Pavļuts liek vakcinēt mediķus; Latvijā atklāj britu Covid mutāciju; rosinās Trampa impīčmentu

Jāpotējas visiem

Piektdien valdība piešķīra vēl 23 miljonus eiro Veselības ministrijai BioNTech/Pfizer 1 403 000 papildus vakcīnu devu iegādei. Ar tām pret Covid-19 varēs vakcinēt 701 500 iedzīvotājus. Piektdien ES vienojās par papildu 300 miljonu vakcīnu devu iegādi no ražotāja. Infektologs Uga Dumpis Twitter svētdien rakstīja, ka plaša vakcināja ir vienīgais ilgtermiņa risinājums. Valdības vadītājs Kariņš (JV) vakcināju piektdien nosauca par prioritāru uzdevumu jaunajam veselības ministram Pavļutam (A/P). Ministrs sestdien parakstīja rīkojumu no pirmdienas sākt vakcinēt visus mediķus. Tomēr brīvdienās vakcinācijas temps samazinājies.

Japānā jauna mutācija

Lielbritānijā reģistrētais Covid-19 mutācijas paveids atklāts arī Latvijā, LTV apstiprināja Latvijas Biomedicīnas pētījumu centra vadītājs Jānis Kloviņš. Savukārt Japānā 10.janvārī reģistrēts jauns Covid-19 paveids, kas atšķiras no Lielbritānijā reģistrētā. Latvijā saslimšana ar Covid-19 nemazinās – svētdien reģistrēti vēl 616 inficētie, miris 31 cilvēks. Veselības ministrija pagarinājusi līdz 25.janvārim iespēju bez ārsta norīkojuma nodot Covid-19 analīzes. Pasažieru pārvadājumi aizliegti uz Čehiju, Slovēniju, Sanmarīno, Lietuvu un Lihtenšteinu.

Bez Trampa

Vairāki demokrātu kongresmeņi un viens republikānis sestdien aicināja ASV prezidentu Trampu atkāpties no amata pēc trešdien notikušā vardarbīgā iebrukuma Kapitolija ēkā. Ja viceprezidents Maiks Penss neiedarbinās Konstitūcijas 25.pantu prezidenta atstādināšanai, demokrāti pirmdien iesniegs dokumentu par impīčmetu. Sociālais tīkls Twitter uz visiem laikiem izslēdza Trampu no sava iecienītā tīkla. Tramps piektdien paziņoja, ka nepiedalīsies jaunā prezidenta Baidena inaugurācijas ceremonijā 20.janvārī.

Vēl

Svētdien Baltkrievijā notika protesta akcijas pret diktatora Lukašenko režīmu, Minskā arestēti trīs cilvēki.

Latvijas kamaniņu braucēji Elīza Tīruma, Artūrs Dārznieks un Juris un Andris Šici svētdien Siguldā izcīnīja sudraba medaļu Pasaules kausa posmā un Eiropas čempionāta stafetes sacensībās.

Komandantstundas laikā naktī uz svētdienu Bauskā aizturēts vīrietis par policijas auto un likumsarga formastērpa bojāšanu.

Kosmētikas uzņēmums Dzintars turpmāk strādās ar zīmolu H.A. Brieger. Atbilstošas izmaiņas piektdien veiktas Uzņēmumu reģistrā.

Pasažieru vilciens piektdien paziņoja, ka izbeidzis iepirkumu par astoņu jaunu dīzeļvilcienu iegādi un meklēs videi draudzīgu risinājumu.

Piektdien pie frakcijām nepiederošie Saeimas deputāti Aldis Gobzems, Karīna Sprūde, Ļubova Švecova un Jūlija Stepaņenko nodibināja jaunu partiju Likums un kārtība.

Sestdien avarēja Indonēzijas lidsabiedrības pasažieru lidmašīna ar 62 cilvēkiem. Tā devās uz Borneo. Svētdien glābēji jūrā atrada lidmašīnas atliekas un melno kasti.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga atklāja, ka Veselības ministrija nopirkusi desmitreiz mazāk Pfizer vakcīnu nekā Latvijai piedāvāja. Raidījums arī stāstīja, kā viedo tehnoloģiju aizsegā Rīgā sapirktas dārgas ielu laternas. Žurnālisti noskaidroja, kā tiesu izpildītāja rīcības dēļ vientuļa sirmgalve zaudēja vienīgo mājokli Rīgā un naudu. Raidījums atklāja, kas īsti ir Gobzema atbalstītājs un šprotu ražotājs Arnolds Babris.

LTV raidījums de facto stāstīja, kāpēc paši mediķi neraujas vakcinēties pret Covid-19. Tāpat žurnālisti skaidroja, kā uzskaita mirstību Covid-19 laikā. Raidījums skaidroja, par ko Jelgavā pazīstams uzņēmējs Gunārs Bubulis bija gatavs dot kukuli un saņēma gandrīz 142 000 eiro lielu naudas sodu. Žurnālisti noskaidroja, ka Saeimas deputātei Reizniecei-Ozolai (ZZS) augsto amatu Starptautiskajā šaha federācijā piedāvājis tās prezidents, Kremlim pietuvinātais Arkādijs Dvorkovičs.

Šodien

Publiskos Valsts kontroles veiktā tieslietu audita rezultātus.

Rīgas domes Attīstības komiteja lems, vai likvidēt Rīgas pilsētas būvvaldi un Rīgas pilsētas arhitektu biroju.

1991.gada barikāžu dalībnieku biedrība attālinātā preses konferencē izziņos barikāžu 30.gadadienas atceres programmu.

Viedokļi

Ivo Rode, Cēsu Jaunās pamatskolas direktors. Izglītības centrā – bērni.

Andis Kudors, politologs. 2020. gads Krievijā – anulēšana un indēšana.

Paplašini apvārsni

Ko mēs zaudēsim, kad nomirs pēdējie divi baltie degunradži?

Zeķes valkāt un dejot neaizliegsi

Jauni protesta veidi – Minskas metro un Jerusalem dejotāji.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog –7…+1C, apmācies, snigs, D – DA vējš 5 – 7 m/s;

accuweather –2…+1C, no rīta puses snigs, apmācies, D vējš 6 – 8 m/s;

yr – 2…+2C, apmācies, snigs, D vējš 6 – 8 m/s.

Vārda dienu svin:

Smaida, Franciska

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu