos jau nu gan nav nekāda latviska tradīcija. Nekā pozitīva neredzu arī svinēšanas vietas maiņai no Brīvdabas muzeja uz Daugavmalas bruģa.

  +8
  -3
  Atbildēt

  0

  cheszz > dro 22.06.2011. 13.40

  Nekas nav mainīts- pasākumi notiek abās vietās, arī Brīvdabas muzejā.

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > dro 22.06.2011. 13.57

  > tonijs.
  Vai tad? Esmu dzirdējusi dažus stāstām, ka pagājušajā gadā Rīgā pirmo reizi ir Līgo svētki bijuši.
  :))
  Un tas vēl nav viss – arī 18.novembri Rīga tikai SC un šleseristiem, nonākot pie varas, ir sākusi svinēt.
  :))

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  andris902 > dro 22.06.2011. 16.34

  …lno…tiešām nespēj saskatīt?….cik vari atļauties uzsaukt ieejas biļetes mazturīgajiem Brīvdabas muzejā?…nevajag jau daudz – pāris ģimenēm!…kā tad palika ar manu piedāvājumu?…ņemsi mazturīgo ģimeni līdzi uz laukiem, lai iepazīstinātu ar pareizo latviešu Līgo un Jāņu svinēšanu?….:))

  +6
  -3
  Atbildēt

  0

  dro > dro 22.06.2011. 16.58

  zanE. Ich bin tupoi! Priecīgu līgošanu!:)

  +6
  0
  Atbildēt

  0

  andris902 > dro 22.06.2011. 17.03

  …lno…paldies!…arī Tev izdevušos svētkus!…:))

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  piziks > dro 26.06.2011. 21.21

  Te nu izlien Vienotības nekritisko fanu āžakāja objektivitātē:

  Ino, vai esi tik slābs, ka nespēj atzīt vienkāršu būšanu: visi atjaunotās Latvijas mēri Rīgā bija latvieši, tomēr tik slinki un vārgi, ka neviens nesaņēmās LīgoJānus, hoķ kādus sarīkot, un nu pēc “Ušakova un viņa armijas”/Timura un viņa komndas elementārās attapības “īstie valstslatvieši” būs tie, kuri izliksies, ka latviskie mēri nebja stulbi un pirmais krieviņš vienkārši attapīgs?!

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

Juris Millers 22.06.2011. 10.06

Cik procentu cilvēku nebija izlēmuši? Cik cilvēku plāno tiešām aiziet uz vēlēšanām? Kāds ir sadalījums starp tiem, kas visticamāk aizies vēlēt? Kāds vietu sadalījums Saeimā sanāk, ja notiek tāds balsojums (pieņemot, ka tie, kas nav izlēmuši vai drīzak neaizies nenobalso)? Kādu faktoru cilvēki min kā svarīgāko sava izvelē?

Vai tiešām jāmāca profesionāļiem kā taisīt aptaujas anketas?

+6
-3
Atbildēt

0

marčiks 22.06.2011. 10.03

Tas nav pārsteigums – ZZS pašlaik atgādina PLL, bet PLL līdzinās PCTVL pirms 10.Saeimas vēlēšanām.

ZZS pastrādā vienu muļķību aiz otras – nu nav arī viņu vēlētājs tik dumš, lai uztvertu jauno prezi Bērziņu kā “ģimenes vērtību aizstāvi” un “nācijas līderi”, ticētu Lemberga iksvētdienas sprediķiem par Sorosa ugunīm, kurās drīz degšot visa Latvija, bez ievērības atstātu ZZS atbalstu krievu valodai valsts augstskolās un vispār nesakarīgo un haotisko uzvedību, kāda nav pieredzēta kopš ZZS dibināšanas. Lemberga štābs ir pamatīgi izsists no līdzsvara, par ko paldies Zatleram. Valdi, Valdi!

+25
-4
Atbildēt

0

dro > dro 25.06.2011. 11.13

Uz uzstādītajiem jautājumiem var atbildēt tikai Zatlers pats. Gaidīsim:))

+1
0
Atbildēt

0

Signija Aizpuriete > Signija Aizpuriete 25.06.2011. 13.45

———
”Gaidīsim” – labs ieteikums, līdzīgs nesen dzirdētajam:
„Nesatraucaties, nesatraucaties. Atslābstiet!”
Augusts Brigmanis, Saeimas ZZS frakcijas priekšsēdētājs.
– Lai gaidīšana, nesatraukšanās un relaksācija līdz pat ‘Pēteriem’ nekļūtu pārāk garlaicīga – tad vajag arī uzdziedāt:
”Šeit, kur ozoli zaļo zemzari, / Šeit, kur vīri stāv, nāves nebaidās,(..)
Alu iedzeram, dziesmas uzdziedam. / Savu dzimteni mūžam mīlēsim,
Un to naidniekam nekad nedosim.”
– Priekā!

+1
-2
Atbildēt

0

dro > dro 25.06.2011. 15.00

edge_indran
Nav ko gaidīt! Nolīdzināsim līdz ar zemi, lai uzzied internacionālais komunisma zieds!:)

+1
0
Atbildēt

0

Signija Aizpuriete > Signija Aizpuriete 26.06.2011. 10.23

—–
Maksā (‘Naudu no rīta, tad krēsli būs vakarā’) – vai arī sazinies ar demokrātijas ”ceļaruļļiem” Lībijā, Afganistānā, Irakā:
AivarsOzo Varam līgot mierīgi-kamēr virs Daugavas lidos amerikāņu F-16,…
(vairāk sk. IR Zibenziņās)

0
-3
Atbildēt

0

dro > dro 26.06.2011. 11.05

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam