Ukrainai būs tanki Abrams; Azerbaidžāna sāk militāru operāciju Kalnu Karabahā; Delna aicina neapstiprināt Kūtri

Ieroči Ukrainai. 

Vācijas pilsētā Ramšteinā otrdien notikušajā Ukrainas aizsardzības kontaktgrupas sanāksmē ASV pārstāvji paziņoja, ka Ukraina drīz saņems amerikāņu tankus Abrams. ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs otrdien atzina, ka Ņujorkā notiekošajā Ģenerālajā asamblejā ir maz iespēju nopietnam dialogam par mieru Ukrainā. Ukraina pirmdien iesniedza prasības Pasaules Tirdzniecības organizācijā pret Poliju, Slovākiju un Ungāriju, jo šīs ES valstis nolēma pagarināt Ukrainas graudu importa aizliegumu. Krievijas uzbrukumā Ļvivas apgabalā otrdien iznīcināta humānās palīdzības noliktava. Latvija nosūtīs Ukrainai mīnmetējus, pretgaisa aizsardzības sistēmas un liela kalibra munīciju, otrdien sociālajos tīklos informēja aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P). Latvijas uzņēmumi apgādā Krievijas militārās rūpnīcas ar mikroshēmām, otrdien vēstīja neatkarīgais krievu pētnieciskās žurnālistikas tīmekļa izdevums The Insider.

Vēl viens karš. 

Azerbaidžāna otrdien paziņoja, ka tās karaspēks sācis plaša mēroga militāro operāciju Kalnu Karabahā. Operācijas mērķis esot novērst provokācijas un aizsargāt civiliedzīvotājus. Armēnija uzskata, ka Azerbaidžāna gatavo etnisko tīrīšanu pret Kalnu Karabahas iedzīvotājiem, kas lielākoties ir armēņi.

Miljonāru draugs. 

Sabiedrība par atklātību Delna otrdien aicināja neapstiprināt Gunāru Kūtri (ZZS) Saeimas priekšsēdētāja amatā. Premjerministre Evika Siliņa otrdien aicināja Kūtri atvainoties par izteikumiem pirmdien Latvijas Radio Krustpunktā, ka viņš konsultētos par ekonomiku arī ar notiesātiem miljonāriem. Kūtris otrdien raidījumā Šodienas jautājums teica, ka esot runājis kā “normāls cilvēks, nevis politiķis ar noapaļotām galotnēm”. Saeima par jauna Saeimas priekšsēdētāja ievēlēšanu lems trešdien.

Žurnālā IR lasi

Trakie muižnieki. Ķipēnu muižas īpašniekiem Annai un Robinam Poinderiem esot sajūta, ka muiža ir atdzīvojusies un runā, uzzinājusi Agnese Meiere.

Kristīne Simsone stāsta par iespaidiem Venēcijas kinofestivālā, kura programma liekot domāt par augošajām briesmām pasaulē.

Vēl

Valdība otrdien nolēma slēgt Silenes robežpunktu uz robežas ar Baltkrieviju.

Centrālā statistikas pārvalde pārtraukusi publicēt uz Baltkrieviju un Krieviju eksportējošo uzņēmumu sarakstu, jo bez darījuma detaļu izvērtēšanas neesot iespējams izdarīt objektīvus secinājumus.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV) otrdien teica, ka pēc novembrī gaidāmā Valsts kontroles revīzijas atzinuma pieņems lēmumu, vai atbrīvot no amata Rēzeknes domes priekšsēdētāju Aleksandru Bartaševiču (Kopā Latvijai).

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība otrdien izveidoja streika komiteju, lai lemtu par tālāku protesta akciju rīkošanu.

Īlons Masks grib «X» padarīt par maksas platformu, par tās izmantošanu varētu prasīt 7,50 eiro mēnesī.

Baltijā un Ziemeļvalstīs

Igaunijas ziemeļaustrumu pilsētā Narvā neuzticības balsojumā gāzta pašvaldības vadītāja Katri Raika. Galvenais iemesls esot bijusi viņas nespēja nodrošināt padomju laika ielu nosaukumu saglabāšanu

Krievijas spēku skaits pie Norvēģijas robežas ir “20% vai mazāk” no tā, kāds bija pirms Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā pērn februārī, sestdien informēja valsts aizsardzības spēku komandieris Eiriks Kristofersens.

Lietuva gada laikā kopš iebraukšanas ierobežojumu ieviešanas Krievijas pilsoņiem ir liegusi iebraukt vairāk nekā 1300 personām, liecina valsts robežsardzes dati.

Dānijā mājokļu cenām gada otrajā ceturksnī bija lielākais pieaugums divu gadu laikā.

Zviedrijas kronas kurss pret eiro pirmdien nokrita līdz jaunam vēsturiski zemākajam līmenim – 11.9954 kronas par eiro

Šodien

Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs ap plkst.20 pēc Latvijas laika saka uzrunu ANO Ģenerālajā asamblejā.

Rīgā notiek Latvijā ražotu militāro preču prezentācija un nosūtīšana Ukrainas aizsardzības spēkiem.

Izglītības un zinātnes ministrija un Google paraksta saprašanās memorandu par Google for Education vides izmantošanu izglītībā.

Viedokļi

Jānis TaukačsSorainen partneris: Auto ar Krievijas numuriem – faktu pārbaude 

Paplašini apvārsni

Džo Baidenam ir 80, Donaldam Trampam 77Vai ir jāuztraucas par politiķu vecumu?

Jūraskraukļa pusdienas

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +13 – +18C, apmācies, bez nokrišņiem, D – DR vējs 6 – 7 m/s;

accuweather +12 – +19C, apmācies, D – DR vējš 5 – 6 m/s;

yr +14 – +19C, lielākoties apmācies, iespējams lietus, D vējš 4 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Guntra, Ginters, Marianna