Reģistrēs zāles pret Covid-19; kompensēs enerģijas cenas; aicina atvēlēt aizsardzībai 2,5% no IKP

Būs arī zāles

Eiropas Zāļu aģentūra ceturtdien ieteica reģistrēt uzņēmuma Pfizer zāles pret Covid-19Paxlovid būs pirmās Eiropā reģistrētās iekšķīgi lietojamās pretvīrusa zāles. NVD ceturdien informēja, ka turpmāk Covid-19 saslimšanas gadījumā vakcinācijas sertifikāta darbību apturēs uz septiņām dienām. Latvijā aizvadītās diennakts laikā reģistrēti 9087 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, 18 slimnieki miruši.

Jauni pabalsti

Saeima ceturtdien atbalstīja valdības piedāvāto Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākuma likumprojektu, kas paredz 250 miljonu eiro kompensācijas iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Pensionāriem un pabalstu saņēmējiem no janvāra līdz aprīlim izmaksās 20 eiro atbalstu mēnesī, bērniem un studentiem – 50 eiro.

Naudu drošībai

Latvijai būtu jāpalielina aizsardzības izdevumi līdz 2,5 procentiem no IKP, ceturtdien ārpolitikas debatēs Saeimā uzsvēra ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV). Kremlis ceturtdien paziņoja, ka ASV atbildē uz Maskavas priekšlikumiem par “drošības garantijām” neesot ņemti vērā Krievijas apsvērumi. Tomēr Maskava nesteigšoties ar atbildi uz ASV un NATO trešdien rakstiski iesniegto atbildi uz Krievijas “drošības garantiju” pieprasījumu. Krievijas prezidents Putins bija piedraudējis, ka īstenošot “militāri tehniskus pasākumus”, ja Maskava nesaņems viņa pieprasītās garantijas. Vācija ceturtdien paziņoja, ka sankcijas, kas Krievijai tiks piemērotas gadījumā, ja tā uzbruks Ukrainai, ietvers arī gāzesvadu Nord Stream 2.

IR aktuāli

Iekavēti darbi. Valdība dažos gadījumos ir pārcentusies ar energoresursu cenas kāpuma kompensēšanu, uzskata Latvijas Bankas ilgtspējas virziena vadītājs Edvards Kušners.

Vēl

Saeima ceturtdien Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļu amatā ievēlēja Ivaru Āboliņu, Aurēliju Ievu Druvieti, Ilvu Milzarāju un Andi Plakanu.

Eiropas Savienība ceturtdien iesniedza Pasaules Tirdzniecības organizācijā sūdzību par Ķīnu, kura vēršas pret Lietuvu par tuvināšanos ar Taivānu.

Baltijas valstu un Polijas pārvades sistēmas operatori saņems 170 miljonu eiro ES līdzfinansējumu Baltijas elektrotīklu sinhronizācijai.

Valsts policija nesāks kriminālprocesu par mākslas kritiķa Tomasa Pārupa iespējamo vardarbību pret teātra producenti Kati Gecēviču.

Vācijā šonedēļ 125 katoļu baznīcas darbinieki paziņoja par savu piederību LGBT (lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu) kopienai un aicināja veikt reformas krīzes skartajā baznīcā.

Būvniecības izmaksas pagājušajā gadā Latvijā pieauga vidēji par 6,7% salīdzinājumā ar 2020. gadu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Pirmajā instancē notiesātais Aivars Lembergs ir pārslimojis Covid-19 un pieprasa 10 tūkstošu eiro kompensāciju no Ieslodzījumu vietu pārvaldes par balstvakcīnas nenodrošināšanu viņam cietumā.

IR aktuāli

Šķeļ atomus bez bažām. Citur Eiropā pret atomenerģiju izturas piesardzīgi, tikmēr Somijā nupat palaists vēl viens kodolreaktors.

Šodien

NVD Vakcinācijas projekta nodaļa rīko tiešsaistes sarunu ciklu par vakcināciju pret Covid-19.

Notiek starptautiska jauniešu un mediju sadarbības konference Iespējas un izaicinājumi.

Centrālā statistikas pārvalde informē par IKP ātro novērtējumu 2021. gada 4. ceturksnī.

Viedokļi

Andris Kāposts, biedrības Attīstības platformas YOU+ vadītājs. Kā uzlabot jauniešu mentālo stāvokli un atrast iespējas tīkloties attālināti?

Inga Šīna, Ekonomikas un kultūras augstskolas programmas Biznesa vadība direktore. Darbībai digitālajā vidē vajadzīgs arī jauns skats uz biznesu

Šonedēļ "Šķiltavā"

Pandēmijas smagums uz ģimenes ārstu pleciem. Policijai jauna datu bāze. Atbalsts energokrīzē pārlieku dāsns? Spriež Baiba Kļava, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

28. janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks grāmatu dāvināšanas akcijas Draudzīgais aicinājums svinīgais noslēguma pasākums.

28. janvārī tiešsaitē notiks Skatuves mākslas tulkojumu antoloģijas pirmā posma atvēršanas svētki un aktuālajām nozares problēmām veltīts simpozijs.

29. janvāri Lielajā ģildē notiks Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts.

30. janvārī Vidzemes koncertzālē Cēsis notiks koncerts Ozols un Latvijas Radio bigbends.

Paplašini apvārsni

Suņi un sēta

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 – +2C, apmācies, lietus, Z – ZR vējš 4 – 9 m/s;

accuweather -3 – +2C, apmācies, lāgiem snigs, Z – ZR vējš 5 – 10 m/s;

yr 0 – +3C, apmācies, palaikam lietus un slapjš sniegs, Z – ZR vējš 3 – 11 m/s.

Vārda dienu svin:

Kārlis, Spodris

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu