Mediji ārzemēs uzsver valdošās koalīcijas panākumus 4

Andrejs Terentjevs, F64
Print Friendly, PDF & Email

France Presse: dots mandāts drakoniskiem taupības pasākumiem

Premjerministram Valdim Dombrovskim (''Vienotība'') un viņa vadītajai koalīcijai ir izdevies gūt panākumus Saeimas vēlēšanās par spīti pat drakoniskajiem taupības pasākumiem, vērtējot sestdienas balsošanas rezultātus, raksta ārvalstu mediji, ziņo aģentūra BNS.

"Balsojums bija triumfs Dombrovskim, kurš ir izvedis Latviju cauri skarbai budžeta samazināšanai un nodokļu palielināšanai, lai izpildītu vienošanos ar Starptautisko valūtas fondu (SVF) un Eiropas Savienību (ES) par 7,5 miljardu eiro aizdevumu," BNS citē aģentūru Reuters. Analītiķi secina, ka Latvijas iedzīvotāji uzskata Dombrovski par godīgu krīzes menedžeri haosam, ko atstājušas iepriekšējās valdības.

Savukārt Associated Press (AP) secina, ka vēlētāji Latvijā, kas pārcieta vienu no smagākajām recesijām pasaulē, piekrituši paciest vēl vairāk sāpīgu ekonomikas reformu, atkārtoti ievēlot valsts labēji centrisko valdību. Aģentūra gan norāda, ka ''Saskaņas centra'' nākšana pie varas varētu apdraudēt vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem.

Agence France Presse (AFP) vērtējums: "Vēlētāji deva valdošajiem labējiem centristiem mandātu īstenot drakoniskus taupības pasākumus."

Komentāri (4)

mxblack 03.10.2010. 11.53

Vai šaja situācijā bija cita saprātīga izeja? Viss taču tika skaidri pateikts priekšvēlēšanu diskusijās. Un tās LTV1 bij ļoti labi organizētas. Par LNT nespriežu, es tās neskatījos. Es domāju ka tieši šīs diskusijas ļāva plašākai publikai dziļāk ieskatīties krīzes pārvārēšanas iespējās un piedāvātajos risinājumos. Bet Dombrovska nosvērtās un argumentētās uzstāšanās, viņa paskaidrojumi šaubīgos gadījumos, kad tiešām likās ka viņa oponentam ir taisnība, ļāva izprast kas ir kas un ko darīt, lai reāli pārvarētu šo situāciju. Tāpēc “VIenotības” uzvara ir godīgi nopelnīta, bet Dombrovskis tiešām sevi parādīja kā īsts valstsvīrs. Tāpēc šorīt arī manā dzīvoklī skan mūzika, jo ir cerība.

+7
0
Atbildēt

1

  daina_tabuna > mxblack 03.10.2010. 14.31

  Nu nezinu, es Latvijas TV kanālus jau gadus 2- 3 neskatos (izņemot TV6). Ticu, ka tur ir arī kas jēdzīgs, bet tā kā tas jēdzīgais ilguma ziņā diezvai ir ilgāks par reklāmas pauzēm un krievu ziepju operām… Man nav pacietības gaidīt.
  Drīzāk cilvēki beidzot atceras visus, kas nodarījuši pāri. Gan Šķēli, kas atņēma daudzbērnu ģimeņu statusu tiem, kam trīs bērni, lai arī klārēja, ka aizstāv ģimeņu intereses. Gan Šleseru, kas sapi… sabojāja jebko, kam pieskārās kā Satiksmes ministrs. Gan visus viņu sponsorus, kas veiksmīgi nolaiduši uz grunti ne vienu vien uzņēmumu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

AUTOEXEC.BAT 03.10.2010. 13.40

——– France Presse: dots mandāts drakoniskiem taupības pasākumiem ——–

… un “mājiens” “vecajai Eiropai”, ka labi ir dzīvot savu līdzekļu ietvaros, nevis subsidēt un dotēt pa labi pa kreisi

+4
0
Atbildēt

1

  daina_tabuna > AUTOEXEC.BAT 03.10.2010. 14.31

  Šito mājienu franči nesapratīs. Viņi dzīvo tādā komunismā, par ko PSRS varēja tikai sapņot 🙂

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu