fbpx

Būvniekus aiztur par kukuļošanu; Rimšēviča lieta tiesā; skolēni arvien sliktāki rēķinātāji

Kukulis kā ziedojums

“Skonto būve” valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis. Foto: Edijs Pālens, LETA

Otrdien kļuva zināms, ka KNAB pirmdien aizdomās par kukuļošanu aizturēto trīs cilvēku skaitā ir ne tikai Rīgas domes deputāte Baiba Broka (NA), bet arī Skonto grupas līdzīpašnieks Guntis Rāvis un uzņēmējs Ivars Millers, kurš ir Skonto būve padomes loceklis. KNAB informēja, ka valsts amatpersona pieņēmusi uzņēmēju kukuļa piedāvājumu un kukuli noformēja kā ziedojumu kādai biedrībai. Iespējamā kukuļa summa neesot mazāka par 20 000 eiro. LETA ziņoja, ka kukulis bijis noformēts kā ziedojums Brokas vadītajai Latvijas Biatlona federācijai. Taču vēlāk ziņu aģentūra vēstīja, ka kukuļošana esot saistīta ar LU Akadēmiskā centra topošās Rakstu mājas būvniecību. Brokas kā LU rektora vietnieces juridiskajos jautājumos pilnvaras tika apturētas otrdien.

Pietiekami pierādījumu

Prokurore otrdien tiesai nodeva krimināllietu par kukuļņemšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, kurā apsūdzēts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Otrs apsūdzētais ir uzņēmējs Māris Martinsons, kurš figurē arī Rīgas satiksmes korupcijas lietā.

Arvien uz leju

Skolēnu vidējais rezultāts centralizētajā matemātikas eksāmenā šogad sasniedza zemāko rādītāju pēdējā desmitgadē. Valsts izglītības satura centrā to skaidro, ka rezultātu ietekmē vakarskolu un profesionālo skolu audzēkņu zināšanas. Matemātikas eksāmens 12. klases skolēniem obligāts ir pēdējos astoņus gadus.

Vēl

Prezidentam Levitam padomnieku skaits būs gandrīz divreiz lielāks nekā Vējoņa komandā, taču padomnieku algošanai vairāk naudas tērēts netiks.

Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētājs un vicemērs Vadims Baraņņiks izraudzījies uzņēmuma padomi četru cilvēku sastāvā. Piekto meklēs konkursā un tam jābūt ar juridisko izglītību.

Latvijas Radio Ziņu dienesta galvenā redaktore no trešdienas būs žurnāliste un raidījumu vadītāja Laura Dreimane.

Prokuratūra pirmdien tiesai nodeva krimināllietu par miljona eiro liela kukuļa piedāvāšanu Valsts policijas amatpersonai.

Honkongas valdības vadītāja Kerija Lama otrdien paziņoja, ka protestus izraisījušais likumprojekts par aizdomās turēto izdošanu Ķīnai ir “miris”. Tomēr viņa neteica, ka likumprojekts ir atsaukts.

Vācija, Francija, Lielbritānija un ES otrdien pauda bažas par Irānas aktivitātēm urāna bagātināšanā un aicināja Teherānu mainīt lēmumu “bez kavēšanās”.

Lai gan Krievijas Valsts dome otrdien aicināja valdību Gruzijai noteikt ekonomiskas sankcijas, prezidents Putins to neatbalstīja “cieņas dēļ pret gruzīnu tautu”.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Vairāk nekā pusmiljons cilvēku Igaunijas sabiedriskajā medijā noskatījās Dziesmu un deju svētku koncertus. Svētki notika no 4. līdz 7.jūlijam.

Lietuva veikusi dārgāko militāro iepirkumu valsts armijas vēsturē – par 385 miljoniem eiro iegādājusies 88 Vācijā ražotas kājnieku kaujas mašīnas. Divas no tām jau saņemtas.

Lietuvas sabiedriskā medija vadība svētdien atvainojās, ka dienu iepriekš Lietuvas Valsts dienā parādīja padomju varas gados uzņemto mākslas filmu Neviens negribēja mirt par Lietuvas mežabrāļiem, kas raisīja sabiedrībā sašutumu.

Eiropas Cilvēktiesību tiesa nosprieda, ka Dānija pārkāpusi kāda par seksuālu vardarbību pret bērnu notiesāta vīrieša tiesības. Dāņu tiesa viņam piesprieda beztermiņa cietumsodu, proti, tas ilgs, kamēr vīrietis būs sabiedrībai bīstams.

Somu uzņēmējs Pēters Vesterbaka šonedēļ plāno parakstīt nodomu protokolu ar Ķīnas būvkompāniju par Tallinas – Helsinku zemūdens dzelzceļa tuneļa būvi.

Zviedrijas sieviešu futbola komanda ieguva bronzas medaļas pasaules čempionātā un mājās tika svinīgi sagaidīta.

Šodien

Prezidents Levits dosies uz Igauniju pirmajā darba vizītē.

Notiks Rīgas domes kārtējā un arī ārkārtējā sēde, kurā varētu lemt par jaunu Rīgas mēru.

Kara muzejā notiek Latvijas armijas simtgadei veltīta konference Latvijas Neatkarības karš 1918.-1920. un Latvijas armijas izveidošanas 100.gadadiena.

Viedokļi

Anželika Krastiņa, Lapzemes Universitātes mācībspēks. Latvija var sasniegt Somijas izglītības kvalitātes līmeni.

Madara Kanasta, Centra MARTA jaunatnes projektu koordinatore. Par ikdienas seksismu, plakātiem un to, kāpēc svarīgi neklusēt.

Paplašini apvārsni

traģiski beidzās pakistāniešu pirmās sociālo tīklu zvaigznes mūžs.

Stilīgs šūpulis

Ja slinkums taisīt putnu būrīšus, tā var darīt ar veciem apaviem.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +11 – +19C, apmācies, neliels lietus, Z – ZR vējš 5 – 6 m/s;

accuweather +12 – +18C, mainīgs mākoņu daudzums, neliels lietus, Z – ZR vējš 4 – 6 m/s;

yr +13 – +17C, saule mīsies ar mākoņiem, no rīta viegls lietus, Z – ZR vējš 4 – 6 m/s.

Vārda dienas svin:

Lija, Olīvija, Olivers, Odrija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu