Sniegs atbalstu energokrīzē; inficēto diennaktī pāri 6000; nedaudz uzlabojas korupcijas uztvere

Atbalsts līdz aprīļa beigām

Valdība otrdien lēma iedzīvotāju un uzņēmēju atbalstam energoresursu cenu krīzē novirzīt 250 miljonus eiro. Atbalsta pasākumi būs spēkā no gada sākuma līdz 30.aprīlim. Pensionāriem ik mēnesi varētu piešķirt papildu 20 eiro atbalstu, bet ģimenēm par katru bērnu paredzēts atvēlēt 50 eiro mēnesī. Paredzēts, ka mājsaimniecībām, kas dabasgāzi izmanto apkurē, valsts līdz 30. aprīlim segs izmaksas virs 34 eiro/MWh. Valsts arī apņēmusies pilnībā kompensēt elektrības sadales tarifa un OIK izmaksas. Par atbalsta pasākumiem vēl jālemj Saeimai.

Slimo arī vakcinētāji

Pēdējā diennaktī Latvijā reģistrēti 6097 Covid-19 inficēto, miruši 15 cilvēki. Diennakts laikā no 765 līdz 778 pieaudzis arī stacionāros ievietoto Covid-19 pacientu skaits. Lai samazinātu Covid-19 testēšanas slodzi, turpmāk nebūs obligāti jāapstiprina laboratoriski ikviens pozitīvais antigēnu tests. Covid-19 pārslimojušajiem 60 dienas pēc inficēšanās noteikšanas nebūs jāievēro mājas karantīna un jāveic skrīninga testi, otrdien lēma valdība. Viens no vakcinācijas centriem otrdien bija slēgts, jo darbinieki bija saslimuši.

Sliktāk nekā igauņiem

Latvija starptautiskās pretkorupcijas organizācijas Transparency International Korupcijas uztveres indeksā pērn pakāpusies līdz 36.vietai no 42.vietas 2020.gadā, liecina otrdien publicētais apkopojums par 180 pasaules valstīm. Igaunija korupcijas uztveres indeksā pērn no 17.vietas pakāpusies uz 13.vietu, Lietuva ierindojas 34.vietā. Pirmajās vietās ir Dānija un Somija, tām seko Norvēģija un Zviedrija. Par Latviju sliktāki rezultāti ir Polijai, Ungārijai, Itālijai un vairākām citām ES valstīm.

IR aktuāli

Par šāgada Eiropas kultūras galvaspilsētas Kauņas programmu stāsta kurators Rītis Zemkausks.

Vēl

ASV pirmdien paziņoja, ka 8500 karavīru atrodas kaujas gatavībā iespējamai dislokācijai Austrumeiropā.

Rīgas apgabaltiesa otrdien atkārtoti attaisnoja valsts noslēpuma izpaušanā apsūdzēto Saeimas deputātu Juri Jurašu (JKP). Spriedumu vēl var pārsūdzēt.

Izglītības iestādes vadītājs būs tiesīgs pieņemt lēmumu par attālinātām mācībām visā izglītības iestādē, otrdien lēma valdība.

Darbam NEPLP Saeimas atbildīgā komisija otrdien izvirzīja līdzšinējo padomes vadītāju Ivaru Āboliņu, vietnieci Ievu Aurēliju Druvieti, bijušo Pieci.lv programmas direktori Ilvu Milzarāju un SIA NT Piedzīvojumi valdes locekli Andri Plakanu. Par kandidātu apstiprināšanu jālemj Saeimai.

Valdība otrdien atbalstīja grozījumus Pašvaldības domes vēlēšanu likumā. Tie paredz, ka ieslodzītie varēs piedalīties pašvaldības domes vēlēšanās, balsojot pa pastu.

Londonas policija otrdien paziņoja, ka sākusi izmeklēšanu par ballītēm mājsēdes laikā 2020.gadā Lielbritānijas premjerministra Džonsona birojā un valdības ministrijās.

Drūzmā, kas izcēlās futbola stadionā pirms Āfrikas Nāciju kausa izcīņas spēles Kamerūnas galvaspilsētā Jaundē, pirmdien gāja bojā astoņi cilvēki, 38 ievainoti.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Pirmdien Zviedrijas un Somijas ārlietu ministri tikās ar NATO ģenerālsekretāru Stoltenbergu un apsprieda Krievijas draudus Ukrainai. Ne Zviedrija, ne Somija nav NATO valstis.

Somijā tiesā bijušo iekšlietu ministri Peivi Resenenu, kuru apsūdz par naida un neiecietības kurināšanu pret seksuālām minoritātēm.

Lietuvas galvaspilsēta Viļņa otrdien atzīmēja 699.gadadienu. Katedrāles laukumā iedegsies simbolisks pulkstenis, kas skaitīs laiku līdz 700.gadadienai.

Talibu pārstāvji pirmdien Oslo sāka sarunas ar Rietumu diplomātiem, lai risinātu humāno krīzi Afganistānā. Norvēģijas pārstāvji otrdien ar talibiem apsprieda sieviešu stāvokli.

IR aktuāli

Kā uzņēmums Hagberg ar mobilo lietotni un rūpēm par darbinieku psiholoģisko veselību cenšas mainīt priekšstatus par uzkopšanas un apsaimniekošanas darbiem.

Šodien

Rīgas domes vadība informēs par Rīgas pašvaldības 2022. gada budžeta prioritātēm.

Latvijas Ārpolitikas institūts iepazīstinās ar Latvijas ārējās un drošības politikas Gadagrāmatu 2022.

Notiks biedrības Glābiet bērnus rīkota tiešsaites starptautiska zinātniska konference Covid-19 ietekme uz bērniem, tiesības un atbildība.

Viedokļi

Rita Našeniece, RD Kultūrvēsturiskā materiālā mantojuma komisijas vadītāja. Plombe mantojuma caurajam zobam.

Kaspars Zakulis, Latvijas Zaļā punkta direktors. Energoresursu cenu kāpums ir drauds atkritumu eļļu nelegālai izmantošanai apkurē.

Paplašini apvārsni

Kontrabandas pelēkā zona Donbasā – kas un no kā pelna?

Slēpo pati!

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -4 – 0C, mākoņaini, bez nokrišņiem, D – DR vējš 2 – 6 m/s;

accuweather 0 – +1C, apmācies, snigs, D – DR vējš 2 – 5 m/s;

yr -4 – +1C, apmācies, vakarā sniegs, D – DR vējš 2 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Ansis, Agnis, Agneta

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu