Kratīšana ABLV bankā; atkāpjas Garkalnes mērs; deputāti rosina veidot jaunu Saulkrastu novadu

Jāiejaucas likumsargiem

“ABLV Bank” logo. Foto: Ieva Leiniša, LETA

Tiesībsargājošās iestādes otrdien veica kratīšanas likvidējamajā ABLV bankā aizdomās par vismaz 50 miljonu eiro “atmazgāšanu”. Ģenerālprokuratūras ierosinātās krimināllietas materiāli liecina, ka organizēta grupa no 2015. līdz 2018.gadam veikusi pārskaitījumus par faktiski nenotikušiem darījumiem. Organizētās grupas noziedzīgo nodarījumu atbalstījusi likvidējamā kredītiestāde un tās darbinieki, novēršot šķēršļus naudas līdzekļu pārskaitīšanā. Lietā figurē seši aizdomās turamie, apstiprināja prokuratūra. Kratīšanas veiktas arī Baltkrievijā. ABLV bankas darbs otrdien tika pārtraukts.

Zina, ko ēdis

Veselības stāvokļa dēļ otrdien no amata atkāpās Garkalnes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš (LZS). Pērn Valsts kontrole (VK) konstatēja, ka bagātā Garkalnes pašvaldība nodokļu naudu tērējusi bez pamatojuma un izšķērdīgi. Pašvaldība vairākos gadījumos pieļāvusi likuma pārkāpumus, par ko VK vērsās KNAB. Ministrija pabeigusi pārbaudi par VK revīzijā atklāto, tajā skaitā nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu. Trešdien ministrs Pūce (A/P!) gatavojas paziņot pārbaudes rezultātus un uzskata, ka par notikušo atbildīgs ir domes priekšsēdētājs.

Par vienu vairāk

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija otrdien nolēma uzdot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai izvērtēt priekšlikumu par jauna Saulkrastu novada izveidošanu. Tas nozīmē, ka būs 40, nevis 39 novadi, kā to paredz pašreizējais reformas likumprojekts. Priekšlikumu iesniedza Nacionālā apvienība, pret to bija Limbažu pašvaldība.

Vēl

Jaunajam rezidenta statusam Liebritānijā pēc tās izstāšanās no ES līdz otrdienai bija pieteikušies 82 700 Latvijas valstspiederīgo, kas ir divas trešdaļas no tur dzīvojošajiem.

Saeimas Cilvēktiesību komisija otrdien izlēma veidot jauno sabiedrisko mediju padomi trīs, nevis piecu cilvēku sastāvā. Jaunajā likumprojektā tās funkcijas būs nodalītas no NEPLP.

Darbību pērn decembrī beidzis būvniecības uzņēmums a/s RBSSKALS.

ASV prezidents Tramps otrdien nāca klajā ar Tuvo Austrumu miera plānu. Tas paredz Izraēlas robežu paplašināšanu, iekļaujot daļu okupētās teritorijas. Palestīniešu autonomija atstāta ierobežotās teritorijās. Palestīnai arī jāatzīst Izraēlas neatkarība un jāveic demilitarizācija.

Lielbritānijas valdība otrdien atļāva ķīniešu tehnoloģiju uzņēmumam Huawei iesaistīties 5G tīkla infrastruktūras būvniecībā valstī.

ES otrdien paziņoja, ka sankciju sarakstā iekļautas septiņas personas, kas organizēja nelikumīgas vēlēšanas Krievijas anektētās Krimas un Sevastopoles teritorijā.

Otrdien ar jauno koronavīrusu Ķīnā bija saslimuši vairāk nekā 4500 cilvēku, bet pāri par 100 – miruši. Vīrusa skartie konstatēti jau 16 valstīs, pirmdien saslimšanas gadījumus apstiprināja arī Vācija un Japāna.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunijas parlaments otrdien pieņēma grozījumus likumā, kas atvieglos trešo valstu un Igaunijas nepilsoņu bērniem saņemt Igaunijas pilsonību. Pilsonību varēs saņemt 1523 bērni.

Lietuvas parlaments otrdien nolēma sodīt tirgotājus, ja tirdzniecības vietās būs pieejami bezmaksas plastmasas lielie maisiņi.

Somijas prezidents Sauli Nīniste pauda satraukumu par neonacistu uzbrukumiem – pirmdien Tamperē tika sadedzināts Izraēlas karogs, bet Turku sinagogai uzbruka vandaļi.

Ķīnas vēstniecība Dānijā pieprasījusi dāņu medijam Jyllands-Posten atvainoties par pirmdien publicēto karikatūru, kurā attēlotajā Ķīnas karogā zvaigžņu vietā uzzīmēti vīrusi.

Silto laikapstākļu dēļ Norvēģijā mēnesi ātrāk sākusies augu ziedēšana un putekšņu izplatīšanās, pirmdien brīdināja valsts dienests.

Šodien

RTU atklās Baltijas Biomateriālu ekselences centru.

Pirms amata pilnvaru termiņa beigām pensijā dosies Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurors Modris Adlers.

Daugavpils tiesā skatīs bijušā pilsētas mēra Jāņa Lāčplēša sūzību pret Rihardu Eigimu par neslavas celšanu (LETA).

Viedokļi

Alma Zeidlere-Rubene, psiholoģe un pedagoģe. Nopirku jaunu iPhone. Kāpēc neviens neaplaudē?

Ilze Jansone, rakstniece un teoloģe. Sektas un traģiskā reliģija. 1. daļa. Cēloņsakarības un risinājumi.

Paplašini apvārsni

Kāda ir Grieķijas metode, lai atgūtu krīzes laikā no valsts aizplūdušos gudros prātus? Valsts piešķirts materiāls stimuls.

Atgādina vāravu

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +1 – +3C, apmācies, no rīta un vakarā nelieli nokrišņi, D – DA vējš 4 – 6 m/s;

accuweather 0 – +4C, apmācies, būs sniegs ar lietu, D – DA vējš 3 – 4 m/s;

yr +2C, apmācies, lietus ar sniegu, D – DA vējš 3 – 4 m/s.

Vārda dienas svin:

Aivars, Valērijs, Bille

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu