Aizliegums iebraukt ar Krievijas numuriem paliks; Krievija zaudējusi 272 tūkstošus karavīru; Kuldīga UNESCO sarakstā

Lēmumu nemainīs. 

Ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV) piektdien teica, ka liegums no Krievijas vai Baltkrievijas iebraukt automašīnām ar Krievijas numura zīmēm nav pārskatāms. Piektdien arī Somija nolēma jau no sestdienas aizliegt valstī iebraukt mašīnām ar Krievijas numurzīmēm.

Okupantu zaudējumi aug. 

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz svētdienas rītam sasnieguši 272 320 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs. Karam pret Ukrainu Krievija pusotra gada laikā ir iztērējusi aptuveni 167,3 miljardus  ASV dolāru, aprēķinājis žurnāls Forbes. Lielbritānijas militārie izlūkdienesti brīdina, ka Krievija arī šajā ziemā gatavojas īstenot uzbrukumus Ukrainas siltuma un enerģētikas infrastruktūrai. ASV piektdien paziņoja, ka piemēro sankcijas vairāk nekā 150 uzņēmumiem un personām, kuras Krievijai joprojām pārdod Rietumu tehnoloģijas, kuras tā var izmantot karā Ukrainā. Polija, Ungārija un Slovākija piektdien paziņoja, ka saglabās Ukrainas labības importa aizliegumu, neraugoties uz Eiropas Savienības lēmumu izbeigt aizliegumu šajās dalībvalstīs, kā arī Bulgārijā un Rumānijā. Svētdien Prāgā tūkstoši nacionālistiskās un prokremliskās partijas Pro atbalstītāju protestēja pret valdības atbalstu Ukrainai. Čečenijas vadonis Ramzans Kadirovs esot komā, ziņo Ukrainas mediji.

Pasaules dārgums. 

Kuldīgas vecpilsēta iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstāLēmums pieņemts svētdien Pasaules mantojuma komitejas 45.sesijā, kas no 10. līdz 25.septembrim norisinās Rijādā, Saūda Arābijā.

Žurnālā IR lasi

Birokrāti sapinās meistarībā. Ieva Jakone izpētījusi, kā Rīga tika pie sabiedrisko apspriešanu ierobežojuma, kas faktiski likvidē iespēju ierosināt šādas apspriešanas.

Cilvēcisku traģēdiju visvairāk plosītais Austrijas galvaspilsētas rajons. Māris Diņģelis apmeklēja Leopoldštati, kuras vārdā nosaukta Dailes teātra jaunā izrāde.

Telefona ABC cilvēkiem labākajos gados. Madara Linda Ēvalde izvaicāja tehnoloģiju bloga Kursors.lv redaktoru Kristapu Skuteli, kā orientēties modernās viedierīcēs.

Vēl

Robežsargi Aglonā piektdien aizturēja valsts robežu nelikumīgi šķērsojušu 21 trešo valstu pilsoņa grupu. Robežsargiem nācās pielietot šaujamieroci.

Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena svētdien ieradās Lampedūzas salā Itālijas dienvidos, kur imigrantu pieplūduma pēc izsludināts ārkārtas stāvoklis, un solīja risināt krīzi.

Valsts apmaksātas analīzes no 1. janvāra veiks tikai ar elektronisku ārsta nosūtījumu, piektdien paziņoja Veselības ministrija.

Polijā valdošo partiju Likums un taisnīgums mēnesi pirms parlamenta vēlēšanām satricinājis korupcijas skandāls. Vairākām amatpersonām izvirzītas apsūdzības saistībā ar aizdomām par Polijas vīzu pārdošanu trešo valstu pilsoņiem.

Izglītības ministre Anda Čakša (JV) ir ierosinājusi disciplinārlietu pret Valsts izglītības satura centra vadītāju Lieni Voroņenko par materiālu par dzimumu identitāti nokļūšanas mācību plānošanas e-vidē.

Eiropas Savienības regulators piektdien paziņoja, ka ir piespriedis video koplietošanas platformai TikTok 345 miljonu eiro naudas sodu par ES personas datu aizsardzības noteikumu pārkāpumiem.

Bijušais Eiropas Parlamenta deputāts, partijās Saskaņa un LKS sabijušais Andrejs Mamikins ir pārcēlies dzīvot uz Krieviju.

Ziemeļkorejas vadonis Kims Čenuns svētdien noslēdza sešu dienu vizīti Krievijā un no Vladivostokas devās mājup ar bruņuvilcienu.

Reklāma

Starptautiskā laikmetīgās mākslas festivāla Survival Kit 14 centrā šoreiz draudzība – pārrobežu un starppaudžu satikšanās laikā un telpā vecajā Vidzemes tirgū – ne vien tirdzniecības, bet arī satikšanās, pieredzes un ideju apmaiņas vietā.

Svētdienas skandāli

LTV raidījums De facto vērtēja Evikas Siliņas valdības veidošanas pēdējā brīža lēmumus par ministru amatiem. Žurnālisti arī informēja, ka pēc Valsts drošības dienesta rekomendācijas no Rail Baltica iepirkuma izslēdza Turcijas uzņēmumu apvienību, kura bija pildījusi Krievijas kompāniju pasūtījumus. Vēl raidījums stāstīja, kāpēc ieilgst žoga būvēšana uz Baltkrievijas robežas, un ir noskaidrojis, ka Konkurences padomes atklāto karteļu uzņēmumi bieži vien paliek nesodīti.

Arī TV3 raidījums Nekā personīga informēja par pretrunām un sarežģījumiem valdības veidošanā. Raidījums ziņoja, ka jau šonedēļ 3600 Krievijas pilsoņu  saņems vēstules, ka viņiem trīs mēnešu laikā jāpamet Latvija, un skaidroja, kāpēc Latvijā neplāno konfiscēt līdz šim iebraukušos Krievijā reģistrētos auto. Taču Rīgas centrā esošajā Maskavas namā aizvien izsniedz Krievijas vīzas, noskaidrojuši žurnālisti.

Šodien

Saeimā notiek konference Bērnu un jauniešu psihoemocionālā veselība – risinājumi izglītības sistēmā.

Rīgā notiek Latvijas un Kanādas aizsardzības industrijas dienas pasākums.

Policija līdz 22. septembrim rīko pastiprinātas ceļu satiksmes uzraudzības akciju Roadpol drošības dienas.

Viedokļi

Jānis Butāns, mikromobilitātes eksperts, bijušais Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs, Mg.geog. Ielu infrastruktūra nav tikai automašīnām

Artūrs BļinovsHuman Source valdes priekšsēdētājs. Kā atrast labus darbiniekus vispārēja darbaspēka trūkuma apstākļos

Paplašini apvārsni

Zvaigžņu putekļi uz jūsu mājas jumta. Mikrometeorītus ir visvieglāk atrast Antarktīdā, taču tie ir arī visur citur.

Zilonēns steidz glābt peldētāju

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +12 – +20C, neliels mākoņainums, bez nokrišņiem, Z – ZA vējš 3 – 4 m/s;

accuweather +14 – +21C, daļēji mākoņains, A – DA vējš 4 m/s;

yr +11 – +21C, lielākoties saulains, A – ZA vējš 3 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Alita, Elita, Liesma