Saeima izdod Zakatistovu; mudinās Bičkoviču vērtēt Kalnmeieru; Muižnieks tomēr būs LU rektors

Tiesiskumam jābūt

Saeimas deputāts Atis Zakatistovs piedalās Saeimas sēdē. Foto: Zane Bitere, LETA

Saeima ceturtdien izdeva kriminālvajāšanai KPV LV Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Ati Zakatistovu. Par lēmumprojetku balsoja 55 deputāti, pret bija 21 – ne tikai no KPV “pamatkodola”, bet arī visi JKP deputāti.

Viņu un uzņēmēju Viesturu Tamužu KNAB tur aizdomās par 26 tūkstošu eiro izkrāpšanu. Prokuratūra aprīlī lūdza izdot Zakatistovu kriminālvajāšanai, taču Saeimas atbildīgā komisija nolēma nesteigties un piekrita viņu izdot 5. jūnijā.

Trešdaļa prasa

Saeimā savākti nepieciešamie 34 deputātu paraksti, lai rosinātu Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču norīkot tiesnesi ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera izvērtēšanai. Iesniegumu parakstījuši visu valdības koalīcijas partiju pārstāvji. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) 17. maijā paziņoja par neuzticēšanos Kalnmeieram un aicināja diskutēt par viņa atbilstību amatam. Valdošās koalīcijas politiķi vienojās, ka par to varētu diskutēt, ja tam būtu konkrēts pamatojums.

Caur ērkšķiem

Ceturtdien Latvijas Universitātes Satversmes sapulce ārkārtas sēdē par augstskolas rektoru apstiprināja Indriķi Muižnieku, tās līdzšinējo vadītāju. Rektora vēlēšanās maijā Muižnieks saņēma vairāk balsu nekā otrs kandidāts, taču mazāk nekā pusi no sapulces dalībnieku balsīm, tāpēc vairāki LU darbinieki apstrīdēja rektora pārvēlēšanas tiesiskumu un aicināja sasaukt Satversmes ārkārtas sapulci.

Vēl

Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas paredz atlikt divu pakalpojumu grozu valsts veselības apdrošināšanas sistēmu līdz 2021. gadam.

Saeima ceturtdien otrajā lasījumā atbalstīja ieceri paplašināt Valsts kontroles pilnvaras un piešķirt tai tiesības piedzīt pretlikumīgi iztērētu valsts naudu.

Rīgas domes opozīcija savākusi nepieciešamo parakstu skaitu, lai pieprasītu domes sēdes sasaukšanu neuzticības izteikšanai tās priekšsēdētājam Dainim Turlajam (GKR).

Saeima ceturtdien noteica bargākus sodus par transportlīdzekļu zādzību.

Latvijas Pareizticīgās baznīcas galvai, metropolītiem un bīskapiem ir jābūt Latvijas Republikas pilsoņiem, noteic Saeimas ceturtdien pieņemtie likuma grozījumi.

Saeima ceturtdien apstiprināja pēc opozīcijas ierosinājuma izveidotās OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas sastāvu.

Pārtikas un veterinārais dienests konstatējis toksisku vielu vairākos Lat Eko Food ražotos augļu biezeņos un aicina tos nelietot uzturā.

Ķīnas telekomunikāciju uzņēmums Huawei trešdien parakstīja vienošanos ar Krievijas uzņēmumu MTS par 5G sakaru tīkla attīstīšanu Krievijā.

Šodien

Latvijas Arhitektu savienībā notiek Baltijas valstu radošo savienību konference. (LETA)

Rīgas Latviešu biedrības namā paraksta līgumu par Brīvības pieminekļa izgaismošanas projektu.

Maršrutā Rīga-Sigulda-Rīga kursē RSU Veselības ekspresis.

Viedokļi

Kultūra

No 7. līdz 11. jūnijam dažādās Rīgas vietās norisināsies ikgadējais starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls Laiks dejot.

No 7. jūnija izstāžu zālē Arsenāls būs skatāma igauņu mākslinieka Kaido Oles personālizstāde Dejas vientuļo siržu klubā.

8. jūnijā Arēnā Rīga notiks dzejnieka Jāņa Petera 80. gadu jubilejas lielkoncerts Dzejnieka sirdsvārdi.

9. jūnijā Bruknas muižā notiks labdarības koncerts Uzcel savu baznīcu!.

Paplašini apvārsni

“Sociālisms bagātajiem”. Kā pagājušā gadsimta astoņedsmito gadu ekonomiskie argumenti ASV un Lielbritānijā noveda pie daudz lielākas nevienlīdzības.

IR aktuāli

Uz Jāņiem īpašs piedāvājums! Abonē žurnālu Ir uz 4 mēnešiem un saņem Valmiermuižas alus darītavas dāvanu karti 20€ vērtībā! Piesakies!

Šeit ir darbs kaķim

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +20 – +28C, saulains, palaikam pērkona negaisi, D – DA vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +20 – +29C, saulains, brīžiem lietus un pērkona negaiss, DA vējš 4 – 6 m/s;

yr +20 – +29C, daļēji mākoņains, D – DA vējš 3 – 5 m/s.

Vārda dienas svin:

Gaida, Arnis, Arno

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu