Latvijā gausi vakcinējas; jāuzlabo prokuratūras darbs; Rīgas dome plāno likvidēt izpilddirekcijas

Jauns vakcīnu sūtījums

Līdz pirmdienai Latvija bija saņēmusi pietiekami daudz vakcīnu pret Covid-19, lai sapotētu vairāk nekā 15 000 cilvēku, bet līdz šim vakcinēti 6933. Valsts asinsdonoru centrs pirmdien saņēma trešo Pfizer-BioNTech vakcīnu piegādi. Pirmdien sākās visu mediķu vakcinācija pret Covid-19. Tomēr mediķi nesteidzas vakcinēties. Veselības ministrs Pavļuts (A/P) cer vakcinācijas jaudu palielināt līdz 100 000 cilvēkiem nedēļā. Valdības vadītājs Kariņš (JV) teica, ka zināmi ierobežojumi būs jāsaglabā, kamēr ar vakcinēšanos nebūs iegūta pūļa imunitāte. Pirmdien reģistrēts vēl 331 inficētais un 15 miruši. Slimnīcās atrodas 1200 Covid-19 slimnieki. Engures novada sociālās aprūpes centrā Rauda ar Covid-19 saslimuši 64 darbinieki un 184 klienti.

Jāstrādā efektīvāk

Valsts kontrole (VK) kopā ar OECD izvērtēja ekonomikas un finanšu jomas noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanas un iztiesāšanas efektivitāti un secināja, ka nepieciešama mūsdienīga pieeja prokuratūras funkciju īstenošanai. VK konstatēja, ka prokuratūra neatkarības jēdzienu traktē plašāk, nekā to paredz starptautiskie standarti. Latvijā nav par maz prokuroru, taču institūcija nav vadīta tā, lai savas funkcijas veiktu efektīvi. Tās uzlabošanai VK sniegusi 20 ieteikumus. Ģenerālprokurors secinājumiem piekrita.

Dome budžetu skatīs 27.janvārī

Rīgas dome pirmdien sniedza atskaiti par 100 dienām un informēja, ka iecerēts likvidēt trīs izpilddirekcijas un to funkcijas nodot departamentiem. Saiknes uzturēšanai ar iedzīvotājiem apkaimēs izveidošot vienas pieturas aģentūras. Rīgas būvvaldi un arhitekta biroju pievienos Pilsētas attīstības departamentam. Likvidēs arī Tūrisma attīstības biroju. Tā vietā veidos jaunu aģentūru. Plānots, ka reorganizācija ilgs 8 mēnešus un jaunā sistēma darboties sāks 1.septembrī. Šā gada budžetu dome skatīs 27.janvārī, ietaupītos 40 miljonus eiro plāno novirzīt infrastruktūrai, pirmskolas izglītībai un sociālajai jomai.

Vēl

Pirmdien ASV Kongresa Pārstāvju palātas demokrāti iesniedza rezolūciju, kas apsūdz ASV prezidentu Trampu par aicinājumu rīkot sacelšanos un ir pamats viņa impīčmentam.

Latvijas eksports 11 mēnešos audzis par 0,7%, bet imports samazinājies par 6% salīdzinājumā ar iepriekšējo periodu.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (A/P) noliks Saeimas deputāta mandātu un viņa vietā partiju apvienības Saeimas frakciju vadīs Marija Golubeva.

Eiropas Centrālā banka no šā gada 1.janvāra sākusi Citadeles bankas tiešo uzraudzību, jo tā klasificēta par nozīmīgu kredītiestādi.

Pēc TV3 svētdien atklātā, kā sirmgalve Rīgā zaudēja vienīgo pajumti, pirmdien tieslietu ministrs Bordāns (JKP) rosināja izvērtēt tiesu izpildītāja Rolanda Veinberga saukšanu pie atbildības. Savukārt Rīgas namu pārvaldnieks līdz lielākai skaidrībai parādu piedziņas lietas viņam nedos.

Policija nodeva prokuratūrai kriminālvajāšanai lietu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielos apmēros, kas slēpta ar ziedu biznesu. Aizturētas sešas personas, arestēta manta 4,5 miljonu eiro vērtībā.

Lietuvas oficiālajos dokumentos turpmāk Gruzija sauksies Sakartvelo, kāds bijis šīs valsts senais nosaukums.

Normunda Naumaņa Gada balva mākslas kritikā piešķirta Santai Hiršai, jaunā kritiķa veicināšanas balva – Jutai Ancei Rombergai.

Šodien

Valdība kopā ar Krīzes vadības padomi spriedīs par epidemioloģisko situāciju un vakcināciju valstī.

Dzintaru koncertzālē ar plašu koncertu svinēs komponista Raimonda Paula 85.jubileju.

EP deputāti izvaicās EK Veselības un pārtikas drošības ģenerāldirektorāta vadītāju Sandru Gallinu par Covid-19 vakcīnu apstiprināšanu un to daudzumu.

Viedokļi

Līva ZorgenfreijaSwedbank galvenā ekonomiste Latvijā. 2020. gads un tā noslēgums karšu tēriņos.

Pēteris Strautiņš, bankas Luminor ekonomists. Latvijas eksportētāji ir brīnumdari.

Paplašini apvārsni

Vai zinājāt, ka sociālā distancēšanās sākās mēra laikā pirms vairāk nekā 400 gadiem?

Peļu mājas

Kāpēc anonīma organizācija Eiropas pilsētu ielās izvieto miniatūras mājiņas?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog –3…0C, apmācies, sniegs, D – DA vējš 6 – 8 m/s;

accuweather –2…0C, stipra snigšana, vietām sniegs būs 5 – 10 cm biezs, D – DA vējš 8 – 14 m/s;

yr – 2…0C, apmācies, snigs, D – DA vējš 8 – 15 m/s.

Vārda dienu svin:

Reinis, Reina, Reinholds, Renāts

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu