„Kino Bize” būs skatāma filma „5 salauztas kameras”

Kadrs no filmas "5 salauztas kameras". Publicitātes foto
Print Friendly, PDF & Email

Dokumentālā filma „5 salauztas kameras” bija nominēta “Oskaram” kā gada labākā dokumentālā filma

No piektdienas, 8. marta, kinoteātra „Kino Bize” pastāvīgajā programmā būs skatāms Palestīnas un Izraēlas režisoru kopdarbs dokumentālajā filmā „5 salauztas kameras”.

Emads Burnats, lauksaimnieks no Bilinas ciema Palestīnā, kas slavens ar nevardarbīgo pretošanos Izraēlas armijai, savu pirmo kameru iegādājas 2005. gadā, lai dokumentētu ceturtā dēla Gibrīla dzimšanu. Piecas kameras – katrai no tām ir savs spēcīgs stāsts – viena pēc otras tiek sašautas vai salauztas.

Nemitīgi aresti, vardarbīgi uzbrukumi, buldozeri, zaudētas dzīvības un nakts reidi ciemā biedē Emada ģimeni. 500 stundu materiāls 90 minūtēs – stindzinoši atklāta dokumentālā filma, kas ataino ikvienam šķietami pazīstamā konflikta otru medaļas pusi un ir iedvesmojošs apliecinājums cilvēciskumam, kas eksistē ārpus politikas un militārā spēka absurda.

Palestīnietis Emads Burnats ir operators un fotogrāfs, kurš pastāvīgi sadarbojies ar ziņu aģentūru Reuters, filmējis gan Al-Jazeera, gan Izraēlas un Palestīnas televīzijai. Izraēlietis Gajs Davidi kino jomā strādā kopš 16 gadu vecuma un ir daudzu dokumentālo filmu režisors un kino pasniedzējs.

„5 salauztas kameras” ieguvusi Sandensas filmu festivāla apbalvojumu par labāko režiju, kā arī bija nominēta šogad “Oskaram” kā labākā dokumentālā filma.

Vairāk informācijas www.kinobize.lv

“Kino Bize” atrodas Skolas iela 15, Kaņepes kultūras centrā

 

 

 

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu