''Lattelecom" iesūdz Valsts radio un TV centru 7

Foto: Jānis Saliņš, F64
Print Friendly, PDF & Email

Tiesai lūdz viest skaidrību par atsevišķiem ciparu TV apraides līguma punktiem

Sakaru operators "Lattelecom" vērsies tiesā pret "Latvijas Valsts radio un televīzijas centru" (LVRTC), un domstarpību cēlonis ir abu pušu pērn martā noslēgtā ciparu televīzijas apraides līguma atsevišķu punktu izpilde, vēsta biznesa portāls Nozare.lv, atsaucoties uz laikrakstu "Dienas Bizness".

"Tas ir civiltiesiska rakstura strīds par atsevišķu līguma punktu izpildi, kurus līdz šim nevarējām atrisināt sarunu ceļā, tāpēc esam lūguši strīdu izskatīt tiesai un sniegt savu spriedumu," skaidro "Lattelecom" Biznesa atbalsta nodaļas vadītājs Toms Meisītis. "Lattelecom" neprasot līguma nosacījumu maiņu, bet vēlas, lai tiesa viestu skaidrību par atsevišķu līguma punktu izpildi.

Līgums ar LVRTC paredzot daudz pienākumu un funkciju, un, lai arī puses centās paredzēt visus iespējamos scenārijus, taču tagad ir radušies atšķirīgi viedokļi par to, kā atsevišķi līguma noteikumi būtu jāpilda. "Tas nav strīds par to, vai līgums ir vai nav pareizs, bet par to, kā tas ir izpildāms un kā kurai pusei konkrētā brīdī ir jāuzvedas," akcentē Meisītis.

Kā uzsver LVRTC pārstāve Ieva Līne, tas, ka "Lattelecom" ir vērsies pret LVRTC ar prasību tiesā, līdz galam neizmantojot iespēju domstarpības atrisināt savstarpējo sarunu ceļā, neatbilst labai biznesa praksei un diskreditē pašu uzņēmumu. Vienlaikus šāda "Lattelecom" rīcība liekot pārvērtēt partnera rīcības prognozējamību.

"Lattelecom" sarunas ar LVRTC turpinās, tāpēc ir izredzes, ka tiks panākta vienošanās un tiesvedība tiks izbeigta, pieļauj uzņēmuma pārstāvis. "Lattelecom" pieteikumu Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā ir iesniedzis pirms pāris nedēļām, kad uzņēmumam bijusi pārliecība, ka puses savā starpā nespēs vienoties. Abas puses ir ieinteresētas, lai strīds tiktu atrisināts pēc iespējas ātrāk, lai vairāk resursu tērētu pakalpojumu nodrošināšanai un uzlabošanai, nevis šādam strīdam, tomēr domstarpības esot jāatrisina, un to nevar atlikt.

Pušu strīds nekādā ziņā neietekmēšot "Lattelecom" klientus, uzsver Meisītis. Tiem nav jāuztraucas, ka varētu būt izmaiņas pakalpojuma nodrošināšanā, turklāt nepastāv risks, ka kaut kas varētu mainīties. "Lattelecom" un LVRTC noslēgtais līgums ir konfidenciāls, tāpēc plašāki komentāri netiek sniegti.

Testa režīmā ciparu apraide visā Latvijā tika sākta 2009.gada decembrī, bet komercrežīmā – no 2010.gada februāra. Kopš tā laika LVRTC ir pilnvērtīga sadarbība ar "Lattelecom" plaša spektra jautājumos – par turpmāko tīklu izvēršanu, esošā tīkla apkalpošanu, kvalitātes nodrošināšanu u.c.

Komentāri (7)

andrisskrastins 28.12.2010. 11.30

Nu ko, medusmēnesis cauri?

+2
0
Atbildēt

0

Aldīna 28.12.2010. 12.05

Man rādās ka “Lattelecom” grib uzspiest LVRTC kā valsts uzņēmumam uzlabot infrastruktūru uz valsts rēķina. Nebrīnīšos ja zviedri ar lablatviešu palīdzību sāks shēmot LVRTC pārņemšanu!

+2
0
Atbildēt

0

mūsu alus 08.08.2015. 23.23

Kaut kā iekrita acīs, ka neviens nav miris dabīgā nāvē, tā teikt, no vecuma.

+1
0
Atbildēt

1

  edge_indran > mūsu alus 09.08.2015. 18.37

  ——–Māra:”(..)Turklāt prognozes liecina, ka iedzīvotāju skaits turpinās sarukt vismaz turpmākos 65 gadus līdz 1.35 miljonien 2080. gadā jeb tiek prognozēts, ka populācija šajā laika periodā samazināsies par trešdaļu.”

  ===============================================================================

  “Iekrita acīs” – dabisko dzīves apstākļu laikā netiek prognozēts latviešu tautības īpatsvars 2080.g. vismaz 80% apjomā.

  Kā tā, īpaši ņemot vērā 2014.g. statistiku -, par kuru nacionāļu bija lielā sajūsmā:

  “8.jūnijā kļūst zināms, ka pērn pirmo reizi kopš 1991.g. latviešiem bijis pozitīvs dabiskais pieaugums: +240.”

  https://ritvars.wordpress.com/2015/07/23/apbrinojama-sagadisanas/

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu