fbpx

Levits nodod prezidenta solījumu; KNAB aiztur deputāti Broku; Juraša lietu nodod tiesai

Stājas amatā

Egils Levits pēc svinīgā solījuma nodošanas Saeimā. Foto: Ernests Dinka, Saeima

Jaunais Valsts prezidents Egils Levits pirmdien Saeimā nodeva svinīgo solījumu un stājās amatā. Levits uzrunāja Saeimu, bet vēlāk devās pie Brīvības pieminekļa un tur uzrunāja sanākušos cilvēkus. Prezidents apmeklēja pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes atdusas vietu Meža kapos un saņēma simboliskas Rīgas pils atslēgas no sava priekšteča Vējoņa. Vakarā pieņemšanā Nacionālajā bibliotēkā par godu inaugurācijai viņš Tautas grāmatu plauktam dāvināja Jāņa Seska 1938. gadā izdoto grāmatu Latvijas valsts izcelšanās.

Kukuļošana Universitātē

KNAB pirmdien lietā par vismaz 20 000 eiro kukuļa ņemšanu aizturēja trīs personas, arī Rīgas domes deputāti un Latvijas Universitātes rektora vietnieci juridiskajos jautājumos Baibu Broku (NA). KNAB ziņas liecina, ka valsts amatpersona kā iepirkumu komisijas priekšsēdētāja vietniece, iespējams, darbojusies konkrētu uzņēmēju interesēs. Broka ir šīs komisijas priekšsēdētāja, bet vietniece ir LU Administrācijas atbalstu grupas vadošā eksperte Anda Ozola. KNAB procesuālās darbības veica Brokas kabinetā.

Temīdas rokās

Prokurors Māris Urbāns pirmdien tiesai nodeva krimināllietu, kurā Saeimas deputāts Juris Jurašs (JKP) apsūdzēts par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu. Prokuratūra uzskata, ka Jurašs ir izpaudis valsts noslēpumu, infomējot žurnālu Ir par viņam 2015. gada rudenī piedāvāto vienu miljonu eiro lielo kukuli. 31. janvārī Saeima izdeva deputātu kriminālvajāšanai.

Vēl

Saeima ārkārtas sēdē pirmdien kultūras ministra amatā apstiprināja Nauri Puntuli (NA). Par viņu nobalsoja 63 deputāti, bet pret bija 20.

Gada inflācija jūnijā Latvijā samazinājās līdz 3%. Precēm cenas pieauga par 3,1% un pakalpojumiem – par 2,9%.

Saeima pirmdien FKTK pagaidu vadītājas amatā iecēla Kristīni Černaju-Mežmali un no amata atbrīvoja līdzšinējo FKTK priekšsēdētāju Putniņu un vietnieci Razāni.

Pirmdien Saeima galīgajā lasījumā nolēma līdz 2020. gada 29. februārim samazināt akcīzes nodokļa likmi stiprajam alkoholam par 15%. Izmaiņas stāsies spēkā 1. augustā.

Saeimas deputāti pirmdien ar 65 balsīm “par” pieņēma lēmumprojektu par to, kādu ļaunumu nodara Krievijas balsstiesību atjaunošana Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā.

Spēcīgā lietus dēļ pirmdienas rītā, kas Rīgas centrā pārsniedza 30 mm jeb trešdaļu no jūlija normas, applūda vairākas ielas un kavējās sabiedriskais transports.

Virpuļviesulī cietušajām četrām saimniecībām Bērzpils pagastā atbalstu sniegs Balvu novada pašvaldība, nolemts pirmdien.

Pēc tam kad svētdien Vācijas lielākā Deutsche Bank paziņoja par 18 000 darba vietu likvidāciju, pirmdien atlaišana jau sākās Londonā.

Irānas dienvidrietumos pirmdien notika 5,7 magnitūdu stipra zemestrīce un tajā ievainoti vismaz 45 cilvēki.

Šodien

Valdības sēdē skatīs Narkotiku lietošanas un izplatības ierobežošanas plānu 2019.-2020.gadam, kā arī Latvijas kiberdrošības stratēģiju.

Valdības vadītājs Kariņš (JV) līdz 15.jūlijam atrodas vizītē ASV, kur tiksies ar ASV prezidenta administrācijas pārstāvjiem un kongresmeņiem.

Ar koncertiem Vecrīgā ieskandinās IX Starptautisko tautas deju festivālu Sudmaliņas.

Viedokļi

Renārs Putniņš, neiroķirurgs. Arī bez alkohola būs ballīte.

Ralfs Eilands, mūziķis. Par praidu un to, kādēļ es neesmu drosmīgs.

Paplašini apvārsni

Rindā uz kuģi

Interesanti vēsturiski kadri par vācbaltiešu izceļošanu 1939.gadā.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +11 – +18C, apmācies, neliels lietus, Z – ZR vējš 3 – 6 m/s;

accuweather +12 – +18C, mainīgs mākoņu daudzums, lietus, Z – ZR vējš 2 – 7 m/s;

yr +13 – +17C, apmācies, vakarā lietus, Z – ZR vējš 2 – 7 m/s.

Vārda dienas svin:

Zaiga, Asne, Asna

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu