Saeima tomēr tiešsaistē; Levits piedāvā atņemt daļu finansējuma partijām; vajās par koku zādzību

Šķēršļi un apdraudējumi

Saeima ceturtdien pārtrauca pirmo rudens sesijas sēdi klātienē un turpināja to tiešsaistē, jo deputāts Aldis Gobzems (LuK) atteicās uzrādīt vakcinēšanas sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testu. Kopumā pieciem Saeimas deputātiem nav sertifikāta par vakcināciju vai izslimošanu. Valsts prezidents Egils Levits uzrunā Saeimai teica, ka Ministru kabinetam jāpieņem noteikumi par profesijām, kurās nepieciešama vakcinācija pret Covid-19, piemēram, sociālajiem un medicīnas darbiniekiem un skolotājiem. Trešdien pēc tikšanās ar prezidentu Saeimas frakcijas vienojās atlikt likumprojektu par vakcinēšanās prasību konkrētām profesijām. Veselības ministrs Daniels Pavļuts (A/P) ceturtdien brīdināja, ka 1. oktobris ir “pēdējais mirklis”, kad Latvijā būtu jānosaka jauni Covid-19 izplatības ierobežojumi. Covid-19 infekcija ceturtdien atklāta Rīgas Franču licejā un Rīgas Valda Zālīša sākumskolā, atsevišķām klasēm noteikta karantīna. Aizvadītajā diennaktī reģistrēti 340 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, viens slimnieks miris.

Naudu par darbu

Valsts prezidents Egils Levits ceturtdien paziņoja, ka piedāvās atņemt daļu finansējuma tām partijām, kuru Saeimas frakcijas beigs pastāvēt vai zaudēs divas trešdaļas deputātu. Prezidents piedāvās arī likuma grozījumus, kuri paredzētu Saeimai tiesības iecelt “valsts ministru uz konkrētu uzdevumu izpildes laiku noteiktā pārnozaru politikas jomā”, un aicināja izlīdzināt algu atšķirības starp iekšlietu jomu un NBS.

Ja zadzis, jāatbild

Iekšējās drošības birojs ceturtdien rosināja prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret austrumu robežas izbūvē iesaistītu uzņēmēju par izcirstās koksnes zādzību. 2020. gada janvārī Valsts kontrole pēc revīzijas secināja, ka Latvijas un Krievijas robežas izbūvēšanā vismaz 7 miljoni eiro ir iztērēti prettiesiski.

IR aktuāli

Pati vainīga, ka izvarota? Sieviete, kura ziņoja par izvarošanu, policijas iecirknī sastapa iespējamo varmāku, uzklausīja darbinieka mēģinājumu atrunāt no iesnieguma.

Vēl

Latvijas robežsargi trešdien novērsa 18 cilvēku mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas–Baltkrievijas robežu. Polijā ceturtdien izsludināts ārkārtējais stāvoklis uz robežas ar Baltkrieviju.

Saeima ceturtdien izslēdza deputātu Aldi Gobzemu (LuK) no vienas Saeimas sēdes par deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu – nevakcinēto iedzīvotāju salīdzināšanu ar holokausta upuriem.

Saeima ceturtdien nolēma, ka patvēruma meklētāji Latvijā varēs sākt strādāt jau trīs mēnešus pēc pieteikuma iesniegšanas. Patvērumu Latvijā šogad pieprasījuši 470 cilvēki.

Pret bijušo Dānijas migrācijas ministri uzsākta impīčmenta tiesa par apšaubāmiem lēmumiem ierobežot migrāciju, tai skaitā izšķirt bēgļu ģimenes. Notiesāšas gadījumā viņai draud naudas vai cietumsods.

Īrijas varasiestādes ceturtdien piemēroja 225 miljonus eiro lielu sodu saziņas lietotnei WhatsApp par datu aizsardzības noteikumu neievērošanu.

Krievija ceturtdien apsūdzēja Google un Apple par “jaukšanos gaidāmajās vēlēšanās” – atteikšanos dzēst ieslodzītā Kremļa kritiķa Alekseja Navaļnija aplikāciju.

Ceturtdien 96 gadu vecumā miris grieķu komponistsSirtaki autors Mikis Teodorakis.

IR aktuāli

Kam traucē aizsargjosla? Jūrmalas aizsardzības biedrības valdes loceklis un deputāts Uldis Kronblūms cer, ka dome atteiksies no ieceres ļaut būvēt kāpās.

Šodien

Eiropas Parlamenta birojs un Eiropas Komisijas pārstāvniecība rīko konferences par Eiropas nākotni otro diskusiju.

Satversmes tiesa un Eiropas Savienības Tiesa informē par sadarbību.

Nevalstiskās organizācijas rīko ievada diskusiju par komunikāciju ar sabiedrību par veselības tēmām.

Viedokļi

Akcija Ir abonēšanai

Vairojam prātīgos! Uzdāvini pirmo Ir mūžā un saņem 50% atlaidi Ir Darbnīcai!

Šonedēļ "Šķiltavā"

Valdības vājums cīņā ar Covid. Partiju dibināšanas bums. Apdraudētas Jūrmalas kāpas. Spriež Māra Miķelsone, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

4. septembrī notiks mūsdienu kultūras forums Baltā nakts, šogad – Čaka 120. jubilejas noskaņās.

5. septembrī, Knuta Skujenieka 85. dzimšanas dienā, Mūzikas namā Daile notiks Daumanta Kalniņa koncertprogrammas Drošinājums pirmatskaņojums.

5. septembrī Koncertzālē Cēsis notiks divi koncerti un diskusija Sievietes mūzikā.

Līdz 5. septembrim Nacionālajā operā un Lielajā ģildē varēs klausīties festivāla Rīga Jūrmala koncertus.

Paplašini apvārsni

Lielā neatbilstība. Zemes ģeoloģiskajā vēsturē trūkst miljards gadu. Kur tie pazuduši?

Zvēri pret droniem

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +12 – +14C, apmācies, lietus, R – ZR vējš 7 – 8 m/s;

accuweather +8 – +15C, lielākoties apmācies, palaikam lietus, Z – ZR vējš 6 – 10 m/s;

yr +12 – +15C, lielākoties apmācies, brīžiem lietus, R – ZR vējš 5 – 9 m/s.

Vārda dienu svin:

Bella, Berta

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu