fbpx

Rīgā paliek ārkārtējā situācija; izvirza FKTK vadītāju; kompensēs preses piegādi

Ārkārtēji atkritumi.

Saeima ceturtdien atbalstīja valdības lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Rīgā saistībā ar atkritumu izvešanu. Ārkārtējā situācija būs spēkā līdz brīdim, kad spēku zaudēs Konkurences padomes lēmums par pagaidu noregulējumu, kas liedza sākt atkritumu apsaimniekošanu uzņēmumam Tīrīga, bet ne ilgāk kā līdz 2019. gada 11. decembrim. Valdība ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā izsludināja 11.septembrī.

Uzvarētāja zināma.

Konkursā uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes priekšsēdētāja amatu no 25 pretendentiem ceturtdien par labāko atzīta bankas Citadele valdes locekle Santa Purgaile. Viņas kandidatūra vēl jāapstiprina valdībai, bet gala lēmumu par iecelšanu amatā pieņems Saeima. Starp svarīgākajiem FKTK darāmajiem darbiem Purgaile minēja Latvijas finanšu sektora sakārtošanu un Eiropas Padomes ekspertu komitejas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanai jeb Moneyval rekomendāciju ieviešanu, lai nepieļautu Latvijas nonākšanu tā sauktajā pelēkajā sarakstā. Jūlija sākumā FKTK priekšsēdētājs Pēters Putniņš un viņa vietniece Gunta Razāne iesniedza atlūgumus. Latvijas paveikto rekomendāciju ieviešanā Moneyval vērtēs decembrī.

Prese būs.

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Pasta likumā, kuri paredz kompensēt pasta komersantiem abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumu radītos zaudējumus. Regulējums būs spēkā no 2020. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 31. decembrim. Lai kompensētu zaudējumus par preses izdevumu piegādi Latvijas Pastam, nākamgad nepieciešami apmēram 6 miljoni eiro. Latvijas Preses izdevēju asociācija bija paudusi bažas, ka gadījumā, ja valsts vairs nekompensētu šos zaudējumus, drukātās preses pastāvēšana Latvijā būtu apdraudēta.

Vēl

Saeima ceturtdien konceptuāli atbalstīja liegumu pašvaldībām dibināt un izdot masu informācijas līdzekļus.

16. septembrī pie Rietumāfrikas pirāti uzbruka Latvijas tankkuģim, ceturtdien apstiprināja kuģa pārvaldītājs.

VID ceturtdien informēja, ka mēbeļu kravā Ventspils ostā atklājis 3,12 miljonus kontrabandas cigarešu.

Francijas prezidents Makrons un Itālijas premjerministrs Konte aicina ieviest ES automātisku patvēruma meklētāju pārdales sistēmu.

Eiropas Parlaments ceturtdien pieņēma rezolūciju ar aicinājumu noteikt 25. maiju par starptautisko dienu cīnītāju pret totalitārismu atcerei.

Tiesa Japānā ceturtdien attaisnoja trīs bijušos energokompānijas TEPCO vadītājus lietā par Fukušimas kodolelektrostacijas katastrofu 2011. gadā.

Krievijā aizturēts šamanis no Jakutijas, kurš kājām gāja uz Maskavu, lai veiktu Krievijas prezidenta Putina “izdzīšanas rituālu”.

Šodien

Notiek akcija Gājiens nākotnei

Baltijas valstu jaunieši pulcējas forumā Ejam tālāk pa Baltijas ceļu.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiek starptautiska konference Kultūras trauma un tās dziedināšana.

Viedokļi

Toms Baumanis, Rīgas Stradiņa universitātes Administrācijas un attīstības prorektors. Kāda ir augstākās izglītības pārvaldības loģika?

Ēriks Lingebērziņš, Biznesa augstskolas Turība asociētais profesors. Eiropā aug interese par Latviju kā tūrisma galamērķi

Kultūra

No 19. septembra izstāžu zāles Arsenāls radošajā darbnīcā varēs apskatīt Andra Freiberga perosonālizstādi 136 pakāpieni.

19. septembrī Nacionālajā teātrī notiks Ināras Sluckas iestudētā Aivara Freimaņa romāna Katls dramatizējuma pirmizrāde.

20. septembrī mūzikas namā Daile notiks Laimas Jansones un DJ Monsta koncerts Visuma vizošā tumsa.

20. septembrī Lielajā Ģildē notiks LNSO sezonas atklāšanas koncerts.

Paplašini apvārsni

Šahs šķiet esam fiziski viegls sports, taču patiesībā paņem ievērojamus organisma resursus. Lielmeistara diēta: Kā zaudēt svaru, gandrīz nekustoties?

Revolucionārs izgudrojums?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +6 – +11C, mainīgs mākoņu daudzums, palaikam lietus, Z – R vējš 4 – 5 m/s

accuweather +6 – +12C, daļēji saulains, brīžiem īslaicīgs lietus, Z – ZR vējš 4 – 5 m/s

yr +6 – +11C, lielākoties apmācies, brīžiem lietus, Z – ZR vējš 2 – 4 m/s

Vārda dienu svin

Guntra, Ginters, Marianna

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu