Visvairāk inficēto diennaktī kopš maija; Afganistānā veido valdību; pieaugs siltuma rēķini

Iesaka decentralizēt lemšanu par Covid

Pēdējā diennaktī konstatēts lielākais Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits kopš maija – 469 gadījumi, viens cilvēks miris. Prezidents Levits trešdien rosināja Covid-19 ierobežošanā vairāk pilnvaru dot valdībai un pašvaldībām. Pēc sarunas ar Levitu Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija  trešdien atlika likumprojekta par obligātu vakcināciju konkrētām iedzīvotāju grupām izskatīšanu. Lēmumus par skolu vai klašu pāreju uz attālinātām mācībām Covid-19 izplatības dēļ plānots pieņemt decentralizēti, trešdien radio teica valdības vadītājs Kariņš (JV).

Parāde ar trofejas auto

Afganistānas otrā lielākajā pilsētā Kandahārā trešdien notika talibu parāde ar iegūto militārās tehnikas aprīkojumu. Talibu pārstāvis arī paziņoja, ka tuvāko divu dienu laikā varētu būt zināms Afganistānas jaunās valdības sastāvs, taču sievietes gan nevarēs ieņemt ministru amatus. Talibi aplenkuši vienīgo vēl nepakļauto Afganistānas provinci Pandžšīru.

Rīgā siltumtarifs pieaug par ceturto daļu

Mājsaimniecībām jārēķinās ar siltumenerģijas tarifa pieaugumu, jo dabasgāzes cenas sasniegušas vēsturiski augstāko cenu līmeni – vairāk nekā 45 eiro par megavatstundu, brīdina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija. No trešdienas Rīgā siltumenerģijas tarifs būs 57,31 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 26,6% vairāk nekā līdz šim.

IR aktuāli

Skolotāju skaits statistiski daudz nemainās, tomēr katrs mācību gads sākas ar simtiem vakanču skolās. Kāpēc trūkst skolotāju? Vai tiešām galvenais iemesls ir mazās algas?

Vēl

Trešdien, Zinību dienā, durvis vēra 672 pašvaldību un privātās skolas. Mācības attālināti līdz septembra vidum notiks Baltinavas vidusskolā, kur pēc siekalu testiem atklāti septiņi skolēni un pedagogi ar Covid-19.

No trešdienas mainīta līdzšinējā Marijas un Čaka ielas satiksmes organizācija. Saglabāta tikai viena velojosla virzienā uz centru. Notiek joslu pārmarķēšana.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija trešdien atļāvusi Zviedrijā reģistrētajai TF Bank atvērt filiāli Latvijā. Banka dibināta 1987.gadā Zviedrijā.

Eiropas čempionāta finālturnīrā trešdien Latvijas vīriešu volejbola izlase ar 3:1 uzvarēja Igaunijas valstsvienību. Latvija Eiropas volejbola finālā spēlē pirmo reizi kopš 1995.gadā.

Populārākā partija augustā ar 16,9% atbalstītāju kompānijas Factum aptaujā bijusi Jaunā Vienotība, bet SKDS tradicionāli ir Saskaņa (12,6%). Atšķiras arī sekotāji: Factum 2.vietā Saskaņa ar 14,6%, trešā – Attīstībai/Par (14%). SKDS otrā ZZS (7,3%), seko Nacionālā apvienība (7,%).

Lietuvas Augstākā administratīvā tiesa trešdien noraidīja Krievijas dziedātāja Kirkorova pārsūdzību par viņam noteikto aizliegumu iebraukt valstī. Spriedums nav pārsūdzams.

IR aktuāli

Austris Mailītis nupat saņēmis Latvijas Arhitektūras gada balvu par Mežaparka Lielās estrādes pārbūvi. Kā tapa godalgotais projekts un kāpēc ir nepieciešama radikālāka arhitektu skola?

Šodien

Apmeklētājiem atvērs Mežaparka Lielo estrādi. Atklās diriģentu Kokaru zāli un izstāžu zāli.

Saeima lems par deputāta Alda Gobzema izslēgšanu no Saeimas sēdes par Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu.

Tiešraides pasākumā Vakcīnu un vīrusu sacīkstes Latvijas jaunie zinātnieki atspēkos mītus par SARS-CoV-2 vīrusu un stāstīs par dažādiem vakcīnu veidiem.

Viedokļi

Inese Andersone, Rīgas domes Attīstības komitejas vadītāja, JV. Divu ātrumu princips Rīgas attīstībai.

Mortens Hansens, ekonomists. The old convergence story revisited.

IR aktuāli

Pašnāvību izdarījušā mūziķa Matīsa Runtuļa mamma Sanita Tauriņa ar draugiem sagatavojusi izrādi un izstādi jauniem cilvēkiem, kas jūtas noskumuši un neredz izeju.

Akcija "Ir" abonēšanai

Vairojam prātīgos! Uzdāvini pirmo Ir mūžā un saņem 50% atlaidi Ir Darbnīcai!

Paplašini apvārsni

Vai augi spēj runāt un sazināties savā starpā?

Sirdij drebot

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +9 – +16C, mainīgs mākoņu daudzums, var būt neliels lietus, Z – ZR vējš 6 – 7 m/s;

accuweather +11 – +15C, mākoņi un saule, var uzlīt, Z – ZR vējš 5 – 6 m/s;

yr +13 – +17C, saule mīsies ar mākoņiem, Z – ZR vējš 5 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Elīza, Lizete, Zete

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu