Ukraiņi pārrauj krievu aizsardzību; kompensēs maksu par elektrību; Krievijai nav naudas pensijām Latvijā

Panākumi pie Bahmutas. 

Ukrainas Bruņotie spēki pirmdien paziņoja, ka ir pārrāvuši  krievu aizsardzības līniju pie Bahmutas un svētdien atbrīvojuši Kliščivku. Ukrainas spēkiem pirms ziemas jāpaspēj pārraut Krievijas sauszemes koridoru uz okupēto Krimas pussalu, pirmdien teica Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas direkcijas vadītājs Kirils Budanovs. Ukrainas ministru kabinets pirmdien atbrīvoja no amata četrus aizsardzības ministra vietniekus un Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru, kuri bija amatos iepriekšējā ministra Oleksija Rezņikova pilnvaru laikā. Ukrainas parlaments Rezņikovu atcēla no amata septembra sākumā. ANO Starptautiskā tiesa Hāgā pirmdien sāka izskatīt  Ukrainas prasību pret Krieviju par genocīda jēdziena sagrozīšanu, lai attaisnotu uzbrukumu Ukrainai. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs pirmdien tikšanās laikā ar ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu Ņujorkā uzsvēra, ka Latvija ir gatava iesaistīties Ukrainas graudu eksportā. Rinkēvičs teica, ka Krievija veicina badu pasaulē, lai panāktu pret to noteikto sankciju mīkstināšanu.

Sāk ar dāvanu. 

No oktobra līdz gada beigām mājsaimniecībām kompensēs 60% no Sadales tīkla fiksētās maksas par jaudas uzturēšanu, pirmdien pēc koalīcijas sēdes paziņoja premjerministre Evika Siliņa. Jaunās koalīcijas (Jaunās vienotības, Zaļo un zemnieku savienības un Progresīvo) politiķi pirmdien iesniedza lēmumprojektu par Saeimas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna atsaukšanu no amata. Šo amatu varētu ieņemt Gunārs Kūtris (ZZS). Saeimā notiks arī citas pārmaiņas, būtiski mainīsies deputātu sastāvs. Skaidrību par izmaiņām Saeimas komisiju sastāvā Siliņa sola ceturtdien.

Pase ir, naudas nav. 

Kavēsies Krievijas pensiju izmaksa par gada trešo ceturksni, jo nav saņemta nauda no Krievijas Federācijas Pensiju un sociālās apdrošināšanas fonda, pirmdien informēja Labklājības ministrija. VSAA izmaksā Krievijas pensijas Latvijā dzīvojošām personām, kurām pensijas piešķirtas saskaņā ar Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas līgumu par sadarbību sociālās drošības jomā. Līgums ir spēkā no 2011.gada 19.janvāra.

Žurnālā IR lasi

Vēl

Pirmdien Ādažu poligonā, Vidzemē un Latgalē sākās militārās mācības Sudraba bulta, kurās piedalās vairāk nekā 3000 Latvijas un NATO sabiedroto karavīru.

Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks pagājušajā nedēļā oficiāli atvaļināts no amata, pirmdien apstiprināja Iekšlietu ministrija.

Izglītības ministre Anda Čakša (JV) pirmdien uz laiku atstādināja no amata Valsts izglītības satura centra vadītāju Lieni Voroņenko.

ASV un Irāna pirmdien Katarā vienojās apmainīt piecus Irānā ieslodzītos amerikāņus pret pieciem irāņiem, kuri ieslodzīti galvenokārt par ASV noteikto sankciju pārkāpšanu, un ASV arī atbrīvos Irānai iesaldētos 6 miljardus dolāru.

Itālijas valdība pirmdien apstiprināja stingrākus pasākumus cīņā ar nelegālo migrāciju pāri Vidusjūrai.

Ungārijas ārlietu ministrs Peters Sijārto pagājušonedēļ vēstulē Zviedrijas kolēģim draudēja bloķēt Zviedrijas pievienošanos NATO, ja tās politiķi un valsts nacionālais radio nepārstās kritizēt Ungārijas demokrātiju.

Aizvadītajā nedēļā Latvijā ar Covid-19 inficējušies 122 cilvēki.

Reklāma

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra tulkojumu sērijā iznākusi ukraiņu rakstnieces Oksanas Zabužko grāmata “Visgarākais ceļojums”. Visi ienākumi no grāmatas pārdošanas tiks ziedoti labdarības organizācijai UNITED24.

Šodien

Prokuratūra rīko starptautisku konferenci OECD Konvencijas par ārvalstu amatpersonu kukuļošanas apkarošanu starptautiskajos biznesa darījumos piemērošanas praktiskie aspekti.

Rīgas Tehniskajā universitātē notiek starptautisks forums  Ūdeņradis mobilitātei un enerģijai

Eiropas Mobilitātes nedēļas laikā Liepājā rīko ekskursijas  sabiedriskajā transportā.

Viedokļi

Mortens Hansens, Stokholmas Ekonomikas augstskolas Ekonomikas nodaļas vadītājs Rīgā. Par bankām, lielveikaliem un tirgus ekonomiku

Arvils Ašeradens, finanšu ministrs. Latvijas ekonomika gatavojas izaugsmei

Paplašini apvārsni

Kas Irānā mainījies gadu pēc Mahsas Amini nogalināšanas, kas izraisīja plašus protestus visā valstī.

Marsa ainava

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +14 – +23C, apmācies, bez nokrišņiem, D – DR vējš4 – 6 m/s;

accuweather +12 – +23C, lielākoties apmācies, pēcpusdienāīslaicīgs lietus, D – DR vējš 5 – 6 m/s;

yr +15 – +22C, mainīgs mākoņu daudzums, īslaicīgs lietus, D –DA vējš 3 – 6 m/s.

Vārda dienu svin: 

Muntis, Verners