Pagarina ārkārtējo situāciju; Covid vakcīnas uz apstiprināšanu; tiek līdz budžeta pamatlikumam

Līdz 11.janvārim

Valdība otrdien pagarināja ārkārtējo situāciju sakarā ar Covid-19 izplatību līdz 11.janvārim. Pulcēties varēs ne vairāk kā divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, sejas maskas būs jāvalkā visās iekštelpās, izņemot savas mājas. No 7.decembra 5.-6.klašu skolēni mācīsies attālināti, klātienē varēs mācīties 1.-4. klases skolēni. Savukārt no 4.janvāra visiem skolēniem un skolotājiem būs jānēsā sejas maskas gan stundās, gan ārpus tām. No 7.decembra tiks ierobežots pārvadājamo pasažieru skaits sabiedriskajā transportā. Brīvdienās un svētku dienās atvērti būs tikai pārtikas, zoopreču veikali un aptiekas. Savukārt slimnīcās no 3.decembra uz laiku ierobežos plānveida pakalpojumus. Otrdien Latvijā reģistrēti vēl 612 Covid-19 inficētie, četri cilvēki miruši. Saslimušo darbinieku dēļ uz divām nedēļām slēgta Balvu slimnīcas dzemdību nodaļa.

Drīz būs

Farmācijas firmas Pfizer un BioNTech otrdien iesniedza pieteikumu Covid-19 vakcīnas apstiprināšanai Eiropas Zāļu aģentūrā. Tur vērsusies arī firma Moderna par savu izstrādāto vakcīnu. Amsterdamā bāzētā aģentūra paziņoja, ka Pfizer un BioNTech vakcīnas izvērtējumu pabeigs ne vēlāk par 29.decembri, bet Moderna vakcīnas – līdz 12.janvārim.

Pēdējais paketē

Saeima otrdien sāka skatīt likumprojektu “Par valsts budžetu 2021. gadam“, kam saņemti 142 priekšlikumi. Budžeta ieņēmumi plānoti 9,579 miljardi eiro, izdevumi – 10,759 miljardi. Parlaments otrdien lēma daļu akcīzes nodokļa un PVN ieņēmumu novirzīt onkoloģijas slimību diagnostikai un ārstēšanai, bet sakrālā mantojuma programmai piešķīra 510 000 eiro. Atbalsts būs arī piemineklim disidentam Gunāram Astram.

Vēl

VID otrdien – pirmajā pieteikšanās dienā uz dīkstāves pabalstiem – saņēmis 650 pieteikumu, galvenokārt no pašnodarbinātajiem. Izmaksas varētu sākt nedēļas beigās, ja to akceptēs EK.

Datu valsts inspekcija sākusi pārbaudi par Twitter publiskoto foto, kur redzams valdības vadītājs Kariņš (JV) veikalā bez sejas maskas. Kariņš teic, ka tas uzņemts jūlijā, kad masku valkāšana nebija obligāta.

Vidējā mēneša bruto darba samaksa par pilnu slodzi šogad 3.ceturksnī salīdzinājumā ar pērno gadu pieauga par 5,9% jeb 64 eiro un sasniedza 1147 eiro.

Baltkrievijas opozīcijas līdere Cihanouska paziņojusi, ka īpašā vietnē internetā var reģistrēt Baltkrievijas spēka struktūru izdarītos noziegumus pret mierīgajiem iedzīvotājiem.

Valdība otrdien atbalstīja Kultūras ministrijas iesniegumu kompensēt 80% no ārkārtējās situācijas laikā nenotikušo pasākumu biļešu vērtības.

Valdība otrdien atbalstīja Latvijas Nacionālā arhīva attīstības koncepciju, kas paredz modernizēt astoņas no 22 arhīva ēkas.

Vācijas pilsētā Trīrē otrdien auto gājēju zonā sabrauca piecus cilvēkus, 15 cilvēki ir ievainoti. Autovadītājs aizturēts.

Ķīnas robots zonde Chang’e 5 otrdien sekmīgi piezemējās uz Mēness.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Novembrī notikuši kiberuzbrukumi trim Igaunijas ministrijām – hakeru uzbrukumos cietušas Ekonomikas un komunikāciju, Sociālo lietu un Ārlietu ministrija.

No 1.janvāra Covid izraisītās krīzes dēļ Tallink pārtrauks prāmju kustību no Tallinas uz Helsinkiem un Stokholmu. Nekursēs prāmis arī no Rīgas uz Stokholmu.

Lietuvas pētnieki atklājuši pēdējā nacionālā partizāna Antana Kraujeļa-Šjaubūna bunkuru. Viņš krita cīņā ar čekistiem 1965.gadā. Čekisti vēlāk viņa bunkuru izmantoja virsnieku apmācībā.

Somijā Covid-19 izplatība likusi noteikt stingrākus ierobežojumus. Helsinkos līdz 20.decembrim slēgtas visas sabiedriskās telpas, tai skaitā sporta zāles, kultūras centri un muzeji.

Zviedrijā policija aizturējusi māti, kura dēlu gandrīz 30 gadus turējusi ieslēgtu dzīvoklī.

Dānijā gandrīz divas reizes samazinājies kā geto klasificētu rajonu skaits – no 28 līdz 15. Par geto apzīmē rajonus ar augstu bezdarbu, kriminalitāti un imigrantu skaitu.

Šā gada novembris Norvēģijā bijis siltākais kopš 1900. gada.

Šodien

Rīgas dome lems par Ivetas Zalpēteres atbrīvošanu no pilsētas izpilddirektora vietnieka amata.

Festivālā Prozas lasījumi notiks diskusija Vārda brīvība – mīti un realitāte.

Notiks LIKTA tiešsaistes konference Digitālā transformācija.

Viedokļi

Gvido Princis, Rīgas pilsētas arhitekts. Vai laba arhitektūra (arhitekti) izglābs Rīgu?

Baiba Strupiša, juriste, Sertificētu mediatoru padomes valdes priekšsēdētāja vietniece. Konsultē vispirms: taisnīguma interpretācija starp radošumu un tiesiskumu.

Paplašini apvārsni

Bandītu dāvana

Brazīlijas pilsētā Krisjumā bruņoti bandīti aplaupīja banku un daļu zagtā izkaisīja ielās.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -4 – +1C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, D vējš 4 – 5 m/s;

accuweather -4 – -1C, vēss, atspīdēs arī saule, D vējš 3 – 4 m/s;

yr -3 – 0C, saule mīsies ar mākoņiem, D vējš 3 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Meta, Sniedze

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu