Rimševičam esot slēpts īpašums; Maskavā aiztur pētniecisko žurnālistu; Kazahstānā protesti

Prokuratūra atklāj detaļas

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un apmeklētāja ar plakātu 7.jūnijā piedalās preses konferencē, kurā Latvijas Bankas vadītājs sniedz vērtējumu ekonomiskajai situācijai eirozonā un Latvijā. Foto: Zane Bitere, LETA

Latvijas Bankas prezidents Rimšēvičs esot izmantojis 250 000 eiro kukuli, kāda uzņēmuma vārdā iegādājoties nekustamo īpašumu, piektdien informēja prokuratūra. Šim īpašumam LB prezidents esot slēpti kļuvis par līdzīpašnieku. Prokuratūra šajā sakarā gan Rimšēvičam, gan uzņēmējam Martinsonam uzrādīja jaunu apsūdzību.

Grib aizbāzt muti

Maskavas tiesa sestdien piesprieda mājas arestu ceturtdien aizturētajam krievu tīmekļa medija Meduza pētnieciskajam žurnālistam Ivanam Golunovam. Viņu vaino narkotisko vielu izplatīšanā, bet žurnālists to noliedz. Golunovu aizturēja brīdī, kad viņš devās tikties ar informācijas avotu. Golunovs uzskata, ka aizturēts sakarā ar pētījumu par apbedīšanas biznesu. Žurnālista amata brāļi izteikuši publisku atbalstu, arī Latvijas Žurnālistu asociācija.

Aiztur simtiem

Svētdien Kazahstānā notika prezidenta ārkārtas vēlēšanas, kuru laikā policija Nursultanā un Almati aizturēja simtiem opozīcijas protestētāju. Viņi uzskatīja, ka vēlēšanas legalizēs pašreizējā valsts galvas Tokajeva atrašanos prezidenta amatā.

Vēl

Tā kā izglītības nozarē nav veiktas reformas, Finanšu ministrija nav saskaņojusi Izglītības un zinātnes ministrijas iesniegtos grozījumus par pedagogu minimālās algas celšanu.

Ungārijas gaisa spēku iznīcinātāji pārņēmuši Baltijas valstu gaisa telpas aizsargāšanu.

Piektdien no Lielbritānijas Konservatīvās partijas vadītājas un premjerministres amata atkāpās Terēza Meja. Viņa paliks amatā līdz pēcteča ievēlēšanai, kas varētu notikt jūlija beigās.

Piektdien Igaunija, kā arī Nigēra, Tunisija, Vjetnama un Sentvinsenta un Grenadīnas uz divu gadu termiņu tika ievēlēta par ANO Drošības padomes nepastāvīgo dalībvalsti.

Svētdien 150 000 Honkongas iedzīvotāju izgāja ielās protestā pret likumprojektu, kas atļautu aizdomās turētu personu izdošanu Pekinai.

Moldovas prezidenta p.i. Pāvels Filips svētdien atlaida parlamentu un izsludināja ārkārtas vēlēšanas. Pirms tam Konstitucionālā tiesa apturēja promaskaviskā prezidenta Dodona pilnvaras.

Žurnāls Ir piektdien Latvijas drukāto mediju izdevēju apbalvošanas pasākumā saņēma gada balvu kā pagājušajā gadā pārdotākais izzinošais izdevums.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga svētdien skaidroja, kāpēc Rīgas domnieks no partijas Latvijas attīstībai pretēji citiem valsts pārstāvjiem Rīgas brīvostas valdē atbalstīja lielus tēriņus. Raidījums arī stāstīja, ka līdz tiesai nonācis Rīgas pašvaldības SIA Rīgas nami konflikts ar SIA Zeus maksātnespējas administratoru Daugaviņu. Raidījums arī noskaidroja, ka lielākā daļa jaudīgāko LDz lokomotīvju iznomātas uzņēmumam, kura īpašniekos ir kukuļņemšanā apsūdzētā Magoņa sieva.

LTV raidījums de facto stāstīja, ka Saeimas deputāti pēc saņemtās mediju un sabiedrības kritikas pārskatīs ieceri ierobežot amatpersonu deklarāciju pieejamību. Raidījums arī skaidroja, kāpēc Saskaņas Saeimas frakcijas vadītājs Urbanovičs uzskata, ka ārkārtas vēlēšanu gadījumā partijas sarakstā nevajadzētu iekļaut pašreizējos Rīgas domniekus. Raidījums atklāja Igaunijas galēji labējās partijas EKRE uzskatus. Tāpat raidījums informēja par Ogresgala pagastā meža teritorijā atrastu nelegālu atkritumu kalnu, kas atrodas blakus atkritumu apsaimniekošanas firmai Ķilupe.

Šodien

Notiks Nacionālās apvienības valdes sēde, kurā varētu lemt par kultūras ministra amata kandidātu.

Koalīcija atkārtoti spriedīs par Latvijas eirokomisāra kandidāta izvirzīšanu (LETA).

Valsts kontrole publiskos revīzijas ziņojumu par valsts pārvaldes IKT infrastruktūras pārvaldību un tās efektīvu izmantošanu.

Arēnā Rīga uzstāsies mūziķis Stings.

Viedokļi

Jana Simanovska, vides inženierzinātņu doktore. Kā norakt labu ieceri? Ar grandiozām alternatīvām!

Austrumeiropas politikas pētījumu centrs. Maldināšana – Latvijas gadījums Nr. 24.

Paplašini apvārsni

Vienkārša stratēģija palīdz ārstiem Amerikā pārvarēt izdegšanu. Varbūt tā var noderēt arī citām profesijām?

Labākais palīgs matemātiķim

Brīnumainais krīts, ar kuru nevarot uzrakstīt nepatiesu vienādojumu.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +11 – +24C, apmācies, brīžiem skaidrosies, bez nokrišņiem, R – DR vējš 2 – 3 m/s;

accuweather +17 – +24C, brīžiem atspīdēs saulīte, R – DR vējš 2 – 3 m/s;

yr +12 – +24C, mākoņains laiks, R – DR vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienas svin:

Malva, Anatols, Anatolijs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu