Izglītības kvalitātes valsts dienests
- Analīze
- 03.04.2024.
Piekauts skolā!

- Viedoklis
- 13.10.2022.
Mobings skolās nemazinās. Ko darīt?

- Viedoklis
- 21.09.2021.
Skolu direktori kā ugunsdzēsēji

- Analīze
- 03.04.2024.
Piekauts skolā!
Skolēna piekaušana pērn Ķekavā lika sabiedrībai sarosīties, un rezultātā valdība ir mainījusi noteikumus par drošību skolās — varmākas uz mēnesi drīkst izslēgt no klātienes mācībām

- Viedoklis
- 13.10.2022.
Mobings skolās nemazinās. Ko darīt?
Sociālā projekta #Neklusē skolu aptaujas dati rāda, ka pēdējo 12 mēnešu laikā 59% skolotāju un 46% skolēnu skolā saskārušies ar mobingu. Taču par to, kā rīkoties šādās situācijās, zina vien katrs trešais skolotājs jeb 39%. Katrs ceturtais vecāks jeb 26% zina, kā rīkoties, ja bērns cieš no mobinga, bet katrs trešais jeb 36% saprot, ko darīt, ja bērns ir pāridarītājs.

- Viedoklis
- 21.09.2021.
Skolu direktori kā ugunsdzēsēji
Jaunais mācību gads rit pilnā sparā, un ir liels prieks, ka lielākā daļa skolēnu mācās klātienē. Pedagogi un skolu direktori ir darījuši visu iespējamo, lai bērni varētu atgriezties klasēs. Par to viņiem pienākas liela pateicība, tomēr līdz ar mācību sākumu rūpes nav beigušās. Iepriekš daudz un plaši tika runāts par pedagogu izdegšanu, šobrīd laiks pievērst uzmanību skolu vadītājiem, jo papildus ikdienas rūpēm viņiem jādomā arī par komunikāciju ar vecākiem, skolēnu testēšanas organizēšanu, epidemioloģisko drošību, pedagogu trūkumu un daudziem citiem jautājumiem. Skolu direktori pašlaik ir ierauti pienākumu karuselī, tomēr svarīgi uz brīdi no tā izkāpt, lai saredzētu kopējo bildi un spētu sniegt atbalstu skolēniem, pedagogiem un vecākiem.
