Straujš inficēto pieaugums; apstiprina 2021.gada valsts budžetu; briti sāks masveida vakcināju

14 miruši

Triju nedēļu laikā reģistrētā saslimstība ar Covid-19 Latvijā augusi par 96%, bet stacionāros aizņemto Covid-19 pacientu gultu skaits mēneša laikā vairāk nekā divkāršojies – 1. novembrī bija 223, bet 2. decembrī – 516, trešdien teica SPKC epidemiologs Perevoščikovs. Latvijā trešdien vēl konstatēti 690 inficētie, bet 14 cilvēki miruši. Tas ir līdz šim lielākais diennaktī mirušo slimnieku skaits. Veselības ministre Viņķele (A/P) teica, ka valdība vienojusies trīs nedēļu laikā sasniegt 10 000 Covid-19 testu dienā.

Pieņem budžetu

Saeima trešdien pēc astoņu dienu ilga darba galīgajā lasījumā pieņēma valsts budžetu 2021. gadam un ar to saistītos 28 likumprojektus. Nākamgad minimālo algu palielinās no 430 līdz 500 eiro. Vislielāko papildu līdzekļu piešķiršanu valdība ir paredzējusi veselības nozarei – 183 miljonus eiro. Budžeta izdevumi plānoti 10,76 miljardi eiro, bet ieņēmumi –  9,58 miljardi eiro. Budžeta deficīts paredzēts 3,9% apmērā no IKP.

Pirmie

Lielbritānijas zāļu aģentūra trešdien atļāva izmantot Pfizer un BioNTech izstrādāto vakcīnu. Lielbritānija kļūs par pirmo valsti, kurā apstiprināta Covid-19 vakcīna un tiks sākta masveida vakcināja. Briti jau iepirkuši 40 miljonus vakcīnu devu, nākamnedēļ valsts cer saņemt 800 000 vakcīnu. Vakcinētajiem būs jāsaņem divas injekcijas ar mēneša atstarpi. Pfizer vakcīnas izplatīšanu apgrūtina nepieciešamība to glabāt mīnus 70 grādu temperatūrā. Trešdien arī Krievijas prezidents Putins paziņoja, ka nākamnedēļ Krievijā sāks masveida vakcināciju pret Covid-19. Krievijai ir sava vakcīna Sputņik V.

Vēl

Valdības vadītājs Kariņš (JV) trešdien Saeimai sniedza ziņojumu par paveikto. Darbaspēka nodokļu samazināšanu valdība plāno turpināt arī 2022.gadā un visus par velti vakcinēt pret Covid.

KNAB nodevis Ģenerālprokuratūrai krimināllietu pret SIA Tieto Latvia par vairāk nekā 2 miljonu eiro liela kukuļa došanu Baltkrievijas amatpersonai un izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

KNAB oktobrī izbeidzis kriminālprocesu par iespējamu valsts amatpersonas bezdarbību sakarā ar naudas pārskaitījumu Rīgas satiksmei. Izmeklēšana bija pamats toreizējā par pašvaldībām atbildīgā ministra Pūces (A/P) lēmumam no amata atstādināt Rīgas mēru Ušakovu (S).

ASV ģenerālprokurors Bils Bārs otrdien teica, ka federālie izmeklētāji nav atklājuši krāpšanos prezidenta vēlēšanās. Prezidents Tramps pastāvīgi apgalvo, ka vēlēšanas nozagtas.

Satversmes tiesa ierosinājusi lietu par Ilūkstes novada pievienošanu Augšdaugavas novadam administratīvi teritoriālās reformas ietvaros.

Slovākijas Augstākā tiesa trešdien par diviem gadiem palielināja ieslodzījumu pētnieciskā žurnālista Jana Kucjaka un viņa līgavas slepkavam. Cietumā viņam jāpavada 25 gadi. Slepkavība notika 2018.gadā.

Šodien

Stājas spēkā prasība obligāti valkāt sejas maskas, atrodoties iekštelpās ārpus dzīvesvietas.

Saeima spriedīs par diriģenta Karela Marka Šišona uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem.

Notiks diskusija par Rail Baltica dzelzceļa līnijas risinājumiem Daugavas labajā krastā posmā no Rīgas robežas līdz Lubānas ielai.

Viedokļi

Ineta Ziemele, Rīgas Juridiskās augstskolas profesore. Tauta, Satversme un Satversmes tiesa.

Ieva Ilvesa, Valsts prezidenta padomniece. Latvijas bērniem zem Ziemassvētku eglītes nepieciešamas digitālās spējas 2021.gadā.

Šonedēļ žurnālā IR

Kāpēc pat stingri lēmumi nevar uzlabot pašreizējo situāciju slimnīcās, intervijā skaidro Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule.

Vai iespējams apvienot labu izglītību ar Covid ierobežojumiem?

Režisors Valters Sīlis šogad Spēlmaņu naktī saņēma trīs balvas. Kas viņam nepieciešams, lai iestudējums izdotos?

Evita Goša dzīvo viendzimuma pāra ģimenē, kurā aug divi bērni. Viņas vēršanās Satversmes tiesā panāca vēsturisku pavērsienu visu Latvijas ģimeņu tiesiskajā aizsardzībā. Kā viņai tas izdevās?

Paplašini apvārsni

Andrejs Ostapovičs bija augsta ranga izmeklētājs Baltkrievijā, bet tagad dzīvo emigrācijā. Viņa stāsts par notiekošo Baltkrievijā.

Salatēti drebina vējš 34 m/s

Kā jakuti 1.decembrī vētras laikā iededzināja Ziemassvētku egli.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -4 – 0C, apmācies, bez būtiskiem nokrišņiem, D – DA vējš 4 – 7 m/s;

accuweather -1 – 0C, pārsvarā mākoņains, D – DA vējš 6 – 8 m/s;

yr -3 – +1C, mākoņains, D – DA vējš 6 – 9 m/s.

Vārda dienu svin:

Evija, Raita, Jogita

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu