fbpx

Prasa atlaist Pūci; bezdarba pabalsts būs īsāks; pagarina Kalnmeiera vērtēšanu

Pagastveču pretsitiens.

Latvijas Pašvaldību savienība pirmdien pieprasīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (A/P) demisiju. LPS aicināja premjerministru Krišjāni Kariņu (JV) pašam uzņemties novadu reformas vadīšanu un solīja lūgt Valsts kontroli vērtēt VARAM tēriņus. Ministrs Pūce noraidīja LPS pārmetumus, bet Kariņš paziņoja, ka uzticas ministra spējām īstenot reformu. Savukārt Reģionālo attīstības centru apvienība paziņoja, ka mēģinājumi apturēt reformu ir nelietderīgi, un aicināja LPS nerunāt visu pašvaldību vārdā.

Īsāka nauda.

Bezdarbnieku pabalstus no nākamā gada izmaksās astoņus mēnešus, nevis deviņus, kā bija līdz šim, pirmdien nolēma valdība. Ar to plānots ietaupīt 12 miljonus eiro. Sociālie partneri pauž izbrīnu par izmaiņām un apgalvo, ka tās ar viņiem nav apspriestas. Taču darba devēji piekrīt labklājības ministrei Ramonai Petravičai (KPV), ka pabalstu termiņa samazināšana mudināšot bezdarbniekus aktīvāk meklēt darbu.

Kalnmeieru turpinās pārbaudīt.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs pagarinājis līdz 1. oktobrim termiņu pārbaudei par ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atlaišanas pamatu izvērtēšanu. Par izvērtējumu atbildīgā tiesnese skaidro, ka ir pieprasījusi dažādus precizējumus un papildu informāciju no deputātiem un Valsts kontroles. AT priekšsēdētājs jūnija beigās ierosināja pārbaudi par ģenerālprokurora atlaišanas pamatu izvērtēšanu, kad 34 Saeimas deputāti pēc tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) iniciatīvas bija rosinājuši viņu to sākt.

Vēl

PVD un SPKC pirmdien noraidīja ziņojumus sociālajos tīklos par risku saslimt ar zarnu infekciju, kurus kādi anonīmie izplatīja pēc vairāku bērnu inficēšanās svētdien Siguldā.

Latvijas kuģa apkalpe Brazīlijas piekrastē svētdien izglāba astoņus zvejniekus.

Virsprokurors Modris Adlers atcēlis lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu pret Herbertu Cukuru par viņa iespējamo līdzdalību ebreju iznīcināšanā.

Krievijā pirmdien sākās plaši armijas manevri, kuros iesaistīti 128 000 karavīru.

Beļģijas ārlietu ministru Didjē Reindersu, kuru nākamā EK prezidente Urzula fon der Leiena izraudzījusies tieslietu komisāra amatam, tur aizdomās par korupciju un naudas atmazgāšanu.

EK prezidenta Junkera un Lielbritānijas premjerministra Džonsona sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no ES pirmdien noslēgušās bez rezultāta, paziņoja EK.

Ziemeļkorejas vadonis Kims Čenuns uzaicinājis ASV prezidentu Donaldu Trampu apmeklēt Ziemeļkorejas galvaspilsētu Phenjanu.

Šodien

Notiek ekspertu tiešraides diskusija Pacienta drošība = Tava un ārsta sadarbība.

Lielajā ģildē notiek diskusija Kā integrēties Latvijas sabiedrībā pēc dzīves ārzemēs.

Notiek pirmais Latvijas – Amerikas aizsardzības forums.

Viedokļi

Pēteris Liniņš, Latvijas Alus darītāju savienības izpilddirektors. Neļaut Tīrīgai sabojāt depozīta sistēmu

Gatis Ozols, VARAM Publisko pakalpojumu departamenta direktora vietnieks. Trīs digitālie risinājumi, kas samazinās birokrātiju biznesam

Paplašini apvārsni

Cilvēku brīvās gribas apšaubītāji daudzus gadus atsaucās uz pētījumu, kurš tagad izrādījies kļūdains.

Kā palīdzēt, lai ir sliktāk

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +9 – +14C, apmācies, brīžiem lietus, iespējams pērkona negaiss, R – ZR vējš 4 – 7 m/s

accuweather +8 – +15C, apmācies, palaikam lietus, R vējš 5 – 7 m/s

yr +10 – +14C, lielākoties apmācies un lietains, R – ZR vējš 1 – 6 m/s

Vārda dienu svin

Vera, Vaira, Vairis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu