"Gan Bei" krimināllietā tiesa piespriež nosacītus cietumsodus un naudas sodus (papild.) • IR.lv

“Gan Bei” krimināllietā tiesa piespriež nosacītus cietumsodus un naudas sodus (papild.)

19
"Gan Bei" krāpšanas lietā apsūdzētie (pirmajā rindā) tiesas zālē. Foto: Ieva Čīka, LETA

Lielākie sodi “Lage Ko” līdzīpašniekam Arupam un finanšu direktorei, deputāta Potapkina sievai Karmačai

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piektdien apstiprināja vienošanos par prasītajiem sodiem tā dēvētajā “Gan Bei” krimināllietā, ziņo LETA.

“Gan Bei” saimnieka “Lage Ko” līdzīpašniekam Oļegam Arupam tiesa piesprieda vislielāko sodu – četru gadu nosacītu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju un naudas sodu līdz 100 minimālajām mēnešalgām, kas ir 37 000 eiro.

Uzņēmuma finanšu direktorei un Saeimas deputāta Sergeja Potapkina (S) sievai Gaļinai Karmačai tiesa piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz trim gadiem bez mantas konfiskācijas, kā arī naudas sodu līdz 33 300 eiro.

Ilonai Višņevskai, Bairmai Dombajevai, Jeļenai Nevickai un Irinai Gusevai tiesa piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz vienu gadu un deviņiem mēnešiem un naudas sodu līdz 7400 eiro.

Kases aparātus apkalpojošā uzņēmuma “Brio” bijušajam īpašniekam un vadītājam Zalmanam Brio, kurš masu medijos savulaik ticis nodēvēts par šīs shēmas autoru, tiesa piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz vienu gadu un sešiem mēnešiem un naudas sodu līdz 20 minimālajām mēnešalgām. Viktoram Nepko piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz vienu gadu. Savukārt Jonam Genim tiesa piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz vienu gadu.

No SIA “Lage Ko” tiks piedzīts naudas sods 747 minimālo mēnešalgu apmērā jeb 276 390 eiro, savukārt uzņēmuma īpašumiem uzlikto apgrūtinājumu saglabās līdz soda samaksāšanai. SIA “Lage Ltd” jāsamaksā naudas sods 11 100 eiro apmērā.

Katram no apsūdzētajiem noteikts laika periods, kurā viņiem aizliegts ieņemt amatu kapitālsabiedrības valdē. No visiem apsūdzētajiem solidārā apmērā tiks piedzīti procesuālie izdevumi 70 eiro apmērā.

Pilnais spriedums būs pieejams 12.septembrī. Tiesas spriedumu var pārsūdzēt vai iesniegt protestu desmit dienu laikā pēc pilna sprieduma pasludināšanas.

Visi apsūdzētie vainu atzinuši un pastrādāto nožēlo.

Prokurors bija noslēdzis vienošanos par vainas atzīšanu un sodu ar deviņām fiziskajām personām apsūdzībā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas organizētā grupā, ar ko Latvijas valsts budžetam nodarīts mantiskais zaudējums kopsummā 957 799 eiro apmērā. Turklāt prokurors noslēdzis vienošanos procesā par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu divām juridiskajām personām, kuru interesēs izvairīšanās no nodokļu nomaksas bija izdarīta.

Vienošanās noslēgšanas brīdī valsts budžetam nodarītais mantiskais zaudējums ir pilnībā atlīdzināts.

Kriminālvajāšanu prokuratūrai bija lūgts sākt pret septiņām ar “Gan Bei” saistītām personām, no kurām piecas ir uzņēmuma darbinieki – grāmatveži, IT speciālisti un inkasatori, viena persona ir finanšu direktors un viena – valdes loceklis. Savukārt divas personas bija saistītas ar kases aparātu apkalpošanas uzņēmumu, kas “Gan Bei” piegādāja nelegālo programmatūru, – šī uzņēmuma līdzīpašnieks, kā arī viņa radinieks, kurš nodrošinājis kases aparātu apkalpošanu.

Toreizējais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores vietnieks Kaspars Čerņeckis gan nenosauca, kuri uzņēmumi iesaistīti šajā lietā, vienlaikus atzīstot, ka mediju izvirzītās versijas par lietā iesaistītajiem uzņēmumiem – “Gan Bei” pārvaldītāju SIA “Lage Ko” un kases aparātu sistēmas “Brio” apkalpojošo uzņēmumu – ir bijušas pareizas.

