svētku uguņošana
- Proza
- 28.08.2024.
Salūts
Žurnāls Domuzīme, 2024, nr. 4

- Viedoklis
- 28.12.2022.
Kā sagatavoties uguņošanai, ja mājās ir suns?
Lai gan liela daļa pašvaldību (Jelgava, Tukums, Bauska u.c.) publiski paziņojušas, ka svētku uguņošana gadu mijā netiks rīkota, aizvien ir pilsētas un novadi, kuri nav gatavi atteikties no šīs tradīcijas. Latvijas Lielo pilsētu asociācija jau iepriekš bija mutiski vienojusies, ka svētku salūtus nerīkos. Valsts svētkos uguņošana šogad bija tikai Ogrē, bet, tuvojoties Vecgada vakaram, arī Ventspils ir paziņojusi, ka salūts būs. Tas nozīmē, ka šajās pilsētās, visticamāk, būs arī pārbiedēti un aizmukuši suņi. Turklāt, ja pašvaldība nerīkos organizētu uguņošanu, tas vēl nenozīmē, ka individuāli svinētāji vai lielākas un mazākas kompānijas neizlems par labu salūtam, lai gan ir skaidrs, ka tas biedē dzīvniekus, piesārņo dabu, turklāt šogad atšķirībā no iepriekšējiem gadiem Latvijā ir tūkstošiem cilvēku no Ukrainas, kuriem dzimtenē piedzīvotais ir atstājis spēcīgas psiholoģiskas traumas. Ja cilvēki ir spējīgi saprast situāciju, ar dzīvniekiem ir citādāk.

- Radars
- 17.07.2019.
Radars Latvijā
FKTK padome pirmdien ar 1,028 miljoniem eiro sodīja Rigensis Bank par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas prasību pārkāpumiem. Par to brīdinājumu saņems valdes loceklis Renārs Degro, kuru jūnijā ekonomikas ministrs Nemiro (KPV LV) virzīja darbam Latvenergo pagaidu padomē. Rigensis Bank pērnā gada beigās bija devītā lielākā banka Latvijā.

- Tendences
- 05.12.2018.
Brīvajā laikā
Galerija rakstam #378886

- 1 no 2 miljoniem
- 07.11.2018.
- Ieva Jakone
Igors Tkačenko, karoga aprūpētājs
Kad uz milzīgo Latvijas karogu AB dambja mastā skatās no apakšas, tas šķiet biedējoši liels. Lai 20 metrus garais un desmit metrus platais karogs turētos pie 60 metrus augstā, Turcijā ražotā masta, tajā ievērta kārtīga biezuma ķēde. Karogu pilsētai uzdāvināja biedrība Latvijas karogs, bet pašvaldība tā uzturēšanu nodevusi kompānijas Reck pārziņā. «Šis projekts ir kā bērns,» pastāsta kompānijas būvniecības projektu vadītājs Igors Tkačenko, kurš ikdienā rūpējas par plīvojošo valsts simbolu. Katru dienu viņš vai kāds no kolēģiem atbrauc uz dambi pārliecināties, vai ar karogu viss kārtībā. Un katrās brīvdienās kāds no kolēģiem neattaisot aliņu — jo jābūt gatavam reaģēt. Ja iegriežas pārāk stiprs vējš, karogs jālaiž lejā. Laika prognozēm Igors un kolēģi seko līdzi portālos Windguru un Meteo.lv un reizēm, ja vajadzīgs, sazinās arī ar lidostas speciālistiem. «Vējš ir lielākais karoga ienaidnieks,» saka Igors. Ja laika prognozes sola brāzmas 12 m/s, karoga komanda kļūst piesardzīga. Pie 15 m/s laiž zemē. Pēc pašreizējām prognozēm izskatās, ka karogs varētu netikt pacelts Lāčplēša dienā, Igors skumji noplāta rokas, bet cer, ka prognozes tomēr mainīsies. Citreiz arī mazāks vējš nodara skādi. Ik pa laikam karogam ieplīst stūris. Vējš ar to spēlējas, lī

- Radars
- 14.11.2012.
Svētku uguņošana Rīgā šogad izmaksās gandrīz uz pusi vairāk
Salūts 18.novembrī sāksies plkst. 21 pēc valsts himnas atskaņošanas