Pērn 10.decembrī Finanšu policijas pārvalde aizturēja septiņus šīs noziedzīgās grupas dalībniekus, tai skaitā SIA “Lage Ko” finanšu direktori, Saeimas deputāta Sergeja Potapkina (S) dzīvesbiedri Gaļinu Karmaču. Sākotnēji Karmačai tika piemērots apcietinājums, vēlāk viņas drošības līdzeklis tika nomainīts uz aizliegumu izbraukt no valsts. Pēc prokuratūras lūguma Saeima vienbalsīgi arī atļāva veikt kratīšanu Potapkina un Karmačas dzīvesvietā.

“Gan Bei” restorānu pārvaldītāja ir SIA “Lage Ko”. SIA “Lage Ko” dibināta 1993.gadā. “Lage Ko” īpašnieki ir Natālija Pavlova – 33,33%, Irēna Līce – 33,33% un Oļegs Arups – 33,33%.

(papildināta no sākuma)

Komentāri (19)

traductrice 29.07.2016. 13.18

dzirdēts, ka par zaptsburkas nozagšanu gan piespriež reālus c/sodus.

+9
0
Atbildēt

1

Neblēj baram līdzi! 29.07.2016. 16.37

Jā, nu pamatīgi notiesāti. Pēc šitāda “soda” visi baidīsies no nodokļu nemaksāšanas.

Bet ja nopietni, tad interesanti, tās Ganu Bejas “biznesmenes” vīrs vēl joprojām ir deputāts? Un saņem algu no nodokļiem?

Katru reizi, kad ieraugi šādu lietu – jūties kā pliķi sejā saņēmis.

+7
0
Atbildēt

6

    Jā, piekrītu tev, jo deputātiem būtu jāatbild par citu cilvēku pastrādātajiem noziegumiem! (tiem, kuri nesaprata – šis bija sarkasms)

    +2
    -3
    Atbildēt

    0

    kolpants > Neblēj baram līdzi! 29.07.2016. 17.31

    я так понимаю, точно такое же возмущение было по поводу действий депутата, который уже сам оптимизировал налоги, покупая машину через якобы Литву?

    +1
    -2
    Atbildēt

    0

    Ja esi citu partiju deputāts, tad laikam arī? Ne tā?

    0
    0
    Atbildēt

    0

    jurisml_inbox_lv > Neblēj baram līdzi! 31.07.2016. 20.17

    ja tev iekrauj pa vienu vaigu , pagriez otru

    0
    0
    Atbildēt

    0

    moonlight > Neblēj baram līdzi! 29.07.2016. 22.40

    Sheepbuster

    tās Ganu Bejas “biznesmenes” vīrs vēl joprojām ir deputāts?

    Zodz cik gribi, ja vien esi Vienotības sugasbrālis!

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

    Biseniek, Tu vari iedomāties, kādu civilizētu valsti, kur parlamentā sēž deputāts, kura sieva valsti apkrāpj uz milzu summām? Un tas nav sarkasms, es to jautāju nopietni!

    Kolpants varbūt varētu ierakstīt latviski, ja ir kas sakāms. Ķeburus var paturēt Vkontakte un citām krievu lapām.

    +7
    0
    Atbildēt

    0

Skumjais Bruņinieks 29.07.2016. 18.42

No valsts, izrādās, var nozagt miljonu, bet cietumā nav jāsēž. Pietiek atgriezt nozagto naudu un samaksāt sodus.

Tagad visi zinās, ka zagt no valsts un nemaksāt nodokļus var lielos apmēros un bez īpaša riska.

Un gribētos zināt, kāpēc tieši tam vienam līdzīpašniekam ir mantas konfiskācija, bet pārējiem nē?

Un kas tieši ir konfiscēts? Cik atceros, kad Godmanis “pārņēma” valsts īpašumā Parex banku, tad lepni paziņoja, ka valsts aprakstījusi īpašnieku mantu un tā pāriet valsts īpašumā. Uz īpašnieku vārdu manta, kas tika valstij par miljardu, skaitījās kaut kāds dzīvoklītis Ķengaragā un pāris hehtāru zemes laukos.

Un, vsjo, visa konfiskācija Parex gaumē.

Man ir aizdomas, ka šajā gadījumā vienojās “konfiscēt” mantu tam, kuram tā ir vismazāk uz viņa vārda.

Bet nozagtā valstī ar smagos noziegumos apsūdzēto tronī, zagt var bez īpaši liela riska. Un visiem pie kājas, jo –

“..no mums jau nezog, zog no valsts..”

+3
0
Atbildēt

1

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu